7620 відвідувачів онлайн

Росія приховує масштаби економічного спаду та розтрачує останні резерви, - СЗР

ввп,податки,економіка,бухгалтерія

Російська влада намагається приховати реальні масштаби економічного спаду через війну проти України, використовуючи залишки резервів для утримання економіки.

Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України (СЗР), передає Цензор.НЕТ.

За даними СЗР, фонд національного добробуту РФ, який Кремль використовує для стабілізації, системно скорочується. На початку липня 2022 року ліквідна частина фонду становила 145 млрд доларів, а вже у травні 2025 року - лише 39 млрд доларів. З початку повномасштабної війни падіння відбулося майже вчетверо.

Основне джерело наповнення фонду - експорт нафти - залишається під тиском санкцій. Західні обмеження звузили доступ Росії до традиційних ринків, а альтернативні канали виявилися менш ефективними та більш витратними.

СЗР зазначає, що у 2025 році середня ціна на нафту Brent прогнозується на рівні 64 долари за барель, а у 2026 - 60 доларів. Для Росії, яка фінансує бюджет за рахунок нафтогазових доходів, це створює критичні фіскальні ризики.

Нестача коштів уже впливає на ключові галузі: проєкти "Росатому" недофінансовані на 80 %, падають обсяги перевезень у залізничній галузі, а видобувна, металургійна та будівельна сфери демонструють спад виробництва. Російські корпорації масово відмовляються від виплати дивідендів.

"Усе це свідчить про масштабні бюджетні обмеження і втрату фінансової маневровості навіть у стратегічних галузях", - наголосили в СЗР.

Незважаючи на це, Москва публічно демонструє впевненість у стабільності економіки. Але пропаганда не змінює фактів: ресурсна модель російської економіки втрачає ефективність. Якщо нинішні обмеження збережуться, а Захід посилить контроль за обходом нафтових санкцій, Росія ризикує втратити залишки фінансової подушки вже у 2026 році.

Топ коментарі
+17
2-3 тижні треба протриматися.
показати весь коментар
31.05.2025 16:07 Відповісти
+16
Чергове "в рашки ракет на 2 - 3 пуски" і "ще 2 - 3 місяці і рашка загнеться і розвалиться". Четвертий рік вже це чуємо...
показати весь коментар
31.05.2025 16:08 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
2-3 тижні треба протриматися.
показати весь коментар
31.05.2025 16:07 Відповісти
Та нє "фєдя", расєя могєт ваєвать вєчно(с). Це всі знають..
показати весь коментар
31.05.2025 16:30 Відповісти
У "Феді" (донедавна), було не меше ШЕСТИ акаунтів. Тобі щось про це каже?
показати весь коментар
31.05.2025 16:45 Відповісти
Трампон сказал 2. Но в 3-й раз. Интересно, знает ли он, сколько будет 3 х 2 ?
показати весь коментар
31.05.2025 17:52 Відповісти
трампон це твій кумир?
показати весь коментар
31.05.2025 18:49 Відповісти
показати весь коментар
31.05.2025 21:30 Відповісти
Чергове "в рашки ракет на 2 - 3 пуски" і "ще 2 - 3 місяці і рашка загнеться і розвалиться". Четвертий рік вже це чуємо...
показати весь коментар
31.05.2025 16:08 Відповісти
10-й. Пекельнi санкцii, росiя скоро розвалиться, Евросоюз жартувати не буде )
показати весь коментар
31.05.2025 16:15 Відповісти
помітили,в новинах перестали висвітлювати виробників компонентів кацапських ракет,дронів......мабуть там дати виготовлення приблизилися до 2025
показати весь коментар
31.05.2025 16:19 Відповісти
Так. I не тiльки це помiтив.

