4165 відвідувачів онлайн
2 587 73

Народжуваність в Україні скоротилася у 2,2 раза протягом 10 років: троє померлих на одного малюка. ІНФОГРАФІКА

Народжуваність в Україні скорочується Що відомо

Протягом першого півріччя в Україні народилося понад 86 тисяч немовлят, водночас 249 тис. людей - померли. Наразі на одного малюка припадає 3 померлих, й ця ситуація незмінна протягом останніх 5 років.

Про це свідчать дані OpenDataBot, передає Цензор.НЕТ.

Зазначається, що народжуваність у війну стабілізувалась, оскільки показники майже такі ж як і за вказаний період минулого року. За перші пів року 2024 народилося 87 655 дітей, у 2025 - 86 795.

Народжуваність в Україні скорочується Що відомо

Де народжують найбільше дітей

Київ лідирує - 9 947 (12%від загальної кількості новонароджених). Далі йде Львівщина - 8 282 (10%), замикає трійку лідерів Дніпропетровщина - 6 670 (8%).

Водночас у регіонах, наближених до лінії фронту, очікувано на світ приходить менше дітей. На Донеччині за рік народжуваність скоротилась майже удвічі (-47%), на Херсонщині - на 11% та на Чернігівщині на 10%.

Традиційно народжується найбільше хлопчиків - 51%.

Народжуваність в Україні скорочується Що відомо

Смертність в Україні

249 002 людини померло за перше півріччя в Україні. За рік ситуація майже не змінилась. Наразі на новонародженого припадає троє померлих. Цей показник незмінний протягом останніх 5 років. Таким чином населення країни зменшується більш ніж на 300 тис. щороку.

До порівняння, у 2016 році на 1 малюка припадало 2 смертей.

Кожна дев’ята людина в Україні помирає на Дніпропетровщині - 27 120 померлих, це стабільно найбільший показник в Україні. Серед антилідерів Київ із 18 114 смертями та Харківщина - 17 694 померлих.

Народжуваність в Україні скорочується Що відомо

Топ коментарі
+12
Кінець етносу такого як українці. Причин багато, але результат один - ми лишимся лише на сторінках історії. І що там писатимуть? - багато сварились, вибирали непрофесійних і злодіїв, існували так счезли тому що такі неефективні організми не існують на планеті
показати весь коментар
18.07.2025 13:51 Відповісти
+11
Позитивний блохерам, щирим патріотам та іншим адептам "довгої" війни варто задуматися наскільки їх "прогнози" відповідають реальності.
показати весь коментар
18.07.2025 13:51 Відповісти
+10
якщо статистика така погана, чому досі в Україні ставлення до жінок, які вирішили народити, як до людини, яка всім й багато винна..., чому досі майже всі аналізи платні, щеплення для малюків платні, обстеження платні й т.д й т.п....
показати весь коментар
18.07.2025 14:07 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Позитивний блохерам, щирим патріотам та іншим адептам "довгої" війни варто задуматися наскільки їх "прогнози" відповідають реальності.
показати весь коментар
18.07.2025 13:51 Відповісти
Абаюдно Абаюднович - ти точно точно не бот не бот вірю вірю
показати весь коментар
18.07.2025 13:56 Відповісти
Не вір, не вір мені, вір в потужного та незаламного Лідора та його апостолів.
показати весь коментар
18.07.2025 14:04 Відповісти
Так Голобородьку ж повірили...
показати весь коментар
18.07.2025 14:29 Відповісти
Ну так і зараз "вірять" , що тільки "довга" війна та бусифікація- єдиний шлях до "перемоги", звісно під керівництвом "незамінного " лідера.
показати весь коментар
18.07.2025 14:34 Відповісти
За Зе голосував?
показати весь коментар
18.07.2025 13:59 Відповісти
Ні, принципово не голосував. Для мене віктор федорович- єдиний і легітимний.
показати весь коментар
18.07.2025 14:06 Відповісти
Чекаєш, значить, на повернення...
показати весь коментар
18.07.2025 14:14 Відповісти
Чекаю на вибори і дебати на стадіоні.
показати весь коментар
18.07.2025 14:15 Відповісти
Будеш голосувати за нещирого непатріота? Прізвище можна?
показати весь коментар
18.07.2025 14:21 Відповісти
Чиє прізвище ?
показати весь коментар
18.07.2025 14:32 Відповісти
Того, за кого будеш голосувати.
показати весь коментар
18.07.2025 14:36 Відповісти
За кандидата в президенти. З прізвищем ще не визначився, потрібно спочатку побачити передвиборчу програму.
показати весь коментар
18.07.2025 21:34 Відповісти
Кажуть, що в Арахамії дуже хороша передвиборча програма.
показати весь коментар
18.07.2025 21:37 Відповісти
Хто каже ? Вже є інфа про вибори ?
показати весь коментар
18.07.2025 21:41 Відповісти
Серйозна ти людина...мабуть високий пост займаєш...
показати весь коментар
18.07.2025 22:03 Відповісти
Це залежить від одиниці виміру: якщо в метрах то високий ( "пост" на 6 поверсі будівлі) , а якщо в гривнях то посередній.
показати весь коментар
19.07.2025 00:49 Відповісти
Щонайменше до кордонів 91го!! Хоча б і "до нашої ери".... чи по китайському літочисленню.. чи по семітському...
показати весь коментар
18.07.2025 14:06 Відповісти
За дохристиянським українським (слов'янським) календарем зараз 7533 рік від Створення Світу.

