10015 відвідувачів онлайн

Зеленський про арешт генералів за "службову недбалість": загинула велика кількість бійців, потрібно розібратися

Зеленський прокоментував арешт генералів

Президент Володимир Зеленський вважає доцільним проведення розслідування щодо генералів, яких підозрюють у недбалості, яка призвела до втрати частини території Харківщини у травні 2024 року.

Про це він сказав під час пресконференції у неділю, 23 лютого, повідомляє Цензор.НЕТ.

Главу держави запитали, чи не втрачається довіра до влади через кримінальне переслідування генералів за службову недбалість, що призвела до втрати території в Харківській області в 2024 році. На що Зеленський відповів:

"Не втрачається. Тому що там було питання не тільки територій. Коли стоїть питання боротьби за ті чи інші українські землі - гине велика кількість людей. На кожному цьому кілометрі гинули люди... Там серйозне питання. Нехай правоохоронні органи розбираються"..

Зеленський додав, що з повагою ставиться до старшого офіцерського складу ЗСУ, але коли, за його словами, гинуть солдати, то за це має відповідати безпосереднє керівництво.

"Я не знаю висновків, нехай іде слідство. Але просто сказати "у нас іде війна" і закривати очі на все, то думаю, що це неправильно", - сказав президент.

Також глава держави розповів, що на засіданні Ставки він порушував питання, чи були ці генерали на передовій.

"Ні, не були. То які тоді претензії до тих хлопців, що вони кудись відійшли чи щось ще відбулося. А в мене претензія, що велика кількість (бійців, - ред.) загинула. Потрібно розібратися? Я вважаю – потрібно",- підсумував президент.

Справа про неналежну оборону Харківщини у травні 2024 року

Нагадаємо, 20 січня ДБР затримало двох генералів та полковника, яких підозрюють у недбалості, що призвела до втрати частини території Харківщини у травні 2024 року.

125 бригада ТРО, комбригом якої був Горбенко у 2024 році, висловила йому підтримку і виявила бажання розповісти в суді правду про тогочасні події на Харківщині.

21 січня обвинуваченого в цій же справі екскомандира ОТУ "Харків" Юрія Галушкіна арештували на 60 діб із заставою 5 млн грн.

22 січня за бригадного генерала Юрія Галушкіна внесли заставу розміром 5 мільйонів гривень.

А згодом працівники ДБР знову затримали Галушкіна, який мав вийти під заставу розміром 5 млн гривень. У Бюро заявили про нові факти у справі про прорив кордону на Харківщині.

Також 21 січня Печерський райсуд Києва арештував на 60 діб екскомандира 415-го окремого стрілецького батальйону 23-ї окремої механізованої бригади полковника Іллю Лапіна.

Детальніше про ситуацію із затриманням військових командирів читайте у матеріалі головного редактора Цензор.НЕТ Юрія Бутусова.

Топ коментарі
+72
а за асфальт та травневі шашлики хто відповідати буде ?
показати весь коментар
23.02.2025 19:47
+69
З тобою в першу чергу потрібно розібратися Вова!!!
показати весь коментар
23.02.2025 19:49
+51
22 січня ми відзначимо День Соборності України.

Відкриємо Запорізький міст. За рік - збудуємо найбільшу трасу в Україні від Ужгорода до Луганська.

Будемо будувати дороги, мости, школи, стадіони, вагони, літаки і танки.

Вакцинуємо переважну більшість населення.

В квітні - відзначимо Великдень.

В травні як завжди - сонце, вихідні, шашлики, і звісно - День Перемоги. А далі літо. Ми будемо здавати ЗНО, вступати до університетів, планувати відпустку, копати городи, одружуватись і гуляти весілля. А далі осінь. Де сподіваюсь - ми будемо вболівати за нашу збірну на Чемпіонаті світу з футболу в Катарі. А далі зима.

І будемо готуватись до новорічних свят. Як завжди, 31 грудня усією родиною зберемось за столом. І я впевнений, що у новорічному зверненні скажу: "Дорогі українці! Ну я ж говорив? Ми молодці!"

Ми не панікували. Не піддавались на провокації. Ми були спокійними, сильними і зустрічаємо наступний Новий рік. Без паніки. Без страху. Сподіваюсь - без вірусів. І щиро вірю - без війни. Слава Україні!"

