3914 відвідувачів онлайн

Катастрофа з фунікулером у Лісабоні: загинув громадянин України

У катастрофі фунікулера в Лісабоні загинув українець

У Лісабоні в Португалії внаслідок аварії фунікулера загинув один громадянин України.

Про це повідомило МЗС України у коментарі ЗМІ, інформує Цензор.НЕТ.

За інформацією посольства України в Португалії, у катастрофі загинув українець 1971 року народження.

Українські дипломати проінформували родичів загиблого та висловили співчуття.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга доручив дипустанові надати рідним загиблого всю необхідну консульську підтримку.

Нагадаємо, 3 вересня в Лісабоні зійшов з рейок туристичний фунікулер Gloria: 17 людей загинуло, ще 21 — постраждали.

За даними португальських медіа, уздовж маршруту фунікулера обірвався трос, через що транспорт втратив контроль і зіткнувся з сусідньою будівлею.

У місті оголошена триденна жалоба.

Топ коментарі
+16
Як тільки Президент Португалії, сказав про очевидні речі для усього Світу, і ось тобі, маємо фунікулер ….
Скільки разів, як на вашу думку, може отаке траплятися з фунікулером, без втручання сторонньої істоти???
показати весь коментар
04.09.2025 20:35 Відповісти
+9
І для чого нам ця новина? Він що на війні загинув
показати весь коментар
04.09.2025 20:36 Відповісти
+8
Цікаво, шо робив у Лісабоні хлоп 1971 року народження?
показати весь коментар
04.09.2025 20:47 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
техогляд хто проводив?
показати весь коментар
04.09.2025 20:34 Відповісти
той фунікулер сам-по-собі стрьомний - з поворотами і навіть від тротуару не відгорожений - хто завгодно міг диверсію вчинити
показати весь коментар
04.09.2025 20:42 Відповісти
Я дивуюсь як Лісабонські трамваї з тротуарів людей на поворотах не збивають. А на цьому я піднімався ще на початку 90-х.
показати весь коментар
04.09.2025 20:52 Відповісти
Як тільки Президент Португалії, сказав про очевидні речі для усього Світу, і ось тобі, маємо фунікулер ….
Скільки разів, як на вашу думку, може отаке траплятися з фунікулером, без втручання сторонньої істоти???
показати весь коментар
04.09.2025 20:35 Відповісти
З дитинства конспіролог , чи на старість таким став ?
показати весь коментар
04.09.2025 20:44 Відповісти
а може то президент португалії звіздарас? розворували гроші на ремонт фунікулера, а винен трамп
показати весь коментар
04.09.2025 20:48 Відповісти
це може бути правдою.
показати весь коментар
04.09.2025 21:04 Відповісти
у 64 роки до війська?
показати весь коментар
04.09.2025 21:06 Відповісти
з мене ще той математик. 10 років приписав, але теж не молодий.
показати весь коментар
04.09.2025 21:09 Відповісти
54...хоча не в цьому суть
показати весь коментар
04.09.2025 21:10 Відповісти
то ти хизуєшся своїм ухилянством?
показати весь коментар
04.09.2025 21:09 Відповісти
І для чого нам ця новина? Він що на війні загинув
показати весь коментар
04.09.2025 20:36 Відповісти
Все простіше - як написано на роду що втопишся , то від сифілісу не помреш . Ну а перефразуючи - від смерті не втечеш , захоче - знайде навіть у Португалії .
показати весь коментар
04.09.2025 20:46 Відповісти
Світла пам'ять загиблим, хтось халатно до своїх обов'язків віднісся по експлуатації
показати весь коментар
04.09.2025 20:42 Відповісти
Звісно що земля їм пухом , але як вже про халатність мову заводити , то дехто у нас халатно до своїх обов'язків виборця у 2019 віднісся , а той хто після тих виборів потім взявся країною керувати не те що про обов'язки забувся - на Конституцію наср#в . У результаті скільки у нас таких фунікулерів щодня за світи йде ? (((
показати весь коментар
04.09.2025 20:51 Відповісти
Цікаво, шо робив у Лісабоні хлоп 1971 року народження?
показати весь коментар
04.09.2025 20:47 Відповісти
жив
показати весь коментар
04.09.2025 20:51 Відповісти
54 роки це хлоп? Та це майже дід. А враховуючи, що після виходу на пенсію в 60 років, ще рік, два і дєрєвяний макєнтош, це я судю по своїм знайомим, які представились, одразу по виходу на пенсію
показати весь коментар
