3739 відвідувачів онлайн

Драпатий подав у відставку через удар РФ по полігону з воїнами: "Це моя відповідальність"

Михайло Драпатий подав у відставку

Командувач Сухопутних військ Михайло Драпатий заявив, що подав рапорт про відставку з посади після обстрілу полігону 1 червня.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці, інформує Цензор.НЕТ.

"Я прийняв рішення подати рапорт про відставку з посади командувача Сухопутних військ Збройних Сил України. Це усвідомлений крок, продиктований моїм особистим відчуттям відповідальності за трагедію на 239-му полігоні, внаслідок якої загинули наші воїни", - зазначив він.

Він пояснює, що не зміг забезпечити виконання своїх же наказів: "Не дотиснув, не переконав, не змінив ставлення до людини в строю. Це моя відповідальність".

"12 загиблих. Є поранені. Це молоді хлопці з навчального батальйону. Більшість із них перебували в укриттях. Вони мали вчитись, жити, боротися - не гинути. Мої глибокі співчуття родинам загиблих і всім, хто постраждав", - повідомив Драпатий.

За його словами, поведінка бійців має значення, але головна відповідальність –– завжди на командуванні.

"Саме командири визначають правила, ухвалюють рішення і відповідають за наслідки. Кругова порука та безкарність - отрута для армії. Я намагався викорінити її з Сухопутних військ. Але якщо трагедії повторюються - значить, моїх зусиль було недостатньо.

Ми не маємо права жити в системі, яка не вчиться. Якщо не робити висновків, не змінювати ставлення до служби, не визнавати свої помилки - ми приречені. Без особистої відповідальності - немає розвитку. Без розвитку - немає перемоги", - йдеться у повідомленні.

"Армія, в якій командири несуть особисту відповідальність за життя людей, - живе. Армія, де за втрату не відповідає ніхто, - вмирає зсередини", - додав він.

Драпатий також ініціював перевірку всіх обставин трагедії: дій командирів, стану укриттів й ефективності систем оповіщення, "але жодна перевірка не поверне тих, кого ми втратили".

"Ми не виграємо цю війну, якщо не побудуємо армію, де честь - не слово, а дія. Де відповідальність - не покарання, а основа довіри. Де кожен командир щодня відповідає — за наказ, за рішення, за людину", - резюмував він.

Драпатий

Раніше Цензор.НЕТ повідомляв, що 12 воїнів загинули, понад 60 поранених через ракетний удар ворога по розташуванню навчального підрозділу Сухопутних військ ЗСУ.

За даними речника Сухопутних військ Віталія Саранцева, удару завдали ракетою "Іскандер". Атакований навчальний підрозділі розташований на Дніпропетровщині.

