7726 відвідувачів онлайн
2 193 42

Базова загальновійськова підготовка для студентів вишів розпочнеться у вересні, - Міноборони

Базова загальновійськова підготовка у вишах

Базова загальновійськова підготовка (БЗВП) для студентів вищих навчальних закладів розпочнеться з вересня 2025 року і передбачає 300 академічних годин.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Міноборони, про це повідомив заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.

Базова загальновійськова підготовка складатиметься з двох частин:

  • ⁠теоретичний курс – 90 академічних годин, які студенти проходитимуть у своїх закладах освіти;
  • ⁠практичний курс – 210 академічних годин у навчальних частинах, центрах Збройних сил та інших установах.

Мельник зазначив, що теорію проходитимуть усі студенти - і чоловіки, і жінки. А практичний курс є обов’язковим лише для чоловіків, які придатні до військової служби за станом здоров’я. Жінки проходитимуть практику лише за власним бажанням і після проходження медичного огляду.

Під час навчань студенти отримають базові знання з тактичної, розвідувальної та психологічної підготовки, домедичної допомоги, основ військової дисципліни. Також вони опанують навички поводження зі зброєю.

Після проходження БЗВП студенти складають військову присягу та отримають сертифікат і військо-облікову спеціальність.

Довідка

15 січня 2025 року президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою законопроєкт про внесення змін до Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" щодо особливостей взяття громадян України на військовий облік №12076. Документ, зокрема, передбачає системне впровадження базової загальновійськової підготовки для студентів - здобувачів вищої освіти.

Топ коментарі
+7
А практичний курс є обов'язковим лише для чоловіків, які придатні до військової служби за станом здоров'я. Жінки проходитимуть практику лише за власним бажанням і після проходження медичного огляду.
Тобто знову дискримінація по статі. А не пішли би ви....
показати весь коментар
17.01.2025 11:39 Відповісти
+7
Ну тоді не треба кричати за обов'язки в конституції, бо там чомусь всі рівні і нема поділу на стать. Тому вибирайте, або хрестик зніми - або труси надінь.
показати весь коментар
17.01.2025 11:49 Відповісти
+7
Я хочу, щоб все було по закону. Якщо закон каже, що всі воюють - то всі воюють, якщо ні - міняєм конституцію і робимо лише ловіків рабами країни. Але не треба зараз розказувати хто і що хоче, коли в конституції всі рівні. Або тоді відміняєм обмеження для чоловіків, або воюють всі. Бо це лицемірство, те що вказано в статті
показати весь коментар
17.01.2025 12:11 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
почему ее проходят не все???
показати весь коментар
17.01.2025 11:33 Відповісти
Бо "всі" інші служили строкову службу (зараз припинено)
показати весь коментар
17.01.2025 13:00 Відповісти
как можно получить ВУС, после 1,5 месяца всякой ерунды???
показати весь коментар
17.01.2025 11:35 Відповісти
Та ніяк. Для галочки це зроблено. У воюючому суспільстві військовій справі мають вчити щоденно, якісно і відповідально.
показати весь коментар
17.01.2025 11:41 Відповісти
Київські ресторани , чи фітнес клуби , про "воююче суспільство" , можуть багато чого розповісти ...
показати весь коментар
17.01.2025 11:50 Відповісти
Ага. Безголовий народ і така ж влада.
показати весь коментар
17.01.2025 11:53 Відповісти
Так це є "базова" підготовка. Далі хто бажає - буде вдосконалювати звання. Чи треба студентів років на п'ять у війська
показати весь коментар
17.01.2025 13:01 Відповісти
Після проходження БЗВП студенти складають військову присягу та отримають сертифікат і військо-облікову спеціальність. Джерело: https://censor.net/ua/n3530771
показати весь коментар
17.01.2025 18:37 Відповісти
Ты читать умеешь? "Базова загальновійськова підготовка"
показати весь коментар
17.01.2025 13:13 Відповісти
а ты??? "Після проходження БЗВП студенти складають військову присягу та отримають сертифікат і військо-облікову спеціальність. Джерело: https://censor.net/ua/n3530771
показати весь коментар
17.01.2025 18:34 Відповісти
херня тут написана
показати весь коментар
18.01.2025 11:21 Відповісти
А практичний курс є обов'язковим лише для чоловіків, які придатні до військової служби за станом здоров'я. Жінки проходитимуть практику лише за власним бажанням і після проходження медичного огляду.
Тобто знову дискримінація по статі. А не пішли би ви....
показати весь коментар
17.01.2025 11:39 Відповісти
Хоч хоч матір свої відправити, чи сестру, чи дочку? Оціни свой менталітет одним словом, мені цікаво що в тебе в голові робиться?
показати весь коментар
17.01.2025 11:44 Відповісти
Ну тоді не треба кричати за обов'язки в конституції, бо там чомусь всі рівні і нема поділу на стать. Тому вибирайте, або хрестик зніми - або труси надінь.
показати весь коментар
17.01.2025 11:49 Відповісти
Ви зараз справді хочете побороти соціальну несправедливість шляхом відправки своїх жінок на війну? Жаль мені ваші сім'ї.
показати весь коментар
17.01.2025 11:52 Відповісти
Я хочу, щоб все було по закону. Якщо закон каже, що всі воюють - то всі воюють, якщо ні - міняєм конституцію і робимо лише ловіків рабами країни. Але не треба зараз розказувати хто і що хоче, коли в конституції всі рівні. Або тоді відміняєм обмеження для чоловіків, або воюють всі. Бо це лицемірство, те що вказано в статті
показати весь коментар
17.01.2025 12:11 Відповісти
а рівень тестостерону у жінок також треба підняти законодавчо ?
показати весь коментар
17.01.2025 12:40 Відповісти
Його б соціальним борцюнам, що вище піднять. Мене теж харе західний фемінізм як і вся їхня повєсточка, але те що ці чоловічки несуть, це тотальна неміць.
показати весь коментар
17.01.2025 12:47 Відповісти
Для служби в ТЦК і в тилових частинах забезпечення потрібен прям високий рівень тестостерону? Ну придумайте щось цікавіше, як ще відмазатись, коли закон пише чітко, прямо і відкрито - що оборона країни - для всіх.
показати весь коментар
17.01.2025 12:53 Відповісти
В ТЦК і тилових частинах забезпечення мають працювати цивільні за вільним наймом, а не жирні прапорщики в погонах мають на складах тушонку інвентаризувати.

