8560 відвідувачів онлайн

Орбан – Зеленському: Угорщина "нічого не винна" Україні, ми не просили про захист

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан звинуватив президента України Володимира Зеленського у "невдячності" за надану Будапештом допомогу. Угорський політик вкотре відмовився підтримати членство Києва до ЄС.

Про це він написав у соцмережі Х, передає Цензор.НЕТ.

Про підтримку України

Так, у своєму дописі Орбан перерахував підтримку, яку Угорщина надала українцям з початку повномасштабного вторгнення РФ. Зокрема, він згадав про прийняття "понад 14 мільйонів українських біженців", відбудову трьох українських шкіл та постачання електроенергії Україні.

"Наразі ми витратили загалом 200 мільйонів євро на гуманітарну допомогу українцям. Прикро, якщо це нічого не означає для президента Зеленського", - написав він.

Орбан також зазначив, що підтримка, яку Україна отримує від ЄС, включає й угорські гроші: "Ми не раді цьому, але це факт".

Про блокування євроінтеграції України

Крім того, угорський прем'єр заперечив, що Угорщина "щось винна Україні".

"Я мушу відкинути твердження, що Угорщина щось винна Україні. Україна не захищає Угорщину від когось чи чогось. Ми не просили про таке і ніколи не будемо просити. Безпека Угорщини гарантується нашими національними оборонними можливостями та НАТО, членом якого Україна (на щастя) не є", - заявив Орбан.

Наприкінці свого допису політик сказав, що рішення про вступ країни до ЄС ухвалюється державами-членами одностайно, а Угорщина не підтримує і не підтримуватиме членство України в Євросоюзі, оскільки "це призведе до війни в Європі та виведення грошей угорців до України".

"Ми вважаємо, що Союз повинен укласти стратегічне партнерство з Україною без членства в ЄС. Це наша пропозиція. Ми будемо дотримуватися цієї позиції й в майбутньому, оскільки маємо на це повне право", - додав Орбан.

  • Нагадаємо, Володимир Зеленський під час свого виступу на саміті з питань розширення ЄС 4 листопада заявив, що блокуванням України на шляху до ЄС прем'єр Угорщини Віктор Орбан підтримує Росію.
Топ коментарі
+26
Чего вы от Угоршины хотите? Они во Вторую Мировую воевали за Гитлера! В Третью Мировую будут воевать за путина1
показати весь коментар
04.11.2025 21:58 Відповісти
+24
Під@р не просив і не благав про захист? То ******* йому ще раз по дружбі.
показати весь коментар
04.11.2025 21:54 Відповісти
+23
орбан щоб ти розумів-ми самі в аху... від нашого наркомана. але ти гандон закрий рот на рахунок України.
показати весь коментар
04.11.2025 21:54 Відповісти

Завантаження...