8025 відвідувачів онлайн
12 282 68

ЗСУ поставили неякісні кулемети, які ламалися після перших пострілів. Збитки - понад 193 млн грн. Викрито експосадовця Міноборони, - ДБР. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

Працівники ДБР повідомили про підозру колишньому директору одного з департаментів Міністерства оборони України та двом керівникам державного підприємства, які поставили у бойові підрозділи браковані великокаліберні кулемети.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресцентр ДБР. 

Кулемети після перших пострілів виходили з ладу

Як зазначається, за сприяння Міністерства оборони України, слідчі ДБР встановили, що посадовці мали у 2022 році поставити на фронт 400 сертифікованих великокаліберних кулеметів. Натомість вони провернули оборудку, за якою замість якісної зброї у війська потрапили дешеві аналоги, що не придатні для використання за призначенням. Крім того, було поставлено лише половину кулеметів від заявленого.

"200 закуплених за державний кошт кулеметів не мали жодного маркування, відповідної технічної документації та жодних супровідних документів. Під час їхнього бойового використання зброя не могла вести безперервну стрільбу та після перших пострілів взагалі виходила з ладу, через руйнування частин та механізмів", - йдеться у повідомленні.

.постачальники неякісних кулеметів у ЗСУ
постачальники неякісних кулеметів у ЗСУ
постачальники неякісних кулеметів у ЗСУ
постачальники неякісних кулеметів у ЗСУ

Збитки держави

За даними ДБР, через це державний бюджет зазнав збитків на понад 193 млн гривень, а українські військові наражали себе на небезпеку.

Підозри

Колишній посадовець Міноборони підозрюється у розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому в особливо великих розмірах та перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України, яке призвело до тяжких наслідків (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 114-1 КК України)

Двоє керівників державного підприємства підозрюються у вчиненні аналогічних злочинів, а також у службовому підробленні (ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 114-1 та ч. 5 ст. 191 КК України).

Що загрожує?

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років.

Раніше Цензор.НЕТ повідомляв, що на Дніпропетровщині судитимуть командира військової частини за постачання неякісного одягу.

Топ коментарі
+41
Без розстрілів за законами військового часу цього не спинити.
показати весь коментар
14.01.2025 13:19
+31
А Резніков продовжує насолоджуватися життям...
показати весь коментар
14.01.2025 13:22
+24
Они люди схемы и уверены в своей безнаказанности. Как и с минами. Ждем очередную лапшу на уши от Умерова и Сметанина. Там больше вопросов к военной приемке, которая подчиняется Сметанину или Умерову.
показати весь коментар
14.01.2025 13:24
Коментувати
Сортувати:
Без розстрілів за законами військового часу цього не спинити.
показати весь коментар
14.01.2025 13:19 Відповісти
Будуть рострілювати невинних людей, а реальні корупціонери відкуповуватись. Тепер от доприкладу це можна легко підтягнути під державну зраду, та інші важкі статті і на довічне, наприклад довести загибель військових через ці кулемети.
Але йому інкреминують тільки корупцію, яку деколи важко доказати так як його прямо не зловили там фірми прокладки.
А самий "чесний" реформаваний суд відпустить його під заставу, і навіть якщо будуть серйозні докази, то він якось перетне кордон який так складно перетнути зараз ухилянтам, та буде десь в Європі доживати пенсію.
показати весь коментар
14.01.2025 13:26 Відповісти
Ніяких розстрілів. Призвати до війська і в окопи на ноль та без зброї в атаку. Маскальська куля в моменті вилікує всю дурість про як зробити ,,бабло,,
показати весь коментар
14.01.2025 13:56 Відповісти
Для чого без зброї? Нехай воюють з їхніми же кулеметами.
показати весь коментар
14.01.2025 17:48 Відповісти
Та хоча б довічний термін з конфіскацією бе права на апеляцію до відбуття 40 років за гратами. Тільки уявіть! - це гівно вбивало українські підрозділи масово і тепер воно "багате і щасливе" бо "умєєт жіть"? А "лохи на передовій", значить, мають померти...
показати весь коментар
14.01.2025 13:30 Відповісти
Панство забуває, що нікуди не поділася російська розвідка та диверсанти. Особливо в перший рік війни, коли західні бюрократії іще не роздуплилися, а зброя була потрібна "на сьогодні", досівіду таких закупок теж було небагато - часто купувалося в сумнівних перекупів, за якими могли стояти і росіяни. Але нічого не робити і не помилятися - це було б іще гірше рішення. Все ж просто і зрозуміло лише на форумі Цензора - найкращому експертному середовищі України. Резнікова теж такі зʼїли. Хоча, якщо порівнювати з Умеровим - він був однозначно ефективніший. Але й Умеров можливо менш ефективний не тому, що це його якісь особисті недоліки. Просто тепер ніхто не хоче ризикувати. Бо у нас розпинають за помилки.
показати весь коментар
14.01.2025 16:35 Відповісти
ніколи такого не було - і от знову
показати весь коментар
14.01.2025 13:20 Відповісти
Постащики - шо - безсмертні?
показати весь коментар
14.01.2025 13:20 Відповісти
Они люди схемы и уверены в своей безнаказанности. Как и с минами. Ждем очередную лапшу на уши от Умерова и Сметанина. Там больше вопросов к военной приемке, которая подчиняется Сметанину или Умерову.
показати весь коментар
14.01.2025 13:24 Відповісти
Без них неможливо ніяк провернути, тому що можна вибірково робити відстріл *********** або перевірку озброєння на полігонах. Наприклад із фури чи вагона вибирається рандомно один- два ящика і на полігон. Те саме із зворотнім відзивом та рекламаціями, чому не приймати електронно рапорти від військових, якщо десь багато, відповідне реагування.

