6961 відвідувач онлайн

Лідер угорської опозиційної партії "Тиса" Мадяр відкинув причетність України до кібератаки

Угорський політик Петер Мадяр

Лідер найбільшої опозиційної партії Угорщини "Тиса" Петер Мадяр відкинув звинувачення прем'єра Віктора Орбана у причетності України до кібератаки на мобільний додаток політичної сили.

Про це він сказав в ефірі угорського телеканалу ATV, передає Цензор.НЕТ.

Реакція Мадяра

Угорський політик іронічно прокоментував звинувачення Орбана про те, що кібератаку на додаток "Тиси" могли скоїти за участю осіб з України.

"Чи хтось в Угорщині серйозно вірить, що в Україні, де йде війна, українці розробляють додаток, а потім зламують власний додаток?" - наголосив Мадяр.

За кібератакою може стояти Росія

"Схема цих атак абсолютно очевидна, не тільки стосовно нашого додатка, але й стосовно нашої ІТ-системи, яка майже рік перебуває під постійними атаками, більшу частину яких ми відбили", – сказав опозиціонер Угорщини.

Петер Мадяр також пообіцяв у разі приходу до влади створити Міністерство цифровізації та кібербезпеки, "яке посилить кібербезпеку Угорщини".

Що передувало

Видання Index раніше повідомило, що українська компанія PettersonApps могла брати участь у створенні застосунку "Тиси", через що в мережу потрапили дані близько 18 тисяч користувачів.

Однак у партії "Тиса" це звинувачення спростували й заявили, що додаток створили угорські спеціалісти.

У партії зазначили наступне:

  • частина даних у витеклій базі дійсно належить "Тисі";

  • джерело походження даних невідоме;

  • жодних іноземних компаній до розробки застосунку не залучали.

Завантаження...