Топ коментарі
+55
Він піде і ніхто краще не зробить.
Не дотиснув...
Таке враження що всі нормальні очуть звідти дати дьору.
показати весь коментар
01.06.2025 16:21 Відповісти
+47
Яка відставка, а воювати хто буде?
показати весь коментар
01.06.2025 16:22 Відповісти
+44
ГЕНЕРАЛ нема жодного сумніву у Вашой честі Офіцера, но хто ж тоді з ЗЕленого шапіто очолить СВ ЗСУ? Безуглая?
показати весь коментар
01.06.2025 16:23 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
Надеюсь у Писяграя хватит ума не принять эту отставку.
показати весь коментар
01.06.2025 18:12 Відповісти
Ширшин, Драпатий …це мало б склихнути суспільство, але більшість зайняла страусину позицію як в тому фільмі «Не дивіться вгору»
показати весь коментар
01.06.2025 19:51 Відповісти
Якщо підуть кращі то залишаться оті тупі а можливо й зрадники через дії яких це трапляєтья-тому й надалі нажаль таке триватиме...
показати весь коментар
01.06.2025 18:19 Відповісти
Прилетов по учебкам и воинским частям будет ещё много.Если после каждого прилёта командование в отставку будет подавать то нам придется искать командиров где нить в Зимбабве
показати весь коментар
01.06.2025 18:20 Відповісти
Нехай Сирський і Ко подають
показати весь коментар
01.06.2025 18:21 Відповісти
По реакції зермаків і сирка побачимо, чи його відправлять. Скоріше всього його прибирають з під ніг,
показати весь коментар
01.06.2025 23:59 Відповісти
Як відповідальна людина він розуміє, що це його провина. Коли був перший випадок, то ще він тільки заступив на посаду. А вже другий - це його відповідальність, хоча зрозуміло, що не може командувач особисто прийти до кожного підлеглого й примусити його робити все правильно й продумано. Наші люди взагалі не звикли до дисципліни у всьому, тому все буде, як на дорозі, де правила руху написані кров'ю. Нажаль його відставка не вирішить проблем, бо система не зміниться сама, а бажаючих її змінити майже не видно. Ті самі натівські стандарти ніхто не хоче втілювати, бо це лишня морока. Скільки раз Бутусов писав, що немає розбору й аналізу операцій для неповторення помилок, і щось змінилось? Питання риторичне. Оце якраз і є наслідок відсутності аналізу й прийняття правильних процедур для запобігання загибелі людей в навчальних центрах від ракетних обстрілів.
показати весь коментар
01.06.2025 19:01 Відповісти
Мабуть ті, хто чесно воює під командуванням генерала Драпатого добре розуміють скільки життів наших воїнів збережено завдяки його професійному і адекватному управлінню військами.
Сподіваюсь генерал залишиться на свому місці, бо він потрібний Україні, потрібний ЗСУ.
показати весь коментар
01.06.2025 19:53 Відповісти
Десь, у якийсь Океанії, посол підав у відстаку. Навіть ніхто і не заздріть - це така тяжка праця - спецназ остріва доставити до України - вони ж гаранти безпеки. А так - Україні пиз..ць, судячи з того хто, як, навіщо керує.
показати весь коментар
01.06.2025 19:59 Відповісти
Бред какой-то.
показати весь коментар
01.06.2025 21:55 Відповісти
нажаль це війна і в ДРАПАТОГО ОДНА ГОЛОВА І ТІЛЬКИ ДВІ РУКИ.ПОТРІБНО МІНЯТИ СИСТЕМУ.ЇЇНІКОЛИ НЕ ПОМІНЯЮТЬ СОВКОВІ ОФІЦЕРИ.
показати весь коментар
01.06.2025 20:49 Відповісти
Он станет непридатным и переедет жить в Европу?
показати весь коментар
01.06.2025 21:25 Відповісти
Тільки дегони не розуміють, що це підстава голов...
показати весь коментар
01.06.2025 21:52 Відповісти
Так что он теперь пойдет в окопы?
показати весь коментар
01.06.2025 23:00 Відповісти
А зеленый клоун? В отставку по идее тоже должен пойти!
показати весь коментар
01.06.2025 23:02 Відповісти
Нормальный Украинский генерал.
А почему совковые хенералы молчать?
Как там сырский? Все считает, сколько ЗСУ уничтожило кацапов, вопреки его командованию.
показати весь коментар
01.06.2025 23:25 Відповісти
Драпатого поважаю хоча ж і його частина вини в цій трагедії, але таких як Умєров не поважаю за браковані міни і т.п. Краще би Умєров подав у відставку.
показати весь коментар
01.06.2025 23:29 Відповісти
А мав би честь - застрелився.
показати весь коментар
02.06.2025 00:10 Відповісти
Ход достойный. Но принимать отставку не следует. Парень на своём месте.
показати весь коментар
02.06.2025 03:54 Відповісти
Дуже приємно, що хоч хтось несе "відповідальність" та подає у відставку!!! Як в усіх цивілізованих країнах!!! Давно час всім ПОЧАТИ ВІДПОВІДАТИ ЗА СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ - тим дєпутатам, держслужбовцям, суддям, прокурорам, військовим, представникам влади!!! А то таке, як сраний мєр столиці калічко краде та наживається роками і - СИДИТЬ, АЛЧНЕ БИДЛО!!!
показати весь коментар
02.06.2025 05:51 Відповісти
Пане командуючий ви зразок реформ,коли у Вас щось не вийшло - то на даному етапі це взагалі було неможливо.Загинули люди,це трагедія, але без Вас цих трагедій може бути більше!
показати весь коментар
02.06.2025 18:58 Відповісти
Сторінка 2 з 2