Оманська Гнида 19.01.2022

https://www.pravda.com.ua/news/2022/01/19/7321021/
показати весь коментар
23.02.2025 19:50
Коментувати
Сортувати:
а за асфальт та травневі шашлики хто відповідати буде ?
показати весь коментар
23.02.2025 19:47 Відповісти
Резніков+Умеров - МІЛЬЯРДИ КОРУПЦІЇ НЕ ЗБУДОВАНІ ФОРТИФІКАЦІЇ , Камишін ( незроблені дрони, тільки зерно Ахмєтки вивозив - зараз у ОПУ сховав його Єрмак ) - НЕМА ПИТАНЬ СЦКО?
А ЦЕ САМЕ ТІ СУДИ ТА СЛІДЧІ КОТРІ МАЮТЬ ПРАВО ВЕСТИ СПРАВО УРЯДОВЦІВ А НЕ ГЕНЕРАЛІВ!!!
ТАТРОВА ЗНИЩИВ ВІЙСЬКОВІ ОРГАНИ ПРАВОСУДДЯ
показати весь коментар
23.02.2025 19:51 Відповісти
ТИ ЗНИЩИВ КРАЩИЙ В СВІТІ НА СЬОГОДНІ ГЕНЕРАЛІТЕТ-
Ти нейтралізуєш судами імені Портнова кожного, хто забере в тебе хоч відсоток рейтингу - ТИ УЗУРПАТОР ВЛАДИ =СЛУГА КРЕМЛЯ
показати весь коментар
23.02.2025 19:57 Відповісти
а чому починають з 2024го???
проскочив 2022й!!!
прем,єр англії, розвідка нато, держсекретар сша, розвідка саш, і накінець сам преидент сша!!!!
по черзі, періодично через тиждень з листопада 2022го казали та наполягали що ***** нападе!!!!!
дослівно сказали що основна ціль Гостомель!!!!! далі Київ.
США озброїли Гостомельську брг всім необжідним, джевелін, земля повітря тощо.
сказали готуватися до нападу і сказали, де, якою дорогою, якими силами буде напад!!!
сказали де робити фортифікації, які мости та шляхи замінувати.
але якийсь ххууй, зробив все навпаки все розмінував і навіть вивів гостомельску бригаду!!!
що призвело до втрати територій та загибелі десятків тисч, якщо не 100000 людей!!!
і якби генерал Залужний виконав наказ та вивів 72 брг з Києва та брг з Харкова то
Київ та Харків булиб втрачені!!!! то чи відповість цей ххууй за загиблих людей???? а генерали, полковники потім.
показати весь коментар
23.02.2025 20:38 Відповісти
Під керівництвом ,найверховнішого іудИ ,перемогти не реально , він все реально усвідомлював, що витворяв 3 роки з першого дня Зрадників - треба будо знищувати не після Перемоги ( ваша уйня « не начасі» , а за для ПЕРЕМОГИ ! Закон , всіх часів і народів !ЗЕПЕРЕВЕРТЕНЬ, ти поплічник путлера , не тобі кукарекати на військових!
показати весь коментар
24.02.2025 00:30 Відповісти
В Гостомелі вроді ж десант розгромили. А здали тільки тоді, коли основні сили каців з півночі підійшли.
Та і не вроді - пізніше на аеродромі і навкруги каци назбирали більше трьох сотень своїх "чудо-богатирів" і відправили їх по домівках в комфортабельних боксах 2х1.
показати весь коментар
24.02.2025 06:22 Відповісти
при деслокації підрозділу частина людей залишається в ППД.
от вони і боронили аеродром.
показати весь коментар
24.02.2025 08:19 Відповісти
зелені з генералів будуть вибивати компрпомат на Залужного. Головне що їх непокоїть це рейтінг Залужного.
показати весь коментар
24.02.2025 08:41 Відповісти
тому його і прибрали!!!
останнім часом керівництво партнерів вели переговори з Залужним напряму, без ОПи
бо боялися зливу інфи *****
а перед війною Залужний не виконав багато наказів по передислокації військ,
що не дало можливість захопити найбільші міста України.
і Залужний послухав Дудіна та притормозив вивід бригади з Харкова, який був запланований
саме перед вторгненням.
Дудін зараз сидить!!!!!
а цяй увбень, починає з 2024го, ****!!!
бо якщо почне розслідування з 2021го то доведеться саджати самого себе разом з ОПою,
друзями, однокашниками та компаньйонами.
показати весь коментар
24.02.2025 09:40 Відповісти
А с Бакановым не пора разобраться? И с котиками Сырского?
показати весь коментар
23.02.2025 19:49 Відповісти
З тобою в першу чергу потрібно розібратися Вова!!!
показати весь коментар
23.02.2025 19:49 Відповісти
Так розібратися, щоб усіляким наркоманам і дебілам найближчі 100 років страшно було навіть думати про Гетьманську булаву.
показати весь коментар
23.02.2025 19:58 Відповісти
22 січня ми відзначимо День Соборності України.


