9698 відвідувачів онлайн

Ті, хто ефективніше уражають ворога, мають отримувати більше дронів і озброєння, - Бутусов

Бутусов у Є ПИТАННЯ

Дрони і снаряди в першу чергу мають іти в ті підрозділи, які найефективніше їх застосовують.

Про це головний редактор видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов, який місяць тому мобілізувався солдатом, стрільцем до 13-ї бригади Нацгвардії "Хартія" і зараз проходить БЗВП, розповів в інтерв’ю Олені Трибушній у подкасті "Є ПИТАННЯ".

Одне із запитань ведучої було про те, чому за три роки так і не розв’язали проблему повноцінного забезпечення оборонців дронами, без дефіциту, у чому джерело проблеми.

Бутусов відповів, що основна проблема – у стратегії, з якою керівництво країни підходить до забезпечення армії озброєнням, планування ресурсів.

Рейтинг уражень підрозділами дронів

"Озброєння завжди не вистачає на війні. І тут питання, а кому його давати, коли його не вистачає? Давати його на ті ділянки фронту, де низька бойова ефективність, чи на ті ділянки фронту, де висока бойова ефективність? Один з тих проєктів, які мені вдалося пролобіювати, ідеї яких я формулював і доносив на верх, це рейтинг уражень підрозділами дронів. Основна мета цього рейтингу – це введення хоча б мінімального обліку статистики достовірного ураження ворога. Це визначення частин, які найкраще ведуть облік і найкраще організовують ураження. Для того, щоб можна було запровадити хоча б початкове планування ресурсів, оскільки це ключова проблема", - зауважив Бутусов.

Дрони і снаряди в першу чергу мають іти тим, хто їх найкраще застосовує

Необхідно масштабувати досвід тих, хто це робить найкраще, командні кадри тих, хто це робить найкраще, а потім передавати в інші частини для посилення, збільшувати чисельність і склад найкращих бригад, корпусів, дивізій, і ресурси так само давати їм.

"Тоді буде нестача дронів, але ті дрони, які будуть передаватись, вони будуть найкраще застосовуватись. І тоді у нас буде дефіцит, але і у ворога буде більший дефіцит", - наголосив він.

Єдина стратегія

"Якби у нас ті, хто краще вбиває, отримували найбільше озброєння, тоді у нас була б значно краща стратегія війни. У нас би наші ресурси працювали краще. Той, хто краще вбиває, має отримувати більше озброєння. Це основний принцип при веденні бойових дій і оптимальному застосуванні наших скромних ресурсів", - резюмував Бутусов.

