9633 відвідувача онлайн

32% українських випускників у 2022 році навіть не реєструвались на НМТ, - ЗМІ

Школярі їдуть за кордон. Скільки з них навчаються там

Майже третина випускників українських шкіл не реєструвались на НМТ, який є обов'язковим для вступу в українські виші.

Про це пише NGL Media, передає Цензор.НЕТ.

Дослідницька програма RAI for Ukraine проаналізувала різницю у місці реєстрації учасників НМТ і та місцем, де вони фізично складали тест.

"Вдалося виявити, що у 2022 році 23,5 тис. випускників шкіл (10% від усіх) складали цей тест за кордоном. А 32% випускників взагалі не реєструвались на складання НМТ, який обов’язковий для вступу в українські університети", - зазначає видання.

"Ми ж розуміємо, що ті випускники, які перебувають за кордоном, можуть скласти цей тест про всяк випадок. І це не означає, що вони всі думають над вступом в український університет. Тому до тих 32%, які взагалі не складали НМТ, можна сміливо додати ще частину тих, хто його склав, але не вступав в Україні", - пояснила одна з авторок дослідження Тетяна Захарченко з Українського католицького університету.

Основною причиною виїзду за кордон серед старшокласників залишається безпекове питання – сюди входить як хвилювання батьків про можливе зниження мобілізаційного віку до 18 років, так і загальна тривога за життя дітей у воюючій країні, зазначили журналісти.

"Зі схожих міркувань чимало випускників українських шкіл, навіть складаючи НМТ, все ж обирають заклади вищої освіти у Польщі, Німеччині, Чехії та інших країнах", - додали автори матеріалу.

Топ коментарі
+16
А яке майбутнє пропонують Буданови молоді? - Мовчіть холопи і робіть ,що вам кажуть ,а то російське ТЦК прийде ....

Але помітьте - зелені полтіруки завжди приводять в приклад бандармію Московії . Але ніколи від них не почуєте - а давайте візьмемо за приклад армію Ізраїлю . Мабуть тому що близька по духу їм Совковщина
показати весь коментар
02.07.2025 16:04 Відповісти
+7
І в чому не праві діти та їхні батьки? Патріотизм, гідність і свідомість це круто, але людям пожить хочеться. В цьому контексті хай нафронтники і прихильники кордонів -91 року, особливо з категорії похилого віку, прикинуть 2+2 і подумають про те, хто буде їм їхні нищенські пенсії платити в майбутньому.
Якщо, умовного батька школяра 17 років (це десь 40-45 років мужик) кинули в бус рекрутували до армії, син поїхав вступати в Польшу то подумайте що в майбутньому буде з цією країною і хто тут залишиться
показати весь коментар
02.07.2025 16:07 Відповісти
+6
шкода, що більшість населення України не мають уявлення про якість наших випускників. Рівень цього мерзенного нмт - рівень бабуїна з дефектами мозку.... Те, що ми випускаємо - непотріб у сенсі знань і науки. Відповідаю за слова. Одна наша гАВНАзія в Сумах (№ 1) випустила ледь не 30 золотих медалістів. І моя школа теж виступила... суттєво менше, але якість така ж - ніяка. Коли закінчив школі у 1979-му - на Суми біло ДВА медалісти, від них йшло сяйво. Зараз учень, який в змозі розв'язати квадратне рівніння - геній. Є кадри, які власне прізвище не пишуть без помилок... а ле їх залюбки приймають до вишів (НИШІВ) пед... с/г.... гадаю - всі в курсі. Вітання наступним поколінням одноклітинних
показати весь коментар
02.07.2025 16:25 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Чим ЗНО було погане?
показати весь коментар
02.07.2025 15:58 Відповісти
Ну нічого, Україна ще рочків з 10 повоює, а школярів і їх батьків згодом замінять дешеві мігранти з Африки і Азії. А українська молодь тим часом буде інтегруватись в Європу, їх суспільство, культуру і економіку.
показати весь коментар
02.07.2025 16:03 Відповісти
Якщо усі випускники шкіл вступають у виші, то залишається надія на мігрантів - робочий клас.
показати весь коментар
02.07.2025 16:18 Відповісти
32% українських випускників у 2022 році навіть не реєструвались на НМТ

Бо не дурні!
показати весь коментар
02.07.2025 16:03 Відповісти
ну не можна так про всіх. Без НМТ. наприклад не можна стати заброньованим прокурором-інвалідом. А так як державне управління має кланову структуру, то ризикуємо втрати непотрібніших. Не реєструються ті хто має невеликі шанси отримати відстрочки після 25років та має шанс влашувати своє життя за кордоном
показати весь коментар
02.07.2025 16:07 Відповісти
А яке майбутнє пропонують Буданови молоді? - Мовчіть холопи і робіть ,що вам кажуть ,а то російське ТЦК прийде ....

