11100 відвідувачів онлайн
14 110 29

Швеція зафіксувала ознаки пошкодження ще одного підводного кабелю у Балтійському морі

Швеція виявила ознаки пошкодження підовдного кабелю Nordbalt у Балтійському морі

На кабелі Nordbalt, який пролягає між Швецією і Литвою в Балтійському морі, виявлено сліди пошкодження від якоря. Швеція підозрює китайське судно, завербоване спецслужбами РФ.

Про це заявив міністр оборони Швеції Карл-Оскар Болін, передає Цензор.НЕТ із посиланням на  LRT.

За його словами, пошкодження, ймовірно, спричинив китайський корабель Yi Peng 3. Корабель розірвав і пошкодив кабелі між Швецією і Литвою, Німеччиною і Фінляндією 17 і 18 листопада, коли стояв на якорі приблизно в 160 км від берега.

Слідчі розслідують інцидент і вважають, що судно зробило це навмисно, оскільки капітан був завербований російськими спецслужбами.

25 грудня один з електричних кабелів між Естонією та Фінляндією був перерізаний танкером Eagle S, який, як підозрюють, належить до російського "тіньового флоту".

Болін заявив, що всі ці інциденти можуть бути пов'язані з відключенням країн Балтії від білорусько-російської електромережі у лютому.

"Те, що повідомляють шведські ЗМІ, показує, що ми не можемо вірити у випадковість того, що відбувається в Балтійському морі. Ми повинні дуже серйозно ставитися до цих випадків саботажу або спроб саботажу цієї інфраструктури. І це показує, що швидка реакція НАТО необхідна для захисту інтересів наших споживачів і, власне, всієї нашої інфраструктури, а також ринку електроенергії й стабільності цін", - прокоментував інцидент заступник міністра енергетики Литви Арнольдас Пікжірніс. 

Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив у неділю, що його країна не перебуває у стані війни, але і не живе в мирний час.

Він додав, що Швеція вперше надає ресурси силам НАТО, і вперше сили НАТО здійснюватимуть моніторинг Балтійського моря і всього регіону через посилення загрози для інфраструктури.

Нагадаємо, 25 грудня танкер Eagle S, який, ймовірно, належить російському тіньовому флоту, пошкодив якорем електричний кабель Estlink 2 між Фінляндією та Естонією і чотири телекомунікаційні кабелі у Фінській затоці.

У листопаді 2024 року було розірвано телекомунікаційний кабель між Швецією, Литвою, Фінляндією та Німеччиною.

У жовтні 2023 року газопровід Balticconnector і кабелі було пошкоджено судном Newnew Polarbear.