Топ коментарі
+9
А ще краще - подолати дефіцит, а то буде так:
Чому мало кацапів вбиваєте? Бо мало озброєння.
А чому мало озброєння? Бо мало кацапів вбиваємо.
показати весь коментар
30.06.2025 21:04 Відповісти
+9
А ті, хто не вражає - вражати ніколи й не буде, бо їм не дадуть дронів. Така собі логіка...
показати весь коментар
30.06.2025 21:12 Відповісти
+9
а якщо будето харашо стріляти, ми вам патронів дамо, зробили з армії 95й квартал.
показати весь коментар
30.06.2025 21:32 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Як там в окопі, синку?
Уклін тобі від стариганя, якого ти борониш!
показати весь коментар
30.06.2025 20:59 Відповісти
А ще краще - подолати дефіцит, а то буде так:
Чому мало кацапів вбиваєте? Бо мало озброєння.
А чому мало озброєння? Бо мало кацапів вбиваємо.
показати весь коментар
30.06.2025 21:04 Відповісти
Пане Юрію,
Командувач Сил безпілотних систем Збройних сил України Роберт Йосипович Бровді (позивний «Мадяр»)- цю стратегію вже практикує.
показати весь коментар
30.06.2025 21:09 Відповісти
А ті, хто не вражає - вражати ніколи й не буде, бо їм не дадуть дронів. Така собі логіка...
показати весь коментар
30.06.2025 21:12 Відповісти
а ви вважаєте що найращі кросівки треба тим хто медленніше всіх біжить?
Така собі логіка...
показати весь коментар
30.06.2025 21:19 Відповісти
всім
показати весь коментар
30.06.2025 21:40 Відповісти
ну це якщо не красти, а зелені крадуть.
а вже що залишиться, якщо хоч щось, то те найкращім.
показати весь коментар
30.06.2025 21:45 Відповісти
ну, якщо красти, то перемоги не буде.
показати весь коментар
30.06.2025 22:16 Відповісти
Добре що в нашій країні влада не краде.
показати весь коментар
01.07.2025 09:13 Відповісти
👍
показати весь коментар
01.07.2025 09:17 Відповісти
Треба розбиратись в чому проблеми, може дронщики не навчені, може просто не профпридатні. "Вам не треба, зупиняйте в стрілкових боях", а "вам треба, от вам дрони" так не спрацює.
показати весь коментар
30.06.2025 21:50 Відповісти
згоден.
і хто по вашому потрібен розбиратися?
ті шо крадуть?
так це саме це і відбувається зараз, результат ми всі бачимо...
мали 2 вибори під чяс війни - в 14му і в 19му,
а от зараз чомусь нельзя...
і чому?
показати весь коментар
30.06.2025 21:59 Відповісти
ніхт понімайт!
показати весь коментар
01.07.2025 09:41 Відповісти
Так может в этом то и проблема? Нету "хорошей обуви", по этому и "медленные"...
показати весь коментар
30.06.2025 21:56 Відповісти
Зважаючи на кацапську тактику проривати фронт там, де слабше - для утримання фронту потрібно надавати дрони й тим, хто послабший. А то виходить, що ми з цими перегонами посилюємо сильнійших і послаблюємо слабших, чим і користуються кацапи.
показати весь коментар
30.06.2025 21:58 Відповісти
відкрию вам страшну тайну - там де москальня тисне
стоять найкращі підрозділи ЗСУ, то кому дрони?
показати весь коментар
30.06.2025 22:25 Відповісти
так всюди...навантажують працючих..за ту саму оплату
показати весь коментар
30.06.2025 21:20 Відповісти
Так, ті хто не вражає цілі то може вже й не починати. Їх потрібно або розформовувати і посилювати людьми та технікою кращі бригади, або надавати їх в підпорядкування ефективних бригад які розширюють в полки під пильний контроль та перенавчання. Так і має бути
показати весь коментар
30.06.2025 22:31 Відповісти
Як оцінювати ефективність підрозділів? По абсолютній кількості уражень, чи по кількості втрачених позицій? А може по кількості збереженого особового складу відповідно до виконаних задач?
показати весь коментар
30.06.2025 23:07 Відповісти
Думаю одне з завдань яке виникне це створити власне систему оцінювання підрозділів і в майбутньому коригування оцінювання, бажано мінімального, в залежності від цілей стратегічного планування. Головне щоб було якнайпростіше, а значить найпрозоріше.
Досліджувати підрозділи де впроваджений післябойовий розбір польотів, вони й будуть точніше знати які пріорітети надати в оцінюванні.
Насправді я щось думав, що це і є основне завдання вищого командування ефективно розпоряджатись наявними ресурсами. Вони повинні постійно вдосконалювати цю систему оцінювання, щоб вона наближалась до ідеалу. Давати дрони найменш навченим - це і є найбільш неефективний розподіл, так і F-16 танкісту можна дати, щоб не ображався.
показати весь коментар
30.06.2025 23:48 Відповісти
На 4-му році війни вже можна було б створити таку систему, вам не здається?
показати весь коментар
01.07.2025 00:21 Відповісти
Мабуть доцільно уважно, чесно проаналізувати і зʼясувати справжні причини низької ефективності підрозділів, дрони яких мало уражають ворога у порівнянні з тими, хто уражає суттєво більше ос та техніки ворога.
Нестача дронів може бути причиною низької ефективності, але точно не єдиною і не завжди головною.
Після зʼясування справжніх причин низької ефективності можна спробувати її покращити, зокрема, масштабуючи досвід передових підрозділів, як радить Юрій Бутусов.
показати весь коментар
30.06.2025 22:34 Відповісти
дуже рекомендую переслухати все інтервью - десь година приблизно...
показати весь коментар
30.06.2025 21:14 Відповісти
витратити годину на маячню? Досить почитати поміж строк назви статті: Хто погано влучає або у кого відносна тиша, того залишити без зброї. Де ворог не наступає - там зброя не потрібна, а де не влучають у ворога - хай подохнуть.
показати весь коментар
01.07.2025 06:23 Відповісти
не не до лінивих був допис,
вам нема за шо переживати...
показати весь коментар
01.07.2025 06:25 Відповісти
Але є презедент України, обраний більшістью - а він каже - найбільшому поставнику та донатеру ЗСУ - Порошенко - просто, через своїх шакалів, заблокувати рахунки і нехай ЗСУ тіки почнуть, після того як йього зграя, знідно статів 19 року, обрала саме їх, якись наступальні дії - перекрити газ та воду - тобто - чим більше цвинтарів - тим більше зеленский з шакалами вкраде доларів.
показати весь коментар
30.06.2025 21:18 Відповісти
показати весь коментар
30.06.2025 21:32 Відповісти
показати весь коментар
30.06.2025 21:42 Відповісти
А що, Бутусов має військову освіту? )
показати весь коментар
30.06.2025 21:44 Відповісти
Міністр оборони Януковіча має військову освіту
показати весь коментар
30.06.2025 22:07 Відповісти
Ну тому його і призначили Міністром Оборони
показати весь коментар
30.06.2025 23:06 Відповісти
То есть по сути давать вооружение на одно направление, ну например в Харьковскую область... В то время как на других направлениях враг будет спокойной наступать, потому что его нечем остановить? А потом хаотически перебрасывать туда-сюда одни и те же подразделения, пытаясь стабилизировать ситуацию... Так себе тактика.
показати весь коментар
30.06.2025 21:23 Відповісти
Хто погано лупить дронами - попадає в молоко - тим для тренінгу Кулеба видасть лопати - для ближнього бою
показати весь коментар
30.06.2025 21:27 Відповісти
показати весь коментар
30.06.2025 21:43 Відповісти
Ну некоторые части НацГвардии закупили же щиты и дубинки... Это им вместо дронов)
показати весь коментар
30.06.2025 22:55 Відповісти
а якщо будето харашо стріляти, ми вам патронів дамо, зробили з армії 95й квартал.
показати весь коментар
30.06.2025 21:32 Відповісти
Видадуть рогатки ,щоб вбивати кацапів
показати весь коментар
30.06.2025 21:32 Відповісти
Цікаво, а що передбачає цей проект на випадок, коли сервер завис, рейтинг не оновився, і ти залишився з пісюном наголо проти переважаючих сил противника? Боюсь, що з такими експериментами Кличку знову скоро доведеться калаші роздавати під копію паспорту. Я чогось думав, що більша вогнева потужність потрібна там, де більше ворога, а воно он як. Схоже, цей світ остаточно і безповоротно Є-Банувся +
показати весь коментар
30.06.2025 21:39 Відповісти
Тому що не треба ліпити кумирів собі. Він журналіст, а не професійний військовий
показати весь коментар
30.06.2025 21:45 Відповісти
"это рейтинг поражений"

