5613 посетителей онлайн

Три российских МиГ-31 нарушили воздушное пространство Эстонии: НАТО задействовало истребители F-35

Российские истребители залетели в воздушное пространство Эстонии 19 сентября

Сегодня, 19 сентября, три российских истребителя МиГ-31 без разрешения залетели в воздушное пространство Эстонии над Финским заливом, оставшись там на 12 минут.

Об этом сообщил МИД Эстонии и пишет Politico, передает Цензор.НЕТ.

После этого инцидента МИД страны вызвал временного поверенного в делах РФ для выражения протеста и вручения ноты о нарушении воздушного пространства.

"Россия уже четыре раза нарушила воздушное пространство Эстонии в этом году, что само по себе неприемлемо. Но сегодняшнее вторжение, в котором три истребителя вторглись в наше воздушное пространство, является беспрецедентно дерзким", - заявил глава МИД Маргус Цахкна.

Он также добавил, что на все более масштабное испытание границ Россией и ее агрессивность нужно ответить быстрым усилением политического и экономического давления на Москву.

В Politico отмечают, что инцидент рассматривают как серьезную эскалацию на восточной границе Альянса.

По информации лиц, знакомых с ситуацией, самолеты МиГ-31 - тяжелые перехватчики, способные нести российские гиперзвуковые ракеты "Кинжал" - пролетели около пяти морских миль над территорией Эстонии и направились к столице Таллинна.

Самолеты кружили около 12 минут, после чего НАТО подняло в воздух итальянские F-35, чтобы перехватить их.

Топ комментарии
+43
показать весь комментарий
19.09.2025 17:38 Ответить
+43
турція, член нато, вирішило це питання, без шуму і без пилі.
але, єврокуколди, мабуть скликають саміт обговорення?
коли зберетесь?
десь у середу?
показать весь комментарий
19.09.2025 17:39 Ответить
+24
Ердогана на них нема
показать весь комментарий
19.09.2025 17:40 Ответить
Комментировать
Сортировать:
показать весь комментарий
19.09.2025 17:38 Ответить
Це якось пов'язано, з порушеннями кордону ************ орками???
показать весь комментарий
19.09.2025 17:43 Ответить
Рускі - підараси. Чи не так?
показать весь комментарий
19.09.2025 18:17 Ответить
турція, член нато, вирішило це питання, без шуму і без пилі.
але, єврокуколди, мабуть скликають саміт обговорення?
коли зберетесь?
десь у середу?
показать весь комментарий
19.09.2025 17:39 Ответить
Саме так. Все, що треба зробити-збити хоча б один. Аж цілих 12 хвилин у просторі. а це ж літаки. Паралічна Європа.
показать весь комментарий
19.09.2025 18:04 Ответить
Не вчіть Європу, що їм робити. Вони в НАТО, а там всі питання вирішуються колегіально. Впевнений, що кацапи своєх знайдуть, долітаються, приклад Турція.
Ви не пам'ятаєхте, як кацапські літаки і гелікоптери не 12 хвилин знаходилися в повітряному просторі України, а цілих три місяці у 2022 році, коли ДБР по команді Боневтіка Позорного вилучмили всі клістрони із систем ППО, відремонтованих комиандою Порошенка?
показать весь комментарий
19.09.2025 19:04 Ответить
"таварищь буйло, произошла очередная чудовищная ошибка !"
ваш рудий 🤡 клоун
показать весь комментарий
19.09.2025 19:10 Ответить
Колишній міністр оборони України та нинішній доцент Києво-Могилянської академії Анатолій Гриценко відреагував на порушення повітряного простору Естонії https://zn.ua/ukr/europe/tri-rosijskikh-mih-doletili-do-stolitsi-estoniji-zmi.html трьома російськими винищувачами МіГ-31. Він наголосив, що НАТО має діяти рішуче, наслідуючи приклад Туреччини 2015 року, коли її літаки https://zn.ua/ukr/WORLD/v-oon-prokomentuvali-incident-zi-zbittyam-su-24-192013_.html збили російський Су-24.

вибори таки начасі- навіть Гриценко виліз
показать весь комментарий
20.09.2025 00:17 Ответить
Ердогана на них нема
показать весь комментарий
19.09.2025 17:40 Ответить
А для Туреччини з Єрдоганом, такі вихиляси ****** були просто припинені!! А на НАТО, і не було ніяких сподівань!
показать весь комментарий
19.09.2025 17:42 Ответить
Тугі якісь..збивати треба відразу! мокши розуміють тільки мову сили! Поки по @балу не отримають - ото й будуть літати..потім бомбити..
показать весь комментарий
19.09.2025 17:42 Ответить
Це ж стосується і повітряного кордону?...
показать весь комментарий
19.09.2025 17:45 Ответить
Може Естонія хоче знову побувати під чоботом рузкава салдата?
показать весь комментарий
19.09.2025 17:48 Ответить
Якщо при загрозі "задіяли" і "перехопили" - це трохи політали, то як би це називалось при застосуванні зброї? Якийсь фанкульний "новояз"...
показать весь комментарий
19.09.2025 17:44 Ответить
А от чого було не збити, ну хоч раз, хоч одного.
показать весь комментарий
19.09.2025 17:44 Ответить
Чому не збили? Сцикуни!
показать весь комментарий
19.09.2025 17:46 Ответить
Путін продовжує працювати над опусканням свого рудого активу ?
показать весь комментарий
19.09.2025 17:51 Ответить
Рудий актив в Естонії?
показать весь комментарий
19.09.2025 18:11 Ответить
США в НАТО не мають формально прописаних у статуті «привілеїв», які б відрізняли їх від інших членів. Усі країни Альянсу юридично рівні:

