4348 відвідувачів онлайн

Три російські МіГ-31 порушили повітряний простір Естонії: НАТО задіяло винищувачі F-35

Російські винищувачі залетіли у повітряний простір Естонії 19 вересня

Сьогодні, 19 вересня, три російські винищувачі МіГ-31 без дозволу залетіли в повітряний простір Естонії над Фінською затокою, залишившись там на 12 хвилин.

Про це повідомило МЗС Естонії та пише Politico, передає Цензор.НЕТ.

Після цього інциденту МЗС країни викликало тимчасового повіреного у справах РФ для висловлення протесту та вручення ноти щодо порушення повітряного простору.

"Росія вже чотири рази порушила повітряний простір Естонії цього року, що саме по собі є неприйнятним. Але сьогоднішнє вторгнення, в якому три винищувачі вторглися в наш повітряний простір, є безпрецедентно зухвалим", - заявив глава МЗС Маргус Цахкна.

Він також додав, що на дедалі масштабніше випробування кордонів Росією та її агресивність потрібно відповісти швидким посиленням політичного та економічного тиску на Москву.

У Politico зазначають, що інцидент розглядають як серйозну ескалацію на східному кордоні Альянсу.

За інформацією осіб, обізнаних із ситуацією, літаки МіГ-31 — важкі перехоплювачі, здатні нести російські гіперзвукові ракети "Кинжал" — пролетіли приблизно п'ять морських миль над територією Естонії й попрямували до столиці Таллінна.

Літаки кружляли близько 12 хвилин, після чого НАТО підняло в повітря італійські F-35, щоб перехопити їх.

Топ коментарі
+43
показати весь коментар
19.09.2025 17:38 Відповісти
+43
турція, член нато, вирішило це питання, без шуму і без пилі.
але, єврокуколди, мабуть скликають саміт обговорення?
коли зберетесь?
десь у середу?
показати весь коментар
19.09.2025 17:39 Відповісти
+25
Ердогана на них нема
показати весь коментар
19.09.2025 17:40 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
показати весь коментар
19.09.2025 17:38 Відповісти
Це якось пов'язано, з порушеннями кордону ************ орками???
показати весь коментар
19.09.2025 17:43 Відповісти
Рускі - підараси. Чи не так?
показати весь коментар
19.09.2025 18:17 Відповісти
турція, член нато, вирішило це питання, без шуму і без пилі.
але, єврокуколди, мабуть скликають саміт обговорення?
коли зберетесь?
десь у середу?
показати весь коментар
19.09.2025 17:39 Відповісти
Саме так. Все, що треба зробити-збити хоча б один. Аж цілих 12 хвилин у просторі. а це ж літаки. Паралічна Європа.
показати весь коментар
19.09.2025 18:04 Відповісти
Не вчіть Європу, що їм робити. Вони в НАТО, а там всі питання вирішуються колегіально. Впевнений, що кацапи своєх знайдуть, долітаються, приклад Турція.
Ви не пам'ятаєхте, як кацапські літаки і гелікоптери не 12 хвилин знаходилися в повітряному просторі України, а цілих три місяці у 2022 році, коли ДБР по команді Боневтіка Позорного вилучмили всі клістрони із систем ППО, відремонтованих комиандою Порошенка?
показати весь коментар
19.09.2025 19:04 Відповісти
"таварищь буйло, произошла очередная чудовищная ошибка !"
ваш рудий 🤡 клоун
показати весь коментар
19.09.2025 19:10 Відповісти
Колишній міністр оборони України та нинішній доцент Києво-Могилянської академії Анатолій Гриценко відреагував на порушення повітряного простору Естонії https://zn.ua/ukr/europe/tri-rosijskikh-mih-doletili-do-stolitsi-estoniji-zmi.html трьома російськими винищувачами МіГ-31. Він наголосив, що НАТО має діяти рішуче, наслідуючи приклад Туреччини 2015 року, коли її літаки https://zn.ua/ukr/WORLD/v-oon-prokomentuvali-incident-zi-zbittyam-su-24-192013_.html збили російський Су-24.