Если есть рейтинг, значит обязательно найдутся те, кто будет его накручивать. Такова природа человеческая...
показати весь коментар
30.06.2025 21:41 Відповісти
Повністю підтримую, кацапи повинні знищуватись тисячами кожень і день і має бути конкуренція між підрозділами які їх знищують!
показати весь коментар
30.06.2025 21:44 Відповісти
Угу-угу...
Ті, у кого повно дронів будуть отримувати їх більше.
А ті, хто на голодних бобах сидить, так і далі буде воювати голою дупою.
Не приходила думка?
Що відсоток успішного використання залежить ще й від того які у супротивника на цій ділянці фортифікації?
Чи йдуть вони у атаку або сидять виключно в обороні?
Та просто від рельєфу та наявності рослинності це залежить!
показати весь коментар
30.06.2025 21:45 Відповісти
Юра це приводить до того, що добра половина бригад ЗСУ дронів не отримує взагалі.
І пояснює це генштаб іменно твоїми словами: у вас немає уражень.
Приїжджає комісія в дурдом, а там психічно хворі стрибають в порожній басейн... Один, другий, третій, голови розбиті, всі в синцях, плитка в крові...
Член комісії запитує в психічнохворого: "що ви робите?"
Хворий відповідає: плавати вчимося, директор сказав допоки не навчимося плавати, води не набере...
показати весь коментар
30.06.2025 21:46 Відповісти
В армии и так действует система приоритетов. Снабжение и оснащение скажем ДШВ и ТРО несколько отличаются, мягко говоря. Список длинный.
показати весь коментар
30.06.2025 21:59 Відповісти
Хоч Цензор мене і банить за мою окрему думку, Бутусова я підтримую. Колись навіть хотів його бачити президентом. Але нам президентів обирає Новий Світовий Порядок
показати весь коментар
30.06.2025 22:09 Відповісти
Підтримую. Розумним рішенням було б призначення Юрія Бутусова міністром оборони.
показати весь коментар
30.06.2025 23:03 Відповісти
Бери вище, президентом світу, а петю головним Гетьманом.
показати весь коментар
01.07.2025 07:19 Відповісти
Я так розумію, що одного спеціаліста розмовного жанру Вам не достатньо щоб навчитися на власних помилках.
показати весь коментар
01.07.2025 01:29 Відповісти
Фіговий підхід. Тоді у нас буде рости прірва між підрозділами
показати весь коментар
30.06.2025 23:55 Відповісти
Те, кто эффективнее поражает врага, должны получать больше дронов и вооружения, - Бутусов Источник: https://censor.net/ru/n3560810
=======
Розумно! Вже можна давати пану Бутусову перше офіцерське звання. З його точки зору ті, у кого меньше показники, хай подихають. Та чого там зволікати? Майора мінімум! Шойгу, читаєш мене? Ще про поважну нагороду не забудь!
показати весь коментар
01.07.2025 06:15 Відповісти
Тоталізатор якийсь, блд...