04.09.2025 20:52 Відповісти
Спробуй виїхати у 59 років та 11 місяців , якщо не маєш чарівного паперу "бронь" або "інвалід " , потім розкажеш прикордоннику про "дерев'яний макінтош" свого знайомого , а він тобі поспівчуває
показати весь коментар
04.09.2025 20:56 Відповісти
Та це понятно, я просто хотів підкреслить, що середній вік життя чоловіка в Україні 60 років, хто не воює
показати весь коментар
04.09.2025 21:00 Відповісти
середній взагалі щось 57 , але хто у тім винен окрім самих "номінантів " що смалять як паротяг , п'ють як водяна помпа і жеруть як свиня на відгодівлі ?(( Мені один знайомий , який у будень випивав літру перваку , а у вихідні три , свого часу казав таке : "мій дід пив і курив , а помер у 80 " , на зауваження скільки б той дід прожив якби не пив - не зважав .... до пенсії не дожив , його син , батька наслідуючи , помер у сорок , у онука у 19 - виразка прободна , ледве медики порятували ((
показати весь коментар
04.09.2025 21:08 Відповісти
Тут не вгадаєш. Можна не пить, не курить, а потім склеїть ласти від якогось коронавіраса чи від раку. Або банальний інсульт, який доречі помолодшав. А організм це ресурс, так шо грєх його не потратить, шоб не було абідна
показати весь коментар
04.09.2025 21:13 Відповісти
"шоб не було абідна за бесцельно пропітиє годи" - павка карчагін, так пропивалася сталь )))
показати весь коментар
04.09.2025 21:18 Відповісти
Ну це вже як казав один тепер вже "канадієць" з 2022 : "Пити потрібно так щоб у 25 померти від інсульту " Він мав на увазі саме алкоголь , а не холестеринові ****** від неправильного харчування , тому дійсно - "кожному своє " , як одні розумники казали (( P.S. Є одна проблема- життя у стилі " не абідна " , зустріч з кістлявою в основному прискорює , випадків коли алкоголізм допоміг мало ,декому допомогло коли бухав як ЧАЕС бабахнула, але чомусь не всім ((
показати весь коментар
04.09.2025 21:21 Відповісти
Вся біда в тому, що нам відведено не багато часу. +/- 10 років особливої ролі, як на мене, не грають. А з віком щей болячкі усілякі чіпляються, які можуть зробити то життя незтрепним. Але я вірю во всілякі реінкарнації, шо є шось типу душі, хоча в канонічні релігії не вірю і в церкву не хожу.
показати весь коментар
04.09.2025 21:27 Відповісти
Ну а я у реінкарнації не вірю , тому для мене 10 років мають значення , особливо якщо брати до уваги стан своїх найближчих - їм втрачати когось у старості буде простіше аніж ховати молодим . Кажу це як той, хто дружину поховав коли їй 47 було , пережив це сам і бачив як тяжко це було дітям (((
показати весь коментар
04.09.2025 21:32 Відповісти
(((
показати весь коментар
04.09.2025 21:34 Відповісти
Дорожи кожним днем !
показати весь коментар
04.09.2025 21:35 Відповісти
Не угадаешь, это правда , бывает и молодой спортсмен сгорает от рака в 25 лет, и здоровый никогда не куривший дядька мрет от короны. Но правда и то, что те, кто не курит и не пьет как лошадь, клеют ласты в раннем возрасте горазд реже, чем те кто да.
показати весь коментар
04.09.2025 21:33 Відповісти
Не факт, что он выехал из Украины во время войны. В Португалии очень много моряков из Украины жило ещё с 90-х. Возможно он просто не смог отказаться от украинского гражданства.
показати весь коментар
04.09.2025 21:35 Відповісти
Можливо.
показати весь коментар
05.09.2025 07:17 Відповісти
Ну всі ж знають, що в Португалії купа наших заробітчан? Ви не допускаєте, що він там міг жити 10-15 років?
Мій однокласник живе у Португалії з часів Юща ще, приміром...
показати весь коментар
04.09.2025 21:42 Відповісти
Я особисто допускаю що той хто в Португалії 15 років , вже отримав португальське громадянство взамін українського , бо той хто там планував попрацювати як заробітчанин 15 років не витримає . Однокласник моєї покійної дружини за п'ять років там на хруща засмаженого перетворився , працюючи без вихідних на двох роботах. Португалія бідна країна , там медом не намазано , це не Німеччина .
показати весь коментар
04.09.2025 22:21 Відповісти
Припускаю.
показати весь коментар
05.09.2025 07:18 Відповісти