вибори таки начасі- навіть Гриценко виліз
показати весь коментар
20.09.2025 00:17 Відповісти
Ердогана на них нема
показати весь коментар
19.09.2025 17:40 Відповісти
А для Туреччини з Єрдоганом, такі вихиляси ****** були просто припинені!! А на НАТО, і не було ніяких сподівань!
показати весь коментар
19.09.2025 17:42 Відповісти
Тугі якісь..збивати треба відразу! мокши розуміють тільки мову сили! Поки по @балу не отримають - ото й будуть літати..потім бомбити..
показати весь коментар
19.09.2025 17:42 Відповісти
Це ж стосується і повітряного кордону?...
показати весь коментар
19.09.2025 17:45 Відповісти
Може Естонія хоче знову побувати під чоботом рузкава салдата?
показати весь коментар
19.09.2025 17:48 Відповісти
Якщо при загрозі "задіяли" і "перехопили" - це трохи політали, то як би це називалось при застосуванні зброї? Якийсь фанкульний "новояз"...
показати весь коментар
19.09.2025 17:44 Відповісти
А от чого було не збити, ну хоч раз, хоч одного.
показати весь коментар
19.09.2025 17:44 Відповісти
Чому не збили? Сцикуни!
показати весь коментар
19.09.2025 17:46 Відповісти
Путін продовжує працювати над опусканням свого рудого активу ?
показати весь коментар
19.09.2025 17:51 Відповісти
Рудий актив в Естонії?
показати весь коментар
19.09.2025 18:11 Відповісти
США в НАТО не мають формально прописаних у статуті «привілеїв», які б відрізняли їх від інших членів. Усі країни Альянсу юридично рівні:

Кожна країна має один голос у Північноатлантичній раді (NAC) - головному органі ухвалення рішень.

Рішення ухвалюються консенсусом, а не більшістю - тобто США не мають права «вето», але без їхньої згоди консенсусу практично не буде.

Але де-факто США мають особливу роль через:

Військову міць - США забезпечують близько 70% усіх витрат на оборону Альянсу (поза спільним бюджетом). Їхні ядерні сили - ключовий елемент ядерного стримування НАТО.

Командні посади - за усталеною традицією, Верховний головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі (SACEUR) завжди американський генерал, тоді як Генеральний секретар НАТО - європеєць.

Політичний вплив - як найбільша економіка і військова держава в Альянсі, США фактично визначають стратегію, ініціюють більшість операцій і часто «************» союзників до рішень.

Трансатлантична роль - без США НАТО перетворилося б на суто європейський союз із меншими можливостями.

