7965 відвідувачів онлайн

Санкції проти РФ: Сенат США чекає дозволу від Трампа, - The Hill

сша,сенат

Сенатори США прагнуть ухвалити двопартійний пакет санкцій проти Росії на тлі загострення бойових дій. Але очікують на "зелене світло" від президента Дональда Трампа.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише The Hill.

Зусилля щодо просування масштабного пакета антиросійських санкцій переходять у фінальну стадію. Трамп і його союзники висловлюються про президента Росії Володимира Путіна дедалі різкіше, адже той не демонструє наміру зупинити війну проти України. Деякі з найближчих союзників Трампа, зокрема сенатор-республіканець Ліндсі Грем із Південної Кароліни, активно закликають до більш жорстких дій проти Путіна.

Ми не хочемо йти попереду Білого дому

Утім, хоча Трамп останнім часом і став голосніше критикувати Путіна за небажання просуватися до мирного врегулювання, він досі не підтримав пакет санкцій, який уже має понад 80 співавторів у верхній палаті - фактично залишаючи документ у "замороженому" стані.

"Ми працюємо з Білим домом… Ми готові просуватися вперед, щойно вони вирішать, що час настав. Вони - лідери. Ми не хочемо йти попереду Білого дому", - сказав сенатор-республіканець Марквейн Маллін який разом із Гремом проводить постійні консультації з Трампом щодо санкційного законопроєкту.

За його словами сенатори не хочуть втручатися в перебіг переговорів, хоча готові вдатися до цього якщо знадобиться привернути увагу до цієї перспективи.

"Ми на 100% готові й спроможні просуватися далі. Але немає сенсу ухвалювати його в Палаті представників, ухвалювати в Сенаті, а тоді президент скаже: "Зачекайте, хлопці". Це поставить у незручне становище і його, і нас", - продовжив Маллін.

Лідер більшості в Сенаті Джон Тун повідомив журналістам, що голосування щодо законопроєкту може відбутися ще під час цієї чотиритижневої сесії.

"[Білий дім] досі сподівається, що вдасться досягти певної угоди, але… у Сенаті існує високий рівень зацікавлення з обох боків проходження цього пакета. Я думаю, що справді є бажання зробити щось, щоб дати Росії зрозуміти: їй слід сісти за стіл переговорів… Це матиме серйозний ефект", - сказав він.

Запропонований законопроєкт передбачає одні з найжорсткіших санкцій, включаючи 500% мита на країни, які купують у Росії нафту, газ, уран та інші товари.

Грем, один з основних авторів ініціативи, назвав її "найбільш драконівським законопроєктом, який я будь-коли бачив у Сенаті". Він також повідомив Associated Press, що розробляв документ у співпраці з радниками Трампа, і минулого тижня заявив, що очікує початку розгляду в Сенаті вже цього тижня.

Попри це, Трамп залишається непевним, хоч останнім часом і загострив свою критику Путіна.

"Я не знаю. Треба буде подивитися", - сказав він у п’ятницю, відповідаючи на питання щодо законопроєкту.

Поштовхом до нового витка ініціатив стала нещодавня поїздка Грема до Києва, де він разом із сенатором-демократом Річардом Блументалем із Коннектикуту зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським. Потім вони вирушили до Парижа, де Грем провів переговори з президентом Франції Емманюелем Макроном щодо актуальної ситуації на фронті.

За словами сенатора, Путін "не вживає жодних кроків для завершення війни, окрім спроб перемогти українців".

"Ми побачили достовірні докази того, що влітку або на початку осені він готує новий наступ. Він готується до нової війни", - сказав Грем в інтерв’ю Associated Press.

Російські, українські й американські представники зібралися в понеділок в Стамбулі на другий раунд мирних переговорів, під час якого дві воюючі сторони погодилися на обмін тисячами загиблих і важкопоранених військових. Проте ознак реального поступу у завершенні триваючої вже четвертий рік війни не було.

Поки республіканці чекають на позицію президента, демократи вже втрачають терпіння.

"Найкраще, що президент Трамп може зробити зараз для зміцнення позицій України - це показати, що США твердо стоять на її боці й рішуче протистоять Росії. Але досі Трамп цього не зробив", - заявив у понеділок лідер меншості в Сенаті Чак Шумер.

"Де хребет Дональда Трампа? Де його переконаність? Де та рішучість, яку він любить демонструвати? Чесно кажучи, сенатори з обох партій уже втомилися від непослідовної позиції Трампа щодо Путіна. Якщо Трамп не встане проти нього, це зробить Сенат", наголосив Шумер.

Також Шумер назвав запропонований санкційний пакет "нищівним ударом" по Москві.

"Це дуже потрібно. І потрібно саме зараз", — додав він.