Військові мають воювати. А для воювати треба певний рівень тестостерону. Це біологія.
показати весь коментар
17.01.2025 15:45 Відповісти
Тільки живемо ми по законах, а не по біологію чи слову божому...
показати весь коментар
17.01.2025 16:42 Відповісти
ну я ж і кажу, шо треба видати закон, який підніме рівень тестостерону в жіночих організмах.

шоб все було по закону.
показати весь коментар
17.01.2025 16:58 Відповісти
ну от коли видадуть, тоді і поговоримо. А зараз всі на фронт, а не чоловікам 100500 обмежень, а дівчата на відпочинок у Європу.
показати весь коментар
17.01.2025 17:55 Відповісти
ну якщо всі, то тоді і пенсіонери
показати весь коментар
17.01.2025 19:44 Відповісти
Да, 100%, в Израиле служишь с оружием один стаж и зарплата, без совершенно другой
показати весь коментар
18.01.2025 18:11 Відповісти
Себе пожалій, алень.
показати весь коментар
17.01.2025 14:08 Відповісти
В десне все проходят бзвп, без проблем, спят в одной палатке
показати весь коментар
17.01.2025 12:56 Відповісти
"краще ..й забить в сосну ніж піти служить в десну" знайомий так казав.
показати весь коментар
17.01.2025 13:06 Відповісти
лучше жопой сесть в костер, чем попасть служить в Остер
показати весь коментар
17.01.2025 18:39 Відповісти
Ніхуа, я за гендерне рівноправ'я.
показати весь коментар
17.01.2025 14:07 Відповісти
Якого гендеру ти, чудо в пір'ях? Не чоловічого точно. Не може чоловік бажити такої ж військової долі жінкам.
показати весь коментар
17.01.2025 15:09 Відповісти
Чоловік а не алєнь може і повинен боротися з лицемірям жінок.
показати весь коментар
17.01.2025 15:13 Відповісти
Ну от бача в кого шо в голові. Хтось бореться за державу, сім'ю, народ, волю, а хтось бореться з своїми дитячими трамами, ущемленням свого роздутого его і гіперкоменсує свої образи до жінок, що обділили бідосю увагою.
показати весь коментар
17.01.2025 15:20 Відповісти
Бла, бла, бла. Все війни ведуться лише за політичні цілі правлячої еліти.
Або у нас рівноправ'я, або ні. Точка.

"хтось бореться з своїми дитячими трамами, ущемленням свого роздутого его і гіперкоменсує свої образи до жінок, що обділили бідосю увагою."
Скажіть це євреям.
показати весь коментар
17.01.2025 15:35 Відповісти
От ти й порвалося. Я впринципі звернув увагу на твою дату реєстрації, але тепер ти геть всралося з "войною в ітєрєсах єліт".
показати весь коментар
17.01.2025 15:46 Відповісти
Подранець тут ти
показати весь коментар
17.01.2025 16:36 Відповісти
твоя бабуся має рівні з тобою права і обов'язки ?

то чому ти її досі в окоп на передову не випхав, або свою маму ?

вони ж рівні перед законом ?
показати весь коментар
18.01.2025 19:49 Відповісти
Три роки не пройшло, можна ще пів рочку або рік почекати!
показати весь коментар
17.01.2025 11:44 Відповісти
В начале нулевых мне отказали в поступлении на военную кафедру, там траблы были с переводом с одного вуза в другой. Так и не взяли, хотя несколько раз заявку подавал. Но может это и к лучшему
показати весь коментар
17.01.2025 11:46 Відповісти
Більше "пінжаків" - так переможемо !
показати весь коментар
17.01.2025 11:47 Відповісти
При нормальных ВУЗах нужно вернуть военные кафедры...