Оманська Гнида 19.01.2022

https://www.pravda.com.ua/news/2022/01/19/7321021/
показати весь коментар
23.02.2025 19:50 Відповісти
Тим самим,відповідальність за арешти генералів взяв на себе.
А за Донбас- не на часі?
Очевидно,то вже інші мають розібратись.
показати весь коментар
23.02.2025 19:51 Відповісти
В Україні дуже не велика частина людей розуміє, яка небезпека для всього суспільства від такого керування, коли за відмашкою зверху саджають та відпускають. Немає вже ні судової, а ні правоохоронної системи, бо все зруйнована саме завдяки Зе, а те що лишилося, то бутафорія. Саме при Зе ВР перетворилась на кнопкодавів, такого не було ніколи з 91 року
показати весь коментар
23.02.2025 19:57 Відповісти
Але зелена скотина виявилась настільки тупою, що за 3 роки ************* не змогла як слід здати Україну, і кацапи замість Кіевзатридня, на четверту річницю війни штурмують на віслюках село в Донецькій області, кладучи півметровий шар своїх дохляків за собою.
показати весь коментар
23.02.2025 20:04 Відповісти
Ні, перепрошую, вони дуже зацято взялися здавати Україну ще з 2019. Але основа економіки і армії,, закладена Порохом, виявилася настільки стійкою, що їм не вистачило цих 3х років і тоді на допомогу прийшло *****. Але й майже всі наші люди, своїм волонтерством і донатами, виявилися не по зубах ***** і зе*****. То тепер ще треба цього дегенерата якось позбутися. Воно сьогодні збрехало у відповіді на запитання: Чи може воно піти з посади заради Перемоги України? - Сказало: так. То треба в це вчипитися і не відпускати поки не піде!!!
показати весь коментар
23.02.2025 20:13 Відповісти
Цілком згоден,лише маленька поправка: немає нічого випадкового,все згідно проекту сн,розробленого,самі знаєте де.
показати весь коментар
23.02.2025 20:19 Відповісти
Був час перед війною, зараз війна...Є слова і є дії...
Українці пом'ятають все і всіх!
показати весь коментар
23.02.2025 19:54 Відповісти
Чому б і ні?
Якщо ті генерали перестали фінансувати ракетно-артилерійські програми,
якщо проігнорували неодноразові попередження зарубіжних розвідок про повномасштабне вторгнення,
якщо ті генерали розмінували північ та південь,
якщо генерали притягли на керуючі посади в СБУ баканова, та чотирьох агентів-заступників літінанта вані,
якщо замість посилення ЗСУ почали по-суті роззброєння,
якщо замість фінансування оборони почали стелити асфальт на всіх напрямках наступу окупантів,
якщо, якщо, якщо ,то чому б і ні? Так вова?
показати весь коментар
23.02.2025 19:56 Відповісти
Воно хоч розуміє, що підписує власний вирок з тими ж самими формулюваннями? От тільки кількість жерт та зданих територій у вироку цьому /censored/ буде в десятки чи, навіть, десяткі тисяч разів більші! Тому воно (точніше - дєрьмак) зубами, кігтями, членом, смертями українців буде триматися за владу до останнього. А потім воно для того ж дєрьмака і тих самих 5-6 менеджерів, які ніде підписів не ставили, стане цапом-відбувайлом з кількома пожиттєвими, а дєрьмаківська шобла втече з награбованим.
показати весь коментар
23.02.2025 19:57 Відповісти
Давай розбиратися:
Війна, яку неможливо було уникнути: Гучна правда про підготовку до війни! | ПЕРЕД ГРОЗОЮ
https://www.youtube.com/watch?v=YMGrwcyNiug&t=9s

Істерика яку варто припинити. Зеленський і Єрмак з букв "ж","о","а","п" слово "щастя" не складуть.
https://www.youtube.com/watch?v=euxO2f9CZi8&t=35s

