8947 відвідувачів онлайн
3 325 100

Із 28 жовтня в Івано-Франківську розпочнуть роботу мовні волонтери, - мер Марцінків

Мовні волонтери розпочнуть роботу в Івано-Франківську: стало відомо, коли

Із понеділка, 28 жовтня, в Івано-Франківську запрацюють мовні волонтери. 

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на місцеве видання "Галка".

24 жовтня на першому зборі зібралося понад 40 учасників різного віку.

Мер Марцінків заявив, що мовні волонтери планують діяти в межах законодавства, співпрацюючи з муніципальною інспекцією. У разі необхідності вони звертатимуться до правоохоронних органів для розгляду питань, пов’язаних із використанням російської мови, зокрема на етикетках та в побутовому обслуговуванні.

"Якщо будуть значні зловживання, передбачено відповідні адміністративні реагування", - сказав очільник міста.

За словами Марцінківа, основною метою мовних інспекторів буде не каральна, а просвітницька діяльність, спрямована на популяризацію української мови серед населення.

Фінансування цієї ініціативи з бюджету не передбачене.

Раніше повідомлялось, що через збільшення вживання російської мови в Івано-Франківську працюватимуть мовні інспектори.

Топ коментарі
+14
часи лагідної українізації пройшли..., закінчились десь о 4 ранку 24 лютого 22 року..., далі вона повинна бути каральною..., використовуй собі у побуті хоч китайську, а якщо голосно на вулиці спілкуєшся мовою окупанта - плати штраф й суспільно-корисна праця тобі в поміч...
показати весь коментар
25.10.2024 09:45 Відповісти
+10
Будуть язикових інвалідів до тями приводити.
показати весь коментар
25.10.2024 09:42 Відповісти
+9
давно пора. язикаті ні хатят. ім так льокше.
показати весь коментар
25.10.2024 09:41 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
повинна бути мовна гігієна а інакше можна «язиком» заразитись…
показати весь коментар
25.10.2024 09:40 Відповісти
Марцинків готується до виборів. Отак воно як є.
показати весь коментар
25.10.2024 09:41 Відповісти
та ні він цього не визнає. радше це противсіх. або зелебулька.
показати весь коментар
25.10.2024 09:48 Відповісти
давно пора. язикаті ні хатят. ім так льокше.
показати весь коментар
25.10.2024 09:41 Відповісти
показати весь коментар
25.10.2024 09:41 Відповісти
Будуть язикових інвалідів до тями приводити.
показати весь коментар
25.10.2024 09:42 Відповісти
апсолютно вірно !!! апсолютно штучний, апсолютно дибільний кацапській недо-язік, а по факту суржик (діалект, еспіранто) зліплений з більш як десятка мов (слов'янських, тюрських, європейських, місцевих фіно-угорських) для тупорилого кацапського лайна, боліт межиріччя Оки і Волги, у XVII-XIX сторіччі, має мати в Україні один поважний статус - ЗАЙВИЙ !!!
показати весь коментар
25.10.2024 09:49 Відповісти
часи лагідної українізації пройшли..., закінчились десь о 4 ранку 24 лютого 22 року..., далі вона повинна бути каральною..., використовуй собі у побуті хоч китайську, а якщо голосно на вулиці спілкуєшся мовою окупанта - плати штраф й суспільно-корисна праця тобі в поміч...
показати весь коментар
25.10.2024 09:45 Відповісти
хотів би я подивитись на "героїв", що спробують мене оштрафувати
показати весь коментар
25.10.2024 10:12 Відповісти
І що буде? "За кацапську балачку ми в бій пігнали".
показати весь коментар
25.10.2024 10:37 Відповісти
Увімкніть мозок.Немає такого закону,по якому можна штрафувати за «язик».
показати весь коментар
26.10.2024 09:34 Відповісти
Є, правда цей закон діє у сфері обслуговування, коротче, якщо до тебе продавець-кацап не хоче говорити мовою країни проживання, то воно отримує штраф у розмірі, якщо не помиляюсь, 5 тисяч гривень.
показати весь коментар
26.10.2024 09:46 Відповісти
А цей «закон» порушує Конституцію.
показати весь коментар
26.10.2024 10:08 Відповісти