Тобто формально США не мають прописаних у Статуті особливих прав, але фактична вага США в НАТО унікальна і визначальна.
показати весь коментар
19.09.2025 18:48 Відповісти
Не на тих путєн напав,не на тих..
Так був би вже біля Лісабону
показати весь коментар
19.09.2025 18:01 Відповісти
А почему не сбить и не включить дурака как росияне делают?
Сказать, что это не мы. Неизвестное ПВО или неизвестный самолет, или ЗРК неустановленный. Ведется расследование комиссии, приносим сожаление и выражаем озабоченность, обязательно известим вас о результатах комиссии.
Не нравится, подавайте в международный суд. И что росия сделает? Да ни хера.
показати весь коментар
19.09.2025 18:04 Відповісти
показати весь коментар
19.09.2025 19:48 Відповісти
Не збивати. Не потрібно ескалювати. Просто вивести з ладу, і воно само сі впаде.
показати весь коментар
19.09.2025 23:49 Відповісти
В суде рішають питання чи свідомо ******* показав статевий орган,чи у нього просто спали штани?
показати весь коментар
19.09.2025 18:05 Відповісти
Тільки "казус Перл Харбора". Інакше кіна не буде. Надіюсь у кацапні вистачить "здорового глузду" щоб напасти на когось окрім України.
показати весь коментар
19.09.2025 18:07 Відповісти
Да не, хватило бы и пары Кинжалов или 20 шахедов, но орки только герберы горазды запускать да на пол шишечки залетать, после чего подымается такая невменяемая истерия в комментах отношении НАТО, мол что за импотенты, почему сразу в ответ не разбомбили рф ...уям, ведь смотрите, Эрдоган сразу сбил, а то что перед этим стерпел множество таких нарушений это уже никому ненужные детали.
показати весь коментар
19.09.2025 18:18 Відповісти
Лол. Х*йло вже крутить НАТО на х*йлі, вибачаюсь за тавтологію, а ті тільки очима кліпають. Спочатку дрони, тепер Міги... Не знаєте, що робити? У Ердогана спитайне, куколди!
показати весь коментар
19.09.2025 18:11 Відповісти
Це вже операція « східний вартовий» чи ні?😄
показати весь коментар
19.09.2025 18:11 Відповісти
показати весь коментар
19.09.2025 18:15 Відповісти
заблукали
показати весь коментар
19.09.2025 18:17 Відповісти
незабаром: "НАТО оцінює, чи навмисно три російські МіГ-31 порушили повітряний простір Естонії - CNN"(С) ))
показати весь коментар
19.09.2025 18:18 Відповісти
Позорище, а не НАТО, хоч би проконсультувались у ердогана
показати весь коментар
19.09.2025 18:24 Відповісти
Задіяло винищувачі - це коли збиваються порушники.
В коли в сраку поцілували, то це голубізна.
показати весь коментар
19.09.2025 18:24 Відповісти
Пора випускати на арену цирку рудого клоуна та запускати один і той же ролик- Це випадковість , 3 літака та ще 12 хвилин це просто випадковість.
показати весь коментар
19.09.2025 18:28 Відповісти
Посцикують збить
А Туреччина збила, і що? Має право, ************
показати весь коментар
19.09.2025 18:36 Відповісти
Вражає потужність українських РЕБ. Змогли перенаправити аж три російські МІГи одночасно. Та ще й на такій відстані.
показати весь коментар
19.09.2025 18:37 Відповісти
Даааа, это не какие-то там дроны , тут целых три самолета !
Рыжый мудак опять будет намекать , что это украинцы загипнотизировали кацапские самолеты
показати весь коментар
19.09.2025 19:53 Відповісти
хоч ердоган ще той ...ідор, але впорався за 5 хвилин
показати весь коментар
19.09.2025 18:45 Відповісти
За 12 хвилин вони облетіли Естонію разів п'ять .
показати весь коментар
19.09.2025 18:45 Відповісти
це правда 100% !!
показати весь коментар
19.09.2025 18:56 Відповісти
Трамп сьогодні скаже , що москалі порушили
естонський простір помилково
показати весь коментар
19.09.2025 18:54 Відповісти
Наразі в Києві повітряна тривога 😡
показати весь коментар
19.09.2025 18:57 Відповісти
Одні сцикуни, наші би збили 2 сек
показати весь коментар
19.09.2025 18:58 Відповісти
Сначала вертолет,теперь звено самолетов а потом танковая колонна заблудится?
