8120 відвідувачів онлайн

МЗС Румунії про обстріли України: Бухарест не вагатиметься "підвищити ціну, яку Росія платить за такі необдумані та незаконні дії"

Румунія висилає російського дипломата з країни

Міністерка закордонних справ Румунії Оана Цою засудила обстріли російською армією інфраструктури українських торгових портів, унаслідок яких уламки безпілотника могли впасти на румунську територію.

Про це вона повідомила у дописі в мережі X, передає Цензор.НЕТ.

Цою наголосила, що інцидент є частиною серії провокаційних дій Росії, які демонструють характер загарбницької війни і становлять загрозу для безпеки ЄС та НАТО. "Ці дії є частиною серії подібних інцидентів і є характерною рисою загарбницької війни, яку веде Росія", - написала міністерка.

Вона додала, що Бухарест не вагатиметься "підвищити ціну, яку Росія платить за такі необдумані та незаконні дії". За словами Цою, Румунія спільно з ЄС та США вже застосувала санкції, які мали значний ефект, і готує нові обмежувальні заходи, що призведуть до "істотних витрат" для агресора.

Що передувало?

Уночі 11 листопада 2025 року ворог масовано атакував південь Одещини ударними безпілотниками. Попри активну роботу сил ППО, є пошкодження об’єктів цивільної енергетичної та транспортної інфраструктури. Внаслідок ударів на кількох енергетичних об’єктах спалахнули пожежі, які оперативно ліквідовані рятувальниками. Також пошкоджено депо "Укрзалізниці" та адміністративні будівлі.

У повіті Тульча зафіксували падіння російського безпілотника.

Завантаження...