Топ коментарі
+22
Не буде ніякого дозволу. Руда скотиняка на гачку у *****.
показати весь коментар
03.06.2025 08:26 Відповісти
+17
показати весь коментар
03.06.2025 08:32 Відповісти
+16
Рудий підор й надалі намагатиметься тягнути час, щоб ***** захопило побільше. Його шавка у палаті представників джонсон, що півроку тягнула з голосуваннями про допомогу Україні-показала як це робиться.
показати весь коментар
03.06.2025 08:38 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
П
показати весь коментар
03.06.2025 08:21 Відповісти
Не буде трамп робити нічого для України і проти путіна. Вже стало зрозумілим, що єдине, що цікавить трампа - це гроші, і найбільша його турбота - в тому, щоб віддати (з процентами) те, що він позичив у американських олігархів для своїх виборів. (Чи може хтось думає, що вони давали йому гроші просто так, в подарунок? Ні, розписки з вказанням процентів існують, і трамп прекрасно знає, скільки і кому він винен). Україна йому заважає самим своїм існуванням, бо якби України не було, він би рубив бабло з путіним неміряно. А так йому нєвдобно, і союзнички заважають. Зважте, чому на минулих виборах він і його подєльники підтримували антиукраїнських кандидатів, і досить успішно побудували стіну між західною Європою і нами (орбан, фіцо, в тепер і гівнюк навроцький). Нам немає чого очікувати від трампа, крім поганого.
показати весь коментар
03.06.2025 08:55 Відповісти
Ще три роки й 9 місяців залишилося сенаторам зачекати. Трамп - це сила!.
показати весь коментар
03.06.2025 08:22 Відповісти
"Наша сила в плавках", - совєцький лозунг. 100% відповідність Ржавому.
показати весь коментар
03.06.2025 09:03 Відповісти
Не буде ніякого дозволу. Руда скотиняка на гачку у *****.
показати весь коментар
03.06.2025 08:26 Відповісти
Не відволікайте дідушку від гольфу- скількі йому залишись жити .
показати весь коментар
03.06.2025 08:27 Відповісти
А Трамп ні кує ні меле!
показати весь коментар
03.06.2025 08:29 Відповісти
The system of checks and balances in action: members of Congress checking what Donald Trump may be thinking and balancing their actions with whether Trump may find them to his liking.
показати весь коментар
03.06.2025 08:29 Відповісти
Всі притомні американські сенатори мають запровадити санкції проти рашистскава рєйха і тим продемонструвати що воні притомні-на відміну від Трампа...
показати весь коментар
03.06.2025 08:30 Відповісти
показати весь коментар
03.06.2025 08:32 Відповісти
Зараз пару партій в гольф пограє і подумає як відмовити
показати весь коментар
03.06.2025 08:36 Відповісти
Спочатку вже традиційно "подумає" два-три тижні.
показати весь коментар
03.06.2025 11:33 Відповісти
Рудий підор й надалі намагатиметься тягнути час, щоб ***** захопило побільше. Його шавка у палаті представників джонсон, що півроку тягнула з голосуваннями про допомогу Україні-показала як це робиться.
показати весь коментар
03.06.2025 08:38 Відповісти
Слимаки чекають дозволу від жаби.
показати весь коментар
03.06.2025 08:39 Відповісти
Ню-ню. Розка зували що і без Тампона все проголосують а тут ждуть від ************* що він проти свого друга по ліжку санкції введе. В нього і так стрес із-за вашої павутини. Друх ***** у йому тепер не дає.
показати весь коментар
03.06.2025 08:41 Відповісти
трамп держится как может.спасает убийцу и насильника, хер они дождутся разрешения
показати весь коментар
03.06.2025 08:43 Відповісти
Тобто нових санкцій не буде. Зрозуміло.
показати весь коментар
03.06.2025 08:44 Відповісти
Трамп скаже перемовини продовжуются які санкції ? ,ці недоумки пішли на переговори що б послухати рашиські хотелки і догодити Трампу ,клепки в них не хватає заявити ,що ми не торгуємо ні своїми територіями ,ні своїм суворинітетом ,ні міжнародним правом.
показати весь коментар
03.06.2025 08:50 Відповісти
Почекайте ще два тижні
показати весь коментар
03.06.2025 08:51 Відповісти
показати весь коментар
03.06.2025 11:24 Відповісти
руде ***** не дозволить - буде блеяти, що це зірве перемовини або нести якусь ху№ню про нові два тижні....
показати весь коментар
03.06.2025 08:59 Відповісти
show must go on
показати весь коментар
03.06.2025 09:07 Відповісти
Ми ждали, ждали твоєї помочі, та й жданики поїли!
показати весь коментар
03.06.2025 09:15 Відповісти
Марні сподівання. Що можна очікувати від любителя руського "золотого дощу"?
показати весь коментар
03.06.2025 09:19 Відповісти
Тобто чекають? Хіба вони не обиралися народом? Чи їх трамп обирав особисто? Якщо їх обрали люди, то й покажіть виборцям, а не трампу, хто в країні незалежна влада!
показати весь коментар
03.06.2025 09:25 Відповісти
Шось вони про зброю геть перестали говорити - все санкції та санкції. Так акуратно забули, як і про всякі гарантії безпеки. А то - да так накачаємо Україну, шо аж ух, сильний тиск бла бла бла. І всьо - тишина. Причому всі мовчать, не тільки Трамп.
показати весь коментар
03.06.2025 09:26 Відповісти
а це все, в т.ч. наслідки роботи, точніше недопрацювань на рівні міжнародних відносин, послів, чи послиць.
показати весь коментар
03.06.2025 11:23 Відповісти
Рішення "дати чи не дати" приймає той, в кого є що давати, а не той хто просить. Та й з чого раптом взялася думка про те, що треба якусь особливу хитру дипломатичну діяльність вести, якщо це спільна боротьба Цивілізованого Світу проти диктатури?
показати весь коментар
03.06.2025 11:58 Відповісти
ну так треба просити, треба правильно подати це все, треба нагадувати, треба вимагати, тоді буде резултат, а не рксторації відкривати
показати весь коментар
03.06.2025 12:44 Відповісти
Санкції проти РФ: Сенат США чекає дозволу від Трампа, - The Hill Сенат ЧЕКАЄ. Без надії сподівається, будучи впевненим що Трамп не дасть зашкодити Путіну, адже Байден, ЄС, НАТО спровокували Україну- Україна напала на РФ
показати весь коментар
03.06.2025 09:29 Відповісти
Останнім адекватним республіканцем був Маккейн. Зараз "слони" це просто культ ім. Трампа. А Трамп, як влучно сказано - TACO (Трамп завжди злякається). От він і боїться, що його друг Влааадіііімір його насварить за таке.
Тому все просто - Сенат чекає дозволу Трампа, Трамп чекає дозволу від путлєра. А той його, зрозуміло, не дасть.
Ще десь 2 роки до можливого збільшення кількості демократів, а до того, від США нічого нормального чекати не потрібно. І то це не гарантія підтримки.
P.S. Окрім звісно варіанту, що кремлівський пацюк чимось таки образе его Донні, і той радикально розлютиться. Але знову ж таки....ТАСО.
показати весь коментар
03.06.2025 09:49 Відповісти
Мда... схоже це все, шо треба знати про хвальону американську систему "здєржєк і протівовєсов".
показати весь коментар
03.06.2025 10:23 Відповісти
Трампушко, спитай дозволу на санкції у Путлера! А раптом дозволить? Йому ж все одно, він одною ногою в могилі...
показати весь коментар
03.06.2025 10:54 Відповісти
Рижому потрібно узгодити з Пуйлом
показати весь коментар
03.06.2025 10:56 Відповісти
риже старе пердло краще полиже дупу *****, ніж вирішить щось дієве
показати весь коментар
03.06.2025 11:08 Відповісти
Я, культурно висловлюючись - "в шоці": законодавець очікує, поки виконавець погодиться на прийняття закону. Я один це чую?!. Чи це - "труднощі перекладу"? Дайте посилання на статтю, будь ласка, я хочу її прочитати в оригіналі, блдь.
показати весь коментар
03.06.2025 11:13 Відповісти
Не така велика шишка той Трамп. Він вже встиг використати свій вотум довіри і свою владу і якщо зараз після таких витівок кацапів не введе санкції, то в гру вступлять Конгрес і Сенат.
показати весь коментар
03.06.2025 11:19 Відповісти
очікувано. І трамп звісно не даватиме відмашку, бо йому і далі "здається", що війна от-от закінчиться.