Проте це провина цiлком украiнська дипломатична.
Бикування делегацiй в кепках, задарма не проходять. Особливо якщо ще й прострочених.
показати весь коментар
31.05.2025 16:28 Відповісти
а ще помітили, що вони атакують по декілька сотеень шахедів і виробництво, десь тисяча чи більше в місяць і ракети летять стабільно.
показати весь коментар
01.06.2025 08:17 Відповісти
Одинадцятий рік вже...
показати весь коментар
31.05.2025 16:16 Відповісти
Теперь уже ихние финансисты плачут что к осени денег не останется,да и вся их статистика подтверждает.
показати весь коментар
31.05.2025 16:23 Відповісти
Так. Четвертий рік вже плачуть...
показати весь коментар
31.05.2025 16:59 Відповісти
Де ця служба була в лютому 22-го?
показати весь коментар
31.05.2025 16:10 Відповісти
Захід не посилить ніякий контроль
зробляють всі..
на крові українців заробляють
показати весь коментар
31.05.2025 16:12 Відповісти
Ну взагалі з економікою там все ще гірше . Але це не значить ,що москва ще не здатна буде воювати найближчим часом
Ну в них ще є непограбовані вклади населення - за вялічіє потрібно платити...
показати весь коментар
31.05.2025 16:18 Відповісти
це інформація з яких джерел??мабуть теж з офіційних??провірені мабуть я думаю??вирішую наскільки вам довіритися??якщо по шкалі в відсотках???
показати весь коментар
31.05.2025 16:22 Відповісти
Професора Ліпсіца раджу глянути - він старий єврей з родини колишніх купців - економікою займався ще з Союзу , потім в РФ ,викладав у ВЕШ . А потім виїхав з Московії і вийшов з її громадянства .
показати весь коментар
31.05.2025 16:29 Відповісти
а я вам гляньте плани глобалізації від шваба,там і про війну в Україні є
показати весь коментар
31.05.2025 16:33 Відповісти
киньте посилання
показати весь коментар
31.05.2025 16:36 Відповісти
Провів сьогодні Ставку. Кілька питань. Доповідь якраз керівника СЗР щодо військового потенціалу Росії та готовності Путіна продовжувати війну й маніпулювати лідерами світу. І зокрема він хоче маніпулювати прагненням Президента Сполучених Штатів Америки досягти миру. Я впевнений, що жодні російські маніпуляції більше не вдадуться. І друге питання сьогодні на Ставці - забезпечення всіх наших підрозділів на передовій: це зброя, це люди. Я дякую всім у державі, хто підходить до цього питання відповідально. https://szru.gov.ua/news-media/news/podyaka-spivrobitnykam-szru-vid-prezydenta-ukrainy
показати весь коментар
31.05.2025 18:15 Відповісти
Він про крах економіки кацапетівки вже кілька років розповідає.
Погоджусь, гарно та професійно це робить
показати весь коментар
31.05.2025 17:34 Відповісти
Цей ліпсіц товче на ютюбі одне й те саме про колапс кацапської економіки щонайменше рік. Розумію, жити ж на щось треба, хоч на монетизацію...
показати весь коментар
31.05.2025 17:39 Відповісти
https://www.youtube.com/watch?v=VYABGQT2E60&list=PL3o3Qkkpj78oEvdrP-28iBwKx-IgEVYux 12. ЭКОНОМИКА РОССИИ: КАКОВА ПЛАТА ЗА ТРИ ГОДА ВОЙНЫ? ЛЕКЦИЯ 12
показати весь коментар
31.05.2025 16:35 Відповісти
https://voxukraine.org/ru/manypulyatsyya-klaus-shvab-predusmotrel-okonchanye-normalnoj-zhyzny-y-nachalo-tsyfrovoj-tyranyy
показати весь коментар
31.05.2025 16:39 Відповісти
https://www.youtube.com/watch?v=5QuwqN6o91A

там ще книжка є від цього демона,короче цифрове рабство та глобальне ніщебродство,Україна в темі.....можете тепер гамселити мене за конспірологію🤣🤣🤣
показати весь коментар
31.05.2025 16:42 Відповісти
Пограбування вкладів відбувається прямо зараз, але про це кацапи поки що не знають. Але на підтримку війни це мало вплине, у більшості кацапів вкладів нема, зате є по кілька кредитів.
показати весь коментар
31.05.2025 16:40 Відповісти
Та слышали. И Путин вот-вот умрёт...
показати весь коментар
31.05.2025 16:18 Відповісти
Як Катерина другая, від сміха.
показати весь коментар
31.05.2025 16:46 Відповісти
Сміх? Хм, дивне ім'я для коня 😂
показати весь коментар
31.05.2025 17:36 Відповісти
надія помирає останньою,ну якщо не вчиться
показати весь коментар
31.05.2025 16:23 Відповісти
Екстраполюємо:

