4941 відвідувач онлайн

Двох українців жорстоко побили у школі в Польщі після ксенофобських заяв вчителя: консул закликав до розслідування

У Польщі побили українських учнів

Генеральний консул України у Гданську Олександр Плодистий відреагував на побиття українських учнів у Слупську в Польщі, а також на ксенофобські коментарі вчителя закладу щодо юнаків з України.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на видання Onet, яке раніше писало про побиття.

Що відомо

Так, на уроці будівельного училища, який проходили двоє українців, польський вчитель ображав українських учнів, називав їх "покидьками" та погрожував, що вони не складуть іспити через національність.

Адвокат постраждалого Давид Дехнерт розповів, що слова вчителя записали на відео.

Крім того, під час уроків один із польських учнів вмикав звуки бомб і ракет, глузуючи з українців, але вчитель не реагував. При цьому учень казав українцям: "Час ховатися". Крім того, українцям надсилали образливі повідомлення.

Ксенофобія та побиття

Батьки стверджують, що вчитель ніяк на це не відреагував. А навпаки – сам зневажливо відгукувався про українців.

  • За словами батьків, антиукраїнські заяви вчителя підбурили частину польських учнів.
  • Так, старшокласники після уроків напали на двох українських хлопців, завдавши їм серйозних травм. 

Польські учні під час побиття вигукували образи на національному ґрунті. За повідомленнями, один із нападників спочатку плюнув в обличчя 16-річному українцю, сказавши: "На фронт, українська с#ко". А потім почав бити кулаками по обличчю.

Один з постраждалих дістав струс мозку, інший – зламану ключицю.

Реакція консула

Генеральний консул України у Гданську Олександр Плодистий прокоментував справу, зазначивши, що для України важливий справедливий та об'єктивний розгляд справи.

"Держава повинна подумати, що зробити, щоб такі речі не повторювалися. Це неприйнятно. Не може бути такої поведінки щодо національності. Польська влада, польське суспільство повинні відреагувати", - зазначив він.

Коментуючи поведінку польського вчителя і подальшу бійку перед школою, український консул зазначив, що "якщо записи будуть підтверджені, то мають бути зроблені висновки".

Справою побиття зайнялася місцева поліція, однак, за словами батька одного з постраждалих, правоохоронці не хотіли відразу приймати заяву. Поліція прийняла заяву лише наступного дня. Зараз триває розслідування.

Учитель, який нібито висловлював ксенофобські погляди, у відпустці. Щодо нього розпочато розслідування управління освіти.