трампу повністю пофіг на меморандум капітуляції.

росіяни ж дають соломинку: 3-й раунд "переговорів", а значить ще буде час, ще 2 тижні, і так всі 4 роки трампа
показати весь коментар
03.06.2025 11:31 Відповісти
Какой зеленый свет если этот ржавый на желтом залип ...
показати весь коментар
03.06.2025 12:08 Відповісти
толку от этих санкций как от козла молока!оружием и деньгами Украине помогайте!
показати весь коментар
03.06.2025 12:28 Відповісти
Толк від санкцій є, інакше не волав би і не моліл би пу їх зняти.
Інша річ, що санкції могли би бути більш болючими і всеосяжними.
Це саме той випадок, коли размер дуже важливий!
показати весь коментар
03.06.2025 13:32 Відповісти
Якщо Сенат прийме..., то спикер Палати... вже має досвід, як час тягнути, адже за його мловами, аппетита не має.
Від тр вже отримав пу фору з затягуванням допомоги > 6 місяців і зараз вже 5й місяц пойшов з постійним відтермуванням на два тиждні, які ніколи не закінчуються... і це при тому, що ніяких нових пакетів, навіть за живі гроши, все ще не плануються.
Це прикра реальність, а Україні своє робити. Інше - це лише капітуляція, фільтраційні/концентраційні табори і інши "плюшки" від дуже креативного людожера, якій вже асвабадил =позбавив життя тисячи укр.горомадян, в незалежності від того, якою мовою вони розмовляли.
показати весь коментар
03.06.2025 13:29 Відповісти
Агент краснов шавка кремля, ржавый петушара купленный рыболомлевым и не только...