4848 відвідувачів онлайн

12 людей відмовляються евакуюватися з Малої Токмачки та Степногірська. Немає правового механізму, щоб вивезти їх, - поліція

Степногірськ після обстрілу

Наразі триває обов'язкова евакуація всіх жителів із наближених до фронту населених пунктів у Запорізькій області. У селі Мала Токмачка залишаються ще 5 осіб, а у селищі Степногірськ - 7. Ці люди відмовляються виїжджати.

Про це на брифінгу повідомив начальник відділу дільничних офіцерів управління превентивної діяльності ГУ Нацполіції в Запорізькій області Олександр Кривенко, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Суспільне".

Люди відмовляються від евакуації

Вони відмовилися і неодноразово. Дістатися до них зараз в принципі неможливо. Проводилася постійна робота з цими особами, щоб вони виїхали. Поліцейський не може силою потягти людину кудись. Немає такого правового механізму, не надано нам таке право", - розповів правоохоронець.

Скільки осіб вдалося евакуювати?

За словами Кривенка, з початку цього року правоохоронці евакуювали 337 людей.

"Було евакуйовано 337 осіб, з яких 26 дітей, 196 осіб похилого віку та 12 маломобільних осіб. Постійно проводимо моніторинг, скільки у нас людей в тому чи іншому населеному пункті на підконтрольній частині області, які піддаються частим обстрілам. Ця кількість різко скоротилася починаючи з весни, з початком активних бойових дій", - зауважив він.

Також Кривенко додав, що нині в населених пунктах області, де тривають активні бойові дії, залишається понад дев'ять тисяч людей.

"Зараз мешкає, за останніми даними, це ми 22 числа робили звірку 9476 осіб. Це число скорочується. По всій області беремо лінію бойового зіткнення і 20 кілометрів за лінією", - резюмував правоохоронець.

Що передувало?

  • За даними Сил оборони, окупанти намагаються інфільтруватися в Степногірськ, проте безуспішно.
  • Також зазначалося, що росіяни намагаються захопити Степногірськ, щоб контролювати логістичні шляхи й околиці Запоріжжя.
Топ коментарі
+9
У селах є будинки, які продаються мешканцями не задорого.
Держава може викупити, та надавати для такіх осіб.

але на цьому багато грошей не вкрадеш, тому займаються тим де можна по швидкому попіляи бюджет
показати весь коментар
29.10.2025 13:45 Відповісти
+6
А куда їх поселяти?
Хіба що у в'язниці, але в'язниць не вистачить, треба нові будувати.
Бо корупційна злодійська влада ніколи не дасть їм житла та роботи.
показати весь коментар
29.10.2025 13:37 Відповісти
+6
оставте їх там i забудьте, то не українці - то звонарі і ждуни кацапні.
самі звали - самі і дочекаються...
показати весь коментар
29.10.2025 13:39 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Подайте в розшук. Придумайте привід для "примусової доставки в суд " чи якусь контору для дачі свідчень.

Хоча б совість буде чиста, якщо самовільно повернуться, як багато хто
показати весь коментар
29.10.2025 13:31 Відповісти
😊 Та відмазки це все! Насильно бусифікувати правового механізму теж нема, але ж бусифікують!
показати весь коментар
29.10.2025 14:39 Відповісти
4 рік війни, ВР досі не змогла написати та прийняти закон про примусову евакуацію та розквартирування біженців, дегенерати
показати весь коментар
29.10.2025 13:34 Відповісти
А куда їх поселяти?
Хіба що у в'язниці, але в'язниць не вистачить, треба нові будувати.
Бо корупційна злодійська влада ніколи не дасть їм житла та роботи.
показати весь коментар
29.10.2025 13:37 Відповісти
Тю
Та все можно полагодити і налагодити, якщо є дієздатна влада!
Не пиляти міл'ярди на Фламіндічі Рожевій а оплачувати житло. В селах нарприклад, там безпечніше, Для Потужної держави та Потужного бюджету це не проблема: купити дров, харчів та виплатити підьомні на речі першої необхідності.
показати весь коментар
29.10.2025 13:42 Відповісти
Це не про владу зелених зрадників та корупціонерів.
Цій владі не потрібна Україна та українці.
показати весь коментар
29.10.2025 13:46 Відповісти
Нажаль так 🤮
показати весь коментар
29.10.2025 13:52 Відповісти
У селах є будинки, які продаються мешканцями не задорого.
Держава може викупити, та надавати для такіх осіб.