Не бачив ще компаній, що вибірково не перевіряють продукцію куплену у замовника.
показати весь коментар
14.01.2025 13:31 Відповісти
Да. Букву в документации изменить или лишнюю запятую поставить - нужно пройти девять кругов ада согласований и проверок. А тут такой треш и нет виновных. Это лапша. Все фамилии есть в документах.
показати весь коментар
14.01.2025 13:39 Відповісти
В штрафбат підораса!
показати весь коментар
14.01.2025 13:20 Відповісти
Знову "політична відповідальність" чиясь? І для таких, що зірвали постачання, ще й штрафи понизили
показати весь коментар
14.01.2025 13:21 Відповісти
зробіть окремий підрозділ з цих підо-ів, дайте їм ці кулемети,дайти їм браковані міни і хай на передку захищають Батьківщину,а все друге від лукавого
показати весь коментар
14.01.2025 13:27 Відповісти
Ну і як "оце" захистить Україну? Та ніяк! Простіше утилізувати сміття і забути.
показати весь коментар
14.01.2025 13:32 Відповісти
Яка нах "розтрата"?!!
Це пряма ДІВЕРСІЯ та ЗРАДА!!!
показати весь коментар
14.01.2025 13:22 Відповісти
За три роки ніхто не помітив, що поставлено лише половину з оплаченого.
показати весь коментар
14.01.2025 15:14 Відповісти
Їди у Вікіпедію статті пиши, а тут не потрібно.
показати весь коментар
14.01.2025 15:49 Відповісти
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D1%96%D1%8F
показати весь коментар
14.01.2025 16:07 Відповісти
Сейчас Сметанин опять расскажет сказку, что это просто предприятие выпустило больше пулеметов, чем положено по плану. И лохи снова развесят уши. А это элементарное вредительство, саботаж, за который должны нести уголовную ответственность все причастные. И кто произвел, и кто принял, и кто дал указание это делать.
показати весь коментар
14.01.2025 13:22 Відповісти
А Резніков продовжує насолоджуватися життям...
показати весь коментар
14.01.2025 13:22 Відповісти
як і умєров )
показати весь коментар
14.01.2025 16:57 Відповісти
Через пару днів буде шикувать десь в Європі. Буданов напише листа,прикордонники випустять - і "в ліс". Не впершета і арестович не дасть збрехати.
"Колишній позаштатний радник голови Офісу президента, скандально відомий блогер Олексій Арестович виїхав з України завдяки листу Головного управління розвідки Міністерства оборони України й перебуває зараз у Нью-Йорку (США)."

