9555 відвідувачів онлайн

48% європейців вважають Трампа ворогом Європи, а ризик війни з Росією - високим, - опитування

Президент США Дональд Трамп

Майже половина європейців - 48% - вважають Дональда Трампа "відвертим ворогом" Європи.

Про це свідчать результати опитування, проведеного у дев’яти країнах для французької платформи Le Grand Continent, повідомляє Цензор.НЕТ.

Ставлення до Трампа

За даними дослідження, ставлення до Трампа помітно різниться між державами: так, 62% респондентів у Бельгії та 57% у Франції назвали його ворогом, тоді як у Хорватії так вважають 37%, а в Польщі - лише 19%. Водночас європейці оцінюють відносини зі США як стратегічно важливі: 48% респондентів сказали, що ЄС має шукати компроміс з урядом США.

Загроза нападу РФ

Опитування показало також високий рівень занепокоєння щодо можливості війни: 51% вважають ризик відкритої війни з Росією у найближчі роки "високим", а 18% - "дуже високим". У Польщі занепокоєність є найвищою (77%), тоді як в Італії так думають 34%.

Обороноздатність країн ЄС

Європейці також висловлюють низьку впевненість у власній обороноздатності: 69% заявили, що їхня країна "не дуже" або "зовсім не" здатна захистити себе від російської агресії.

Членство в ЄС

Водночас підтримка членства в ЄС залишається стабільно високою: 74% громадян дев’яти країн хочуть, щоб їхня країна залишалася у складі ЄС. Найвищу підтримку зафіксовано в Португалії (90%) та Іспанії (89%), найнижчу - у Польщі (68%) та Франції (61%).

П’ять років після Brexit рішення Великої Британії залишитися поза ЄС більшість опитаних оцінюють як провал: 63% вважають його негативним, і лише 19% - позитивним.