але на цьому багато грошей не вкрадеш, тому займаються тим де можна по швидкому попіляи бюджет
показати весь коментар
29.10.2025 13:45 Відповісти
Було б чудово! ( але колеги розуміють, що це не з Такою владою). Викуп, ремонт, стартовий капітал на облаштування ( хто втікав від війни зовмім "босий" з валізою на одну людину) , стартовий капітал на початок "городом зацматися" тощо...
Для великої ракетної держави In Flamindich we trust це не велика потужність. Тим більше по закону давно ( з 1991) мають бути плани та повноваження на такий випадок
показати весь коментар
29.10.2025 13:56 Відповісти
викуповує держава
ремонт робить місцева громада
облаштування (подивсиь на ютубі багато відео) як переселнці приїждать зі сходу починають балакати, та усім селом допомгають, хто пралку, хто микрохвільову пічь, та навіть можут курей подарувати.
показати весь коментар
29.10.2025 14:03 Відповісти
Це якесь досить заможне село.
показати весь коментар
29.10.2025 15:33 Відповісти
ось наприклад відео - https://www.youtube.com/watch?v=ttUlZOj6X7s,

в нього на каналі ще є дом, за 1500
показати весь коментар
29.10.2025 21:48 Відповісти
"Не задорого" може продаватися або недобудова або хата початку 20 сторіччя у кращому разі. Дешевого житла щоб жити у селах вкрай мало, коштують вони в залежності від відстані до райцентрів.
показати весь коментар
29.10.2025 15:32 Відповісти
на ОЛХ багато будинків до 100 000 грн., у жиловому стані, щоб пожити 2-3 роки, або тількі не там де фронтова зона і де точаться бої
показати весь коментар
30.10.2025 00:38 Відповісти
Є така річ, як розквартирування, це коли примусово в житло людей підселяють біженців, військовослужбовців тощо.
показати весь коментар
29.10.2025 13:47 Відповісти
И сколько переселенцев или военнослужащих вы приютили?
показати весь коментар
29.10.2025 14:00 Відповісти
0, бо такого розквартирування немає, а сам я не хочу.
показати весь коментар
29.10.2025 14:04 Відповісти
Навіть якщо нікуди не поселяти це краще ніж їх уб'є русня.
А ще свині перевдягаються в цивільне і інфільтруються в наші прифонтові населені пункти. Якщо примусово виселяти людей - можна буде не паритись з евакуацією і валити всіх хитрозроблених русошвайнів без розбору.
показати весь коментар
29.10.2025 14:03 Відповісти
саме так, наявність цивільного населення призводить до втрат особового скалду ЗСУ, вуличні бої це лотерея!
показати весь коментар
29.10.2025 14:07 Відповісти
А фіни в 1939 якось переселяли співвітчизників. А ми за чотири роки не можемо нічого. Бо у владі нікчеми і пройдисвіти.
показати весь коментар
29.10.2025 17:39 Відповісти
навіть ЗЕгенерати.
показати весь коментар
29.10.2025 13:39 Відповісти
Як Вам не соромно!, Ви назвали владу зеленського- дегенератами...
показати весь коментар
29.10.2025 14:16 Відповісти
оставте їх там i забудьте, то не українці - то звонарі і ждуни кацапні.
самі звали - самі і дочекаються...
показати весь коментар
29.10.2025 13:39 Відповісти
правильно, людей - корисний ресурс, треба залишати русні, це етично, толерантно та культурно!
показати весь коментар
29.10.2025 13:49 Відповісти
їдьте і вивезить їх насильно, вони вам в очі наплюють, щє й **********.
