4851 відвідувач онлайн

Київську суддю викрито на незаконному збагаченні на 16 млн грн, - НАБУ (оновлено)

підозра судді

НАБУ і САП викрили столичну суддю на незаконному збагаченні та декларуванні недостовірної інформації.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу НАБУ.

За даними слідства, у кінці 2021 року підозрювана набула активи (дві земельні ділянки та житловий будинок на Київщині), вартість яких на понад 16 млн грн перевищувала її законні доходи. Зокрема на сайтах нерухомості вказані об’єкти продавалися за майже 1 млн дол. США, а кінцева вартість становила близько 900 тис. дол. США (орієнтовно 24 млн грн за курсом НБУ на дату придбання).

Крім того, суддя вказала недостовірні відомості про це майно у своїх деклараціях за 2021-2024 рр, а саме занизила їх вартість на понад 16 млн грн.

Кваліфікація: ст. 368-5 та ч. 2 ст. 366-2 КК України.

За інформацією Центру протидії корупції, мова йде про суддю Північного Апеляційного господарського суду Людмилу Кропивну. Наприкінці 2021 року суддя Кропивна придбала дві ділянки та будинок у Конча-Заспі, вартість яких на понад 16 млн грн перевищує її законні доходи.

Топ коментарі
+13
І знову злочин виявили НАБУ, а стотисячна армія прокурорів, СБУ, ДБР тільки охороняють шоблу Боневтіка і фальшують справи на тих, хто посмів їм щось сказати.
показати весь коментар
22.09.2025 19:43 Відповісти
+10
Не вірю....клєвєта!
показати весь коментар
22.09.2025 19:42 Відповісти
+9
Шо,опять?
показати весь коментар
22.09.2025 19:39 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Шо,опять?
показати весь коментар
22.09.2025 19:39 Відповісти
«Портновські» палять «портновську мілюзгу, суддівських заробітчан з посад», щоб жирні кнури, встигли повиводити накрадені гроші з України.
Міндіч, з шурмою та «потужними» з опу, сміхом давляться, дивлячись, як общипують кнурів в сутанах !!
показати весь коментар
22.09.2025 20:51 Відповісти
Не вірю....клєвєта!
показати весь коментар
22.09.2025 19:42 Відповісти
Не може цього бути! Ну не вірю! Не вірю і все!
показати весь коментар
22.09.2025 19:42 Відповісти
Є таке старе радянське прислів'я "Место сидения определяет точку зрения" . . .

Завжди в таких випадках кажу : "Дочекайтеся вироку, який набрав законної сили". Чому ? Тому що подати фактаж можна по-різному, в режимі "криса і хом'як - це одне і те саме, а імідж - різний".

Коли йдеться про земельні ділянки, що робить НАБУ ? НАБУ бере їх нормативну грошову оцінку (НГО) і кричить "караул, злочин". Тоді як людина вказує експертну грошову оцінку (ЕГО) і виявляється, що злочина немає.
Річ у тім, що формули їх обрахунку принципово різні, бо мета оцінок теж різна. НГО використовується ЛИШЕ У ДВОХ ВИПАДКАХ : аби порахувати земельний податок або орендну плату за комунальну / державну землю. Відповідно, оскільки ті податки визначаються у відсотках від НГО, то формула обрахунку гігантська, аби розмір податку був цікавим для бюджету. Але саме з цієї причини НГО, зверніть увагу, НЕ МОЖЕ використовуватися для інших цілей.

Якщо треба встановити ринкову вартість землі в цілях здійснення з нею цивільно-правових операцій (купити, продати, передати в заставу і так далі), робиться ЕГО, формула якої зовсім інша, бо мета оцінки інша - встановити ціну, за якою ділянка може бути продана на ринку тут і зараз. На відміну від НГО, результат такої оцінки може бути суттєво більший, суттєво менший або приблизно дорівнювати . . . Оскільки НГО регулярно індексуються органами влади і самоврядування, то, як правило, ЕГО є суттєво меншими за НГО, бо останні - роздуті. Різниця буває на порядки. Наприклад, коли в 2010-і в Ужгороді земля коштувала 100-300 грн. / кв. м на викуп (ЕГО), то НГО для сплати податків була кілька тисяч за той самий метр, тобто в 10+ разів більше.

