4859 відвідувачів онлайн
8 053 29

Бутусов про ситуацію у 155-й бригаді: Ставка не виконує своїх обов’язків, такі помилки нам дуже дорого коштують

Бутусов розповів про єдиний шлях, як можна виграти війну

Головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов заявив, що формування нових бригад без їхнього забезпечення є грубою помилкою, яка дорого коштує для країни.

Про це він заявив в ефірі Radio NV, передає Цензор.НЕТ.

Бутусов назвав хорошим підходом - формувати нову комплектну бригаду, тренувати її в повному складі у Франції, оснастити та озброїти новітніми видами озброєння, наприклад, гарматами Цезар. Після заяв Зеленського та Макрона він почав стежити за цим проєктом.

"Скандал, який спонукав мене написати, виник приблизно 4−5 грудня (2024 року). Я знаходився в Покровську. Ситуація там дуже важка. Спілкувався з деякими військовими керівниками. І ось мені говорять: "Зараз буде резерв, потужне посилення". Я побачив, як прибувають у той район підрозділи 155-ї бригади. Одразу стало зрозуміло, що це, на жаль, повна протилежність від тих рекламних обіцянок. ... 

Це було зроблено безграмотно, поспіхом. Це взагалі не було схоже на те, що це переміщення та введення бригади в бій на такому важливому напрямку як Покровськ, що це роблять якісь військові професіонали. Склалось враження, що наші керівники Генштабу, ЗСУ, ОСУВ "Хортиця", вони ніби грають в якусь дитячу гру живими людьми на війні", - наголосив він.

Коли бригада почала розгортатися, то Бутусов "в повному шоці для себе побачив, що у неї абсолютно відсутні дрони та засоби РЕБ".

"Я подумав, що таке не може бути, що бригада, яку формують два президенти, направляється в бій без жодного дрона та без засобів РЕБ. Виявилось, що це так", - сказав журналіст.

"Я тому й порушив це питання, тому що формують без забезпечення війська, для яких немає ресурсів, а ті війська, де вже все є, туди не дають людей. Це виглядає як або ідіотизм, або диверсія. Планування на стратегічному рівні у нас повністю відсутнє. Ставка Верховного Головнокомандувача не виконує свої обов'язки. Це грубі помилкові рішення, які коштують нам дуже дорого", - додав Бутусов.

Коментуючи план щодо формування 14 бригад, він зазначив, що ці 14 бригад це "суцільний організаційний хаос".

Ситуація у 155 бригаді

Нагадаємо, 1 січня 2025 року головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов виклав низку фактів щодо обставин формування та функціонування 155-ї механізованої бригади "Анна Київська", яка вступила у бій під Покровськом і зазнає там значних втрат.

За його словами, 155 бригада стикнулася із низкою проблем: перед першим боєм її самовільно залишили 1700 військових, командира бригади звільнили відразу після бою, а один із керівників формування бригади помер від серцевого нападу.

Бутусов провів тривале розслідування для того, щоб з’ясувати, що саме призвело до значних втрат серед особового складу бригади та техніки й масового СЗЧ.

У жовтні 155-та бригада виїхала на навчання у Францію. Туди направили 1924 військовослужбовців, з них досвід військової служби понад рік був лише у 51, досвід до року – у 459 військовослужбовців, а більшість, 1414, були тільки зараховані на службу і служили менше ніж 2 місяців, близько 150 людей були направлені до Франції навіть без проходження БЗВП. У Франції втекли близько 50 військових бригади.

Головний редактор Цензор.НЕТ повідомляє і про те, що бригаду не забезпечили необхідним озброєнням. Зокрема жодного дрону для виконання бойових завдань бригада від держави не отримала. Також, за даними Бутусова, повністю були відсутні засоби РЕБ. Бригаду забезпечували волонтери.

Крім того, всі 120 мм мінометні міни виробництва підприємства Мінстратегпрому, які видали бригаді, виявились бракованими.

2 січня стало відомо, що ДБР почало розслідування щодо масового СЗЧ у 155-й бригаді "Анна Київська" після появи відповідних публікацій у ЗМІ. Своєю чергою, у Міністерстві оборони Франції не коментували інформацію про те, що підготовлена збройними силами Франції 155-а бригада Анна Київська стала об’єктом розслідування в Україні.

Також на початку січня стало відомо про результати засідання Ставки Верховного Головнокомандувача стосовно 155-ї ОМБр "Анна Київська".

5 січня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський пообіцяв наростити спроможності 155-ї бригади та визнав, що є проблеми, що потребують вирішення.

