4594 відвідувача онлайн

Зустріч зі США в Саудівській Аравії є однією з нагод підписати угоду про копалини, - МЗС

Коли можуть підписати угоду про копалини зі США

У МЗС України вважають, що зустріч представників США та України в Ер-Ріяді є нагодою підписати угоду про корисні копалини.

Про це під час брифінгу заявив речник МЗС Георгій Тихий, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на РБК-Україна.

За його словами, Україна залишається готовою підписати угоду про копалини зі США. Вона є корисною для обох сторін.

"Я думаю, що безперечно ця зустріч, яка відбудеться в Саудівській Аравії, є однією з нагод (щоб підписати угоду зі США про мінерали. - Ред). Це правда. Але давайте не будемо забігати наперед і подивимося, як далі будуть розвиватися події", - додав він.

Угода про копалини зі США

Нагадаємо, Трамп заявив, що хоче укласти із президентом України Володимиром Зеленським угоду на 500 млрд доларів про доступ до рідкісноземельних ресурсів та природного газу в Україні в обмін на гарантії безпеки в будь-якому потенційному мирному врегулюванні.

Президент Зеленський заявив, що угода зі США про корисні копалини буде підписана на рівні міністрів за готовності і за умов гарантій. Наразі цей документ не готовий, щоб захистити інтерес України.

Згодом Трамп сказав, що Україна зірвала угоду щодо рідкісноземельних металів. Угода була потрібна, щоб США могли повернути витрачені на підтримку України кошти.

Адміністрація президента США Дональда Трампа передала Україні "покращений" проєкт угоди про корисні копалини, яка "відповідає українському законодавству".

Президент Володимир Зеленський заявив, що якщо США хочуть бачити в угоді про корисні копалини конкретні цифри, то згідно з українським законодавством необхідна буде ратифікація Верховною Радою.

25 лютого видання Financisl Times повідомило, що Україна та США узгодили умови угоди щодо корисних копалин, у Києві готові підписати документ.

26 лютого Кабмін схвалив підписання угоди про надра зі США.

Підписання угоди мало відбутися 28 лютого в Білому домі, втім через суперечку Трампа із Зеленським, цього не відбулося.

Топ коментарі
+9
Пацани з МЗС і ОП - нафіг Вам ця угода про копалини здалася, якщо нам Америка припинила допомогу ??? Щоби що ? Щоб вони не почали F-16 / HIMARS / ATACMS росіянам постачати ?

Американська адміністрація чинна з росіянами у змові. То для чого їм права на українські надра давати ? Аби росіяни окупували територію, а американці прийшли з цим контрактом сюди працювати ? А нас всіх тоду куди : в раби / могилу / вигнання ?

Яка в біса угода ??? Якщо нас від усього відключили, перестаньте брати трубку від американців і займайтеся війною проти росії без них. Сприйміть це як данність і перестаньте з ними цяцькатися, як ніби ви ще можете фарш назад прокрутити . . .

Бредятина якась.
показати весь коментар
07.03.2025 14:23 Відповісти
+6
я так зрозумів там Штати представляють рф.
показати весь коментар
07.03.2025 14:16 Відповісти
+6
В тій угоді прихована капітуляція...
показати весь коментар
07.03.2025 14:27 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
я так зрозумів там Штати представляють рф.
показати весь коментар
07.03.2025 14:16 Відповісти
Штати представляють себе, тому треба домовлятися і намагатися отримати для України найкращі умови, дослухаючись до них і враховуючи обставини. Якщо не вмієш домовлятися і дослухатися до інших, а тупорило просуваєш свою лінію, як орбан або пуйло, навіщо НАТО ще один такий "член"?
показати весь коментар
07.03.2025 14:29 Відповісти
показати весь коментар
07.03.2025 14:32 Відповісти
США це ворожа країна, яке ввела санкції проти України, про яку угоду про копалини може йти мова?
показати весь коментар
07.03.2025 15:29 Відповісти
не треба було Зелі їхати в штати , це була спланована провокація шоб зупинити військову допомогу
показати весь коментар
07.03.2025 14:17 Відповісти
коли Ви "зелені зрадники " безпеку підпишите для України і її народу...???
показати весь коментар
07.03.2025 14:19 Відповісти
показати весь коментар
07.03.2025 14:19 Відповісти

Бредятина якась.
показати весь коментар
07.03.2025 14:23 Відповісти
+++++
показати весь коментар
07.03.2025 14:36 Відповісти
Назло бабушке отморожу уши.
показати весь коментар
07.03.2025 14:41 Відповісти
В тій угоді прихована капітуляція...
показати весь коментар
07.03.2025 14:27 Відповісти
Як пече квартальним здати безкоштовно рідкоземи. З ким ,що підписувати ,зрадники ? З кацапо-фашитською трампівською мразью, яка перекрила нам допомогу і смокче у *****? Трампівською США гірше за кацапів.
показати весь коментар
07.03.2025 14:29 Відповісти
Цирк продовжуєтся ,спочатку роблять не потрібний візит до США де зараня відомо що на догоду путіна Трам і компанія мали зірвати ,а тепер напрошуются підписати будь яку угоду про мінерали ,а ще про мир тільки який може "русский мир " ?
показати весь коментар
07.03.2025 14:29 Відповісти
Підписання цієїУгоди буде найгіршим що,зараз,можна зробити! Це,по факту,буде перемогою тандему "Трамп-путлер" над Україною й ЄС-"вуздечкою" для України що залишатиме її повністю керованою й цілком залежною від настроїв Трампа й перешкоджатиме альянсу з Європою. Залежна Україна й ослаблена Європа-спільний інтерес двох злочинців Трампа й путлера! "Пакт молотова-Рібентропа" був не випадковістю!
показати весь коментар
07.03.2025 14:46 Відповісти
Стала відома причина бикування Зелі в Штатах. Він не погодився з пунктами вже узгодженої для підписання угод по копалинам. Тепер доопрацьовано, обросло новими пунктами, на користь США, і Зельоні вже ледве чекають підпису.
показати весь коментар
07.03.2025 14:47 Відповісти
Я так і не зрозумів, чи то одні ну ду-у-уже хочуть отримати ці корисні копалини, чи інші дуже хочуть їх здихатись ? Я тільки одного тут не бачу - а де тут українці, котрим ці копалини належать по конституції ? Щось їх зовсім про це не запитують.
показати весь коментар
07.03.2025 14:53 Відповісти
Кончені дебіли і не лікуються. Тампон вже відкрито топить за Підоросію а ви йому підігруєте. Те що ви підпишете не буде мати ніякої легітимності. Корисні копалини по Конституції належать народу України. Народ України тільки на референдумі може проголосувати кому їх передати. Референдум можна організувати тільки після зняття воєнного стану. Воєнний стан можна відмінити тільки після повної деокупації України. Деокупація України відбудеться тільки якщо всіх москалів які прийшли на нашу землю буде знищено. Тепер запитання, чи хоче Трамп насправді наші копалини і найшвидше підписати угоду, а для цього нам надати зброю?
показати весь коментар
07.03.2025 14:57 Відповісти
Хай підписують, вже скільки папірців на підписували? Один більше, один менше, какая разнітса?
показати весь коментар
07.03.2025 15:03 Відповісти