В ісламському календарі зараз 1442 рік, корейському - 4355, китайському - 4720, єврейському - 5782 рік.

Це тим, хто кукарікає про кінець української нації. Не так воно буде, як хтось планував.
показати весь коментар
18.07.2025 14:29 Відповісти
Як закінчити війну вже зараз?
показати весь коментар
18.07.2025 15:05 Відповісти
бусифікувати всіх і кинути на кацапські укріплення. хтось та й прорветься і от тоді...
показати весь коментар
18.07.2025 17:40 Відповісти
придурошне, як довго буде йти війна залежить не від України.
показати весь коментар
18.07.2025 16:53 Відповісти
Кінець етносу такого як українці. Причин багато, але результат один - ми лишимся лише на сторінках історії. І що там писатимуть? - багато сварились, вибирали непрофесійних і злодіїв, існували так счезли тому що такі неефективні організми не існують на планеті
показати весь коментар
18.07.2025 13:51 Відповісти
Красиві пісні і думи співали. Під кобзу журливо правду матку наспівували, душесго так ..
Вважали себе самою працьовитою та духовною і мудрою нацією..
показати весь коментар
18.07.2025 14:07 Відповісти
А ще героїчно воювали. Хоч і зникли в результаті, але героїчно та незламно під проводом найвеличнішого лідора(-ів) демократичного світу.
показати весь коментар
18.07.2025 14:37 Відповісти
Таку країну просрали
показати весь коментар
18.07.2025 13:53 Відповісти
Про савєцкій саюз так русскіє говорять. Ти русскій?
показати весь коментар
18.07.2025 14:00 Відповісти
Ні. В мене навіть довідка є, бо медогляд регулярно проходжу. Так хто ти по національності?
показати весь коментар
18.07.2025 14:06 Відповісти
Дали, що я здоровий фізично і психічно також А в тебе є довідка, що ти не дебіл? бо в мене вона таки є. То яку країну і коли просрали і чому боїшся назвати свою національність?
показати весь коментар
18.07.2025 14:20 Відповісти
Зрозуміло. Довідки про психічне здоров'я в тебе нема, що й помітно. Ну і національність значить в тебе відповідна.
показати весь коментар
18.07.2025 14:34 Відповісти
Не знаєш, що таке профмедогляд? ти хто по національності і за кого голосував?
показати весь коментар
18.07.2025 15:01 Відповісти
Наслідки дій в Україні, Оманського збіговиська95 та убивці прутня!!
показати весь коментар
18.07.2025 13:54 Відповісти
Та кому треба та народжуваність і смертність, коли снаряди вже профінансовані до 2026 року, а ППО до 2030. Треба воювати далі, після чого... та яка різниця що буде, зараз не про це!
показати весь коментар
18.07.2025 14:01 Відповісти
Треба рахувать на одного прокурора , чі суддю.
показати весь коментар
18.07.2025 14:02 Відповісти
А на що очікували ті, хто казав, що Порошенко вальцман?
показати весь коментар
18.07.2025 14:02 Відповісти
Баби, народжувати піхоту! Раз! Два!
показати весь коментар
18.07.2025 14:02 Відповісти
І не немовлят, а відразу контрактників 18-24. Іспоолнять!
показати весь коментар
18.07.2025 14:38 Відповісти
не хочуть хуженебудькі-лишьбиніпарашєнкі розмножатися в країні мрій узілємскава? а ким ЗЕ4мо воювати буде через 15 років?
показати весь коментар
18.07.2025 14:06 Відповісти
якщо статистика така погана, чому досі в Україні ставлення до жінок, які вирішили народити, як до людини, яка всім й багато винна..., чому досі майже всі аналізи платні, щеплення для малюків платні, обстеження платні й т.д й т.п....
показати весь коментар
18.07.2025 14:07 Відповісти
Бо головна цінність майбутньої піхоти - це дешевизна. А дорога піхота нікому не потрібна, дешевше купити дрони.
показати весь коментар
18.07.2025 14:24 Відповісти
А яке ставлення жінок до чоловіків?
показати весь коментар
18.07.2025 14:46 Відповісти
а причому тут чоловіки? чи тобі платять за кількість буков?
показати весь коментар
18.07.2025 15:40 Відповісти
Щоб дитину зачати
показати весь коментар
18.07.2025 17:39 Відповісти
ой, зараз буде... про штучне запліднення і ще щось подібне....
показати весь коментар
18.07.2025 17:41 Відповісти
Ви забули про 850 грн на місяць декретних....і яка ціна наприклад на упаковку памперсів. І це лише про здорову дитину мова....
показати весь коментар
18.07.2025 16:08 Відповісти
в вас і так забагато привілеїв.
показати весь коментар
18.07.2025 17:38 Відповісти
Ну так це ж очевидно, ще владі українці не потрібні в потрібен ресурс.
показати весь коментар
18.07.2025 14:09 Відповісти
У Росії народжується в середньому 5091 дитина в день. Вмирає 5552. Але там все ще позитивний міграційний приріст в середньому 625 людини в день. Але ми переможемо. Коли не будь. Можливо.
показати весь коментар
18.07.2025 14:38 Відповісти
скільки народжується та помирає у росій ї у день

