7083 відвідувача онлайн

Добровольці допомагатимуть збивати ворожі дрони, - Кабмін

Добровольцям дозволили збивати дрони. Що відомо

Кабінет Міністрів погодив пропозицію Міноборони щодо того, щоб дозволити добровольцям збивати ворожі безпілотники.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Так, уряд погодив пропозицію Міноборони щодо реалізації протягом дії правового режиму воєнного стану, але не довше двох років, експериментального проєкту щодо посилення протиповітряної оборони території України шляхом залучення груп протиповітряної оборони.

"Експериментальний проєкт спрямований на посилення протиповітряного захисту території України шляхом залучення членів воєнізованих формувань та добровольчих формувань територіальних громад Сил територіальної оборони Збройних Сил України, які мають відповідні льотні навички та/або кваліфікацію, під час захисту від загроз з повітря військ держави-агресора з використанням ударних безпілотних літальних апаратів або пілотованих повітряних суден під час дії правового режиму воєнного стану", - йдеться в повідомленні.

Нардеп Олексій Гончаренко оприлюднив подробиці проєкту.

Хто може входити до групи

  • Члени добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ);
  • Особи, які не підлягають мобілізації;
  • Ті, хто пройшов підготовку та має сертифікат (для БпЛА).

Що можуть робити групи ППО

  • Виявляти, супроводжувати і збивати повітряні загрози;
  • Використовувати дрони, літаки, особисту зброю;
  • Отримувати техніку, зброю, боєприпаси від ЗСУ;
  • Використовувати власні авто та обладнання.

За словами парламентаря, учасники отримуватимуть до 100 тис. грн на місяць (пропорційно участі) з місцевих бюджетів.

