4845 відвідувачів онлайн

США бачать "значний прогрес" у переговорах з Україною та сподіваються на підписання угоди щодо копалин, - Віткофф

Спецпредставник Дональда Трампа на Близькому Сході Стів Віткофф

Спецпредставник Дональда Трампа на Близькому Сході Стів Віткофф заявив, що США очікують "значного прогресу" в переговорах з Україною цього тижня та сподіваються на підписання угоди про рідкісноземельні метали. 

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Reuters.

Американські переговірники повинні зустрітися з українською делегацією у вівторок, 11 лютого, в Саудівській Аравії.

"Я думаю, що ми їдемо туди з очікуванням, що ми досягнемо значного прогресу", - сказав Віткофф.

Відповідаючи на запитання, чи вважає він, що президент України Володимир Зеленський повернеться до США для підписання угоди про видобуток корисних копалин цього тижня, Віткофф сказав: "Я дуже сподіваюся. Всі ознаки дуже, дуже позитивні".

За його словами, серед важливих питань на столі переговорів будуть протоколи безпеки для українців та територіальні питання.

Раніше повідомлялося, що на зустрічі в Саудівській Аравії 11 березня Сполучені Штати наполягатимуть на дотриманні Україною зобов'язань щодо часткового припинення вогню із РФ.

Угода про копалини зі США

Нагадаємо, Трамп заявив, що хоче укласти із президентом України Володимиром Зеленським угоду на 500 млрд доларів про доступ до рідкісноземельних ресурсів та природного газу в Україні в обмін на гарантії безпеки в будь-якому потенційному мирному врегулюванні.

Президент Зеленський заявив, що угода зі США про корисні копалини буде підписана на рівні міністрів за готовності і за умов гарантій. Наразі цей документ не готовий, щоб захистити інтерес України.

Згодом Трамп сказав, що Україна зірвала угоду щодо рідкісноземельних металів. Угода була потрібна, щоб США могли повернути витрачені на підтримку України кошти.

Адміністрація президента США Дональда Трампа передала Україні "покращений" проєкт угоди про корисні копалини, яка "відповідає українському законодавству".

Президент Володимир Зеленський заявив, що якщо США хочуть бачити в угоді про корисні копалини конкретні цифри, то згідно з українським законодавством необхідна буде ратифікація Верховною Радою.

25 лютого видання Financisl Times повідомило, що Україна та США узгодили умови угоди щодо корисних копалин, у Києві готові підписати документ.

26 лютого Кабмін схвалив підписання угоди про надра зі США.

Підписання угоди мало відбутися 28 лютого в Білому домі, втім через суперечку Трампа із Зеленським, цього не відбулося.

