Сійярто натякнув, що Угорщина блокуватиме Україні шлях до ЄС через зупинку транзиту російських енергоресурсів

Глава Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто відреагував на зареєстрований у Верховній Раді України законопроєкт, який забороняє транзит російських нафти та газу під час воєнного стану.
Відповідний допис Сійярто опублікував у соцмережі Facebook, повідомляє Цензор.НЕТ.
Угорський міністр заявив, що Міністерство закордонних справ України "досить агресивно відреагувало" на його попередній допис з обвинуваченнями на адресу України щодо газового транзиту. Також він згадав, що у Верховній Раді з'явилась пропозиція законодавчо заборонити транзит російських нафти та газу через територію України під час воєнного стану.
"У зв'язку з цим ми повинні з повагою звернути увагу наших українських колег на те, що є реальність, є права і є обов'язки",- написав глава МЗС Угорщини.
Сійярто натякнув, що Угорщина блокуватиме Україні шлях до ЄС через зупинку транзиту російських енергоресурсів.
"Реальність така, що в ЄС держави-члени колективно і одноголосно ухвалюють рішення про прийом нових членів. Іншими словами, кожна держава-член має проголосувати "за"", - заявив дипломат.
Він зазначив, що кожна держава "має суверенне право вирішувати, звідки і яким шляхом вона купує енергоносії, необхідні їй для функціонування", і ніхто не має права "нав'язувати" іншій країні дорожчі енергоресурси.
"Країна, яка укладає угоду про асоціацію з ЄС або навіть хоче стати його членом, зобов'язана робити внесок в енергетичну безпеку ЄС, надаючи транспортні маршрути. Тому закриття газових або нафтових маршрутів є неприйнятним і суперечить очікуванням, пов'язаним з інтеграцією в ЄС",- заявив угорський міністр.
Зупинка транзиту газу РФ
Нагадаємо, о 07:00 1 січня 2025 року в інтересах національної безпеки зупинено транспортування російського природного газу територією України.
У Кабміні заявили, що Україна у встановленому порядку поінформувала Єврокомісію про припинення транзиту газу. Європейські країни підготувалися.