Відсутні ознаки того, що російська економіка розвалюється - 2024

Російська економіка укріплюється з кожним днем - 2025...
показати весь коментар
31.05.2025 16:38 Відповісти
Німці свої дорогущі фау-2, пантери і ме.262 до 1945 року клепали, коли вже економіки не було в принципі. І то в них КНР в якості тилу не було. Так що все це таке.
показати весь коментар
31.05.2025 16:46 Відповісти
Абсолютно вірно. А яка економіка в КНДР? А зброї клепає не менше, ніж економічно могутній Захід...
показати весь коментар
31.05.2025 17:02 Відповісти
Так там своя економіка діє, КНДР, Іран, а ше ж і всякі інші є. Взагалі це цікаво читати, враховуючи шо КНР весь світ платить, а КНР забезпечує РФ. Мабуть то все можна придушувати, але не такими санкціями.
показати весь коментар
31.05.2025 17:11 Відповісти
Будь-які санкції проти Китаю битимуть і по тому, хто їх вводить. Дуже вже велика взаємозалежність. Так само, як і від рашки, хто б там що не казав. Саме тому всі введені санкції в більшості своїй "косметичні", так би мовити, і з купою лазівок для їх обходу. І зовсім не тому, що Європа боїться куйла чи Сі. Зовсім ні.
показати весь коментар
31.05.2025 17:32 Відповісти
Хз шо в них там скорочується брат звідти пише небо день і ніч гуде, пі..раси тащать бомби для нас
показати весь коментар
31.05.2025 16:19 Відповісти
Рашка скоро розвалиться. Розходимося....
показати весь коментар
31.05.2025 16:20 Відповісти
Не пойму никак, за что им зарплату платят? Инфоцыгане какие-то.
показати весь коментар
31.05.2025 16:20 Відповісти
Тому кацапня і пре ні на що не дивлячись. Щоб захопити побільше території. А коли буде звіздець, тоді перемир'я, зняття санкцій, довгі-довгі перемовини під накопичення сил для наступного захоплення.
показати весь коментар
31.05.2025 16:29 Відповісти
Хватит "клеить дурня" про "разруху в экономике рф". Пока Китай в союзниках у раши ,то раше ничего не грозит. Китай даст все что нужно и в неограниченных обьемах. И вытащит еще сто экономик россии
показати весь коментар
31.05.2025 16:31 Відповісти
Арестович знову в розвідці працює?
показати весь коментар
31.05.2025 16:33 Відповісти
через відосики потужно надиктовує інформацію з першоджерел
показати весь коментар
31.05.2025 16:36 Відповісти
це не та розвідка. арєстовіч то воєнна розвідка, а це зовнішня. цікаво а де внутрішня розвідка?
показати весь коментар
31.05.2025 18:19 Відповісти
Кацапи шукають де гроші взяти. А тут стоять вєрні і растєряні гражданє, готові раді пабєди на все. Значить з них і здирати, введуть електронний фубль і повний контроль кожного бюджетника. А далі під себе підімнуть і інші прошарки рабсіян. Воювати вони будуть доти, поки не прокинуться гнані, голодні раби як у 17. А прокинуться тоді, коли водку не -можуть купить.
показати весь коментар
31.05.2025 16:41 Відповісти
Московія блейфує до кінця, а наша влада та Захід на це ведуться .
показати весь коментар
31.05.2025 16:42 Відповісти
То шо, две три недели...
показати весь коментар
31.05.2025 17:19 Відповісти
Іщо? Це нам вже три роки розповідають. Я краще б прочитав про позитивні зміни в економіці України. Користі більше
показати весь коментар
31.05.2025 17:38 Відповісти
скоро как северные корейцы траву жрать будут и ту по талонам!
показати весь коментар
31.05.2025 17:41 Відповісти
Деякі коменти західних та українських чиновників щодо санкцій проти рф У 2022 році - ЄС вводить потужні санції проти рф. Наші санкції гостро підточують економічну базу росії, позбавляючи її будь-якої перспективи модернізації. Ми й далі здійснюватимемо тиск на росію і на тих, хто підтримує її на полі бою. Ми й надалі невідступно йтимемо слідом за поплічниками путіна. І ми невідступно йтимемо слідом за тими, хто допомагає росії обходити санкції чи поповнювати її воєнний арсенал. Президент США Байден називає санкції «нищівними»..... У 2023 році - Цілеспрямовані санкції ЄС у відповідь на агресію в Україні вражають слабкі місця економіки рф, чинять найсильніший вплив на добробут росіян, чим суттєво обмежують можливості кремля з досягнення злочинних цілей «спецоперації».... У 2024 році - Санкції було прийнято з метою завдання подальшого удару по режиму путіна й тих, хто підтримує його незаконну, неспровоковану і невиправдану агресивну війну проти України.... У 2025 році - Новий пакет санкцій ЄС проти рф зачепить життєво важливі сектори російської економіки. Наприкінці 2025 року у росії, ймовірно, виникнуть серйозні проблеми в економіці та з трудовими ресурсами. Також відчутною може стати криза в енергетиці та ЖКГ.... Такі справи....
показати весь коментар
31.05.2025 18:00 Відповісти
та не дасть китай здохнути раїсі ...там договорняк ,ху* лу весь Захід з ЄС ,а китай до Уралу і Україну навпіл ...окупація компенсує їм всю економіку ше і пів світу на коліна поставлять , за шматок хліба , народ , де ваши сметуни ,шоб 🤡 прибрати ?! бачите ,здає ваші землі ,які ви йому віддали ...
показати весь коментар
31.05.2025 18:01 Відповісти
Уж сколько лет прошло, а расея все разваливается и разваливается.
********* будет Китай подогревать, если что-то критическое будет с экономикой.
показати весь коментар
31.05.2025 18:24 Відповісти
108 років.
В історичному плані ніщо.
показати весь коментар
31.05.2025 20:00 Відповісти
щось хло-вбивці ще не «втомлюються» вбивати українців..
і матері свинособак все ще ненавидять українців більше,
ніж «*******» своїх «дітей»..
показати весь коментар
31.05.2025 20:25 Відповісти
поки товстий схудне то худий здохне
показати весь коментар
31.05.2025 21:03 Відповісти
У кацапів ще з 2014 року закінчуються гроші на війну, кримський міст не збудують, ой збудували - він скоро впаде, ракет на 2 - 3 пуски, чмобіки з іржавими автоматами тільки викликають сміх, північнокорейські солдати не вміють воювати. Закидати нас брехливими прогнозами про Лаптєканду - це якась секретна суперзброя від нашої пропаганди? Проти кого вона працює?
показати весь коментар
31.05.2025 22:29 Відповісти