10487 відвідувачів онлайн
10 696 258

В Івано-Франківську планують запровадити мовну інспекцію: побільшало російської мови

Івано-Франківськ

Через збільшення вживання російської мови в Івано-Франківську працюватимуть мовні інспектори.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомив міський голова  Руслан Марцінків.

Він розповів, що у понеділок, 9 вересня, зустрівся з мовним омбудсменом Тарасом Кременем. Під час зустрічі Кремінь і Марцінків обговорили проведення соціальної реклами та інших заходів щодо популяризації української мови в Україні, зокрема і в Івано-Франківську.

"Ми говорили багато про популяризацію української мови, соціальну рекламу та інші заходи, які місто планує здійснювати, щоб популяризувати українську мову. На жаль, російської мови побільшало в Івано-Франківську. Це є проблема для нашої держави і для нашого міста зокрема", - зазначив мер міста.

Однак про те, як працюватимуть мовні інспектори, міський голова Івано-Франківська пообіцяв розповісти згодом. Він також назвав збільшення російської мови загрозою для держави загалом і для міста зокрема.

Марцінків також заявив, що в Івано-Франківську вже діє програма популяризації та захисту української мови. Посадовець також закликав містян долучатися до мовних курсів.

Нагадаємо,  у вересня в Івано-Франківську запровадили загальноміську хвилину мовчання. 

Топ коментарі
+40
Де російська мова, там будуть і російські танки!
показати весь коментар
10.09.2024 13:55 Відповісти
+22
Досить лагідної українізації. Воно не робе. За більш ніж 30 років незалежності деякі "українці" так і не спромоглись перейти на українську і продовжують розмовляти іноземною. Треба діяти більш рішуче, тим паче зараз в період воєнного часу.
Треба дати дозвіл поліції, шоб вони на вулиці вибірково затримували російськомовних з метою перевірки як потенціальних диверсантів, які працюють на ворога. Забирати їх у відділок, з'ясовувати їх особу, перевіряти чим вони займаються, ким і де працюють. На все це потрібен час. От і нехай по пару годин сидять під вартою у відділку і пояснюють чому вони розмовляють іноземною мовою, мовою ворога і думають над тим хто вони і в якій країні живуть. Бо більшість "громадян" взагалі не віддупляють, шо вони лінгвістичні покручі та мутанти і вважають свою російськомовність нормою.
показати весь коментар
10.09.2024 14:44 Відповісти
+21
Вірне рішення! НІ свинособачій московітській мові в Україні!
показати весь коментар
10.09.2024 14:06 Відповісти

Завантаження...