Кожна країна має один голос у Північноатлантичній раді (NAC) - головному органі ухвалення рішень.

Рішення ухвалюються консенсусом, а не більшістю - тобто США не мають права «вето», але без їхньої згоди консенсусу практично не буде.

Але де-факто США мають особливу роль через:

Військову міць - США забезпечують близько 70% усіх витрат на оборону Альянсу (поза спільним бюджетом). Їхні ядерні сили - ключовий елемент ядерного стримування НАТО.

Командні посади - за усталеною традицією, Верховний головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі (SACEUR) завжди американський генерал, тоді як Генеральний секретар НАТО - європеєць.

Політичний вплив - як найбільша економіка і військова держава в Альянсі, США фактично визначають стратегію, ініціюють більшість операцій і часто «************» союзників до рішень.

Трансатлантична роль - без США НАТО перетворилося б на суто європейський союз із меншими можливостями.

Тобто формально США не мають прописаних у Статуті особливих прав, але фактична вага США в НАТО унікальна і визначальна.
показать весь комментарий
19.09.2025 18:48 Ответить
Не на тих путєн напав,не на тих..
Так був би вже біля Лісабону
показать весь комментарий
19.09.2025 18:01 Ответить
А почему не сбить и не включить дурака как росияне делают?
Сказать, что это не мы. Неизвестное ПВО или неизвестный самолет, или ЗРК неустановленный. Ведется расследование комиссии, приносим сожаление и выражаем озабоченность, обязательно известим вас о результатах комиссии.
Не нравится, подавайте в международный суд. И что росия сделает? Да ни хера.
показать весь комментарий
19.09.2025 18:04 Ответить
показать весь комментарий
19.09.2025 19:48 Ответить
Не збивати. Не потрібно ескалювати. Просто вивести з ладу, і воно само сі впаде.
показать весь комментарий
19.09.2025 23:49 Ответить
В суде рішають питання чи свідомо ******* показав статевий орган,чи у нього просто спали штани?
показать весь комментарий
19.09.2025 18:05 Ответить
Тільки "казус Перл Харбора". Інакше кіна не буде. Надіюсь у кацапні вистачить "здорового глузду" щоб напасти на когось окрім України.
показать весь комментарий
19.09.2025 18:07 Ответить
Да не, хватило бы и пары Кинжалов или 20 шахедов, но орки только герберы горазды запускать да на пол шишечки залетать, после чего подымается такая невменяемая истерия в комментах отношении НАТО, мол что за импотенты, почему сразу в ответ не разбомбили рф ...уям, ведь смотрите, Эрдоган сразу сбил, а то что перед этим стерпел множество таких нарушений это уже никому ненужные детали.
показать весь комментарий
19.09.2025 18:18 Ответить
Лол. Х*йло вже крутить НАТО на х*йлі, вибачаюсь за тавтологію, а ті тільки очима кліпають. Спочатку дрони, тепер Міги... Не знаєте, що робити? У Ердогана спитайне, куколди!
показать весь комментарий
19.09.2025 18:11 Ответить
Це вже операція « східний вартовий» чи ні?😄
показать весь комментарий
19.09.2025 18:11 Ответить
показать весь комментарий
19.09.2025 18:15 Ответить
заблукали
показать весь комментарий
19.09.2025 18:17 Ответить
незабаром: "НАТО оцінює, чи навмисно три російські МіГ-31 порушили повітряний простір Естонії - CNN"(С) ))
показать весь комментарий
19.09.2025 18:18 Ответить
Позорище, а не НАТО, хоч би проконсультувались у ердогана
показать весь комментарий
19.09.2025 18:24 Ответить
Задіяло винищувачі - це коли збиваються порушники.
В коли в сраку поцілували, то це голубізна.
показать весь комментарий
19.09.2025 18:24 Ответить
Пора випускати на арену цирку рудого клоуна та запускати один і той же ролик- Це випадковість , 3 літака та ще 12 хвилин це просто випадковість.
показать весь комментарий
19.09.2025 18:28 Ответить
Посцикують збить
А Туреччина збила, і що? Має право, ************
показать весь комментарий
19.09.2025 18:36 Ответить
Вражає потужність українських РЕБ. Змогли перенаправити аж три російські МІГи одночасно. Та ще й на такій відстані.
показать весь комментарий
19.09.2025 18:37 Ответить
Даааа, это не какие-то там дроны , тут целых три самолета !
Рыжый мудак опять будет намекать , что это украинцы загипнотизировали кацапские самолеты
показать весь комментарий
19.09.2025 19:53 Ответить
хоч ердоган ще той ...ідор, але впорався за 5 хвилин