Топ коментарі
+43
Ти - баран?! Хлопцям по 16 років! Їх навіть на строкову службу ще призвать не можна... І ще не відомо, чи батьки - з ними... Може, вони з матерями виїхали? А батьки - на фронті...
Воістину, ти точно відповідаєш своєму прізвищу, як я й казав колись...
показати весь коментар
04.12.2025 17:50 Відповісти
+27
Все про Поляків і москаликів сказав Тарас Григорович
показати весь коментар
04.12.2025 17:37 Відповісти
+22
союзники підростають.
показати весь коментар
04.12.2025 17:36 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
союзники підростають.
показати весь коментар
04.12.2025 17:36 Відповісти
До чого це? Побутова ксенофобія цього будь де вистачає. І змішувати стратегічну підтримку України союзниками і побутові злочини...
показати весь коментар
04.12.2025 18:16 Відповісти
звісно ж побутова. Підлітки у побуті вдома від батьків чують, і у школу несуть.
У мене теж таке було побутове у 70-х роках, коли бився до нестями у Шараповой Охотє. Ну, теж побутове, бо кругом одні кацапи.
показати весь коментар
04.12.2025 18:35 Відповісти
скоро путін нападе на Польщу і всі ці польські шовіністи побіжать просити притулок в Німеччину, де їх також будуть бити і плювати в обличчя німецькі патріоти!
показати весь коментар
04.12.2025 18:35 Відповісти
Ну будуть, що тільки підтверджує- побутова ксеноіобіє є скрізь. І дорослим людям потрібно відрізняти стратегічну допомогу з боку союхників із проявами побутової злочинності.
показати весь коментар
04.12.2025 22:48 Відповісти
Все про Поляків і москаликів сказав Тарас Григорович
показати весь коментар
04.12.2025 17:37 Відповісти
він і про москалів казав і про яхудів....коротше,про всіх друзів українців.
показати весь коментар
04.12.2025 17:38 Відповісти
Якщо в тебе стільки друзів, то може справа не в них, а в тобі? 🤔
показати весь коментар
04.12.2025 17:47 Відповісти
Розумнику, прочитай собі "Розриту могилу".
показати весь коментар
04.12.2025 18:05 Відповісти
і про українців він казав
показати весь коментар
04.12.2025 19:57 Відповісти
І про українців він багато чого говорив.
показати весь коментар
04.12.2025 18:14 Відповісти
Ти - баран?! Хлопцям по 16 років! Їх навіть на строкову службу ще призвать не можна... І ще не відомо, чи батьки - з ними... Може, вони з матерями виїхали? А батьки - на фронті...
Воістину, ти точно відповідаєш своєму прізвищу, як я й казав колись...
показати весь коментар
04.12.2025 17:50 Відповісти
А виїхали, коли 12-13 було..
показати весь коментар
04.12.2025 18:02 Відповісти
по словам отца одного из пострадавших, правоохранители не хотели сразу принимать заявление. Источник: https://censor.net/ru/n3588698
показати весь коментар
04.12.2025 18:45 Відповісти
ВСЕ? А тепер ДВА питання:
1. Чи є "батько одного з учнів", громадянином України? Що, якщо він - громалянин Польщі?
2. Чи підпадає мобілізації "батько одного з учнів"? Може, він непридатний по здоров"ю?
Доведи, що я тут "неправий"...
показати весь коментар
04.12.2025 19:15 Відповісти
Я тут з 14 року. Старий через критику зе! забанили. Щось такого за Яром не помічала
показати весь коментар
04.12.2025 21:47 Відповісти
я теж з 14 і старий теж забанили. про нього говорили декілька людей і я став пригадувати,що після суперечок з цим персонажем...на наступний день:ви заблоковані адміністратором через порушення правил....
показати весь коментар
04.12.2025 22:43 Відповісти
100 %. Полистайте оце - https://censor.net/ua/forum/2008573/rada_forumchan_pytannya_pobajannya_pretenziyi_moderatoru

