9650 відвідувачів онлайн

Розстріл росіянами трьох українських військовополонених на Запорізькому напрямку: прокуратура почала розслідування

Прокуратура почала розслідування розстрілу росіянами трьох військовополонених ЗСУ

Прокуратура почала розслідування факту розстрілу ворогом трьох українських військовополонених на Запорізькому напрямку.

Про це повідомляє Запорізька обласна прокуратура, інформує Цензор.НЕТ.

Окупанти розстріляли трьох українських військових

У прокуратурі зазначили, що 15 листопада в мережі Інтернет було поширено відеозапис розстрілу військовими армії РФ трьох бійців ЗСУ, взятих в полон.

За даними слідства, подія відбулась 14 листопада 2025 року на Гуляйпільському напрямку Запорізької області, де тривають активні бойові дії.

"Вбивство військовополонених є грубим порушенням Женевських конвенцій та кваліфікується як тяжкий міжнародний злочин", - нагадали у відомстві.

Розпочато розслідування

За процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури 16 листопада 2025 року розпочато кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Управління СБУ в Запорізькій області.

Що передувало

  • Нагадаємо, раніше проєкт DeepState повідомив, що на околиці Затишшя в Запорізькій області російські війська розстріляли двох бійців Сил Оборони України.
  • У зв’язку з цим український омбудсмен Дмитро Лубінець направив листи до МКЧХ та ООН.
Топ коментарі
+17
Коли прокуратора почне розслідування за розміновування чонгару?
показати весь коментар
16.11.2025 16:58 Відповісти
+7
Хтось пам'ятає коли в нас не стало військової прокуратури? Ще один маразм сьогодення - судити цивільним судом злочини під час війни? Потрібні скороченні процедури військових прокуратури і ТРИБУНАЛУ!!! Інакше службовців прокуратури скоро не вистачить на кількість справ. А сама цьогочасна прокуратура буде дорівнює декільком арміям за кількістю.
показати весь коментар
16.11.2025 17:10 Відповісти
+3
Всі сили прокуратури, політичної частини СБУ задіяні для розслідування дій Червінського, детектива НАБУ Магамедрасулова та його батька та іншіх Патріотів України, а також для прикривання корупційних дій 5-6 мененжерів президента. Так що на розстріл полонениних не має ні сил ні часу.
показати весь коментар
16.11.2025 17:22 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Коли прокуратора почне розслідування за розміновування чонгару?
показати весь коментар
16.11.2025 16:58 Відповісти
"не на часі"
показати весь коментар
16.11.2025 17:00 Відповісти
що там розслiдувати. все i так ясно. Путін грає в шахи одразу і чорними і білими. Де хоче там собi махлює i Зе йому шестерить i виконує накази. Путiн i за себе i за владу України грае. Як Україні виграти з таким розкладом?
показати весь коментар
16.11.2025 17:35 Відповісти
От власне, без розмінованого Чонгару навряд чи відбувся б цей розстріл. І не лише цей, а й тисячі інших. І не лише розстріл військових, а й цивільних. І не лише дорослих, а й дітей. І швидше ха все у Скадовську відпочивали б українські громадяни, а мелітопольмбкч черешня була б на українських ринках. І чим далі від розмінування, тим більше міцніє впевненість, щи кацапи вторглися лише тоді, коли воно відбулося. Гидко. Гидко, що ставити під питання легітимність Зєлєнского зараз - це робити ще гірше. Тому потрібно тиснути, не змітуючи.
показати весь коментар
16.11.2025 17:41 Відповісти
Де звернення в ООН???
показати весь коментар
16.11.2025 17:07 Відповісти
"не на часі" (с)
показати весь коментар
16.11.2025 17:09 Відповісти
Хтось пам'ятає коли в нас не стало військової прокуратури? Ще один маразм сьогодення - судити цивільним судом злочини під час війни? Потрібні скороченні процедури військових прокуратури і ТРИБУНАЛУ!!! Інакше службовців прокуратури скоро не вистачить на кількість справ. А сама цьогочасна прокуратура буде дорівнює декільком арміям за кількістю.
показати весь коментар
16.11.2025 17:10 Відповісти
Ти тільки букви розумієш, чи слова чи слова також? Про зміст не питатиму.
показати весь коментар
16.11.2025 17:20 Відповісти
дякую за зауваження!
показати весь коментар
16.11.2025 18:51 Відповісти
при чому,прокуроські армії і фронти на 70% складаються з таких важких інвалідів,що потрібно ще одну армію,людей,які возять прокурорів у каталках на роботу...
показати весь коментар
16.11.2025 18:58 Відповісти
Бота кусок на перекладачі під прапорцем Швейцарії. Двох в полі і ще трьох в приміщенні, і того вже 5.

Бот вже закрутився у акаунтах і новини зливаються, бо треба відпрацювати "бліна на лопаті".
показати весь коментар
16.11.2025 19:08 Відповісти
Це просто дика ДІЧЬ іне інакше. Тут своїх гнид треба до відповідальності приводить, а вони тих ********* вош "судять".
показати весь коментар
16.11.2025 17:18 Відповісти
Всі сили прокуратури, політичної частини СБУ задіяні для розслідування дій Червінського, детектива НАБУ Магамедрасулова та його батька та іншіх Патріотів України, а також для прикривання корупційних дій 5-6 мененжерів президента. Так що на розстріл полонениних не має ні сил ні часу.
показати весь коментар
16.11.2025 17:22 Відповісти
Прийде весна будем саджати.
показати весь коментар
16.11.2025 17:26 Відповісти
зараз почнуться вечері у українських таборах-пансіонатах для росполонених. меню стандартне: котлета або м"ясна піджарка,якась каша або картопляне пюре,салат,за пропозицією прокуратури і на вимогу полонених,може бути олів"є або оселедець під шубою,півсклянки сметани,сирники або сирні запіканки,масло,чай. о 22-00 обов"язково склянка кефіру. прокурори дуже вимогливі щодо умов утримання росполонених,напирають на обов"язковому дотриманні міжнародних норм,грозять всілякими карами,якщо права якогось Ванькі ,на їх думку,будуть порушені...