7640 відвідувачів онлайн

Справа про неналежну оборону Харківщини: полковника Лапіна лишили під вартою, він оголосив голодування

Суд у справі полковника Лапіна

Печерський райсуд Києва відмовив у зміні запобіжного заходу полковнику Іллі Лапіну, який є фігурантом справи про неналежну організацію оборони на півночі Харківської області у 2024 році.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Суспільне.

Захист Лапіна клопотав про зміну запобіжного заходу, просивши звільнити його з-під варти. Проте суд відмовив у цьому.

Водночас суддя зобов'язала забезпечити право Лапіна на медичну допомогу та лікування у медзакладі у супроводі конвою. Полковник у відповідь на рішення суду оголосив безстрокове голодування.

"Стан здоров'я Лапіна є критичним навіть без голодування. На попереднє судове засідання ми двічі викликали "швидку". Він зберіг життя особового складу і я не вважаю справедливим рішення взяти його під варту. Після демобілізації він міг виїхати, але залишився в Україні", — сказав адвокат Лапіна Ілля Воробйов.

Під час засідання 20 березня суд відмовився відпустити Лапіна на поруки, його залишили під вартою до 17 травня без права внесення застави.

Справа про неналежну оборону Харківщини у травні 2024 року

Нагадаємо, 20 січня ДБР затримало двох генералів та полковника, яких підозрюють у недбалості, що призвела до втрати частини території Харківщини у травні 2024 року.

125 бригада ТРО, комбригом якої був Горбенко у 2024 році, висловила йому підтримку і виявила бажання розповісти в суді правду про тогочасні події на Харківщині.

21 січня обвинуваченого в цій же справі екскомандира ОТУ "Харків" Юрія Галушкіна арештували на 60 діб із заставою 5 млн грн.

22 січня за бригадного генерала Юрія Галушкіна внесли заставу розміром 5 мільйонів гривень.

Також 21 січня Печерський райсуд Києва арештував на 60 діб екскомандира 415-го окремого стрілецького батальйону 23-ї окремої механізованої бригади полковника Іллю Лапіна.

Детальніше про ситуацію із затриманням військових командирів читайте у матеріалі головного редактора Цензор.НЕТ Юрія Бутусова.