показать весь комментарий
19.09.2025 18:45 Ответить
За 12 хвилин вони облетіли Естонію разів п'ять .
показать весь комментарий
19.09.2025 18:45 Ответить
це правда 100% !!
показать весь комментарий
19.09.2025 18:56 Ответить
Трамп сьогодні скаже , що москалі порушили
естонський простір помилково
показать весь комментарий
19.09.2025 18:54 Ответить
Наразі в Києві повітряна тривога 😡
показать весь комментарий
19.09.2025 18:57 Ответить
Одні сцикуни, наші би збили 2 сек
показать весь комментарий
19.09.2025 18:58 Ответить
Сначала вертолет,теперь звено самолетов а потом танковая колонна заблудится?
показать весь комментарий
19.09.2025 19:12 Ответить
Ніхто не написав, що кацапи залякують країни Балтії, Румунію, Польщу виключно щоб ті відмовилися допомагати Україні. Українці замість того, щоб підтримати європейців їх висміюють. Навіщо ви це робите?
показать весь комментарий
19.09.2025 19:36 Ответить
Бо навєрно нам вже *********** четвертий рік тягнути мазу за всю європу,хочемо щоб збили і третю світову.
показать весь комментарий
19.09.2025 20:01 Ответить
Поддержать европейцев , чтоб они еще 2 года кацапский газ потребляли ???, а вы украинцы в это время можете гибнуть на войне …
Их тролят за их нерешительность и бездействие- шаг вперед , два назад…
показать весь комментарий
19.09.2025 20:01 Ответить
Европейцы нам всегда будут помогать
По очень простой причине
Им больше не нужны БЕЖЕНЦЫ ИЗ УКРАИНЫ
Европейцам проще дать деньги и
Откупиться от проблем
Так что не переживайте
Чтобы мы все сидели в Украине и не скакали по Европам
Европейцы будут за это платить
Тем более, в Европе уже хотят тратить на это путинские деньги
А чужие деньги- не жалко...
показать весь комментарий
20.09.2025 00:19 Ответить
трансгєндєри хєрові блд
показать весь комментарий
19.09.2025 19:50 Ответить
Цими літаками не потрібну нікуди залітати,вони зараз носії далекобійних ракет.І в москальщини їх мало і вони вже не виготовляються.Це провокація.Бкде видно,що далі.
показать весь комментарий
19.09.2025 20:45 Ответить
та йьоб....іть уже того касаба марєсьєва
показать весь комментарий
19.09.2025 21:00 Ответить
Скажіть Трампу - це випадковість.
показать весь комментарий
19.09.2025 21:01 Ответить
задіяли Ф-35 , а треба було задіяти Петріот !
показать весь комментарий
19.09.2025 21:16 Ответить
https://t.me/allgolobutsky/32713 Олексій Голобуцький:
Спершу Польща, тепер Естонія запитала консультації відповідно до ст.4 Статуту НАТО. До суверенного простору Естонії залетіли не 19 дронів, а три російські МІГ-31. І перебували там 12 хвилин.
==
Судячи з активності Росії, для наступної спецоперації РФ все ж обрала Естонію. Найпевніше, це дійсно буде Нарва як найближча і найпростіша ціль.
показать весь комментарий
19.09.2025 21:23 Ответить
задіяли F-35, коли кацапи вже вилізли з літаків .
показать весь комментарий
19.09.2025 22:13 Ответить
сыкливые твари
показать весь комментарий
19.09.2025 22:15 Ответить
За 12 хв. можна було збити 6 літаків. А скільки естонці збили? Жодного? Зрозуміло... соплями вмилися...
показать весь комментарий
19.09.2025 22:50 Ответить
ВИКИПЕДИЯ Согласно заявлению Турции в ООН, 24 ноября 2015 г. два самолёта Су-24М неизвестной национальной принадлежности приблизились к воздушному пространству Турции в районе Яйладагы провинции Хатай. Несмотря на предупреждения, оба самолёта на высоте 19 000 футов (5800 м) нарушили воздушное пространство Турции с пролётом 1,15 мили (1,85 км) на глубине до 1,36 мили (2,19 км) в течение 17 секунд с момента 09:24:05 местного времени. Один из самолётов покинул воздушное пространство Турции, а второй был сбит турецкими F-16C. Сбитый самолёт упал на сирийской стороне близ турецко-сирийской границы.
Турецкие власти отказались приносить извинения и выплачивать компенсации погибшим, а эскалация риторики с обеих сторон вызвала целый ряд последствий, затрагивающих как двусторонние отношения, так и в целом ситуацию в регионе. В результате отношения руководств двух стран сошли на нет, а сам инцидент фактически стал «точкой невозврата».
Після інцинденту орківські літакі не порушували повітряні кордони Турції.
показать весь комментарий
19.09.2025 22:59 Ответить