Яру на когось настукати - шо дурному із гори котитися.
показати весь коментар
04.12.2025 23:21 Відповісти
ну,люди ж не даремно на нього звернули увагу...
показати весь коментар
04.12.2025 23:58 Відповісти
"Полистай", "полистай"... Ти ще "Цензор" звинувать у "прихильності" до "Блазня" і "слуг...
показати весь коментар
05.12.2025 01:07 Відповісти
показати весь коментар
05.12.2025 01:15 Відповісти
Якщо "здається" - хрестися... Кажуть, помагає...
показати весь коментар
05.12.2025 02:09 Відповісти
А не треба правила порушувать... Я вас це робить не змушую...
показати весь коментар
05.12.2025 01:09 Відповісти
Яр ніколи не критикує зелену владу. Його усе влаштовує.
показати весь коментар
04.12.2025 23:35 Відповісти
Юрцю!... Тебе "мутузять" за твою власну ДУРІСТЬ і НЕВИТРИМАНІСТЬ, а не за те , що ти - "непризнаний геній" ...
показати весь коментар
05.12.2025 01:13 Відповісти
І не дивно для такого тупака як ти
показати весь коментар
04.12.2025 17:52 Відповісти
👉🖕
показати весь коментар
04.12.2025 21:27 Відповісти
зе гнида
показати весь коментар
04.12.2025 18:30 Відповісти
Тобі не шкода тих підлітків бо ти дебіл.
показати весь коментар
04.12.2025 20:37 Відповісти
Звичайний учнівський хейт і булінг. Не було б українців, найшли б слабших за іншою рисою і клювали б їх
показати весь коментар
04.12.2025 17:39 Відповісти
Та ні, бо навіть польські горобці переконані, що у них блакитна кров.
показати весь коментар
04.12.2025 18:07 Відповісти
Не учнівський хейт.А результат старання одного підстаркуватого польського жлоба .Того хто хотів показати який має бути "справжній поляк".
показати весь коментар
04.12.2025 20:42 Відповісти
То нехай разом з батьками, повертаються на Батьківщину, навіщо таке терпіти?
показати весь коментар
04.12.2025 17:41 Відповісти
Хлопцям їхати в іншу країну
показати весь коментар
04.12.2025 17:41 Відповісти
Мне в Германии даже такие ситуации известны, где девочки стукали, зная, что она содрогается от звуков и пережила бомбежки, тут разве что можно сказать родителям, учите своих детей любви и состраданию, дети порой такие жестокие бывают, не осознают, что могут они сами перенести в этой жизни, подобное может к ним прийти.
показати весь коментар
04.12.2025 17:43 Відповісти
До тренажерки ходіть, хлопці, щоб ніяке бидло над вами не знущалось.
показати весь коментар
04.12.2025 17:45 Відповісти
На єдиноборства потрібно ходити а не в качалку, толку з тих мязів після хорошого удару.
показати весь коментар
04.12.2025 17:56 Відповісти
удару без м'язів не буде
показати весь коментар
04.12.2025 21:31 Відповісти
то хай в якусь спортивну секцію запишуться....та тримаються разом з іншими українцями
показати весь коментар
04.12.2025 17:51 Відповісти
Не знаю, що там було насправді. Але зараз в Польщу та країни ЄС пруться з усіх регіонів. Не тільки ті в кого зруйноване житло та з тих регіонів де йдуть активні бойові дії, а половина з регіонів де навіть шахеди не прилітали. Думаю, що це не правильно.
показати весь коментар
04.12.2025 17:51 Відповісти
Ану розкажи де у нас регіони куди нічого не прилітало?
показати весь коментар
04.12.2025 17:52 Відповісти
По причині безпеки не буду зараз називати області та райони, але, повір на слово, знаю багато невеликих міст, селищ та сіл які для кацапів не мають інтересу і туди нічого не прилітало. Але дуже багато з тих місць ухилянтів, жінок з дітьми повиїжджали та зараз знаходяться в країнах ЄС.
показати весь коментар
04.12.2025 18:02 Відповісти
Ну якщо в жінок немає тут роботи або платять копійки то чого вони не можуть їхати в ЄС шукати заробітку??? Чи мають тут сидіти уже тому що необхідно таких як ти годувати.
показати весь коментар
04.12.2025 18:06 Відповісти
Мене не треба годувати.
показати весь коментар
04.12.2025 19:16 Відповісти
По друге ракети падають на будинки і по селам після збиття та гинуть люди, тому ризик є для всієї території зараз.
показати весь коментар
04.12.2025 18:08 Відповісти
Пропонуєш всім виїхати з України бо є ризик? Тоді за кого хлопці гинуть на фронті?
показати весь коментар
04.12.2025 19:18 Відповісти
Чим хлопцям на фронті допоможуть жінки з дітьми без роботи, ти сам то де диван ще не протер?
показати весь коментар
04.12.2025 19:38 Відповісти
А ти з окопа строчиш?
показати весь коментар
04.12.2025 19:51 Відповісти
Все здувся, ти морального права не маєш за когось росписуватись, тому що сам сидиш в тилу без толку.
показати весь коментар
04.12.2025 21:22 Відповісти
Довбодятел, мені вже майже 70 років. Ти за себе відповідай.
показати весь коментар
04.12.2025 22:25 Відповісти
Меньше всего прилетаете на западную Украину. Но местные слиняли в первые дни войны
показати весь коментар
04.12.2025 19:06 Відповісти
О починається захід схід, в мене цвинтарь з прапорами такий великий що ти прих... коли побачиш, а от східняків які колись ***..ла кликали, щоб прийшов а тепер сидять і дальше винять Україну в цьому пів міста уже.
показати весь коментар
04.12.2025 19:40 Відповісти
Ага, своє болото краще в світі, а кладовища найвеличніші
показати весь коментар
04.12.2025 21:36 Відповісти
кацапське мурло ділить Україну. в будку
показати весь коментар
04.12.2025 20:15 Відповісти
а ви здали свої міста русні і самі ,типу біженці розбіглися,як таргани по Україні і за кордоном
показати весь коментар
04.12.2025 21:31 Відповісти
А ви хіба не сдали Львів полякам?Не ви? А хто?
показати весь коментар
04.12.2025 21:39 Відповісти
неправильно
показати весь коментар
04.12.2025 21:38 Відповісти
де би ви не були - ви там завжди чужі.
я прожив в Европі. знаєш їх мову, звичаї, маєш престижну роботу - але де не де якесь мурло за спину ляпне - українячек, чи інші мови.
панове, та дами, закордоном ви чужі! завжди! всюде!
вертайтесь додому..
показати весь коментар
04.12.2025 17:52 Відповісти
Таке тільки в східній європі, тому що більш толкові їдуть десь на захід заробляти гроші, а залишаються любителі совка і в такому стилю виховують своїх дітей.