Топ коментарі
+6
З місцевих бюджетів ???!!!! Виродки позабирали ПДФО у місцевий громад - так яке ж фінансування може бути? А висновок один- всіх тих, хто раніш збивали дрони- мясник сирський відправив в піхоту. Тепер збивати нікому. Так що сідайте на свої авто, заправляйте свої авто за свої кошти і пиз уйте на чергування. А кулемети їм дадуть безкоштовно?
показати весь коментар
11.06.2025 15:18 Відповісти
+6
Без належного контролю буде чергова схема щоб пристроїти "своіх людей" на 100.000, пільги, та освоювати **********, патрони та інше майно.
показати весь коментар
11.06.2025 15:23 Відповісти
+5
Ух, зараз у цю нішу понаскакує блатних
показати весь коментар
11.06.2025 15:14 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Чем?
показати весь коментар
11.06.2025 15:12 Відповісти
У вчорашньому своєму зведенні на ютубі Стерненко розповідав, що можна закупати дрони-перехоплювачі тих же шахедів і користуватися їми у тилу. Досвід перехоплювачів на фронті вже досить значний. Але у тилу катастрофічно не вистачає пілотів таких дронів. Якщо робити розголос на державному рівні-теоретично це може залучити багато бажаючих збивати шахеди.
показати весь коментар
11.06.2025 15:53 Відповісти
Якщо дадуть ну наприклад С 60, то бажаючі з 60+, 25- та з непридатних знайдуться. Посидіти ввечері на природі, чтому б ні. А з шахедами воно норм буде.
показати весь коментар
11.06.2025 16:00 Відповісти
Що таке С60 ?
показати весь коментар
11.06.2025 19:04 Відповісти
Зак с60 це 6 57мм зенітних автоматичних гармат. Іноді фігурує під назвою «адская молотилка» від мопедів саме те.
показати весь коментар
11.06.2025 21:39 Відповісти
За словами парламентаря, учасники отримуватимуть до 100 грн на місяць (пропорційно участі) з місцевих бюджетів. Джерело: https://censor.net/ua/n3557316?????????????????????????????????
показати весь коментар
11.06.2025 15:12 Відповісти
дивиться нижче мій пост
показати весь коментар
11.06.2025 15:14 Відповісти
В оригіналі 100 000.
показати весь коментар
11.06.2025 15:15 Відповісти
за даром папка мамку не цілує
показати весь коментар
11.06.2025 15:13 Відповісти
Ух, зараз у цю нішу понаскакує блатних
показати весь коментар
11.06.2025 15:14 Відповісти
аби толк був
показати весь коментар
11.06.2025 15:15 Відповісти
Головне щоб друг дружку, та цивільних не постріляли.
показати весь коментар
11.06.2025 15:19 Відповісти
Без належного контролю буде чергова схема щоб пристроїти "своіх людей" на 100.000, пільги, та освоювати **********, патрони та інше майно.
показати весь коментар
11.06.2025 15:23 Відповісти
МЛЯ!
Вам про це ще ДВА РОКИ ТОМУ кричали!
А наважилися тільки після того, як вас максимально припекло?
показати весь коментар
11.06.2025 15:15 Відповісти
І що це на практиці? 🤔
показати весь коментар
11.06.2025 15:16 Відповісти
Сидячи вдома, побачив у вікно шахеда, влучив у нього, чи комусь у дупу на городі за 2 км, й отримав винагороду.
показати весь коментар
11.06.2025 15:20 Відповісти
влучив комусь у дупу й отримав винагороду...
Такою пропозицією багато хто зацікавиться ...))
показати весь коментар
11.06.2025 15:29 Відповісти
в ідеалі - подактівці, дбр, беб, судді, поліція, служба банківської інкасації, судова охорона, о/с установ виконання покарань, виконавча служба, прокурори, держслужба міністерств, відомств, місцевих органів влади (обл/рай-адміністрації, виконкоми, сільради), працівники оборонки, залізничники, енергетики, служба газу, водоканал, теплокомуненерго, критична інфраструктура, синоптики, держтрансбезпека, лісничі, агропромисловий сектор, працівники цирку/театру та ще купа запброньованих хлопів (а може й дівчат), які у вільний від служби/роботи час абсолютно спокійно можуть замінити діючі МВГ ЗСУ, чим вивльнити о/с для виконання бойових завдань на фронті
до того ж є купа студентів-технарів-айті віком 18-25 (та й вище), які із комп'ютерною технікою та дронами на "ти", відповідно цілком спокійно можуть керувати зенітними дронами, засобами реб та рер у вільний від навчання час
варіантів купа та безліч, у толму з Ізраїлі працює
як воно буде в нас - хз
звісно хтілося, шоби це не були загони "блатних та наближених"
потрібен дієвий контроль, зв'язок і бойовими підрозділами ппо, пс, досвідчені наставники з бойовим досвідом за складу ЗСУ, координація
показати весь коментар
11.06.2025 15:36 Відповісти
З місцевих бюджетів ???!!!! Виродки позабирали ПДФО у місцевий громад - так яке ж фінансування може бути? А висновок один- всіх тих, хто раніш збивали дрони- мясник сирський відправив в піхоту. Тепер збивати нікому. Так що сідайте на свої авто, заправляйте свої авто за свої кошти і пиз уйте на чергування. А кулемети їм дадуть безкоштовно?
показати весь коментар
11.06.2025 15:18 Відповісти
асфальтом ((
