9437 відвідувачів онлайн

Китайські нафтопереробники зупиняють закупівлі російської нафти через санкції США та ЄС, - Bloomberg

нафта

Китайські нафтопереробники почали уникати закупівель російської нафти після того, як США, Велика Британія та ЄС внесли до санкційних списків провідних російських виробників і частину їхніх клієнтів.

Про це повідомляє Bloomberg, передає Цензор.НЕТ.

Як зазначається, державні компанії Sinopec і PetroChina скасували частину запланованих вантажів після запровадження санкцій проти "Роснефти" та "Лукойла", зазначають трейдери.

Менші приватні НПЗ також беруть паузу, побоюючись повторення ситуації з Shandong Yulong Petrochemical Co., яку нещодавно під санкції внесли Велика Британія та ЄС.

Падіння ціни

Під тиском опинився популярний сорт ESPO, ціни на який різко впали. За оцінкою Rystad Energy AS, близько 400 тис. барелів на добу, або до 45% китайського імпорту російської нафти, потрапили під "страйк покупців".

Росія раніше закріпилася як найбільший постачальник нафти до Китаю завдяки значним знижкам після вторгнення в Україну. Тепер посилення санкцій може обмежити нафтові доходи Москви й переорієнтувати попит Китаю на альтернативних постачальників, серед яких аналітики називають і США.

Що передувало?

  • 23 жовтня Мінфін США повідомив про запровадження санкцій проти великих російських нафтових компаній - "Роснефть" та "Лукойл". Причина додаткових санкцій - відсутність серйозної готовності Росії до мирного процесу з метою припинення війни в Україні.
Топ коментарі
+3
Будуть, значить, білоруську закупляти. Вона не під санкціями.
показати весь коментар
03.11.2025 11:10 Відповісти
+3
Бу-га-га!!!
показати весь коментар
03.11.2025 11:19 Відповісти
+2
яка достовірність цієї інфи???як на мене 00,000%
показати весь коментар
03.11.2025 11:08 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
яка достовірність цієї інфи???як на мене 00,000%
показати весь коментар
03.11.2025 11:08 Відповісти
Ну так , це ж не твій Кисель ТВ , ватя
показати весь коментар
03.11.2025 12:03 Відповісти
Будуть, значить, білоруську закупляти. Вона не під санкціями.
показати весь коментар
03.11.2025 11:10 Відповісти
І білоруські креветки з мідіями.
показати весь коментар
03.11.2025 11:52 Відповісти
І на ту на кладуть санкції. Не скигли , зрадойобе підкацапний
показати весь коментар
03.11.2025 12:05 Відповісти
Ага, судячи по цих новинах китай вже на тому тижні два рази зупиняв
показати весь коментар
03.11.2025 11:12 Відповісти
Бот, а пруфи твого вкиду будуть ? Бо я нічого не знайшов. Чи це у Ольгіно нова методичка така недолуга
показати весь коментар
03.11.2025 12:09 Відповісти
Напевно Україна відкрила в Чехії 2 фронт і ти став на бойові позиції, так ухилянт броньований?
показати весь коментар
03.11.2025 14:06 Відповісти
Бот , істерить. Отже я влучив у 10 Ольгіно, завдяки Чехії і Українській там диаспорі ваших ****** рашиських утилізують снарядами. І ми будемо це продовжувати.
Тому скавчи.Мені - покайфу
показати весь коментар
03.11.2025 17:01 Відповісти
Бу-га-га!!!
показати весь коментар
03.11.2025 11:19 Відповісти
Все таки це дуже мило що Китай турбуєтья про те щоб дідусь у Білому домі не сильно нервував, і не здогадувався що всі клали болта на його санкції. Хоча, думаю, дідусь і сам знає, просто просить публічно його не принижувати.
показати весь коментар
03.11.2025 12:34 Відповісти
Этот Блумберг как обычно врёт... Китай наращивает закупки нефти и газа у РФ...
Индия тоже плевала на санкции ТрамПодонка...
показати весь коментар
03.11.2025 13:47 Відповісти
Добре. Судя з усього, Китай перейде на нафту Венесуелли.
показати весь коментар
03.11.2025 16:43 Відповісти