Але помітьте - зелені полтіруки завжди приводять в приклад бандармію Московії . Але ніколи від них не почуєте - а давайте візьмемо за приклад армію Ізраїлю . Мабуть тому що близька по духу їм Совковщина
показати весь коментар
02.07.2025 16:04 Відповісти
Як це яке майбутнє може запропонувати Буданов? Те за яке голосували їхні батьки.
показати весь коментар
03.07.2025 17:15 Відповісти
Бо у ТЦК немає НМТ!
показати весь коментар
02.07.2025 16:05 Відповісти
І в чому не праві діти та їхні батьки? Патріотизм, гідність і свідомість це круто, але людям пожить хочеться. В цьому контексті хай нафронтники і прихильники кордонів -91 року, особливо з категорії похилого віку, прикинуть 2+2 і подумають про те, хто буде їм їхні нищенські пенсії платити в майбутньому.
Якщо, умовного батька школяра 17 років (це десь 40-45 років мужик) кинули в бус рекрутували до армії, син поїхав вступати в Польшу то подумайте що в майбутньому буде з цією країною і хто тут залишиться
показати весь коментар
02.07.2025 16:07 Відповісти
якщо по совісті - то треба весь мирняк евакуювати до Европи!! Тоді відпаде необхідність фінансувати Легіон Розпилу - всі чиновники і мінти хай їбашать на ВПК або на фронт чи блокпости. Вони не мирняк! Тоді всі гроші ЄС підуть за призначенням, на захист і підтримку людей!!
А не "відновлення" будівель по яким вдесяте буде прильот !!
показати весь коментар
02.07.2025 17:02 Відповісти
Очень странно, что эта не патриотичная новость всплыла. Хотя она освещает давно известные факты.
показати весь коментар
02.07.2025 16:18 Відповісти
шкода, що більшість населення України не мають уявлення про якість наших випускників. Рівень цього мерзенного нмт - рівень бабуїна з дефектами мозку.... Те, що ми випускаємо - непотріб у сенсі знань і науки. Відповідаю за слова. Одна наша гАВНАзія в Сумах (№ 1) випустила ледь не 30 золотих медалістів. І моя школа теж виступила... суттєво менше, але якість така ж - ніяка. Коли закінчив школі у 1979-му - на Суми біло ДВА медалісти, від них йшло сяйво. Зараз учень, який в змозі розв'язати квадратне рівніння - геній. Є кадри, які власне прізвище не пишуть без помилок... а ле їх залюбки приймають до вишів (НИШІВ) пед... с/г.... гадаю - всі в курсі. Вітання наступним поколінням одноклітинних
показати весь коментар
02.07.2025 16:25 Відповісти
Я закінчив школу в 1992. Батьки вчителькам, купували золоті сережки, щоб намалювали чадам оцінки на "золотих" медалістів. Від вчительок, шло сяйво! Це жне зараз почалося, щепри совку
показати весь коментар
02.07.2025 16:41 Відповісти
Радий за розумну молодь що не буде гаяти час на безмістовну укроосвіту яка нічому не вчить і на роботу після якої нікуди не беруть.
показати весь коментар
02.07.2025 16:36 Відповісти
з цим не посперичаєшся . але ж і не мовчіть про "передову західну освіту". склалося враження, що вона ще більш беззмістовна
показати весь коментар
02.07.2025 16:47 Відповісти
Можна розбивку на хлопців і дівчат? Бо чогось думається, що ці 32% майже поголовно будуть з 50% хлопців, що дасть виїзд з України 2 з 3 хлопців. Нажаль цій країні за 10-15 років прийдуть остаточні гайки - головно повоювати для ОПи ще кілька років, а після них хоть потоп
показати весь коментар
02.07.2025 16:42 Відповісти
Зробили себе і країну разом, в 19, тут вже нічого не вдієш.
показати весь коментар
02.07.2025 17:05 Відповісти
Раби тікають з плантації. Непорядок.
показати весь коментар
02.07.2025 17:02 Відповісти
неПотужність !¡! Зламали незламність недовірою до Лідора країни мрій
показати весь коментар
02.07.2025 17:05 Відповісти
Прострочений Президент із групою 5-6 ефективних корупціонерів та 95-квартальних ухилянтів не можуть і не намагаються обʼєднати країну. І тут ними пороблено. Лише коли влада візьме на себе хоча б таку ж ношу у цій війні, яку пре пересічний народ може зʼявиться довіра і надія. На брехні про чисті яйця Резнікова, якісні міни від Умерова та героїзм чеченоборця Татарова та чисті руки Чернишова, а також дивізії поліцаїв і прокурорів що підпирають залізною бронею фронт віри у майбутнє не додадуть.
показати весь коментар
02.07.2025 19:24 Відповісти
От такі одноклітинні (як Григорій Бондаренко) заздрять теперішній молоді, бо вони набагато розумніші за совкових ,,вундеркіндів" та всяких інших Ху...ренків.
показати весь коментар
03.07.2025 14:55 Відповісти
Основна причина виїзду не можливість зниження мобілізаційного віку, і не тривога за життя навіть а факт того що після 18 ті діти стануть рабами цієї конченої нєньки родєни сала!!!!
показати весь коментар
04.07.2025 14:52 Відповісти
Які не радісні прогнози для нашої молоді, повне розчарування країною мрій, яку українцям обіцяв президент... Але 2 коменти трішки підняли настрій, це комент про сережки від Zahar Kolombet та комент про президента і 5- 6 менеджерів від the FAT. Респект !
показати весь коментар
04.07.2025 15:36 Відповісти