показати весь коментар
11.06.2025 18:51 Відповісти
Приватні охоронні фірми вже давно мають мати персонал, який має бути антидронщиками. Дронарі і антидронарі думаю будуть актуальні із своїми послугами в багатьох країнах і корпораціях. Ха ха ха.
показати весь коментар
11.06.2025 15:23 Відповісти
Палицями ...?
показати весь коментар
11.06.2025 15:28 Відповісти
А якщо по суті -
«Ми маємо майже мільйонну армію, воюють відсотків 20, це в кращому випадку, відсотків 40 займаються забезпеченням. А є всі інші, які теж себе називають військовими. Але чомусь ротацію не проводять», - зауважив Федієнко ...
Якщо в нас майже 400 000 числяться в ЗСУ , але займаються "невідомо чим" - нащо , до ППО , ще когось залучати ...?
показати весь коментар
11.06.2025 15:34 Відповісти
Мільйона немає. Так рахують лише профани. Саме такі сидять в кожному штабі. Скажімо сидить гівно майор і вимагає подати штатку. Скажімо в штаці є 40 солдат. І він починає роздавати свої хотєлки для роботи на 40 чоловік. Але цих 40 чоловік по факту ніколи немає. По факту є десь 35 чоловік. Чому? Тому що чоловіка 4 знаходиться у відпустці, ще хтось у відряджені, ще хтось на лікарняному, хтось в наряді і т.д. Ніяких повноцінних ротацій не було з 22 року. І не буде з такими розкладами. Повноцінна армія лише для оборони має бути 2-3млн. А якщо хочете щоб була менша, то армія має бути високотехнологічною. Тобто високоточне озброєння, ракети, арта, дрони, реби, фортифікації, обладнання і інше. Якщо цього не буде, то в все одно в кінцевому результаті розгрібати проблеми з дронами буде тил. Ха ха ха.
показати весь коментар
11.06.2025 15:51 Відповісти
Кацапів , в Україні , десь 650 000 - це загалом , на фронті - максимум 300 000 ... навіщо нам армія в мільон ?
показати весь коментар
11.06.2025 15:55 Відповісти
Армія в 2-3 мільйони. Якщо говоримо про арифметика. Ротація це 3-4 місяці на ппд. 3-4 місяці злагодження. І лише 6 місяців бойових дій. Відпустка по закону має бути 45 діб. А тепер беріть калькулятор і рахуйте. В нас наприклад в підрозділі немає 20 відсотків персоналу при вже скорочених нормах. Тобто після 6 місяців боїв я маю бути до 10 місяців в тилу. 24/7 знаходитися у бою на протязі років це брєд від цивільних і кацапських консерв. Ха ха ха.
показати весь коментар
11.06.2025 16:04 Відповісти
У вас, карло- пу вже давно підписав штатку на 2 389 000 тисяч збройних сил.
Скажи ведмедчку, щоб тщатєльнєй на фермі політніфррмацію проводив.
показати весь коментар
11.06.2025 21:34 Відповісти
Короче ясно. Кто будет числиться и бабло получать ни за ххх собачий.
показати весь коментар
11.06.2025 15:42 Відповісти
Как там Эстония? Возвращайся, будешь и ты ни за что получать.
показати весь коментар
11.06.2025 21:40 Відповісти
Открываются очередные окна возможностей для незаконного обогащения, коррупцию создаёт сама власть!!
показати весь коментар
11.06.2025 16:05 Відповісти
О я вже бачу ці схеми розкрадання бабла
показати весь коментар
11.06.2025 16:05 Відповісти
дебильновато-продажные шмыгаль с умеровым решили таким способом побольше гражданских мочить из-за повреждений и неконтролируемых падений
показати весь коментар
11.06.2025 16:11 Відповісти
Вважаю, що "100 тис. грн на місяць (пропорційно участі) з місцевих бюджетів" було б правильно платити по якихось нормах. Ну, наприклад-збив за місяць не менше 5 шахедів - отримай 100.000. Не збив жодного-мінімалка, 20.000, тренуйся краще. 2 місяці жодного не збив-дискваліфікація. Була б мотивація і не було б марного витрачання коштів.
показати весь коментар
11.06.2025 16:30 Відповісти
ти хоть трошки уявляєш що таке служба в армії і порядки в бойових частинах? Які збіи мінімум і дискваліфікація? Що ви верзете?
показати весь коментар
11.06.2025 16:50 Відповісти
Я не казав про службу в армії та порядки в бойових частинах. Я мав на увазі, що якщо це будуть навчені добовольчі формування, набрані з цивільних. Ну, скажімо так-працюючі пілотами за контрактом. Тому що в новині це звучить як "Кабінет Міністрів погодив пропозицію Міноборони щодо того, щоб дозволити добровольцям збивати ворожі безпілотники". Діючі військовослужбовці не можуть бути добровольцями-вони виконують накази згідно свого фаху. Або я неправильно зрозумів.
показати весь коментар
11.06.2025 17:44 Відповісти
Краще пізно, ніж ніколи.
Дуже важлива пропозиція для зацікавленої молоді до 25 років, яка за законом не підлягає мобілізації. Цим молодим людям необхідно створити потрібні умови навчання на пілота зенітних БПЛА та проходження військової підготовки за додатковими спеціалізаціями саме у галузі ППО населених пунктів.