Яким чином? І не треба мені тут згадувати про 10 статтю, бо ще з 1999 року є рішення КСУ 3.6.1 щоб усілякі телепні перестали пересмикувати на свій лад цю статтю, в цьому рішенні чітко написано де можна говорити іноземною мовою. Також прочитай рішення КСУ від 14 липня 2021 року, так що цей закон не порушує Конституцію
показати весь коментар
26.10.2024 11:01 Відповісти
ми, "карателі та нацисти", чи як ви там нас у себе в дирі називаєте, нічого не пробачаємо та не пробачимо й зброї в нас на вас вистачить...
показати весь коментар
25.10.2024 11:54 Відповісти
Причём тут Фарион? Тебе бот явно не нравится государственный язык Украины. Так текай в свой воронеж. Там тебя ждут твои сородичи..
показати весь коментар
25.10.2024 12:08 Відповісти
Мова, яка електричне коло називає елєктрічєская цепь не має право на існування.
показати весь коментар
25.10.2024 09:57 Відповісти
Захисників цієї мови на електричний стілець
показати весь коментар
25.10.2024 10:17 Відповісти
electric circuit!!! ми ще довго будемо дивитися на Україну московськими очима?
показати весь коментар
25.10.2024 11:27 Відповісти
Особисто, ще в юнацтві читав старі радянські книжки 60-х років з радіотехніки. Там використовувалося слово "коло".
З тих пі коли чую "ланцюг" стосовно процесів в електричних схемах, мені чомусь якось гидко...
показати весь коментар
25.10.2024 12:41 Відповісти
У Латвії є "Мовна поліція" яка складається з добровольців, в Естонії вони називаються "Мовна інспекція".
показати весь коментар
25.10.2024 10:05 Відповісти
І в Німеччині є. Якось в новинах мені зустрілось: мовна поліція Німеччини оштрафувала власника турецького ресторану за назву закладу написану турецькою мовою з помилкою. А в нас чомусь від ідеї мовної поліції шарахаються.
показати весь коментар
25.10.2024 10:45 Відповісти
Кацапом смердиш
показати весь коментар
25.10.2024 10:18 Відповісти
Для запису до "мовного патруля" - звертатись в ТЦК.
показати весь коментар
25.10.2024 10:23 Відповісти
Ти русскій?
показати весь коментар
25.10.2024 10:29 Відповісти
Всіх російськомовних захисників України треба повернути додому, а на їх місце забрати мовних волонтерів. Цікаво, скільки тоді залишиться україномовних?))
показати весь коментар
25.10.2024 10:28 Відповісти
Ще один русскій з дупи путіна виліз...
показати весь коментар
25.10.2024 10:30 Відповісти
По-перше: москворотість не надає жодних мовних прав.
По-друге: а давай повернемо всіх українців додому і хай воють кацапи з кацапами, адже це кацапи прийшли в Україну захищати своїх братів від української мови. Дивно якось виходить, кацап має сидіти вдома, а українець має його захищати від його братів.
показати весь коментар
25.10.2024 10:55 Відповісти
Марцінков похоже имеет инвалидность как и зе-предурки.
1) ВСУ отдай деньги, а не прос ырай на откаты
2) мовных патриотов и инспекторов отправить в штурмовики, там необходимо проинспектировать Защитников их срак
показати весь коментар
25.10.2024 10:32 Відповісти
Якою мовою кричали "путін ввєді вайска"?
показати весь коментар
25.10.2024 10:45 Відповісти
Тільки кацапи та їхні раби хохли не хочуть говорити мовою країни проживання.
показати весь коментар
25.10.2024 10:58 Відповісти
Поки що в Україні розстрілюють за українську мову та її знищують на окупованих територіях.
показати весь коментар
25.10.2024 10:57 Відповісти
Идиоты. Может, всех русскоязычных с фронта отзовём?
показати весь коментар
25.10.2024 11:11 Відповісти
Ну так...і війна припиниться, бо у російській армії всі русскаязичьниє. Український Статут Збройних Сил вживання державної мови російської федерації не передбачає.
показати весь коментар
25.10.2024 11:30 Відповісти
Навпаки їх треба туди найбільше посилати, щоб Україна ставала більш українська.
показати весь коментар
25.10.2024 11:39 Відповісти
Когда домой из Испании?
показати весь коментар
25.10.2024 11:50 Відповісти
Він пропагує в Іспанії Український Світ і тому Іспанія нам допомагає. А ти пропагуєш в Україні русскій мір. То кому куди треба?