Топ коментарі
+15
З Афганістаном Трамп теж таку угоду про копалини ПІДПИСАВ!
Ну то й що - допомогла Афганістану та угода?!
показати весь коментар
10.03.2025 17:02 Відповісти
+13
Якщо українська влада погодиться на здачу територій кацапам, така влада має висіти на гілляках.
показати весь коментар
10.03.2025 17:01 Відповісти
+8
Зверніть увагу,чуваків,яким у 94 році Україна передала фантастичний ядерний арсенал та 174 ракети....цікавлять тільки копалини,про допомогу,безпеку,гарантії Україні,навіть не йдеться.... І переговори від України ведуть такі потужні перемовники як Йермак,Умеров.Арахамія....
показати весь коментар
10.03.2025 17:03 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Тихо-тихо питання про безпекові угоди перейшли у площину копалин. А вони є чи їх ... вигадали ? Щоб НАТО, ЄС, ленд-лізінг, репарації кудись у смітник непомітно.
показати весь коментар
10.03.2025 16:50 Відповісти
Прогрес мародерів : І штани також віддавайте.
показати весь коментар
10.03.2025 16:53 Відповісти
Зе НОСТРА готова здати все , окрім , своїх дуп ,спізженних мільярдів , за 6 років , починаючи з допомоги на боротьбу з ковідом , крадівництвом на дорогах , а потім МЕГАМАРОДЕРСТВА на війні
показати весь коментар
10.03.2025 21:02 Відповісти
Трампа і його челядь нічого більше не цікавить , тільки земельні копалини ,
я в шоці від їх нелюдської байдужості до наших проблем !!
показати весь коментар
10.03.2025 17:36 Відповісти
Дуже наївно ви дивитесь на політику. І це на руку нашим пройдисвітам. Вони "комсомольці 2.0". І їм треба електорат совкового менталітету "імперіалісти хочуть нас, самих чесних і справедливих, закабалити, зробити рабами". А кацапи-чекісти цього не зробили у 1917 році ? трампА нагинає весь світ, бо він забажав того, на що спокушались гітлер або сталін. Світове панування. Якщо я керую світом мені байдуже де і хто добуває копалини. Бо вони добувають для мене.
показати весь коментар
11.03.2025 09:41 Відповісти
копалини, мають бути і вони цікавлять США, щоб знизити залежність від китайоз, які ставлять всіх раком, обмежуючи чи припиняючт поставки тих чи інших металів, літію зокрема на якому поки, що тримається вся електроавтомобільна промисловість
показати весь коментар
10.03.2025 18:29 Відповісти
Раком - це грубо й тупо. Китай - торгова компанія. Велика. І йому потрібні ринки збуту, бо у нього трудівник комах аж 1.5 мільярда.
показати весь коментар
11.03.2025 09:43 Відповісти
Такии прогрес шо Віткофф аж запхинькав
показати весь коментар
10.03.2025 16:51 Відповісти
Барыги!!!
показати весь коментар
10.03.2025 16:52 Відповісти
якщо зеля у штати у піжамі приїде - угоду підпишете?
показати весь коментар
10.03.2025 16:52 Відповісти
Нада в хиджабе!/ Буркини
Ну хотя бы полотенце на голове иметь, как нефтяные принцы )))
Тех пускают в Трампий Дом аж бегом
показати весь коментар
10.03.2025 16:57 Відповісти
Поки що так...