Якщо він виїхав років 20 назад,в той час Португалія була в фаворі,раніше Іспанія з Італією.
показати весь коментар
04.09.2025 23:08 Відповісти
Та хай собі їде , питання чому він і досі громадянин України якщо Португалія то його все за 20 років ?
показати весь коментар
04.09.2025 23:15 Відповісти
Тому що він громадянин України,який працював і жив за кордоном,таких по світу мільйони,а потім частина з них повертається додому і тут витрачають пенсії які там заробили,поповнюючи бюджет в Україні,не говорячи про те що десятки років переводять мільярди $ родинам,які тут витрачаються.
показати весь коментар
04.09.2025 23:34 Відповісти
Ти навчився читати , молодець ! Тепер іще навчися думати - якщо він громадянин України і двадцять років сидить у Португалії ( одній із найбідніших країн Європи - 18 місце по середній зп , уяви рівень зп заробітчанина ) , то єдине що там його може тримати - думка про постійне проживання (громадянство ) . Які висновки ? 1. Він там не сидів десятками років . 2.Якщо він там сидить 20 років , то має місцеве громадянство , бо це як не крути - вигідніше аніж статус заробітчанина. 3. Вишня на торт "якщо ви є громадянином України та працювали за кордоном на території країн ЄС, ваш страховий стаж, набутий там, буде враховуватися для призначення пенсії в Україні за новим порядком, що вступив в дію у травні 2025 року. Для цього необхідно надати офіційні документи з країни працевлаштування, які підтверджують стаж та сплату внесків до пенсійної системи цієї країни. " Тобто витрачати пенсію такі особи будуть після повернення в Україну , але фінансуватимуть цю пенсію з українського бюджету Можеш мені довго розповідати про міждержавні угоди щодо пенсій , але я трішки цікавився про джерела фінансування цих виплат , відшкодування та їхні розміри.
показати весь коментар
04.09.2025 23:58 Відповісти
А для мене всі кому менш 65 є хлопи. Оно один знайомий у минулому році, в 64, четвертий раз одружився.
показати весь коментар
04.09.2025 21:54 Відповісти
Це непогано що в 64 оженився , погано що тричі до того розвівся ((
показати весь коментар
04.09.2025 22:22 Відповісти
Гроші тратив , якими його зелений батяня забезпечував.
показати весь коментар
04.09.2025 20:52 Відповісти
Купа українських заробітчан у Португалії з кінця 90-х чи там початку 2000-х...
показати весь коментар
04.09.2025 21:40 Відповісти
Вас це взагалі не стосується. Нічого: скоро вас, "совків", не буде - ви не вічні
показати весь коментар
04.09.2025 21:52 Відповісти
Ваши батьки- совки вже на концерті Кобзона чи ще на портрет чЛеніна молються?
показати весь коментар
04.09.2025 21:57 Відповісти
Прикинь ., телепню, ти теж не вічний , а подохнеш іще молодшим аніж ми нині є
показати весь коментар
04.09.2025 23:07 Відповісти
Він міг там жити з початку 2000-х , тоді багато виїзджало людей у Португалію.
показати весь коментар
05.09.2025 00:49 Відповісти
вже десь з десяток років тому, шевченко, впридачу до буковеля, земмерінг тут милився хапонуть )) навезти дешевої обслуги з України й рубити, як у себе дома бабло )) думав шо забашляє за підпис, шо лижні ліфти пройшли техогляд, заразом з помешканнями )) а не тут то було!!! думаю, просто зі жлобста мало запропонував ))) а грузини там вже косяками навколо нього крутились, щоб українськими заробітчанами керувати ))) грузини розбіглись, так, по мєлочам щось урвали, в порівнянні з грандіозними очікуваннями навалу бабла ))
показати весь коментар
04.09.2025 21:17 Відповісти
Последний такой случай насколько помню был в конце 90-х когда один американский летчик в Италии довыделывался на низких виражах и срубил крылом трос кабины фуникулера.
показати весь коментар
04.09.2025 21:43 Відповісти
Что ты гонишь? Трос кабины фуникулёра проходит между рельсами и что за самолёт такой был, что между рельсами летал? Может ты про канатную дорогу вещаешь?
показати весь коментар
04.09.2025 22:09 Відповісти
Карма наздогнала ухилянта.
показати весь коментар
04.09.2025 21:49 Відповісти
Інші 16 людей теж ухилянти?
показати весь коментар
04.09.2025 22:12 Відповісти