показати весь коментар
25.10.2024 12:06 Відповісти
Ви серйозно? ))А як він до Іспанії потрапив? Йому 60+? Чи накивав п"ятами? Нехай повертається воювати -- користі більше буде. Я пропагую здоровий глузд.
показати весь коментар
25.10.2024 12:23 Відповісти
Всі русскіі так кажуть...
показати весь коментар
25.10.2024 12:25 Відповісти
Як українці потрапляють в Іспанію і не тільки: Галичина - Галісія - Галія - Бен-Галія - Порту-Галія...а євреї як потрапили в Україну? теж накивали п'ятами? чи ета другоє?
показати весь коментар
25.10.2024 12:31 Відповісти
Я к евреям не имею никакого отношения. ІЯ украинка. Если он уехал из Украины после 24.02.22 в призывном возрасте, то пусть не умничает о патриотизме.
показати весь коментар
25.10.2024 13:27 Відповісти
А до 24.02.22 війни не було? за кого голосувала?
показати весь коментар
25.10.2024 13:31 Відповісти
До 24.02.22 граница была открыта. Так когда Нестор в Испанию попал? Если он большой патриот, пусть едет воевать. Тр
показати весь коментар
25.10.2024 13:39 Відповісти
Поїхав я +20 років тому, так що мимо.
показати весь коментар
25.10.2024 13:36 Відповісти
Возвращайтесь воевать. Не можете воевать, тогда не трындите о патриотизме.
показати весь коментар
25.10.2024 13:42 Відповісти
Це вона тебе кличе русскій язикъ в Україні захищати...бо сама не справляється...путін нєдаволєн темпамі денацифікациі...
показати весь коментар
25.10.2024 13:48 Відповісти
Если Вы идиот, не показывайте это никому.
показати весь коментар
25.10.2024 13:50 Відповісти
За Армію, Мову, Віру голосувала, бо так і не відповіла.
показати весь коментар
25.10.2024 13:53 Відповісти
За Пороха как меньшее из зол. Порох сейчас ведёт себя как безмозглый нарцисс.
показати весь коментар
25.10.2024 13:58 Відповісти
А хто зараз, по твоєму, був би кращим за Пороха майбутнім Президентом?
показати весь коментар
25.10.2024 14:40 Відповісти
Не знаю.
показати весь коментар
25.10.2024 21:23 Відповісти
Хто завгодно, тільки не Порошенко?
показати весь коментар
25.10.2024 21:28 Відповісти
нет, но надо кто-то новый.
показати весь коментар
25.10.2024 21:51 Відповісти
Кучка озлобленных социопатов нашла себе работу захищати русскій мірЪ в Україні.
показати весь коментар
25.10.2024 11:31 Відповісти
Какая дурня.
показати весь коментар
25.10.2024 11:34 Відповісти
Бо не твоя Армія, не твоя Мова, не твоя Віра.
показати весь коментар
25.10.2024 11:36 Відповісти
Ні, тільки мова.
показати весь коментар
25.10.2024 11:37 Відповісти
русскій...
показати весь коментар
25.10.2024 11:40 Відповісти
Так.
показати весь коментар
25.10.2024 11:55 Відповісти
Здається, що ти перший, хто тут назвав себе русскім...будемо вважати тебе останнім русскім.
показати весь коментар
25.10.2024 13:19 Відповісти
73% російської армії, це українці, які стали гаваріть па русскі.
показати весь коментар
25.10.2024 11:44 Відповісти
Ти теж русскій?
показати весь коментар
25.10.2024 12:16 Відповісти
Назви тоді свою національність, але одним словом.
показати весь коментар
25.10.2024 12:48 Відповісти
для тебя русский и российский это одинаково? россиянцы у нас украли русский и такие как ты с удовольствием с этим согласны
показати весь коментар
25.10.2024 12:55 Відповісти
Руська мова (Ruski jezik) https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%AE%D1%80%D1%96%D0%B9_%D0%9A%D1%80%D0%B8%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%87 Юрій Крижанич 1666 Тобольськ
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%BA_%D1%88%D1%82%D1%83%D1%87%D0%BD%D0%B8%D1%85_%D0%BC%D0%BE%D0%B2
показати весь коментар
25.10.2024 13:13 Відповісти
о, недоразвитые ученики викки и ютуба, вам это ни о чём не говорит - "Цю сторінку востаннє відредаговано о 05:14, 11 жовтня 2024". Вот вам мозги и редактирует кто попало
показати весь коментар
25.10.2024 13:21 Відповісти
На самом деле, нет никакого русского языка

