10013 відвідувачів онлайн

Чоловіки зобов’язані будуть пройти військову службу, щоб стати держслужбовцем, - законопроєкт

Держслужбовці мають спочатку пройти військову службу

Чоловіки віком до 60 років зобов’язані будуть пройти саме військову службу для призначення на посади державної служби.

Про це йдеться у картці законопроєкту №13347, який передбачає цю норму, інформує Цензор.НЕТ.

У порівняльній таблиці до проєкту зазначено, що на сьогодні, відповідно до статті 19 Закону України "Про державну службу", стати державним службовцем не можуть чоловіки віком до 60 років, які не пройшли базову загальновійськову підготовку або військову службу, крім осіб, визнаних за станом здоров’я непридатними до військової служби.

Натомість новий законопроєкт пропонує прибрати з чинної норми згадку про проходження базової загальновійськової підготовки, як альтернативу військовій службі.

Таким чином, 19 стаття закону передбачатиме:

"На державну службу не може вперше вступити особа чоловічої статі віком до 60 років, яка не пройшла військову службу, крім осіб, визнаних за станом здоров’я непридатними до військової служби".

Таку ж норму пропонується застосувати до прокурорів.

Водночас комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки повідомив, що цим законопроєктом передбачається трансформація загальновійськової підготовки здобувачів вищої освіти в підготовку до національного спротиву здобувачів вищої, фахової передвищої, повної загальної середньої освіти.

Типова програма підготовка до національного спротиву для закладів вищої, фахової передвищої освіти буде затверджуватись МОН за погодженням з Міноборони.

Там пояснили, що будуть створені центри підготовки до національного спротиву із визначенням підстав придбання, зберігання, перевезення та використання вогнепальної зброї та боєприпасів до неї такими центрами, а також визначення порядку отримання відповідних дозволів.

Топ коментарі
+20
Так як зараз артисти "воюють" в хорах та ансаблях то проблем не буде ні вкого
показати весь коментар
09.07.2025 16:37 Відповісти
+16
ЗЕлю теж треба заставити пройти службу як чотирижди уклоніста.
показати весь коментар
09.07.2025 16:37 Відповісти
+16
Не смішіть мої капці: всі собі "пороблять" УБД, хіба це складно в умовах України?
показати весь коментар
09.07.2025 16:38 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
я тебе прошу, тільки не душні.
і так життя в гімно, так ще ви тут на серйозних щах катаєтесь.
показати весь коментар
09.07.2025 17:00 Відповісти
знайди собі інше, жебрак!
показати весь коментар
09.07.2025 17:06 Відповісти
В такому разі чинні держслужбовці також мають пройти військову службу.
показати весь коментар
09.07.2025 16:54 Відповісти
криворогульні нехай складають повноваження
показати весь коментар
09.07.2025 16:55 Відповісти
А може, па тіхаму, в лєс??
А де зміни до ККУ щодо покарання рецидивістів-ухилянтів, ригоАНАЛІВ та х помічників, з 2014 року????
показати весь коментар
09.07.2025 16:55 Відповісти
Інвалідність - не дорого коштує, для них безкоштовно!!!!!!!!!!!
показати весь коментар
09.07.2025 16:55 Відповісти
Колеги прошу проголосувати за останній на цьому пленарному тижні законопроект......пи.пи.пи.пи за 3 голоси....рішення не прийнято!!! дякую колеги за сумлінну працю! наступне засідання в вересні,всім гарних подорожей та теплого моря. Стефанчук
показати весь коментар
09.07.2025 17:01 Відповісти
Усіх держслужбовців на фронт - тоді буде лад!!!!!!!!
показати весь коментар
09.07.2025 17:03 Відповісти
Та ви дістали!! Реал в курсі, що до держслужбовців ввдносяться й МЧС та медики??
показати весь коментар
09.07.2025 17:32 Відповісти
медики ??
показати весь коментар
09.07.2025 18:06 Відповісти
"Державні службовці в сфері медицини - це особи, які займають посади в державних медичних закладах або установах, що фінансуються з державного бюджету та виконують встановлені для цих посад функції. Їхня робота безпосередньо пов'язана з наданням медичних послуг населенню та організацією медичної допомоги, і вони підпадають під дію законодавства про державну службу"
показати весь коментар
09.07.2025 18:15 Відповісти
так ті що сидять на потоках і так всі інваліди
є ще інша група вояк. які після 2014 року їхали " в відрядження " на війну , сиділи в штабі тиждень - два і вуаля - свіжоспечений УБД з пожиттєвими пільгами. ВСЯ поліцейська еліта Києва своїм синочкам такі справки поробила ( інфо від інсайда )
показати весь коментар
09.07.2025 17:04 Відповісти
Про це лише глухий ще не чув. Ми будемо дуже здивовані, якщо колись дізнаємося, скільки українців матимуть ці посвідчення.
показати весь коментар
09.07.2025 18:17 Відповісти
З пустого в порожнє.
показати весь коментар
09.07.2025 17:17 Відповісти
Nemo potest ad officium nisi civis.
Solus civis potest militāre.
і від нас - солі кві ін екзерсіту мілітаверунт мунера публіка тенере поссунт.