Топ коментарі
+18
викажем ЗАНЕПОКОЄННЯ!!
і так до пори коли Стокхольм бомбити почнуть
показати весь коментар
13.01.2025 18:35 Відповісти
+13
Вже пора зрозуміти з якої "помойкі" ті якоря тягнуться.
Ї не треба розслідувань, сами й так все знаєте.
показати весь коментар
13.01.2025 18:38 Відповісти
+11
Ось дивиться як мало берега у кацапії , а ведуть себе як хозяіва Балтикі . Тому будівництво північного потоку МАЛО ЩЕ І МЕТУ ПОВНОГО КОНТРОЛЮ НАД БАЛТИКОЮ .
показати весь коментар
13.01.2025 18:46 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
викажем ЗАНЕПОКОЄННЯ!!
і так до пори коли Стокхольм бомбити почнуть
показати весь коментар
13.01.2025 18:35 Відповісти
Які,0 нахєр, переговори під проводом трампа? Тільки пиз...ячити москалів і китайців по всіх морях, і не пускати всі їхні кораблі у Балтійське море.
показати весь коментар
13.01.2025 20:03 Відповісти
Вже пора зрозуміти з якої "помойкі" ті якоря тягнуться.
Ї не треба розслідувань, сами й так все знаєте.
показати весь коментар
13.01.2025 18:38 Відповісти
Пора Кенізберг забирати у русні , перекрити вихід до Балтикі ...бо москові , це шкідник , хворий на всю голову ...пора відрубати кремлю щюпальці !!!
показати весь коментар
13.01.2025 18:40 Відповісти
Ось дивиться як мало берега у кацапії , а ведуть себе як хозяіва Балтикі . Тому будівництво північного потоку МАЛО ЩЕ І МЕТУ ПОВНОГО КОНТРОЛЮ НАД БАЛТИКОЮ .
показати весь коментар
13.01.2025 18:46 Відповісти
показати весь коментар
13.01.2025 18:42 Відповісти
Браття-скандинави, готуйтеся до гарячої фази війни!!
показати весь коментар
13.01.2025 18:43 Відповісти
Фіксація, фіксація і ще раз фіксація.....
показати весь коментар
13.01.2025 18:44 Відповісти
Поки ,,братья" по зубах добре не отримають , не буде порядку .
показати весь коментар
13.01.2025 18:45 Відповісти
А чого вони туди пускають китайські судна?Що так важко ввести санкції з забороною ходити там китайському флоту.
показати весь коментар
13.01.2025 18:46 Відповісти
Завербують індуські чи під монгольським прапором. Немає проблем.
показати весь коментар
13.01.2025 19:25 Відповісти
А то вони мабуть заспокоїлись думкою, що кацапія перестане паскудити.
показати весь коментар
13.01.2025 18:49 Відповісти
Мда , кацапи готуються відкрити ще один фронт з Фінляндією, країнами Балтії... Це все не просто так ...(((
показати весь коментар
13.01.2025 18:50 Відповісти
Швеція підозрює, а Фінляндія бере на абордаж. Що швидше спрацює ? Ставлю на абордаж !
показати весь коментар
13.01.2025 18:51 Відповісти
Доузі , циввлізовані країни, відпетляти не вийде ! Ми самі з союзом зла не впораємося , тому готуйтеся до великої війни!
починайте затримувати всі московські лоханки в т ч військові по можливості, відкривайте вогонь, перешкоджайте, збивайте або пошкоджуйте їх авіацію ...
Між війною і соромом обирайте ВІЙНУ !
показати весь коментар
13.01.2025 18:57 Відповісти
Разом переможемо вісь! По одинці ні !
показати весь коментар
13.01.2025 18:58 Відповісти
Кацапи скоро будуть срати під вашими дверима, панове європейці. А ви послужливо будете подавати туалетний папір? Соромно і недалекоглядно...
показати весь коментар
13.01.2025 19:00 Відповісти
вони вже ср*ть
показати весь коментар
13.01.2025 23:32 Відповісти
> "Те, що повідомляють шведські ЗМІ, показує, що ми не можемо вірити у випадковість того, що відбувається в Балтійському морі."

- та випадковість це ! випадковість. Торгуйте й далі з росією та китаєм, а ще тихесенько мрійте, що після 20 січня все буде з росією "как раньше" .
показати весь коментар
13.01.2025 19:08 Відповісти
То ната ж збиралася охороняти.
Чи і досі збирається?
показати весь коментар
13.01.2025 19:16 Відповісти
Молодці, що хоч зафіксували, а могли ж не допустити цього
показати весь коментар
13.01.2025 19:19 Відповісти
ну це вже викликає гомерічний сміх
показати весь коментар
13.01.2025 19:25 Відповісти
Я вже раніше виказував думку що росія може почати війну абсолютно не використовуючи воєнні засоби. Просто руйнувати підводну інраструктуру, хакерські атаки, тотальне забруднення вод тої ж Балтики під виглядом техногенних катастроф чи аварій. А Захід покірно буде ковтати під регіт смердючої кацапні. Це вже почалося. І ми всі бачимо реакцію. Ніяку.
показати весь коментар
13.01.2025 19:30 Відповісти
Нам вони вже почали срати у Дніпро. А казали про таку можливість ще до війни. Устами Жиріка. Так що одного разу у воді може появитись вже не бруд, а отрута.
показати весь коментар
13.01.2025 19:32 Відповісти
я їм про це сказав 2 роки назад те ж саме. Вони горделиво посміхнулися. Мовляв нас побоїться. Як я радію таким новинам!
показати весь коментар
13.01.2025 23:33 Відповісти
Магнитную мину ему под днище и счастливого плавания иначе эти охеревшие китаезы с орками не успокоятся.
показати весь коментар
13.01.2025 19:37 Відповісти
Європо, проснись! Бо вже йде війна проти тебе, гібридна, диверсійна. Це прелюдія прямого вторгнення
показати весь коментар
13.01.2025 23:40 Відповісти
Світ втратив пам'ять і розум!
Уявіть 1944 рік. Країни антигітлерівської коаліції вільно торгують з германією, пропускають їх судна, дозволяють німецьким громадянам-бізнесменам вільно переміщатись світом
показати весь коментар
13.01.2025 23:59 Відповісти