показати весь коментар
19.09.2025 19:12 Відповісти
Ніхто не написав, що кацапи залякують країни Балтії, Румунію, Польщу виключно щоб ті відмовилися допомагати Україні. Українці замість того, щоб підтримати європейців їх висміюють. Навіщо ви це робите?
показати весь коментар
19.09.2025 19:36 Відповісти
Бо навєрно нам вже *********** четвертий рік тягнути мазу за всю європу,хочемо щоб збили і третю світову.
показати весь коментар
19.09.2025 20:01 Відповісти
Поддержать европейцев , чтоб они еще 2 года кацапский газ потребляли ???, а вы украинцы в это время можете гибнуть на войне …
Их тролят за их нерешительность и бездействие- шаг вперед , два назад…
показати весь коментар
19.09.2025 20:01 Відповісти
Европейцы нам всегда будут помогать
По очень простой причине
Им больше не нужны БЕЖЕНЦЫ ИЗ УКРАИНЫ
Европейцам проще дать деньги и
Откупиться от проблем
Так что не переживайте
Чтобы мы все сидели в Украине и не скакали по Европам
Европейцы будут за это платить
Тем более, в Европе уже хотят тратить на это путинские деньги
А чужие деньги- не жалко...
показати весь коментар
20.09.2025 00:19 Відповісти
трансгєндєри хєрові блд
показати весь коментар
19.09.2025 19:50 Відповісти
Цими літаками не потрібну нікуди залітати,вони зараз носії далекобійних ракет.І в москальщини їх мало і вони вже не виготовляються.Це провокація.Бкде видно,що далі.
показати весь коментар
19.09.2025 20:45 Відповісти
та йьоб....іть уже того касаба марєсьєва
показати весь коментар
19.09.2025 21:00 Відповісти
Скажіть Трампу - це випадковість.
показати весь коментар
19.09.2025 21:01 Відповісти
задіяли Ф-35 , а треба було задіяти Петріот !
показати весь коментар
19.09.2025 21:16 Відповісти
https://t.me/allgolobutsky/32713 Олексій Голобуцький:
Спершу Польща, тепер Естонія запитала консультації відповідно до ст.4 Статуту НАТО. До суверенного простору Естонії залетіли не 19 дронів, а три російські МІГ-31. І перебували там 12 хвилин.
==
Судячи з активності Росії, для наступної спецоперації РФ все ж обрала Естонію. Найпевніше, це дійсно буде Нарва як найближча і найпростіша ціль.
показати весь коментар
19.09.2025 21:23 Відповісти
задіяли F-35, коли кацапи вже вилізли з літаків .
показати весь коментар
19.09.2025 22:13 Відповісти
сыкливые твари
показати весь коментар
19.09.2025 22:15 Відповісти
За 12 хв. можна було збити 6 літаків. А скільки естонці збили? Жодного? Зрозуміло... соплями вмилися...
показати весь коментар
19.09.2025 22:50 Відповісти
Ви певно жартуєте? Навіть якщо вони б КАБ скинули їх би нізащо не збили.
показати весь коментар
20.09.2025 01:30 Відповісти
ВИКИПЕДИЯ Согласно заявлению Турции в ООН, 24 ноября 2015 г. два самолёта Су-24М неизвестной национальной принадлежности приблизились к воздушному пространству Турции в районе Яйладагы провинции Хатай. Несмотря на предупреждения, оба самолёта на высоте 19 000 футов (5800 м) нарушили воздушное пространство Турции с пролётом 1,15 мили (1,85 км) на глубине до 1,36 мили (2,19 км) в течение 17 секунд с момента 09:24:05 местного времени. Один из самолётов покинул воздушное пространство Турции, а второй был сбит турецкими F-16C. Сбитый самолёт упал на сирийской стороне близ турецко-сирийской границы.
Турецкие власти отказались приносить извинения и выплачивать компенсации погибшим, а эскалация риторики с обеих сторон вызвала целый ряд последствий, затрагивающих как двусторонние отношения, так и в целом ситуацию в регионе. В результате отношения руководств двух стран сошли на нет, а сам инцидент фактически стал «точкой невозврата».
Після інцинденту орківські літакі не порушували повітряні кордони Турції.
показати весь коментар
19.09.2025 22:59 Відповісти
Що ви хочете Ердоган має сталеві яйки) А президент Естонії то батан біолог, який до того був директором музею...