Вже прилетів.
показати весь коментар
10.03.2025 17:01 Відповісти
бо вони не просять, це перше, а друге це їх національний одяг, і наскільки знаю, то светр не є національним одягом України, тому правильно йому дали пендаля, воно ніхто і ніщо щоб руйнувати усталені традиції. Приїхав би у вишиванці, а ті возбухали, тоді питання до них.
показати весь коментар
11.03.2025 08:07 Відповісти
Звучить як хз
показати весь коментар
10.03.2025 16:53 Відповісти
Будь які поступки лише не чіпали "найвеличнішого" і його менеджерів.
показати весь коментар
10.03.2025 16:55 Відповісти
"Пастка" налаштована, жертву заганяють,мародери обли зуються!
показати весь коментар
10.03.2025 17:00 Відповісти
Якщо українська влада погодиться на здачу територій кацапам, така влада має висіти на гілляках.
показати весь коментар
10.03.2025 17:01 Відповісти
Ти спочатку свою підвісь, вояка-підвисяка🤔🧐😁 Лишень по вухах стріляти з рогатки спроможні 🤕
показати весь коментар
10.03.2025 17:03 Відповісти
Оп'ять набігло ботів подоляковських.
показати весь коментар
10.03.2025 17:07 Відповісти
Ну, скасувати таке рішення доволі ПРОСТО:
Наступний Президент робить запит у Конституційний Суд і той робить висновок, що Зеленський з 20 травня 2024 року НЕ ЛЕГІТИМНИЙ.
І всі рішення, укази та угоди після 20 травня 2024 року автоматично стають НЕ ДІЙСНИМИ.
Тому й Трамп і наполягав на порядку:
1. Припинення вогню.
2. Вибори.
3. Угоди та гарантії.
показати весь коментар
10.03.2025 17:45 Відповісти
Угоду можна підписати будь-яку, от тільки ще потрібно зуміти взяти і відкопати ті копалини, але трампон скористається порадами кілі азірава:візьме зі своїм віциком ді венсіком лапаті і будуть капаті. Певне клоуни не читали Ільфа і Петрова і фраза "Пілітє Шура, пілітє, оні золотиє" цим бовдурам нічого не говорить🤔🧐😁
Але, якщо там реально тих
рідкоземельних хрєн і хрєн десятих, то фразу про гірі і Шуру зєзедент може сміливо промовляти в стилі: "Капай Доні, капай, іхь там многа" 😝😝😝😜🤪 Оце було б класне кидалово жлоба доні🤔🧐😁🤕
показати весь коментар
10.03.2025 17:01 Відповісти
З Афганістаном Трамп теж таку угоду про копалини ПІДПИСАВ!
Ну то й що - допомогла Афганістану та угода?!
показати весь коментар
10.03.2025 17:02 Відповісти
Трамп уже подписывал договор про редкоземельные металлы с правительством Афганистана. После чего, Афганистан сдали террористам Талибан.
показати весь коментар
10.03.2025 17:02 Відповісти
Зверніть увагу,чуваків,яким у 94 році Україна передала фантастичний ядерний арсенал та 174 ракети....цікавлять тільки копалини,про допомогу,безпеку,гарантії Україні,навіть не йдеться.... І переговори від України ведуть такі потужні перемовники як Йермак,Умеров.Арахамія....
показати весь коментар
10.03.2025 17:03 Відповісти
І ще й припинення вогню, чомусь тільки від України вимагають.
показати весь коментар
10.03.2025 17:34 Відповісти
Я думав, що ракети та ядерну зброю віддали росіі за борги за газ, а воно он як виявляється...
показати весь коментар
10.03.2025 18:06 Відповісти
звичайно. за т.з. борги за газ,Юлічка та інші профурсетки віддали Рашці стратегічні бомбардувальники та крилаті ракети Х-55,555 (десь штук 500). А 174 ракети та 1900 ядерних боєголовок ще раніше віддали 2 му.даки Кучма та Кравчук,просто так,в обмін за порожні гарантії і консультацїі.. слухайся старих,мудрих людей-будеш хоч трошки розбиратися.
показати весь коментар
10.03.2025 18:50 Відповісти
-"в обмін на гарантії безпеки в будь-якому потенційному мирному врегулюванні''- мене бентежить саме отаке трактування! Адже про ніяку воєнну допомогу не ідеться. Та ще й не про ''рідкоземи'', а взагалі про всі копалини іде мова. Отже віддай американцям даже те що нам самим бракує.
показати весь коментар
10.03.2025 17:07 Відповісти
не будет помощи, возможно, все это можно аннулировать. если шо - у нас парламентско-президентская страна и парламент этого не ратифицировал, как то так...
показати весь коментар
10.03.2025 17:14 Відповісти
Кактотак, завтра моносброд з регіоналами легко ратифікують.
показати весь коментар
10.03.2025 17:36 Відповісти
ахаха, парламентсько-президентська... на електроному папері Конституції. а на практиці править КабМін та Офіс Президента!!!
показати весь коментар
10.03.2025 18:04 Відповісти
я не обсуждал кто как правит, а писал про предлог, под которым можно будет отменить это соглашение...
...когда же вы думать начнёте над текстом, а не рефлексировать на отдельные словосочетания?((((
показати весь коментар
10.03.2025 20:50 Відповісти
Нажаль фінал перемовин залежить від прикиду Зеленського, настрою Венса і бажань Трампа...
показати весь коментар
10.03.2025 17:08 Відповісти
Клінічний випадок,медицина безсила... .
показати весь коментар