)))))))
показати весь коментар
23.02.2025 20:06 Відповісти
На будь-якій війні солдати гинуть..... Ухилянти- ні....
показати весь коментар
23.02.2025 20:07 Відповісти
прям біда з цими реєстраціями
показати весь коментар
23.02.2025 20:08 Відповісти
У хенералів є потужний командарм, Верховний фельдмаршал, умивальників начальник і мочалок командір. І як благородний офіцер ( чи хто там він) повинен провину розділити. Він же із благородних, не лох скоморох підзаборний?
показати весь коментар
23.02.2025 20:09 Відповісти
майже три роки пройшло з тих пір, коли рєзвілісь у турборежимі "розміннєтчики чонгарів" через яких загинуло реально десятки тисяч військових та цивільних - а з боку зеленської влади - тиша з цього приводу - мабуть реально стрьомно вийти на самого себе Найвеличнівшивого-Підєрмацького - тому зєлєнскім портново-татаровцям краще тягати по судах-в'язницях тих генералів, хто намагався виправляти прой.би зєлєнської влади...
показати весь коментар
23.02.2025 20:10 Відповісти
Про арешти і покарання кричить вже кожна бригада.Бо чим далі війна тим наче ще більше стає цього ком лайна яке гробить людей і по шиї в корупції
показати весь коментар
23.02.2025 20:13 Відповісти
наступного дня після повномасштабного вторгнення, вся ця буковельська зграя, у повному складі, мала бути заарештована, пі3жені і притягнута до кримінальної відповідальності.
показати весь коментар
23.02.2025 20:15 Відповісти
Первісна мова типу «потрібно розібратися» звучить як дитяча лексика.
показати весь коментар
23.02.2025 20:15 Відповісти
интересно, а "дбр" - были на передовой? на месте посмотреть, поспрашивать. есть ли у них профильное образование? а то помнится "клистроны" кто-то снял (тем самым, совершив крупную диверсию) и никого за это с конфискацией не посадили, вероятно потому что "свои" диверсанты. и зачем им "броня" от мобилизации, если они военными вопросами занимаются - наоборот, пусть на передке всякие бракованные мины и яйца по 17 смотрят.
показати весь коментар
23.02.2025 20:20 Відповісти
То може спочатку заарештуєм зеленського, за службову недбалість??? Бо нереагування на попередження всіх розвідок (закордонних та своїх) привело до загибелі сотень тисяч українців…
показати весь коментар
23.02.2025 20:24 Відповісти
Яка ж паскуда
показати весь коментар
23.02.2025 20:24 Відповісти
гидота зелена гундоса
показати весь коментар
23.02.2025 20:25 Відповісти
Генерали, що мовчки виконували злочинні накази верховного зрадника, тепер мають відповідати. Решта була звільнена і не постраждає. Яка, не яка справедливість.
показати весь коментар
23.02.2025 20:29 Відповісти
Загинули сотні тисяч мирних і військових завдяки тебі, чмо тупориле.
показати весь коментар
23.02.2025 20:33 Відповісти
Який цинізм у цих заявах найвеличнішого...спершу хай дасть відповідь чи були оборонні споруди на тому напрямку..?!
І хто їх мав побудувати...замість "найкращих у світі доріг"...?!!!
показати весь коментар
23.02.2025 20:35 Відповісти
хто їх назначав а що з бакановим алло османський ішак
показати весь коментар
23.02.2025 20:46 Відповісти
А скільки українців загинуло і скільи було окуповано нашої землі через дії зе-команди перед і на початку вторгнення кацапів?!
показати весь коментар
23.02.2025 20:48 Відповісти
Господи , дай побачити, коли його виведуть у прямому ефірі в браслетах. І щоб питання йому вже задавали не медіаповії, а компетентні органи.
показати весь коментар
23.02.2025 20:51 Відповісти
а за недбалість баканова скільки людей загинуло ?
показати весь коментар
23.02.2025 20:58 Відповісти
Этот ***** не виноват,никому ничего не должен.
показати весь коментар
23.02.2025 21:20 Відповісти
Він же вимагав подвигів. Він же не забезпечував військо. Але винні генерали
показати весь коментар
23.02.2025 21:25 Відповісти
Яке тільки мудило.За " просрану"підготовку до широкомасштабного вторгнення ти і все твоє шобло повинні бути заарештовані за державну зраду.За загибель десятків,якщо не сотні тисяч українців,ти як гарант,перший будеш відповідати.За південь,за Маріуполь,за Бучу,за Ірпінь,за Ізюм,за Бахмут і др.За асфальт і ракети,за смартфони і мільярд дерев.
показати весь коментар
23.02.2025 21:36 Відповісти
Більше аніж Содоль своїми недолугими рішеннями ніхто не вбив, а він на свободі, його звільнено із ЗСУ 14 жовтня за рішенням ВЛК.
показати весь коментар
23.02.2025 21:36 Відповісти
Оскільки загинуло від москальських окупантів і з вини Верховного головнокомандуючого Зеленського багато тисяч Українців - Зеленського потрібно заарештувати і судити.
показати весь коментар
23.02.2025 21:37 Відповісти
Потрібно розібратись, хто це там позакривав всі оборонні програми, відвів війська, та розмінував Чонгар, поки Найвеличніший катався на лижах, та в Оман літав.
показати весь коментар
23.02.2025 22:01 Відповісти
Генерал Марченко розказує....
Нехай почитає,який жах генерал пройшов через'дбр.
А оно байки розказує на прес-конфі.
показати весь коментар
23.02.2025 22:12 Відповісти
а рєзніков з яйцями по 17 грн (і не тільки)?
показати весь коментар
23.02.2025 22:41 Відповісти
Пора.
показати весь коментар
23.02.2025 23:34 Відповісти
А Содоль як себе почуває? До нього у правоохоронних органів немає запитань?
показати весь коментар
23.02.2025 23:37 Відповісти
Тут головне щоб ця зелена гн!д@ не вийшла на себе. Там достатньо тільки Чонгара на передодні війни буде, щоб засудити цю зелену гидоту довічно.
показати весь коментар
24.02.2025 00:24 Відповісти
Звісно що винне керівництво! А хто в нас головнокомандувач? Не тільки воїни загинули, а ще й цивільні! Згадайте Маріуполь! Хто обіцяв шашлики? Хто повинен відповісти?
показати весь коментар
24.02.2025 02:37 Відповісти
Зе! Курва-срака ти обдовбана!
Це ЧЕРЕЗ ТЕБЕ, таскудо ти кончена, загинули вже СОТНІ ТИСЯЧ УКРАЇНЦІВ!