Да и славянский он очень условно. Смотрите таблицу сравнение внизу. Российский язык является суржиком нескольких языков и диалектов, по сути - эсперанто староболгарского (церковного), тюркского, наречий финно-угорских народов, руського (украинского), греческих, польских, немецких и латинских слов. И имеет полуфинскую грамматику - вовсе не славянскую.

Вся эта смесь в итоге и стала основой для нынешнего русского языка, совпадающего в лексике только на 30 - 40% с другими славянскими языками, у которых (включая белорусский и украинский) это совпадение несоизмеримо выше и составляет 70 - 80%.

Поэтому русский язык научно, с точки зрения лингвистики, следует называть не "восточно-славянским", а финно-славянским языком. А сами русские - это только славянизированные финны (!)

К территориям, населенным древними околославянскими народностями, можно отнести лишь Смоленск, Курск, Брянск - территории древних кривичей (славянизированных западными славянами балтов). Остальные земли - финские, где никаких славян никогда не жило: чудь, мурома, мордва, пермь, вятичи и прочие (!)

О том, что русский язык создан искусственно и является московским наречием русского языка говорил еще А. А. Шахматов в своей книге "Очерк современного русского литературного языка" (Учпедгиз. 1941 год) и другие российские лингвисты.

Русский язык - это церковнославянский язык и по происхождению своему является болгарским языком, который в течение веков сближался с живым народным финно-угорским языком.

Формирование русского языка начал исторический рейдер Петр 1. Почему рейдер? Ведь и название Россия было украдено у "Киевской Руси", правители которой состояли в родственных связях со всеми королевскими домами Европы.

Не пропустите https://24tv.ua/ru/rossija-srochno-vyvela-more-chernomorskij-flot-novosti-rossii_n1674815 Россия срочно вывела в море почти весь Черноморский флот

Петру так же хотелось. Но дикая Московия или Тартария, как ее тогда называли, была чужой. А Русь была понятной. Большое московское государство было много национальным и, соответственно, многоязычным. Что требовало унифицированного государственного языка, который и был по указанию царя создан и оформлен.

Россия же стала называться "Россией" впервые официально только при Петре I, который считал прежнее название - Московия - "темным и мракобесным".

Петр не только стал насильно брить бороды, запретил ношение всеми женщинами Московии чадры на азиатский манер (!) и запретил гаремы (терема, где женщин держали взаперти), но и в поездках по Европе добивался от картографов, чтобы на картах его страну называли не Московией или Московитией, как прежде, а "Россией".

И чтобы самих московитов стали впервые в истории считать славянами, что было общей стратегией по "прорубанию окна в Европу". А если вернуться к "русскому" языку, то даже его толком украсть не смогли и смысл множества славянских слов исказили до неузнаваемости.

Несколько примеров:

1. Ведьма - на самом деле, не плохой и злой человек, а мудрая женщина, дословно "знающая мать".

2. Задница - не то, о чем вы подумали, а наследство. Наши предки мыслили метафорически, и слова "передний" и "задний" были связаны с ориентиром во времени, а не в пространстве. Вот и "задница" - это то, что остается после человека на будущее.

3. Подлец - не плохой человек, а человек более низкого происхождения.

4. Гостинец - "большая дорога" в старославянском. От слова "гости". По большой дороге ездили купцы - гости. Как правило, они привозили разные подарки, которые впоследствии и стали называть гостинцами.

5. Врач - уважаемая профессия, но вот само слово образовалось от слова "врать" (!) Изначально врачами называли колдунов, которые заговаривали болезни, и, очевидно, часто обманывали.

6. Прелесть. Еще несколько столетий назад "прелесть" вряд ли можно было назвать комплиментом. Слово образовалось от слова "лесть" и означало "соблазн, совращение, обман".

Это понятие связывали с нечистой силой: "обольщение злыми духами", "дьявольский соблазн". А так как дьявол в представлениях людей пленял, как правило, удовольствиями и прекрасными видениями, то прелестным стали постепенно называть манящие и красивые вещи. Так слово и приобрело положительное значение.