Топ коментарі
+9
І вони НЕ ПОМИЛЯЮТЬСЯ !!!
показати весь коментар
04.12.2025 13:01 Відповісти
+5
Ну в принципе относительно вероятности войны для опросов проведенных в сытой сонной Европе - это достаточно неплохо. И ***** сам немало для того сделал. А как показывает практика в демократических странах - запрос населения всегда реализуют политики. Как минимум имея такую социологию проще будет заниматься военным строительством.
показати весь коментар
04.12.2025 13:00 Відповісти
+5
і рік не минув . А початок війни в Європі стане особистим досягненням цього .... ********
показати весь коментар
04.12.2025 13:19 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Ну в принципе относительно вероятности войны для опросов проведенных в сытой сонной Европе - это достаточно неплохо. И ***** сам немало для того сделал. А как показывает практика в демократических странах - запрос населения всегда реализуют политики. Как минимум имея такую социологию проще будет заниматься военным строительством.
показати весь коментар
04.12.2025 13:00 Відповісти
якби це завжди було саме так, то афд зараз не була б нафпопулярнішою партією Німеччини.
показати весь коментар
04.12.2025 13:32 Відповісти
Дозвольте поцікавитись, а серед який німців ці нацисти такі популярні?
показати весь коментар
04.12.2025 15:16 Відповісти
серед 25+% німців, шо мають право голосу. чи вам усіх поіменно перерахувати?
показати весь коментар
04.12.2025 15:33 Відповісти
І вони НЕ ПОМИЛЯЮТЬСЯ !!!
показати весь коментар
04.12.2025 13:01 Відповісти
Єдиний ворог у ЄС це її великий бізнес, який переніс багато виробництва в Китай вигодувавши там монстра, тепер торгує з орками незважаючи на всі ризики, навіть продає їм компоненти для озброєння хоча добре всі розуміють що може все вернутись і по ним.
показати весь коментар
04.12.2025 13:12 Відповісти
Вони ще й бренди як Вольво,китайцям продали.І зараз будувати інфраструктуру,як раніше,європейські країни не можуть вже.
показати весь коментар
04.12.2025 13:22 Відповісти
Трамп не хоче щоб Європа жирувала за рахунок США і ціною українських життів - звичайно що він є ворогом.
показати весь коментар
04.12.2025 13:17 Відповісти
І ти, трумпівський черв*як, теж ворог нам.
показати весь коментар
04.12.2025 15:18 Відповісти
В Польші якісь дивні погляди. Трампа *******, а війни з росією бояться. І не можуть зрозуміти, що дії трампа, як ніколи, війну до них і наближують.
показати весь коментар
04.12.2025 13:19 Відповісти
Війна почалася за каденцій демократів.Це вони наблизили цю війну.
показати весь коментар
04.12.2025 13:23 Відповісти
Ви мабуть дещо трампануті, що повторюєте його висери?
показати весь коментар
04.12.2025 13:44 Відповісти
Це факти.
показати весь коментар
04.12.2025 14:17 Відповісти
Ну, звісно, у всьому винен "сонний джо". Ми цей рефрен дуже часто чуємо з відсосної пащеки одного рудого самашечого дідугана.
показати весь коментар
04.12.2025 15:23 Відповісти
Сонний ДЛжо обіцяв закінчити тиранію *****.А вийшло все навпаки.
показати весь коментар
04.12.2025 15:43 Відповісти
при сонному джо лінія фронту рухалася в іншу сторону
показати весь коментар
05.12.2025 01:56 Відповісти
В 22 році,а потім нвіюКонтрнастьуп коли підірвали ГЕС,був фактично провальним.А ще було найбільше територій захоплено і знищено і зруйнованих найбільше міст в нуль.
показати весь коментар
05.12.2025 02:06 Відповісти
показати весь коментар
04.12.2025 15:20 Відповісти
і рік не минув . А початок війни в Європі стане особистим досягненням цього .... ********
показати весь коментар
04.12.2025 13:19 Відповісти
Європа без США мало що може.Варто порівняти,скільки США в місяць,бойових літаків виготовляє і скільки Європа.
показати весь коментар
04.12.2025 13:20 Відповісти
потроху починають занурюватись у реальність.
показати весь коментар
04.12.2025 13:21 Відповісти
Головне що саме Трампа в не США.
показати весь коментар
04.12.2025 13:27 Відповісти
Трамп - ворог не тільки Європи, а і США!
показати весь коментар
04.12.2025 13:40 Відповісти
І демократії, як системи, прикладом якої до Трампа були США.
показати весь коментар
04.12.2025 13:46 Відповісти
Проблемав головах их!тампон нах не нужен для мира!о несёт для мира во всём мире только зло!
показати весь коментар
04.12.2025 13:47 Відповісти
Только когда на место поставить путХу!!!а у него неполучится он тампон сырло!!!
показати весь коментар
04.12.2025 13:49 Відповісти
Тихо! Несполохайте!
Кажись там починає зароджуватись мозок...
показати весь коментар
04.12.2025 13:59 Відповісти
Ну якщо пуйло і вирішить пошугати цих задньоприводних гейропейців то спасати їх буде саме Трамп..самі то вони шугливі як карасі
показати весь коментар
04.12.2025 14:01 Відповісти
Трамп це завербований не дуже розумний нарцис ,який весить на гачку в кривавого терориста.
показати весь коментар
04.12.2025 14:46 Відповісти
Таке враження ,що європейці дивляться пропагандистський гівномарафон і зєліні відосіки , під час Холодної війни в Східній Європі знаходились війська країн Варшавського договору ,а на території СССР - Радянська Армія ,яка теж розсташовувалась і в деяких країна соцтабору ,а в гдр мала 500 тисячну ГСВГ ,тоді їх Західна Європа не боялась ,а тут раптом злякалась набагато меншої рашистської армії ,яка знаходиться від них за тисячі кілометрів. Трамп ,що забов'я заний вас захищати ,у вас є власні армії ,от і захищайтесь .
показати весь коментар
04.12.2025 15:14 Відповісти