Демографічна ситуація в Росії характеризується постійним зниженням народжуваності та високим рівнем смертності, що призводить до природного зменшення населення. Офіційні дані щодо народжуваності та смертності в Росії стали менш доступними, оскільки Росія засекретила частину демографічних даних.

Проте, на основі доступних джерел, можна навести наступні орієнтовні цифри:

Народжуваність:

За даними на початок 2025 року, коефіцієнт народжуваності в Росії становить приблизно 8.4 народжень на 1000 населення (за даними Wikipedia, що посилається на дані Rosstat та World Population Review 2024 року).

Це означає, що за день народжується приблизно: (8.4/1000)∗146,028,325(населеннянасічень2025)/365днів≈3358 народжень на день.

Згідно з іншими джерелами, в першому кварталі 2025 року в Росії було зареєстровано 293-294 тисячі народжень, що в середньому становить близько 3255-3266 народжень на день.

Загалом, спостерігається значне падіння народжуваності, і лютий 2025 року мав найнижчий місячний показник за понад 200 років.

Смертність:

За даними на 2024 рік, коефіцієнт смертності в Росії становить приблизно 12.5 смертей на 1000 населення (за даними Wikipedia, що посилається на дані Rosstat та World Population Review 2024 року).

Це дає приблизно: (12.5/1000)∗146,028,325(населеннянасічень2025)/365днів≈5000 смертей на день.

Інші джерела дають схожі цифри. Наприклад, World Population Review вказує, що Росія займає 6-е місце у світі за кількістю смертей на день, з орієнтовно 5108 смертей на день у 2025 році.

Таким чином, можна узагальнити:

Народжується в Росії на день: приблизно 3200-3400 осіб.

Помирає в Росії на день: приблизно 5000-5100 осіб.