Джерело: журналістський антикорупційний центр https://ngl.media/2024/02/01/oleksij-arestovich-viyihav-z-********-zavdyaki-listu-gur-minoboroni-i-ne-povernuvsya/ NGL.media
показати весь коментар
14.01.2025 13:23 Відповісти
Арєстовічь обіцяв і виконав. Памятаєте? Він обіцяв що буде жерти омари на яхті, а українці спливатимуть кровю в окопах. Якщо кого і треба пристрелити то саме цього "космополіта".
показати весь коментар
14.01.2025 13:36 Відповісти
нескінчений *******
показати весь коментар
14.01.2025 13:24 Відповісти
пиЗе!дець вірніше.
показати весь коментар
14.01.2025 15:14 Відповісти
Напомнило:
Ты шо думаешь, у нас нет пулемётов? У нас их… подслушивают, гады! А ну!.. Слушай, ты знаешь, сколько у нас пулеметов? У нас их целых семь штук!
Назар: Врёшь! Да я же сам пулемётчик!
Попандопуло: А чинить можешь?
Назар: Ну, это смотря что.
Попандопуло: Вот три штуки - ничего, а вот другие три штуки - один заедает, второй, как сумасшедший, подпрыгивает, а третий, гад, у своих пуляет… А седьмой я по секрету от пана атамана выменял вот на эти штанишки.
показати весь коментар
14.01.2025 13:25 Відповісти
показати весь коментар
14.01.2025 13:26 Відповісти
без РОЗСТРІЛІВ ворогів, саботажників і диверсантів у війні не перемогти!
показати весь коментар
14.01.2025 13:25 Відповісти
А розстріли потрібно починати з БоНеВтіка та його Охвіса...
Але, "ХТО ЖЕ ЇХ РОЗСТРІЛЯЄ?!"
показати весь коментар
14.01.2025 14:14 Відповісти
Да начните ж вы уже печатать оружие на 3-д принтерах. Ну уже "ежу понятно" что "Укроборонпром" ЭТО БАНДА КРИВОРУКИХ ТУПАРЕЙ!
показати весь коментар
14.01.2025 13:27 Відповісти
Там саботажники і диверсанти.
показати весь коментар
14.01.2025 13:28 Відповісти
Як наша Армія наперекір кремлівським диверсантам у владі і ОПК ще тримає фронт? Якби не союзники, волонтери та донатори всього світу, то вже давно була б рашка під Львовом.
показати весь коментар
14.01.2025 13:27 Відповісти
С другой стороны такие же просто. Две армии голотьбы при поддержке воровитых чиновников. В России еще вливают в это дело в разы больше, а выхлоп вот такой какой видим.
показати весь коментар
14.01.2025 20:35 Відповісти
Ну і, як там цілий батальйон заступників і помічників, для умєрова?
Мабуть, із сорому повісилися? В Україні московська війна, воєнний стан, Особливий період ? А воно, он, як неловко вийшло перед Захисникам України! ....
показати весь коментар
14.01.2025 13:35 Відповісти
Умєров перетворив міністерство оборони в турецький сераль. Якісь два татарина з кацапськими паспортами шастають від нього до Ердогана як заведені...
показати весь коментар
14.01.2025 13:39 Відповісти
він агент Туреччини. їм Туреччина, мабуть, пообіцяла ханство.
показати весь коментар
14.01.2025 14:14 Відповісти
У підарів-диверсантів стандартна уніхформа: літом - трусіки, зимою - треніки...
показати весь коментар
14.01.2025 13:35 Відповісти
А у квартирі інтер'єр багатий. Чим же воно, падло, думало той інтер'єр захищати?
показати весь коментар
14.01.2025 13:39 Відповісти
До 2019 року завод "Кузня на Рибальському" виготовляла якісні кулемети ПКМ та крупнокаліберні кулемети, а також бронеавтомобілі типу "Тритон" .«Ця машина привезла ще 30 кулеметів ПКМ для батальйону. Так зараз комплектується українська територіальна оборона. Оборона міста Києва. Так ми плануємо зустрічати ворога і не радимо йому сунутися в https://glavcom.ua/tags/kijiv.html Київ», - застерігає Порошенко.
Порошенко передав ТРО та ЗСУ еілька сотень кулеметів ПКМ.
Аж "раптом" в 2019 році в середині вересня 2019 року в межах відкритого за заявою https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BD%D0%BE%D0%B2_%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D1%96%D0%B9_%D0%92%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87_(%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%96%D1%82%D0%B8%D0%BA) Андрія Портнова кримінального провадження https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B5_%D0%B1%D1%8E%D1%80%D0%BE_%D1%80%D0%BE%D0%B7%D1%81%D0%BB%D1%96%D0%B4%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D1%8C Державне бюро розслідувань України подало клопотання, а https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D1%87%D0%B5%D1%80%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D1%81%D1%83%D0%B4_%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%82%D0%B0_%D0%9A%D0%B8%D1%94%D0%B2%D0%B0 Печерський районний суд міста Києва його задовольнив, про арешт усього нерухомого майна і корпоративних прав заводу «Кузня на Рибальському»
В тому ж 2019 році були "успішно" згорнуті ракетні програми та артилерійські, танкові заводи переведені спочатку на триденний графік роботи, а потім на одноденний графік. Доведений до банкрутства Павлоградський хімічний завод, єдиний, которий виготовляв вибухівку, раентне паливо і т. п.
