10869 відвідувачів онлайн

США планують обговорювати з РФ перспективи подальшого ядерного роззброєння, - Трамп

Трамп і Путін

Президент США Дональд Трамп заявив, що хотів би підготувати новий Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-III) між Сполученими Штатами та Росією, який спливає на початку 2026 року.

Про це Трамп сказав під час спілкування з журналістами 25 липня, інформує Цензор.НЕТ.

Його запитали, чи хотів би він подальшого скорочення ядерних озброєнь у світі, на що лідер США відповів ствердно.

"Я б хотів цього. Але це (завершення терміну договору, - ред.) проблема для всього світу. Знаєте, ми маємо обмеження, і у них, як ви знаєте, є обмеження на ядерну зброю. Ми не хочемо, щоб ця угода спливала. Ми починаємо працювати над цим", - зазначив Трамп.

Американський президент додав, що швидке закінчення терміну дії Договору — "велика проблема для всього світу".

Довідково

Зазначимо, що Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь — один із основних договорів між США та СРСР, а потім РФ, у питанні контролю над ядерною зброєю обох країн.

Він був підписаний між РФ та США у 2010 році. Це вже третій договір між двома державами — найбільшими власниками ядерної зброї, який буде чинним до 2026 року.

Першу таку домовленість Вашингтон підписав з СРСР ще улітку 1991 року, а другу — з Росією в 1993 році. Угоди передбачають, що Росія та США спільно скорочуватимуть свої ядерні боєзаряди, а також можливі носії ядерної зброї — від ракет до стратегічних бомбардувальників.

Головним засобом контролю за цим договором є двосторонні інспекції. Востаннє двостороння консультативна комісія збиралася в Женеві в жовтні 2021 року.

Топ коментарі
+5
#уйло: "Ми відмовимось від 10% ядерних боєголовок, а ви зробіть, щоб Україна офіційно визнала наш суверенітет над усіма окупованими територіями, підписалась під невступом у будь-які військові союзи та відмовилась розміщувати іноземну зброю на залишках своєї території".
Трамп: "Будєт сдєлано, Владімір Владіміровіч!".

Тьху, гидота руда. Вже придумав, чим зайняти своїх тупих виборців. "Ми пожертвували Україною заради ядерного роззброєння!". Героїчні ковбої виявились такими лише у власних фільмах.
показати весь коментар
25.07.2025 20:01 Відповісти
+3
Не надо. Пока не было ядерного оружия люди с маниакальным остервенением пытались стереть друг друга с лица земли. ЯО как аминазин для умственно отсталых психопатов которых называют политиками.
показати весь коментар
25.07.2025 20:05 Відповісти
+2
Най Донні зробить для США другий Будапешт....
показати весь коментар
25.07.2025 19:59 Відповісти

Завантаження...