5586 відвідувачів онлайн

Україна потребує близько $1 млрд на місяць, щоб стабільно отримувати зброю США, - Міноборони

Механізм PURL - скільки грошей треба Україні на купівлю зброї США

Союзники по НАТО мають робити регулярні внески у програму PURL на рівні приблизно 1 мільярда доларів на місяць, щоб Україна могла безперебійно отримувати американську зброю.

Про це у відповідь на запит LIGA.net повідомила пресслужба Міністерства оборони, передає Цензор.НЕТ.

Механізм PURL

"Для того, щоб забезпечити стабільне постачання озброєнь необхідно забезпечити регулярні внески від усіх партнерів та досягти цільового рівня фінансування – приблизно $1 млрд на місяць. Саме тому важливо залучити якомога більше країн, щоб різноманітні потреби фронту були забезпечені повністю", - йдеться у документі.

У відомстві також розповіли виданню, що станом на зараз партнери оголосили про надання близько $3,12 млрд за цією ініціативою.

  • Враховуючи, що PURL стартував три місяці й 20 днів тому, в середньому виходить менше мільярда – близько $850 млн на місяць.

Однак слід зауважити, що ця допомога оголошувалась нерівномірно. Дані МО свідчать, що майже 2/3 коштів від $3,12 млрд були оголошені ще у перший місяць дії програми (детальніше тут).

У Міноборони додали, що завдяки цій ініціативі "суттєво скорочено час" між ухваленням рішення й фактичним отриманням озброєння, а також було отримано доступ до тієї зброї США, що не має аналогів у європейських виробників та є критично важливою для посилення спроможностей українських Сил оборони.

Що таке програма PURL

  • Програма PURL була запроваджена в липні 2025 року президентом США Дональдом Трампом та генсеком НАТО Марком Рютте.
  • ЇЇ суть полягає в тому, що члени НАТО купують американську зброю для України.
  • Станом на жовтень 2025 року через PURL уже зібрали 2 мільярди доларів, а більшість країн НАТО вже долучилися до цієї ініціативи.
Топ коментарі
+25
я навіть знаю де взяти перші 100 млн, ще й в банківський упаковці США
показати весь коментар
24.11.2025 20:34 Відповісти
+14
Шмигаль вирішив ще трохи пошмигалити і відправити чергову двушку на мацкву?
показати весь коментар
24.11.2025 20:34 Відповісти
+14
" Україна потребує близько $1 млрд на місяць..." ...щоб "професіонали" з команди зєлєбобіків комфортно себе почували і карколомними темпами забезбечували собі безтурботне майбутнє.
показати весь коментар
24.11.2025 20:46 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
я навіть знаю де взяти перші 100 млн, ще й в банківський упаковці США
показати весь коментар
24.11.2025 20:34 Відповісти
Шмигаль вирішив ще трохи пошмигалити і відправити чергову двушку на мацкву?
показати весь коментар
24.11.2025 20:34 Відповісти
"Україна потребує" мене налякало спочатку .. А потім все зрозуміла - Україні куплять й хер США РИГОмафії дадуть грошима... А от бюджет з чого буде стюардеса клепати вже весною ?
показати весь коментар
24.11.2025 21:15 Відповісти
показати весь коментар
24.11.2025 21:18 Відповісти
Думають Алібаба та Віслюк як ділиться з Україною будуть? Ага ЩАС!
показати весь коментар
24.11.2025 21:19 Відповісти
А скільки ******ли міндічеподібні з умєровими?
показати весь коментар
24.11.2025 20:34 Відповісти
Слід розуміти як "Трамп, закінчуй з мирними планами, буде війна - будуть тобі платити по мільярду в місяць"
показати весь коментар
24.11.2025 20:39 Відповісти
" Україна потребує близько $1 млрд на місяць..." ...щоб "професіонали" з команди зєлєбобіків комфортно себе почували і карколомними темпами забезбечували собі безтурботне майбутнє.
показати весь коментар
24.11.2025 20:46 Відповісти
Україні чи міндічам з умєровим, шмугалями та різними зеленськими? Якщо міндічам з кумпанією то мільярда буде таки замало...
показати весь коментар
24.11.2025 20:53 Відповісти
Шарманка Зельоних - "Дайте грошей! Дайте ще грошів! Дайте додаткових грошев! Треба грошев, бо путін на Європу нападе!. Дайте грошви, бо Україна заслужила."
показати весь коментар
24.11.2025 20:54 Відповісти
Можливо зеленський з єрмаком примушували міндіча з групою осіб з урядового кварталу, у такий «спосіб збирати» гроші для захисту України!?!?
показати весь коментар
24.11.2025 21:02 Відповісти
Загалом за 2014-2019 роки Україна отримала від міжнародних партнерів фінансових вливань (кредитів та гарантій) на суму близько $25-30 млрд
показати весь коментар
24.11.2025 21:21 Відповісти
Зелені хапуги скоро не один мільярд в місяць буде фіг з маслом, зелені антиукраїнські гнили вже свої липкі ручки тягнуть.
показати весь коментар
24.11.2025 21:27 Відповісти
святоє оп-існоє ніщенство! випустят тепер арахамію з - денги давай, давай денги!
показати весь коментар
24.11.2025 21:35 Відповісти
У Зелендіча вже точно є на пару років.
показати весь коментар
24.11.2025 21:55 Відповісти
а якщо не красти?
показати весь коментар
24.11.2025 21:59 Відповісти