Топ коментарі
+21
А як вона може виконувати обовʼязки, якщо її очолює хронічно некомпетентний голобородько?
показати весь коментар
07.01.2025 13:52
+20
ставка, це косплєй на розсміши коміка.
що, крім фоток та відосиків озабочєного хрипатого матючини, там робиться?
показати весь коментар
07.01.2025 13:53
+15
Все просто. Дєрьмака повинно не стати.
показати весь коментар
07.01.2025 13:49
Коментувати
Сортувати:
Все просто. Дєрьмака повинно не стати.
показати весь коментар
07.01.2025 13:49 Відповісти
Не допоможе.
показати весь коментар
07.01.2025 15:15 Відповісти
Ще один черговий члєн " охвісу простих рішень".
До чого тут Дєрьмак, чи Шурьмак? Це система яку завів Зеленьський, якого у свою черу всадила у крісло велика частина наріду із того ж " охвісу простих рішень".
У Зеленьського всі Дєрьмаки,біда у тому, що якщо Зеленьского нестане, " любителі простих рішень" приведуть чергового абдристгвіча- притулу.
показати весь коментар
07.01.2025 17:14 Відповісти
Ти ніяк не вгомонишся,п'яний дурень? Там твій інший висер вже адмін стер. І тут хочеш? Шо за ідіот.
показати весь коментар
07.01.2025 17:16 Відповісти
Ну ти ж згоден із тим що тобі написали?
показати весь коментар
07.01.2025 17:30 Відповісти
Та які претензії до верховного, він що в цьому розуміється
показати весь коментар
07.01.2025 13:52 Відповісти
Мусить
показати весь коментар
07.01.2025 13:55 Відповісти
А як вона може виконувати обовʼязки, якщо її очолює хронічно некомпетентний голобородько?
показати весь коментар
07.01.2025 13:52 Відповісти
ставка, це косплєй на розсміши коміка.
що, крім фоток та відосиків озабочєного хрипатого матючини, там робиться?
показати весь коментар
07.01.2025 13:53 Відповісти
Та тій Ставці по барабану.
Вони керуються ось цим:52% громадян України довіряють президенту Володимиру Зеленському, водночас 39% українців сказали про недовіру. Джерело: https://censor.net/ua/n3528889
А раз більше половини довіряють брехуну, значить, брехати краще, ніж говорити правду.
показати весь коментар
07.01.2025 13:56 Відповісти
52 % - Це "хотєлка" д'Єрмака, мильна бульбашка, яку надули для верховного гівнокомандувача.
показати весь коментар
07.01.2025 14:06 Відповісти
Згоден.
Але серед членів Ставки, думаю, немає жодного, кого б це не влаштовувало.
показати весь коментар
07.01.2025 14:49 Відповісти
Гадьониш зелений продовжує гадити. Але винуватий в цьому не гадьониш, а цивльні українці, яких по телячому ведуть на заклання під мантру Єрмака, що "неначасі". Будуть потім робити круглі очі.

Зєлю геть. Вибори(офлайн)
показати весь коментар
07.01.2025 14:05 Відповісти
Пане Юрію дякуємо за вашу роботу і службу народу...
Я впевнений що реакція буде і хтось отримає по голові конкретно за таку недбалість
показати весь коментар
07.01.2025 14:06 Відповісти
За браковані міни та за "яйця-по-сімнадцять" досі ніхто не відповів.
І немає жодних ознак того, що щось зміниться, поки при владі блазень та його камарилья.
показати весь коментар
07.01.2025 14:17 Відповісти
"Це виглядає як або ідіотизм, або диверсія." (с) Власне це і є диверсія, здійснена деякими кацапськими аґентами, які для цього викомистовують ідіотизм корисних ідіотів. Плясню пану Юрію, чому власне не поповнюються вже обстріляні бригчди, а створюються нові. Та тому, що для корисних вжіотів створюється картинка про дохуа бригад, яких так бпгато, що частину можна кинути у Курську область. Для цього схоже йому навіть карти показують, де на лінії звткнення каліграфічним друковарим шрифтом вказано номери бригад, біля стрілочок - теж номери бригад. І номерів ьагато. Здається, що і бригпд багато. Але якби біля номерів у дужках писало чисельний склад кожного номера, то картина бкла б не така райдужна. Тому главнаполєон справді рухає по карті фішки, за якими часто нічого немає. Ну, йому можна це пробачити, як невігласу. Але ж ті, хто карти малюють і наносять на кчрти інформацію - точно не ідіоти. Тільки хто тоді? Лизоблюди? Диверсанти?
показати весь коментар
07.01.2025 14:07 Відповісти
Не кривдіть Наполеона. Він змінив Європу. А цей Чмонька що зробив крім фантазій на тему "Країна КВН - країна Україна" ? Немає йому пробачень, як і тих кого він назбирав на смітнику прокацапських політиків. Чмонька став демагогом !
показати весь коментар
07.01.2025 14:39 Відповісти
Я не писав "Наполеон", я написав "нєдонаполєон". 😊
показати весь коментар
07.01.2025 14:55 Відповісти
З ким розібратись ? Зі Чмонькой ніхто не наважиться розбиратись! Війна ж - це відмазка, примітивна.
показати весь коментар
07.01.2025 14:42 Відповісти
Зелінскій знаєт чьто дєлаєт!!!
показати весь коментар
07.01.2025 14:12 Відповісти
Це не "грубі помилкові рішення", Юрію. Це цілеспрямований та системний саботаж.
Про це свідчать абсолютно всі дії цієї нікчемної влади, починаючи з 19-го року.
показати весь коментар
07.01.2025 14:12 Відповісти
Ну, а как? Человек с мозгами и повадками клоуна возглавляет воюющую страну. 95 квартал рулит.
показати весь коментар
07.01.2025 14:15 Відповісти
Якщо вірити Бандерівцю, гундосу дали карт-бланш на військові дії до квітня. Так що скоро почнеться "потужно-незламний" наступ, це зоряний час піару гундосого самодура!
показати весь коментар
07.01.2025 14:22 Відповісти
Просто Верховний говнокомандувач спирався на свій військовий досвід і освіту...
показати весь коментар
07.01.2025 14:45 Відповісти
"вони ніби грають в якусь дитячу гру живими людьми"

Слово "ніби" тут явно зайве.
показати весь коментар
07.01.2025 18:38 Відповісти