Топ коментарі
+24
А за розмінування чонгару коли ''нагорода'' своїх ''героїв'' знайде?!
показати весь коментар
26.03.2025 20:33 Відповісти
+23
Чому в суді не сидить Зєленський В.О. за "неналежну оборону України"?!
Президентський імунітет скінчився у 2024,або ні,і тоді це вже другий термін зє на посаді.
показати весь коментар
26.03.2025 20:39 Відповісти
+20
А лейтенанто Буданга? Його хоч допитають? А міністри і губернатори? А мери- клумбовлаштовувачі
показати весь коментар
26.03.2025 20:29 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
А лейтенанто Буданга? Його хоч допитають? А міністри і губернатори? А мери- клумбовлаштовувачі
показати весь коментар
26.03.2025 20:29 Відповісти
А до баканова питань немає?
показати весь коментар
26.03.2025 20:57 Відповісти
губернатори на болотах, в Україні немає такої посади.
показати весь коментар
27.03.2025 06:55 Відповісти
Ну то як подивитися. Якщо вони працюють на росіянів, то вони губернатори. Там по одразу видно по губах які треба закатувати.
показати весь коментар
27.03.2025 10:21 Відповісти
як не дивись, а губенкторів немає, може ти перепило трохи їхнього шмурдяка
показати весь коментар
27.03.2025 18:59 Відповісти
Друже, в тебе ADHD?
показати весь коментар
04.04.2025 18:44 Відповісти
А за розмінування чонгару коли ''нагорода'' своїх ''героїв'' знайде?!
показати весь коментар
26.03.2025 20:33 Відповісти
Отак зешобла воює...і президент Трамп недаром назвав їх лідора-диктатором.
А те,що він розказує милі казочки по телевізору,то
"чтоб никто не догадался
чтоб єто песня про русню".
показати весь коментар
26.03.2025 20:37 Відповісти
Чому в суді не сидить Зєленський В.О. за "неналежну оборону України"?!
Президентський імунітет скінчився у 2024,або ні,і тоді це вже другий термін зє на посаді.
показати весь коментар
26.03.2025 20:39 Відповісти
а! тепер ясно, то ж полковник Лапін закликав всіх на шашлики в травні, казав що на велике крадівництво гроші треба, розводив війска, запускав шатли в Крим, і ще багато іншого. дєло раскрито. "дякую, дуже дякую!"(с)
показати весь коментар
26.03.2025 20:40 Відповісти
А це він розмінував Чонгар ?
показати весь коментар
26.03.2025 21:32 Відповісти
ага, та каплицю 12 сторіччя, теж він
показати весь коментар
26.03.2025 23:03 Відповісти
Київ окупований руснею. Ті "судді" українською лише з папірця читати можуть. Як і прокурори разом з мусарами.
показати весь коментар
26.03.2025 20:40 Відповісти
Відільются ЗЕ та його шоблі людськи сльози та кров українців.
показати весь коментар
26.03.2025 20:42 Відповісти
Ой, ні... Скоріше ми потонемо в своїх сльозах і кривавій юшці...
показати весь коментар
26.03.2025 20:59 Відповісти
Не відирвався народ на страусоводе та ригах - відервется по повній на блазне з слугами.
показати весь коментар
26.03.2025 21:08 Відповісти
а коли за Чонгар та травневі шашлики Верховну Гниду посадять?
показати весь коментар
26.03.2025 20:44 Відповісти
А якже тоді перебування на свободі, Верещук, Шмигаля, купи держсекретарів з КМУ і ЦОВВ, посадових осіб з ВРУ, ОПУ, що зобов'язані були виконувати свої функціональні обов'язки щодо захисту території України!?!?!?А полковника, ліплять крайнім??
показати весь коментар
26.03.2025 20:52 Відповісти
Dbl
показати весь коментар
26.03.2025 23:19 Відповісти
Зверніться до психіатра. У вас явно щось з головою.
показати весь коментар
27.03.2025 06:55 Відповісти
Тоді вам потрібно поговорити з офтальмологом, ви, очевидно, сліпі 😁
показати весь коментар
27.03.2025 15:37 Відповісти
Зато фсбешник Бакланов корешок лідора гуляє по КиєвІ
показати весь коментар
26.03.2025 20:57 Відповісти
В вас помилка в слові підора!
показати весь коментар
27.03.2025 10:28 Відповісти
Узурпатор влади України Зеленський, який розмінував Чонгар, Азовське море… - знущається з захисників України.
Чомусь Зеленського - що після 5 років повноважень Президента вже рік є колишнім Президентом - сприймають "Президентом" всупереч Конституції України.
Коли б рік тому був у наявності "новообраний Президент" - то Зеленський міг би згідно статті 108 виконувати повноваження Президента до вступу на пост новообраного Президента України, а як нема "новообраного" - повноваження Президента може виконувати лише особа, що тимчасово призначена Верховною Радою.
показати весь коментар
26.03.2025 20:59 Відповісти
де таке написано? само придумало?
показати весь коментар
27.03.2025 07:04 Відповісти
Lex Lexton : здивуєтеся - є Конституція України: незалежно від того, що узурпатор "поклав її на паузу".
показати весь коментар
27.03.2025 09:25 Відповісти
а що у нас зараз у нас війни немає? території України ніхто не окупував?
показати весь коментар
27.03.2025 18:57 Відповісти
Війна Конституцію не скасовує. А "покладання Конституції на паузу" - це державна зрада.
показати весь коментар
27.03.2025 19:02 Відповісти
а вибори як провести?
показати весь коментар
30.03.2025 20:35 Відповісти
Вибори проводити не обов'язково: Верховна Рада має призначити тимчасового виконавця повноважень Президента України. Хоч "пса Патрона" .
Головне - щоб мародери не заважали працювати конституційним гілкам влади.
показати весь коментар
31.03.2025 09:49 Відповісти
для цього шмаркля має виконати одну з умов, найкраща для нього самоусунутись,
показати весь коментар
01.04.2025 19:09 Відповісти
Чомусь в Лапіна немає "військового імунітету".Чи суддя і дбр просто не в курсі?
показати весь коментар
26.03.2025 21:13 Відповісти
Dbl
показати весь коментар
26.03.2025 23:20 Відповісти
Стули писок, зелена паскуда!
показати весь коментар
27.03.2025 00:57 Відповісти
Справа про неналежну оборону півдня десь загубилась......