Ті, хто пройде відповідну підготовку, за їх бажанням, на підставі відповідного документу матимуть переважне право у складі ДФТГ приймати особисту участь у ППО своїх населених пунктів із застосуванням відповідної зброї. Це особлива повага оточуючих і можливість допомогти собі матеріально.
показати весь коментар
11.06.2025 16:37 Відповісти
Хрін вам - шоб потім як того чоловіка з Сумщини шо захищав країну з музейної зброї котру сам доробив судив суд самої класної країни. Йдіть нахрін, падл...ки.
показати весь коментар
11.06.2025 16:39 Відповісти
ну то руцкій члЄн в рот краще взяти, а ще краще бурятський, так? Нахіба захищатися, коли така смакота на горизонті?)
показати весь коментар
12.06.2025 14:52 Відповісти
А нашо тоді рюска курва судить патріота, котрий самотужки захищав своє село від окупантів, у той час як вся державна машина гниди будувала шляхи для наступу рашистів та розпускала ЗСУ - совпаденіє, чи конфлікт інтересів зеленского-путіна - і селянина з України - https://hromadske.ua/kryminal/245042-sud-vynis-vyrok-meshkantsiu-sumshchyny-iakyy-vyhotovyv-zbroiu-dlia-zakhystu-svoho-sela-vid-okupantiv#:~:text=%D0%A3%20%D0%A1%D1%83%D0%BC%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%96%D0%B9%20%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%96%20%D1%81%D1%83%D0%B4%20%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D1%96%D1%81,%D0%B7%D0%B0%D1%85%D0%BE%D1%82%D1%96%D0%B2%20%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B8%20%D0%B7%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%8E%20%D0%BF%D1%96%D1%81%D0%BB%D1%8F%20%D0%B4%D0%B5%D0%BE%D0%BA%D1%83%D0%BF%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%97.
показати весь коментар
13.06.2025 19:17 Відповісти
а можна деталей насипати? Хто, де, коли? Куди записатися і всьо-такоє?!
показати весь коментар
11.06.2025 16:48 Відповісти
Не поверишь, ДФТГ - это контракт с ЗСУ. Заключается в ТЦК.
показати весь коментар
11.06.2025 21:44 Відповісти
А що вас так лякає "контракт з ЗСУ"?! Ви від ЗСУ пісятися починаєте від страху чи що? Круті хлопці, правда, але ж щось із своїм страхом робіть! Чи, можливо, ЗСУ вас лякає більша ніж пІдари?
показати весь коментар
12.06.2025 14:48 Відповісти
Де я таке написав? Ви запитали куди йти записуватись. Я відповів куди.
показати весь коментар
12.06.2025 14:55 Відповісти
вибач, якщо я не те зрозумів)
показати весь коментар
12.06.2025 15:12 Відповісти
Та шо там лякатись коли гнида постачає до ЗСУ ось таку зброю - https://www.youtube.com/shorts/Ae3AUEG6KNo
Там жеж не діти гниди гинуть, та йього шакали з дітьми - вони всі за кордоном. А ось шо каже український режесер, котрий був у рашистьський буцигарні - ось так командують генерали гниди - https://www.youtube.com/shorts/XRBAqecsshs
А ось це в яких "бетоних" укріпрайьонах захищаються українці - а міліарди гнида, разом з своїми шакалами, котрі прозвітували - укріплення готові, - просто вкрав та вивів в офшори - https://www.youtube.com/shorts/y3jsafkrQ9w
Тай гнида роздає своїм падлюкам з кварталу ордени, а ті хто був меньшостю войьовничою падлюка вже знищив - https://www.youtube.com/shorts/dU0qR0ktWVQ
показати весь коментар
13.06.2025 19:10 Відповісти
забагато істирик! попий чайку
показати весь коментар
14.06.2025 11:32 Відповісти
Заслужив - https://www.youtube.com/watch?v=CWrIr18WO70
показати весь коментар
16.06.2025 15:53 Відповісти
Реально місцеві бюджети і платять зараз. Але суми різні. Наприклад в Звягелі члени мобільних груп отримують по 2-3 тисячі на місяць ( 6-7 діб чергувань ). Трохи смішні суми.
показати весь коментар
11.06.2025 16:56 Відповісти
І хто вірить цим брехунам? До добровольців прийде ТЦК після
показати весь коментар
11.06.2025 17:50 Відповісти
ішоішо? "прийде тцк", а потім довгий тунель без світла в кінці, чи акопаліпсіс?)))
показати весь коментар
12.06.2025 15:16 Відповісти
Всього то, те що правдою не можуть, лише брехнею.
показати весь коментар
12.06.2025 22:32 Відповісти
нова точка для діжурства ТЦК: а шо, у них план сам себе не зробить))
показати весь коментар
11.06.2025 18:37 Відповісти
Так ДФТГ и сейчас шахеды сбивают. Только за бесплатно. Точнее, еще сами приплачивают. Форма, хавчик за свои. Не уточнял, как с топливом, но хоть пулеметы и патроны им дают.
показати весь коментар
11.06.2025 21:42 Відповісти
Платити такі гроші не будуть, бо Київ не в зоні бойових дій. Якщо військовим бойові платять лише тим хто на нулі, хоча вони воюють та несуть втрати усюди, чому будуть платити тим хто у Києві. Нісенітниця
показати весь коментар
11.06.2025 22:09 Відповісти
щось місцеві адміністрації про це нововведення ні сном ні духом. Гостомельська наприклад, зробили круглі очі - про що ви взагалі торочите?
показати весь коментар
12.06.2025 11:04 Відповісти
На сайти Кабміну ця Постанова відсутня. Значить вона не прийнята.
показати весь коментар
14.06.2025 15:04 Відповісти