звучить файно, але думаю аж так не буде
показати весь коментар
09.07.2025 17:29 Відповісти
показати весь коментар
09.07.2025 17:53 Відповісти
пуста рада і Банкова...
показати весь коментар
09.07.2025 17:29 Відповісти
І всі хто претендуватиме на посаду президента, депутатів, мінстрів, їх радників і консультантів, митників і податківців....🔥🔥🔥
показати весь коментар
09.07.2025 17:34 Відповісти
Заднім числом "відвоюють" своє, їм не вперше так викручуватися.
показати весь коментар
09.07.2025 18:19 Відповісти
То тепер зеленський піде служити чи визнають непридатним?
показати весь коментар
09.07.2025 17:40 Відповісти
так, цей персонаж непридатен і профнездатний
він пісюаніст....- майже поганюлик
показати весь коментар
09.07.2025 17:45 Відповісти
Вже непридатний. По фейсу видно.
Але не піде у будь-якому випадку.
показати весь коментар
09.07.2025 18:08 Відповісти
..ну і от цікава і красномовна ситуація (та ще й з поправкою на війну та інше)..:
як був молодший та дурніший придбав якось мопеда 50см3, бо тоді щЕ не треба було на них окремих прав та документів (окрім покупних).. звичайні водійськи права, досвід водіння, мав, як і два авто абсолютно різних за призначенням, які й дОсі вжЕ стоять без діла..
і от з'явилася газова принцеса Йуля, яка пересадила усіх "скутеристів-злодіїв-вбивць" (ТБ і тоді постаралося з "картинкою") з екологічних-економічних мопедів або на авто або на велосипеди, бо ***** потрібно було кудись зливати свою нафту, адже мопеди - то не те, зОвсім не ті потреби у пальному..
мопед безправний стоїть з ТИХ пір й досі у гаражі (як пам'ять та наука), його повністю перекрив велосипед.. гроші потрачені, компенсації за обман - нема (це нормально, нинішніх наївних "безкоштовних" електроентузіастів очикує така сама доля)..
а от шо робити з чиновниками-йуристами-президентами, які ж таки й не пройшлИ військову службу? - а нічого - бо то ж зе сцарі та зе боги - а то - кріпаки-ніхто.. отже голосуйте дебіли й далі по-приколу..
показати весь коментар
09.07.2025 18:00 Відповісти
Та вступіть вже на ту державну службу. Легше жити стане !
показати весь коментар
09.07.2025 18:09 Відповісти
..служба, державна к тому числі, - то кріпацтво, хоча й елітне-грошовите, і не кожна, реально вільна, людина на це добровільно погодиться.. тому й відбувається негативний, неприродній відбір кадрів, особливо часів зебільної влади дермаків...
показати весь коментар
09.07.2025 19:53 Відповісти
Хоспаді ... вже надоїло писати - на держслужбі великі ЗП на рівні міністерств, відомств.
Обласний і районний рівень звичайні ЗП. Нічого особливого.