Це означає, що природний спад населення в Росії становить близько 1700-1900 осіб на день. Варто зазначити, що ці цифри можуть дещо відрізнятися в залежності від джерела та періоду, за який збиралися дані, а також через засекречення офіційних даних.
показати весь коментар
18.07.2025 15:19 Відповісти
Вікіпедія, то таке. Давай так на пальцях рахувати. Припустимо, спад там по півмільйона на рік, а в нас 326 тисяч. Але в нас чисельні пропорції інші, і до них їдуть (навіть 2022 не виняток), а від нас тікають, і там кордони відкриті, а в нас закриті. Чи Ви думаєте, що коли війна скінчиться, то до нас усі рвонуть?
показати весь коментар
18.07.2025 16:26 Відповісти
Ти згоден, що війна повинна йти до останнього росіянина? так, чи ні? і без коментарів.
показати весь коментар
18.07.2025 18:26 Відповісти
показати весь коментар
18.07.2025 18:28 Відповісти
Вибач. Мені здалося. що ти розумний.
показати весь коментар
18.07.2025 19:34 Відповісти
Коли казав, що по результатах перепису України 2001 року українців в Україні в порівнянні з 1986 роком стало більше, як в абсолютному, так і відносному значенні, то деякі казали, що я провокатор.

А коли - "У 1931 році, згідно з даними, опублікованими у книзі "На великой стройке", що була видана у Ленінграді, та у першій радянській енциклопедії 1926 року, кількість українців у СРСР становила 81 мільйон, а росіян - 77 мільйонів." то вже починається істерика.
показати весь коментар
18.07.2025 19:52 Відповісти
Люди собі національності змінюють частіше, ніж парасольки.
показати весь коментар
19.07.2025 08:35 Відповісти
Квартири людям роздайте і народжуваність піде в гору!
показати весь коментар
18.07.2025 14:45 Відповісти
Только хаты в сёлах. И без электричества.
показати весь коментар
18.07.2025 16:13 Відповісти
показати весь коментар
18.07.2025 17:44 Відповісти
Яке там роздайте, афери при будівництві будинків Войцеховського, Аркади, Укрбуд...- люди роками не можуть отримати навіть квартири за які добросовісно сплатили!
Усі проблеми безліч разів донесені покупцями квартир усім органам влади, на усіх рівнях, але високопосадовці не тільки не вирішили питання, а ще й скористалася нагодою, та на покинуті недобудови заслали рейдерів, кооперативи, які багато років кошмарять людей та абсолютно відкрито безконтрольно збирають кошти по другомуколу начебто на добудову але завершення будівництва ніяк не настане, віз і нині там!
За добросовісно сплачені квартири які були захоплені рейдерами люди змушені судитись роками! Деякі судді своїми рішеннями реалізовують шахрайські схеми, та оплачені Майнові права на квартири визнають не за інвесторами, а за третіми особами та здійснюють посібництво у заволодінні квартир шахраями. Зокрема схема заволодіння квартир третіми особами налагоджена у Подільськоу районі та суді м. Києва, у т.ч. за участі голови Подільсього суду, Ларіонова Наталія Миколаївна, та підтимана колегією судей Київського апеляційного суду Ратнікова В.М., Борисова О.В. Левенець Б.Б., які закрили очі на ряд очевидних підроблених документів наданих шахраями, та 100 % оплачені Майнові права на квартиру визнали не за покупцем, а за третіми особами, яка на момент оплати не існувала навіть як юридидна особа!

Група ошуканих покупців квартир https://www.facebook.com/groups/561517177370557
показати весь коментар
18.07.2025 16:55 Відповісти
Це геноцид українського народу!
показати весь коментар
18.07.2025 16:02 Відповісти
Згоден - влада тримає чоловіків за прутні, а жінкам закриває піхви, щоб не плодились.
Навіть чоловіків до 25 років не мобілізують, щоб вони відчували себе неповноцінними і у них від сорому не стояв.
показати весь коментар
18.07.2025 17:22 Відповісти
а ти крутий!
показати весь коментар
18.07.2025 17:43 Відповісти
блд, адмін, у тебе тут боти прям табунами пасуться, а ти в носі різьбу нарізаєш досі.
показати весь коментар
18.07.2025 16:56 Відповісти
Треба прийняти ще більше антисімейних законів на догоду хвімінізьму. Щоб чоловіче батьківство каралося не тільки матеріально, в й кримінально. Отоді точно народжуваність як скочить!
показати весь коментар
18.07.2025 17:27 Відповісти
В Німеччині соціальний захист на високому рівні - все майже покриває страхова , всі необхідні аналізи та щеплення. Під час пологів до жінки ставляться як до кришталевої вази та не треба нести гроші в розмірі 1000 євро, за те , що в тебе приймуть пологи. Захист матері та дитини. Вищий рівень життя в рази , достаток , зарплати , але народжувати не хочуть. Інколи дивишся на жінку з дитиною і здається що то бабця з онуком , але ж дитина називає її мама…..