Саме через тебе, Зе, рузня парадом пройшла весь південь з розмінованого ТОБОЮ, під твої "шаттлы", Чонгару ЗА ОДИН ДЕНЬ до Урзуфа під самісіньким Мариуполем! І за ДВА дні обійшли Миколаїв ДО Вознесенська!
показати весь коментар
24.02.2025 04:02 Відповісти
ЗЄлю - ГЕТЬ!

Конгрессвумен Тейлор Грин призвала Зеленского уйти в отставку после его пресс-конференции.

«Зеленский заявил, что уйдет в отставку ради мира и членства в НАТО.

Маленький диктатор должен уйти в отставку и позволить Украине провести свободные и справедливые выборы».
показати весь коментар
24.02.2025 04:22 Відповісти
показати весь коментар
24.02.2025 04:23 Відповісти
Зовсім скоро будуть арешти за "службову недбалість" і по здачі півдня.
показати весь коментар
24.02.2025 05:33 Відповісти
Що там ,підар зелений , по справі Шеремета , розібрався вже?
показати весь коментар
24.02.2025 06:23 Відповісти
По Антоненку одному,в справі якого брав участь,вартує крим.справи.
показати весь коментар
24.02.2025 13:15 Відповісти
Навіщо це базікання взагалі слухати,Україна все вислухає після закінчення цього страхіття і дай Боже,щоб до влади прийшли УКРАЇНЦІ,тоді і буде встановлено хто і що!! А поки, чекаємо і робимо все, хто що може для перемоги. І не дай Боже,знову вибрати популістів(Арестович і інші),а вибрати прагматиків і патріотів. Як-би наші виборці не лінились прочитати підноготню кандидата і лише потім зробити вибір,не так як завжди,що подобається мені його фізіономія,чи його дружина,чи шашлики обіцяні,чи гречка,чи .........,а потім плачемо гіркими сльозами!!!!
показати весь коментар
24.02.2025 14:28 Відповісти
Війна ще не закінчилась (і не факт що закінчиться в цьому році), а репресії військових вже почались...
показати весь коментар
27.02.2025 19:57 Відповісти
В першу чергу відповідальність за належну підготовку країни до оборони несе сам найверховніший.І як можуть невійськові слідчі провадити слідчі дії проти військових?
показати весь коментар
27.03.2025 07:18 Відповісти