станьте міністром і буде вам ЗП мульйон
показати весь коментар
09.07.2025 23:01 Відповісти
Так і є. Я був на держслужбі обласного та міського рівня. Зарплати (якщо не самий верхній начальник) - просто смішно.
показати весь коментар
10.07.2025 00:55 Відповісти
В мене син пішов з держаної..бо так брехати..так брехати..неможе
показати весь коментар
09.07.2025 23:19 Відповісти
Бо те що Ви написали, або свідома брехня, або ваш син вам збрехав.
Державна служба це система відносин, найму, праці, зайнятості (поняття).
З купою держ. установ та організацій. Не сподобалось в одній, може піти в іншу.
Організацій чимало, людей багато, всяке буває.
показати весь коментар
11.07.2025 02:19 Відповісти
Не збрехав. Бо я страхувала відсотків 70 держслужб. Навіть бункер свого часу)) разом з коврами)))
показати весь коментар
11.07.2025 03:27 Відповісти
І що ? Килими є далеко не в усіх держ. установах.
Посольство, або МЗС теж держустанови. І там має бути усе па-бахатому.
У Міненерго, так ваащє !!
показати весь коментар
11.07.2025 21:49 Відповісти
Килими то таке, є одна організація - так вона на озері, біля Києва років ще 30-40 тому збудувала щось на кшталт санаторію. І працівники там можуть жити постійно, сім'ями. Тільки на роботу у головний корпус бігати. Ще й харчі на шару..ну й розвозка до метро членам сім'ї. + школа для дітей.

Гектари лісів..
показати весь коментар
11.07.2025 22:58 Відповісти
Так, от такий спадок у нас.

А той "санаторій" дітки укр. комуністів чи нових нуворішів вже приватизували. Мабуть.
показати весь коментар
12.07.2025 14:23 Відповісти
Дітки укркомуністів інше прихватизували, більш солодке)
показати весь коментар
12.07.2025 14:39 Відповісти
sms:
закопроект, за явною ознакою зневажання буби і його шобли,
не розлядати...
показати весь коментар
09.07.2025 18:01 Відповісти
Чогось мені кажеться що за такий закон депутани не прогаласують. Вони ж собі не вороги проти себе такі закони приймати. Вони краще ще десять законів приймуть проти холопів
показати весь коментар
09.07.2025 18:10 Відповісти
Клоун через своє шобло відволікає увагу , нічого неприймуть а найпотужнішому це ротрібно щоб і далі мародерити і геноцидити Уераїнців
показати весь коментар
09.07.2025 18:26 Відповісти
Якщо потрапиш на службу до 60-ти здоровим не відпустять!
показати весь коментар
09.07.2025 18:31 Відповісти
Ахахахах к прокурорам. Да да ждите. Это у нас каста неприкасаемых
показати весь коментар
09.07.2025 18:31 Відповісти
Чергова схема для відмивання корупціонерів при владі.
показати весь коментар
09.07.2025 19:13 Відповісти
Треба як Ізраїлі. Якщо не служив в армії закрити всі двері, заборонити всі пільги. Ухилянти повинні стати громадянами другого сорту.
показати весь коментар
09.07.2025 19:15 Відповісти
А безтолковий ішак - держслужбовець? Якщо так, то це чмо та чотириразовий ухилянт має право балатуватись?
показати весь коментар
09.07.2025 19:45 Відповісти
Тобто, вся ЗЄ-камарілья іде на вихід. 😁
показати весь коментар
09.07.2025 20:10 Відповісти
А шо там із гєндєром?
Це ж дискримінація жінок!
показати весь коментар
10.07.2025 09:19 Відповісти
Сторінка 2 з 2