10.03.2025 17:08 Відповісти
Можливо краще підписати угоду з китайцями?Все одно незабаром у нас з ними буде спільний кордон...
показати весь коментар
10.03.2025 17:08 Відповісти
То бачать , очікуют чи сподіваються ? І це все при ≪хворому≫ трампдоні .
показати весь коментар
10.03.2025 17:08 Відповісти
Земля продана агрохолдингам, надра американцям. То за що воює пересічний українець, який ще й не кожен має своє житло?
Ото нехай власники землі заводять свої війська і воюють за свою власність!
показати весь коментар
10.03.2025 17:21 Відповісти
А чого в нього паяльник як щойно в штани насрав?
показати весь коментар
10.03.2025 17:32 Відповісти
З такими вимогами до нашоі країни так і хочеться прокричати на весь
світ ,
ідіть на .....уй , але мене ніхто не почує і не зважить на це
показати весь коментар
10.03.2025 17:42 Відповісти
Та нате вам! Радійте тим паперчиком "угоди про копалини", як дурник "цьвочком"...
Щоби справа дійшла до реального викопування тих копалин, потрібне стійке перемир'я з пітьмою принаймні на два- три роки. А в ***** цього часу немає, бо Тромб стане "кульгавою качкою" і ніякий його синок кандидат-наступник не поможе, щоби зреалізувати плани пітьми з підкопення України і Європи.
Тож "угода" набуває зовсім іншого змісту - як симулякр псевдоінтересів США в укладанні "мирової" між Україною і пітьмою, що начебто має виключити фактор ворожості Америки до пітьми з політичних й ідеологічних мотивів. З одночасним виправданням припинення допомоги Україні й примушенням її до згоди на виконання ультиматуму ***** із здачі територій без бою.
Тепер слідкуємо за руками:
!1) якщо ***** погоджується на тривале перемир'я по поточній лінії зіткнення, значить це блеф, бойові дії відновляться максимум через півроку після обрання нового президента України. І як привід - буде його відмова узаконити територіальні надбання пітьми.
Погоджуватись на таке перемир'я чи ні зі сторони України вирішуватиме Зеленський, виходячи з двох змінних - наявності ресурсів для продовження бойових дій та свого рейтингу для перемоги на виборах ;
2) якщо ж ні і Тромб продовжуватиме тиск на Україну шодо їх капітуляції перед пітьмою, тоді на жодні поступки Україна не піде в будь-якому випадку.
показати весь коментар
10.03.2025 17:44 Відповісти
Мородеры шарят по карманам у раненного.
показати весь коментар
10.03.2025 18:15 Відповісти
Ми згодні поставити питання про території...
1.Україні землю в межах 1991р.
2. В якості репарацій кацапи нам повертають краснодарщину та курщину( не виходити ж звідти)
показати весь коментар
10.03.2025 18:18 Відповісти
Хто вже з цього діда копалини діставав, що виглядає як Моніка після саксофона Біла Клітора.
показати весь коментар
10.03.2025 18:44 Відповісти
І чим трампон кращий від *****?Мародер,здирає з хворого сорочку..
показати весь коментар
10.03.2025 19:13 Відповісти
Перекладаю з кошерної дипломатичної мови Віткофа і Зеленського - українською мовою:
Зеленський за повну здачу Українських інтересів і капітуляцію - виторговує собі та своїй команді слуг ''запасний аеродром'', особисту фізичну безпеку та безпеку награбованих в Україні капіталів.
Це якраз ті самі додаткові таємні угоди.
А так звана рамкова угода про корисні копалини - то лише ''дуже голосне'' медійне прикриття.
показати весь коментар
10.03.2025 19:54 Відповісти
Чомусь Трамп не вимагає від Афганістану 2 трильони які вони там витратили., бо таліби йому ні чого не віддадуть і скажуть це ваші проблеми, на відміну від України коли по суті в рахунок боргів США перед Україною згідно Будапештського меморандуму Байден надав допомоги на 70 мільярдів, а Трамп забрати хоче на 500, хоча 1,4 тис ядерних боєголовок бувшого СРСР разом з ракетами і шахтами теж чогось вартують і не меньше чим 70 мільярдів які були націлені на США і знищені Україною не торгуяся за ради тогож миру,але про це щось ні хто не каже, я розумію США але чому мовчить українська сторона? чи вона може вирішувати тількі свої особисті інтереси, так щей в стилі сам дурень від чого постраждала країна . А тут і Будапештський меморандум собі і корисні копалени разом з доходом від державних монополій і захоплені теріторій і безкарність за зруйновані міста і вбиство і поранення більш ніж 500 тис. українців. Бо в нас немає козирних карт? якийсь пограбунок, вбивства і ще шахрайство з боку "гарантів" по Будапештському меморандуму.
показати весь коментар
10.03.2025 20:52 Відповісти
Що трамп що зелені гниди що ***** вони усі вороги!
показати весь коментар
11.03.2025 05:14 Відповісти
..те, що ви придавили Україну, усі бачать, а коли ж придавите Путіна, а то якось в одні ворота усе виходить, чи слабшого легше бити?
показати весь коментар
11.03.2025 07:00 Відповісти