3828 відвідувачів онлайн

Війна в Україні тривала б 3-4 дні, якби США не передали Києву найкращу зброю, - Трамп

Президент США Дональд Трамп

Президент США Дональд Трамп переконаний, що російсько-українська війна була б "дуже короткою", але українці у перші дні повномасштабного вторгнення отримали найкраще американське озброєння. 

Як передає Цензор.НЕТ, про це він сказав журналістам на засіданні уряду у Білому домі.

За його словами, українці змогли вистояти в перші дні повномасштабної війни завдяки своїй хоробрості та американській зброї — зокрема протитанковим комплексам Javelin, які колись надав Трамп.

"Ми дали їм протитанкові підсилювачі, які підбивали танки. Ми дали їм найновіші та найкращі ракети. Вони змогли збити багато чого. Знаєте, мабуть, це була б дуже коротка війна. Це була б війна, яка тривала б 3-4 дні, але вони мали перевагу в неймовірному обладнанні", - заявив лідер США.

Трамп нагадав, що 44-й президент США Барак Обама відмовився постачати українцям зброю: "Я дав їм "Javelin". Пам'ятаєте, вони казали, що Трамп дав "Javelin", а Обама дав їм простирадла? Правильно. Вони зателефонували Обамі в той час. Барак Хусейн Обама впорався жахливо".

Він також сказав, що США вклали в допомогу Україні 300 млрд доларів, а Європа –– понад 100 млрд доларів. Трамп у цьому контексті знову звинуватив свого попередника Джо Байдена.

"Ми повинні були дати їм стільки ж, або ми повинні були дати фактично менше, ніж Європа. Це впливає на Європу набагато більше, ніж на нас... І я скажу, що українці, незалежно від того, чи вважаєте ви несправедливим те, що ми дали всі ці гроші, чи ні, вони були дуже хоробрими, тому що хтось повинен був керувати цією зброєю. І багато людей, яких я знаю, не змогли б цим керувати, бо їм не вистачило б мужності це зробити. Тож вони боролися дуже хоробро", - резюмував Трамп.

Топ коментарі
+40
Ох і киздун. Хаймарси дали коли? Через рік після вторгнення? (я вже не помʼятаю точно) А нормальні ракети до них ще через пів року. І це все Байден давав, а не Трамп. А та сотня джавелінів, шо Трампон передав, то звичайно класно, але ж погоди не робило.
показати весь коментар
08.07.2025 22:58 Відповісти
+35
Саме так. Тоді наші Стугни прислужилися набагато більше. Ті Стугни, які врятував Пашинський.
показати весь коментар
08.07.2025 23:20 Відповісти
+30
Ї...ний дятел
показати весь коментар
08.07.2025 22:55 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
Це руде брехливе падло вирішило опустити українців нижче плінтуса?
А якби на початку 90-х Буш-старший не витягнув московію з глибоченної дупи, то й війн 08-го та 14-го років не було б.
Своїм брехливим язиком та тупою головою "краснов" копає собі імпічмент.
показати весь коментар
09.07.2025 08:13 Відповісти
Як колись казала одна мудра жінка (Фаїна Раневська): під найрозкішнішим пір'ям у павича ховається звичайнісінька куряча дупа!
показати весь коментар
09.07.2025 08:14 Відповісти
Тобто Байден надав найкращу зброю))
показати весь коментар
09.07.2025 08:28 Відповісти
показати весь коментар
09.07.2025 10:01 Відповісти
Хорош триндіти на Трампа,він не є президентом України.Він нічого не повинен , а не зелені мародери.
показати весь коментар
09.07.2025 09:25 Відповісти
Там були ще ПТРК NLAW від Бориса Джонсона. В самий слушний час
показати весь коментар
09.07.2025 09:31 Відповісти
Хвора людина, як була хвора, так і залишилася. Такого поняття як патріотизм для нього не існує.
показати весь коментар
09.07.2025 10:00 Відповісти
Тому що Краснов.
показати весь коментар
09.07.2025 13:45 Відповісти
от я подивилась би коли їхня армія з однією цією "новітньою" зброєю протистояла танкам, літакам, гелікоптерам, ракетам, гаубицям... хочеться прокинутись від цього абсурду і невігластва в світі...
показати весь коментар
09.07.2025 15:30 Відповісти
Шо ви гаварітє! З усієї їхньої чудо-зброї, у нас на початку 2022 було трохи джавелінів і трохи стінгерів. І дідусь Байден, який обіцяв тільки нелетальну допомогу (типа бинти і йод, ага...) І тільки коли наші, на старому радянському залізяччі (плюс турецькі пташки) погнали москаля з-під Києва, з Чернігівщини та Сумщини - у вашингтонському обкомі зрозуміли, що другого "афганського фіаско" вони не переживуть. І тільки коли викрилися на весь світ злочини в Бучі - нашим вдалося вговорити янкі дати нам М777 (MLRS вони давати боялися, типа ж ескалація, сильно пізніше дали...)
А тепер цей павлін-мавлін вилазить на публіку і кудахче про чудо-зброю... Давай вже хоч що небудь, опудало руде.
показати весь коментар
09.07.2025 18:20 Відповісти
Лошара Трампонська, береш і виділяєш НАЙВЕЛИЧНІШИЙ військовий пакет допомоги Україні і тоді розказуєш хоч що ти персонально на Банковій російські колони техніки палив. А ні, то ти шпана з обдристаними штанішками, яка бігає по штучно за сигаретами місцевому алкашу *****