показати весь коментар
14.01.2025 13:43 Відповісти
То все Свинарчуки, в зе команді таких нема. Ну хіба трошки є.
показати весь коментар
14.01.2025 13:56 Відповісти
Так, но ********** 73% проголосовали за это несчастье Украины, которое заявляло, что Порошенко наживается на войне, а он честный и остановит войну в момент, "нужно только не стелять". И как тем 73м? война прекратилась? воровство - тоже? За время с 2019г. по сегодняшний день я не видел, что-бы этот уклонист и *ермак внесли 1Гривну в фонд армии Украины. Но зато, что он сам, что *ермак путешествуют туристами по миру за счет народа. Так-же действует эта "скумбрия по 8гр" шастает за народные деньги и демонстрирует трусы. Обращусь к 73% - как по вашему воровство прекратилось по вашему или нет? а коррупция? сожгли дом бывшей министерки и стало лучше жить? Порошенко продал кондитерку в Липецке и сразу полегчало?
показати весь коментар
14.01.2025 16:08 Відповісти
Нафіг те слідство? На нуль, під Торецьк/Покровськ з тим кулеметом!
Бабу/садуху - в кайданки, щоб розповіла де гроші і все !!!
Гроші - в бюджет, падлюку - в "расход"....
показати весь коментар
14.01.2025 13:48 Відповісти
з відкіля гниє риба? авжеж хто голова цієї риби в Україні? може ********** 73% не знають? це ваша перемога у 19 році. у мене немає слів, а от матюгів багато.
показати весь коментар
14.01.2025 13:55 Відповісти
Прізвища злочинців.???
Хто і коли їх призначив.???
показати весь коментар
14.01.2025 14:03 Відповісти
Вже відомо - це знову горезвісний Лієв (родом з ********** - напів москаль, напів кошерний) - дружбан Рєзнікова, Єрмака і Зеленського, раніше був міністром курортів Криму.
На ньому вже ціла купа ''косяків'' в Міністерстві оборони України - тут вже тільки найвища міра покарання має бути.
показати весь коментар
14.01.2025 15:00 Відповісти
В Одесі, на Малий Арнаутський вже і кулемети клепають.
показати весь коментар
14.01.2025 14:04 Відповісти
Все як і завжди. В чому інтрига?
показати весь коментар
14.01.2025 14:21 Відповісти
Слів немає, залишились тільки бажання, щоб вони провели ці роки під шконкою
показати весь коментар
14.01.2025 14:24 Відповісти
ОПешні боти, ДЕ ВИ???
показати весь коментар
14.01.2025 14:24 Відповісти
Вже б хоч увагу на Що загрожує? не акцентували.
Політична відповідальність та богата старість їм загрожують. Як і всім їх попередникам на чолі з Рєзніковим.
А для тих, хто не згоден, відомий лігасмішний куплетіст Веніславський прочитає курс трускавецької хвізики "про вплив вологості на температурне розширення металів".
Риба гниє з голови.
показати весь коментар
14.01.2025 14:25 Відповісти
на фото здоровий бугай що живе в дорогій квартирі, їздить на дорогому авто, жере в дорогих ресторанах і катається вільно закордон по дорогим курортам, крадучи при цьому життя тих хто в окопах. Скажіть мені яка мотивація може бути в тих кого заставляють захищати цих *********-мародерів????
показати весь коментар
14.01.2025 14:26 Відповісти
Дуже дорого нам обходиться ця шобла злодіїв і корупціонерів, які, окрім красти для себе, нічого не можуть, та тільки щоки надувати і вдавати з себе потрібних, скільки життів руйнувань через цих тварюк
показати весь коментар
14.01.2025 14:42 Відповісти
ЗСУ поставили неякісні кулемети, які ламалися після перших пострілів. Збитки -
життя наших захісників!!!
Це навмисне!!! вьивство
показати весь коментар
14.01.2025 14:55 Відповісти
як таке можливе під час війни😡
показати весь коментар
14.01.2025 14:57 Відповісти
Виродки кровью наших воїнів заробляють бабло
показати весь коментар
14.01.2025 15:23 Відповісти
Дивина, живуть десь в Києві і не на війні, а за них мають цивільні воювати?
показати весь коментар
14.01.2025 15:33 Відповісти
І **** шо?Хто віідповів?Кого падлу розстріляли?Міністр в відставку подав?Ось Вам украЇнці поржіть барани
показати весь коментар
14.01.2025 16:00 Відповісти
мали у 2022 році поставити на фронт 400 сертифікованих
-------------------------------------------------------------------------------
ДБР, сейчас уже 2025 год.
Вы что-то "рано" проснулись.
Зарплату и не маленькую, за что получаете?
Одни постоянно гонят на фронт брак, а другие годами это не замечают.
Что происходит?
показати весь коментар
14.01.2025 16:02 Відповісти
Верховного ішака до стінки!
показати весь коментар
14.01.2025 16:34 Відповісти
Якщо вбив собаку або кота , то скільки дають в Україні?А тут що?Ну, це вже занадто...
показати весь коментар
14.01.2025 16:51 Відповісти
у Лієва 10 млрд пропало, спокійно гуляє собі на волі.
Цього теж для фото взяли мабуть.
показати весь коментар
14.01.2025 16:52 Відповісти
Смєтанін знову складе "брови доміком" і скаже; "нє вінаватая я..."