Що робить НАБУ - в ситуаціях, коли треба брати ринкову ціну землі (для цілей купівлі-продажу), тобто ЕГО, вони беруть вартість землі в цілях оподаткування, тобто НГО, і кричать "ми встановити трильярди збитків для бюджету !!!". Купа піару, громадськість лютує "всі корупціонери, всіх повісити" - а по факту проблеми немає, а є показуха і компанєйщина, яка потім розвалиться в суді. Просто у нас в суді не дуже прийнято виправдовувальні вироки виносити (бо тоді треба детектива НАБУ / прокурора САП посадити за завідомо незаконне притягнення особи до кримінальної відповідальності), тому суд справу волинить і в результаті закриває по строках - так і підсудний не засуджений по-безпрєдєлу, і детективи / прокурори на свободі. Є, щоправда, мінус - громадськість обурена, бо "судді відпускають, рука руку миє . . ." і так далі.

Ось так у нас все працює, на жаль. Тому я і не фанат НАБУ / САП і не впадаю в екстаз при цих назвах, на відміну від наших мрійників-активістів-антикорупціонерів. Я розумію їх бажання побороти корупцію (її і справді чимало), але це ж треба робити високопрофесійно, доказувати належним чином. А вони неспроможні (часто, не завжди, звичайно) це зробити і тому от такі "топорні" справи потім.

По цій судді - побачимо, чим закончиться. Маю сумніви, що засудженням. Побачимо.
показати весь коментар
22.09.2025 22:27 Відповісти
І знову злочин виявили НАБУ, а стотисячна армія прокурорів, СБУ, ДБР тільки охороняють шоблу Боневтіка і фальшують справи на тих, хто посмів їм щось сказати.
показати весь коментар
22.09.2025 19:43 Відповісти
А максимум, що їй загрожує - це конфіскація незаконно набутого майна. Це якщо би вора спіймали, а він віддав награбоване і гуляє далі, а тут основа правосуддя- незворотність покарання-? Яке покарання- віддав награбоване? І головне питання, а звідки у неї ті гроші, мабуть посівалки, чи мама малиною з городу торгувало по 300$ за 100грам. А ні вони за корупційні рішення, а це інша стаття, але це не для судді.
показати весь коментар
22.09.2025 19:51 Відповісти
Можливо, але у НАБУ немає функції судити злочинців.
показати весь коментар
22.09.2025 19:53 Відповісти
Там 300$ за 100г малини, а тут мені вантажником пропонують за 4$/год і кажуть, що це щастя нєвіданноє.
Нє, я хочу малину продавати!
показати весь коментар
22.09.2025 20:29 Відповісти
ну це їхня робота, от вони і виявили, у кожного свій напрямок роботи, тому дещо тупуватий твій комент.
показати весь коментар
22.09.2025 20:13 Відповісти
І шо? А толку?
показати весь коментар
22.09.2025 19:47 Відповісти
показати весь коментар
22.09.2025 19:48 Відповісти
показати весь коментар
22.09.2025 19:52 Відповісти
В одній фотографії сутність всієї влади.
показати весь коментар
22.09.2025 19:55 Відповісти
Вона більше не буде. Відпускайте.
показати весь коментар
22.09.2025 19:57 Відповісти
Крупа з МСЕК їй продасть трохи «інвалідності», щоб ота з доброчесністю, через «чесні суди», відсудила собі конфісковані гроші з Держави!!
показати весь коментар
22.09.2025 20:54 Відповісти
Декларації повинні бути такими:
-Доходи;
-Видатки.
Витратити не можна більше чим заробив,якщо не використовуєш кредити.Все просто.Доходи і розтрати.
показати весь коментар
22.09.2025 20:03 Відповісти
нал піде на майно батькам, дітям, коханкам. Без оперативного супроводу спробуй довести хабарництво. А прокурські на те добро дають ой як важко
показати весь коментар
22.09.2025 20:09 Відповісти
Забули про статки та нерухомість родичів
показати весь коментар
22.09.2025 21:20 Відповісти
Ага ,наївні думають що судді працюють за оцю "жебрацьку "зарплату в 200тис. грн. або пенсію в 150 грн. Як би не так, а за що "хатинку" будувати та ще й віллу в Іспанії купити? Тому й судять "по справедливості ",тобто так як їм скажуть ,або накажуть.
показати весь коментар
22.09.2025 20:11 Відповісти
Дводенний заробіток пропав!
показати весь коментар
22.09.2025 21:17 Відповісти
Напевне покарають умовно на пару років і відсрочкою на рік.
Як того суддю з під Одеси в серпні цього року.
Він визнав що нахабарничав на лям баксів.
Дали шість умовно і три роки іспитові.
А ще конфіскували десь коло пару сотень тисяч баксів.
Певне вже відсиджує сраку у суддівському кріслі.
показати весь коментар
22.09.2025 21:21 Відповісти
Там таких у судах багато..... дуУже багато.
показати весь коментар
22.09.2025 21:53 Відповісти
"Почему сразу вор?? Человек умеет жить!!"
показати весь коментар
22.09.2025 22:51 Відповісти