Друге в Польщі є частина наших заробітчан які часто буха...ють і ведуть себе не дуже адекватно, що підбурює ситуацію.
показати весь коментар
04.12.2025 17:55 Відповісти
Так і є. Багато адекватних і щирих людей, але завжди знаходяться потвори, які відкрито проявляють свою зневагу та ненависть
показати весь коментар
04.12.2025 18:08 Відповісти
А кому украинцы в Украине нужны интересно? Ну сейчас нужны конечно, на фронте.
показати весь коментар
04.12.2025 19:09 Відповісти
Муслімив ляхи не чипають, бо ті ходять з ножами і при нагоді можуть вбити ляха за образу (по законам Шаріата) ! Батьки учнів терпіли, ніякої поваги до себе і дітей за вчинки польських виродків разом з вчителем підором ! Повертатися до дому ні, хай краще морди б'ють,
показати весь коментар
04.12.2025 17:55 Відповісти
Поляки такі "добрі люди", що муслімів там майже немає. В мого товариша донька вийшла заміж за іранця, він навіть не перс, а якоїсь іншої народності. Досить довго жили в Києві, у 2022 році виїхали в Польщу, а через рік перебралися в Туреччину, а згодом в Канаду. Я так зрозумів, що через ксенофобію.
показати весь коментар
04.12.2025 21:00 Відповісти
недаремно ж поляки називають укрбіженців шматами,тобто ганчірками...
показати весь коментар
04.12.2025 21:32 Відповісти
"... Аж страх погано

У тім хорошому селі.

Чорніше чорної землі

Блукають люди, повсихали

Сади зелені, погнили

Біленькі хати, повалялись,

Стави бур'яном поросли.

Село неначе погоріло,

Неначе люде подуріли,

Німі на панщину ідуть

І діточок своїх ведуть!..

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . /120/

І я, заплакавши, назад

Поїхав знову на чужину.

І не в однім отім селі,

А скрізь на славній Україні

Людей у ярма запрягли

Пани лукаві... Гинуть! Гинуть!

У ярмах лицарські сини,

А препоганії пани

Жидам, братам своїм хорошим,

Остатні продають штани...

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Погано дуже, страх погано!

В оцій пустині пропадать.

