10800 відвідувачів онлайн
3 157 28

В Україні заборонять переводити медиків до піхоти: Зеленський підписав указ

Україна забороняє переведення медиків у піхоту

В Україні заборонять переведення людей із медичною освітою на немедичні посади у військових формуваннях.

Про це йдеться в указі президента України Володимира Зеленського №817/2024 від 5 грудня 2024 року, повідомляє Цензор.НЕТ.

Заборона діятиме під час воєнного стану, за винятком випадків, коли самі медики добровільно погоджуються на переведення.

Як повідомляється, для реалізації цієї ініціативи Кабінет Міністрів має упродовж місяця розробити додаткову нормативно-правову базу.

Окрім цього, РНБО доручила опрацювати механізми:

  • Бронювання медичних працівників. Планують переглянути умови, зокрема, зняти обмеження на кількість заброньованих медиків у державних і комунальних закладах.
  • Реабілітації військових. Упорядкують організацію надання допомоги військовослужбовцям у різних періодах реабілітації.
  • Цифровізації. Розширять впровадження електронних систем обліку та медичної документації у військово-медичних закладах, а також запровадять електронні направлення до цивільних лікарень.

Особлива увага приділятиметься кіберзахисту систем охорони здоров’я, обліку поранених, а також організації донорства крові.

У сфері освіти планується внесення змін до програм підготовки майбутніх медиків, зокрема збільшення годин на військово-медичну підготовку.

Ці заходи спрямовані на збереження доступності якісної медичної допомоги як для військових, так і для цивільного населення під час війни.

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський підписав указ про святкування Дня ракетних військ і артилерії 4 грудня.

Топ коментарі
+9
а інженерів на неінженерні посади? а кухарів на некухарські посади? а бухгалтерів, на не бухгалтерські посади?
показати весь коментар
05.12.2024 18:01
+4
А із піхоти назад медикам можна...?
показати весь коментар
05.12.2024 17:54
+4
а кому ще не зрозуміло що оманський покидьок зрадник ? (риторичне)
показати весь коментар
05.12.2024 17:56
Коментувати
Сортувати:
Дохні, кращя у світі пехота без меддопомоги досвідчених медиків .
(Верховний Говнокомандувач В.О. Зеленський)
показати весь коментар
05.12.2024 17:54 Відповісти
Медиків берегти треба.
показати весь коментар
05.12.2024 18:11 Відповісти
Як потенційний елєкторат простроченого?
показати весь коментар
05.12.2024 18:25 Відповісти
Як винятково цінний ресурс
показати весь коментар
05.12.2024 19:01 Відповісти
А піхоту рятувати не треба? Вона для вас який ресурс?
показати весь коментар
05.12.2024 19:15 Відповісти
Перше правило тактичної медицини - ти можеш когось врятувати лише поки живий здоровий.
показати весь коментар
05.12.2024 19:43 Відповісти
Це вірно. Но питання було інше.
показати весь коментар
05.12.2024 19:46 Відповісти
це Старий Задрот, він всіх в піхоту відправляє штурмувати посадки, бо боїться що якийсь бурят - геронтофіл щось йому зробить на його дивані, з якого він пише.
показати весь коментар
05.12.2024 20:29 Відповісти
А із піхоти назад медикам можна...?
показати весь коментар
05.12.2024 17:54 Відповісти
Мені одного бойового медика фельдшером дали. Не розумію, як він взагалі в бойових медиках опинився…
показати весь коментар
05.12.2024 18:23 Відповісти
А шо, всім до диваного підрозділу, додають бойового медика?
показати весь коментар
05.12.2024 18:37 Відповісти
На радостях, що нарешті про мене згадав (лікар, офіцер і такий йолоп що погодився), начмед бригади і відпустку "вибив", і фельдшера пообіцяв, і машину виділив до бата доїхати…
показати весь коментар
05.12.2024 19:09 Відповісти
Нехай підпише указ про переведення корупціонерів у піхоту.
показати весь коментар
05.12.2024 17:55 Відповісти
а кому ще не зрозуміло що оманський покидьок зрадник ? (риторичне)
показати весь коментар
05.12.2024 17:56 Відповісти
а інженерів на неінженерні посади? а кухарів на некухарські посади? а бухгалтерів, на не бухгалтерські посади?
показати весь коментар
05.12.2024 18:01 Відповісти
Кіпєш з "медиками в піхоті" розводять медики, що хочуть мобілізовуватися в далекі тилові госпіталі.
А шо, в штурмових батальйонах не потрібні медики? На стабпунктах та точках евакуації не потрібні медики?
А.а.а..аааа, там страшно, там прилітає....
Медики кваліфіковані потрібні кругом. Усюди. По усьому фронту та в кожній штурмовій роті.
показати весь коментар
05.12.2024 18:03 Відповісти
заборона стосується призначення медика на немедичну посаду (без його згоди)
а якщо є медична освіта, то на посаду бойового (польового) медика - будь ласка
показати весь коментар
05.12.2024 18:09 Відповісти
Військово-облікові спеціальності, що стосуються тактичної медицини, в Україні офіційно з'явилися у 2017 році, коли спеціальність "бойовий медик" було офіційно визнано наказом Міноборони України.
показати весь коментар
05.12.2024 18:19 Відповісти
Для бойового медика-санітара освіта не потрібна, потрібне здоровʼя щоб витягати на собі. З освітою то вже медроти і далі
показати весь коментар
05.12.2024 18:14 Відповісти
багато бойових медиків дійсно без медичної освіти, лиш базова медпідготовка
в ідеалі бойовий медик - міцний хлоп із освітою фельдшера та досвідом хоча б на швидкій (до мобілізації)
але то в ідеалі. доводиться мати справу із ветеринарами (якщо пощастить)
показати весь коментар
05.12.2024 18:18 Відповісти
Якщо вбити медиків, хто буде рятувати життя ?
Вони не для того щоб кровотечу зупинити.
Хірург в піхоті це завелика розкіш
показати весь коментар
05.12.2024 19:49 Відповісти
Що б без нашого Смарагдовського робили...
показати весь коментар
05.12.2024 18:05 Відповісти
То Безугла не брехала виходить...
показати весь коментар
05.12.2024 18:06 Відповісти
Ша. Ніхто нікого не переводитиме. Просто "прикомандирують".
показати весь коментар
05.12.2024 18:14 Відповісти
Указ, пля!
Ти поцікався, що і як потужно кладуть на передку на твої укази!
показати весь коментар
05.12.2024 18:20 Відповісти
Аж смішно, боевий медік то і є піхота. Євакуаційні групи працюють з піхотою.
показати весь коментар
05.12.2024 18:58 Відповісти