7. Слово "неделя" произошло от сочетания "ничего не делать". Сначала так называли выходной день, который мы теперь зовем воскресеньем. Позже значение слова изменилось, однако до сих пор сохраняется в первоначальном смысле в разных славянских языках: белорусском, украинском.

8. Трус. Устаревшее значение слова - "землетрясение". "Трус" происходит от слова "трястись", поэтому так называли колебания Земли, а после уже стали называть человека, который трясется от страха.

9. Сволочь - это ругательство произошло от глагола "волочь" и означало "сволоченный куда-то мусор". После так стали называть толпу, собравшуюся в одном месте, а потом уже людей низшего сословия - и слово приобрело негативный смысл.

10. Пошлый. Слово произошло от глагола "пошли" и означало раньше "старинное, исконное, что пошло исстари". Однако после Петровских реформ все исконное стало считаться плохим и слово приобрело значение "отсталый, некультурный".

11. Не зря - означает сделать что-то неосмотрительно, "не смотря".

12. Богатство - не про материальные блага, а быть подобным Богу, жить в гармонии.

13. Урод - не ругательство. Раньше слово имело положительный смысл. Изначально так называли первенца мужского пола, который впоследствии становился главой семьи и наследовал отчий дом, буквально - "тот, кто стоит у рода".

14. Убогий - имело совсем не негативное значение. К у Бога можно быть бедным или нищим, если он учил иному?

15. Продажа. Продажей назывался штраф за любые преступления, кроме убийства. Провинившийся оплачивал продажу князю, искупая свою вину за совершенное злодеяние. Со временем это слово стало фигурировать в товарно-денежных отношениях и приобрело современный смысл.

Читайте, делайте выводы, делитесь.

Та вчіть рідну мову!

https://24tv.ua/rosiyskoyi-movi-ne-isnuye-tse-surzhik-novini-rosiyi-i-ukrayini_n1676542
показати весь коментар
25.10.2024 13:26 Відповісти
Напиши текст по теме хоть несколькими словами,если сможешь,я смогу определить твою национальность.
показати весь коментар
25.10.2024 13:01 Відповісти
Я українець, а чому в тебе й тобі побідних любітєлєй русскава язика є такою проблемою назвати власну національність?? соромишся?
показати весь коментар
25.10.2024 13:16 Відповісти
Шо за херню я только что прочитал ?
показати весь коментар
25.10.2024 12:24 Відповісти
Вже 300 років відправляєте...
показати весь коментар
25.10.2024 12:41 Відповісти
марцинков гнида, направь говнопатрули к моему племяннику под сумы, и знакомым в всу на юге, направь на кладбища к моим трём погибшим знакомым на могилы. тварь по типу зеленского
показати весь коментар
25.10.2024 13:04 Відповісти
А що з ними сталося, злі бандерівці напали напевно? Чи кацапи прийшли вас захищати так як ви просили!
показати весь коментар
25.10.2024 13:38 Відповісти
дебил, мои рускоязычные знакомые погибли защищая ваши сраки от кацапов. Нахера вы дебилами притворяетесь?
показати весь коментар
25.10.2024 14:06 Відповісти
Вони не прикидаються, вони і є дебіли
показати весь коментар
25.10.2024 14:32 Відповісти
А для чого твої "рускоязычные знакомые" говорять державною мовою російської федерації? щоб весь світ вважав, що Україна є частиною росії? Трамп, принаймні, так і вважає. Путінська денацифікація України передбачає російськомовність, яку ти підтримуєш.
показати весь коментар
25.10.2024 14:49 Відповісти
Зачем помогать фронту и раненым,на такую работу добровольцев нет,мовный патруль вот это настоящая помощь фронту и достойное занятие для патриота.
показати весь коментар
25.10.2024 13:07 Відповісти
Переполошилися денацифікатори...
показати весь коментар
25.10.2024 13:23 Відповісти
Цей мер Станіслава Марцинків ("свободівець") х-во повів себе на минулих виборах на Івано-Франківщині - не підтримав "свободівця" Руслана Кошулинського. В результаті - до ВР пройшов качок д и б і л - "слуга" Вирастюк.
показати весь коментар
25.10.2024 13:27 Відповісти