показати весь коментар
29.10.2025 13:53 Відповісти
хліб, вода он на порозі - чекайте русню далі.
показати весь коментар
29.10.2025 13:55 Відповісти
голубців не буде...
показати весь коментар
29.10.2025 13:56 Відповісти
ні *** собі - не шашликі не?
думаю порох і байден - ні того ні іншого вже нема - все ваше, де вихлоп?
показати весь коментар
29.10.2025 16:03 Відповісти
Ну тоді треба відходити прямо на польский кордон, раз кругом ждуни .
показати весь коментар
29.10.2025 14:54 Відповісти
ну чому всі і завжди?
- не узагальнюйте!
щє є ЗСУ - ті не відійдуть...
сестри схрони підмели - сало і воду на 15 людей постійно обновляється.. - тиждень...
показати весь коментар
29.10.2025 15:02 Відповісти
да йух с ними - ооочень сомневаюсь что там остался ценный ресурс для Украины
показати весь коментар
29.10.2025 13:41 Відповісти
Ждунство лікується ударами арти і дронів з обох боків під час боїв за населений пункт. Не переймайтеся.
показати весь коментар
29.10.2025 13:41 Відповісти
Не лікуюється!!! Між Кринками і Олешками ( ті що напроти Херсону , лівий берег) немало сел, хутірців і люди досі там існують
показати весь коментар
29.10.2025 13:43 Відповісти
За ці пункти немає бойових дій, бо вони уже більше 3.5 років є окупованими. Не плутайте туризм з еміграцією.
показати весь коментар
29.10.2025 13:50 Відповісти
Там "дорога смерті", так місцеві називають. Кожен раз як їдуть за пенсією , можуть потрапити під дрона або обстріл. Тому ненавидять обідві сторони. ( Можливо всі орки їздять на цивільних авто, давно не перевіряв той факт )
показати весь коментар
29.10.2025 14:00 Відповісти
вздовж річок і плавнів - суцільно лінія фронту, хочу Вам нагадати.
Орки лізуть на Карантинний острів - район ( Корабел) м.Херсон. та на Потьомктнські острови. А наші колись були у Кринках.
показати весь коментар
29.10.2025 14:05 Відповісти
Там всюди вибухи і бойові дії. В тому числі стрільба гарматами з житлового сектору і прильоти по ним
показати весь коментар
29.10.2025 14:07 Відповісти
і якщо буде новина, що в Малої Токмачки кацапня пристрелила мирних ждунів?
то ми вже все будемо знати за пристрелених...
показати весь коментар
29.10.2025 13:50 Відповісти
Не треба нікого силою евакуювати - завжди буде відсоток людей, які нікуди не поїдуть. І справа не у "ждунстві" чи "колабораціонізмі". Люди тримаються своїх жител і страх втратити рідне житло більше за страх смерті.
показати весь коментар
29.10.2025 14:15 Відповісти
Напевно мало бачили відіків - " а ми вас так ждали"...
показати весь коментар
29.10.2025 15:47 Відповісти
Якби, не дай Бог, москалі увійшли у Київ або Одесу - відіків було б не менше.
показати весь коментар
29.10.2025 18:34 Відповісти
Відправте туди тцк - нехай бусифікують. Який вам ще потрібен правовий механізм?
показати весь коментар
29.10.2025 14:26 Відповісти
малюк ліг під зашаморка криворогатого наглухо, а був шанс - не скористався малюк...
показати весь коментар
29.10.2025 15:25 Відповісти
Да ладно, "людей"... адепти "рузького міра" =, нахер вони кому потрібні. Щоб що?...
показати весь коментар
29.10.2025 15:45 Відповісти
в Україні хочя б інколи вибори були до клована - ви спромоглися знайти клована назавжди..