А ще поганше на Украйні Дивитись, плакать - і мовчать! ... "
(Т. Г.Шевченко "І виріс я на чужині")
показати весь коментар
04.12.2025 18:01 Відповісти
в Польші добре влаштувалися ті перші біженці з Луганська та Донецку , вони не згадують шо кричали ***** прйди ...ми не будемо годувати Україну і.т .д...всі вони росмовні ,за свої помилкі , шо привели до злиднів та розрухи ,на тих теріторіях відповідати не хочуть ,майже всі мають культуру від батьків 90років ... але добре навчилися маніпулювати по свійські поляками , і дуже шкода , якшо поляки йдуть на повідку ,бо завтра такі будуть стріляти їм в спину ,як шо скаже кремль ...не кажу про тих з Донбасу ,хто зрозумів ціну життя)в окупації ...
показати весь коментар
04.12.2025 18:14 Відповісти
ці школяріки скоро самі будуть ховатися по підвалах, коли шахеди будуть бомбити польську
показати весь коментар
04.12.2025 18:20 Відповісти
Скоро? Вже поховали Україну? Щит Європи ще довго протримається, школярiки встигнуть постаріти.
показати весь коментар
04.12.2025 18:28 Відповісти
Може вже досить казочок про "Щит Європи " ,до 1991 року європейці добре жили і без цього "щита " який був за залізною завісою.
показати весь коментар
04.12.2025 18:36 Відповісти
За совітів в 16 років в воєнкоматі видавали "приписное свидетельство " ,ну а в нашій демократичній країні ,строкову службу взагалі скасували ,а 18-22 річних зєля випустив за кордон ,а де ж ваш резерв .хто ж буде після війни служити строкову службу ? Що будете пенсіонерів на контракт брати ?
показати весь коментар
04.12.2025 18:33 Відповісти
А згадайте ,як за совітських часів .та й вже і за часів незалежності азіатів і українці і кацапи чурками називали.
показати весь коментар
04.12.2025 18:39 Відповісти
А хіба ця совкова звичка не залишилась ???
На мою думку саме в зросійщених та "суржикомовних" районах. там де пускали метастази московізму
показати весь коментар
05.12.2025 01:28 Відповісти
Поляки даже по европейским меркам отбитые на голову. Я не понимаю вообще людей которые там осели. Ну ладно гастарбайтеры раньше. Искали где работа, сильно выбора небыло, но тут ель куда хочешь. Практически любая страна Европы. Ни одного знакомого нет кто выехал и остался в Польше. Ну есть пару человек что там уже лет по 10 работают. И то, хорошего я от них мало слышал. Худший из всех вариантов в Европе для украинцев. Даже в Болгарии и Сербии лучше. Про Германию, Францию, Бельгию и пр вообще молчу
показати весь коментар
04.12.2025 18:50 Відповісти
Нема коли або нема бажання вчити мови.
( Інвалідів, поранених , контужених, старих не рахуємо, не можно дорікати )
На мою думку саме це причина що туди їхали.
Ну і ближче ну і наша совкова їбанутість що "вони ж слов'яни, вони ж не можуть бути такими поганими... *
показати весь коментар
05.12.2025 01:26 Відповісти
Не розумію в принципі - як можна взагалі жити серед тих шакалів Європи?! А там найбільше "біженців"...
показати весь коментар
04.12.2025 20:02 Відповісти
Пшеки все замнуть. Це не поодинокий інцидент, а політика держави спровокована політиками які всю свою кар'єру строїли на антиукраїнських лозунгах.
показати весь коментар
04.12.2025 21:10 Відповісти
Браво!🙏🙏🙏
показати весь коментар
04.12.2025 23:47 Відповісти
Кожен з наших земляків би за таке виделкою встромив в око пшерасту.. чи лінійкою чи що там зручне є в технікумі.
. Це не булінг - це садизм
показати весь коментар
05.12.2025 01:21 Відповісти
****** перейобані виплодки недоноски !!!
Вас ще не трахали мігранти з шиїтських та сунітських земель .вам ще Мабуда баскєтболіст не вставив прутня в крилату панську Дупу
показати весь коментар
05.12.2025 01:23 Відповісти
Спаліть те ПТУ та скажіть що то невідомий дрон підралив!!!
Яка срань , блін !!
Аби то були албанці чи араби чи курди ... Вже б ляхи сльозами б вмивплися
показати весь коментар
05.12.2025 01:33 Відповісти