12380 відвідувачів онлайн

Блокування російської музики на стримінгових платформах через рішення РНБО – необхідний крок, - омбудсменка Івановська

Уповноважена із захисту державної мови Олена Івановська

Уповноважена із захисту державної мови Олена Івановська вважає, що блокування російської музики на стримінгових платформах через рішення РНБО України є необхідним кроком для захисту культурного та інформаційного простору країни.

Про це повідомили на Facebook-сторінці мовної омбудсменки, передає Цензор.НЕТ.

Позиція мовної омбудсменки

Івановська зазначила, що російська музика, разом з кіно та серіалами, є частиною гібридної війни та елементом "м’якої сили", що працює проти національної безпеки України.

"Саме тому санкційний механізм РНБО є правовим, цивілізованим і зрозумілим шляхом взаємодії з міжнародними стримінговими платформами. Він відповідає й українському законодавству, і міжнародним зобов’язанням України", - заявила вона.

За словами Івановської, держава зобов’язана реагувати на запит суспільства та проактивно захищати український культурний простір.

Омбудсменка додала, що важливо не просто підтримувати українськомовний музичний продукт, а й "створювати умови для його розвитку й просування".

Що передувало?

  • Напередодні голова парламентського підкомітету з питань музичної індустрії Олександр Санченко заявив, що в Україні напрацьовують механізм блокування російських виконавців на музичних стримінгах через санкції РНБО. Уже сформовано перелік із близько 120 артистів.
  • За його словами, Україна звернулася до представників стримінгових платформ, де запропонували два варіанти для реалізації заборони російської музики в Україні. Один із них — це законодавчо ухвалити заборону музики за мовною ознакою, але він, мовляв, "не валідний з погляду євроінтеграції України".
  • Другий варіант — це ввести проти конкретних артистів санкції РНБО.
Топ коментарі
+12
Створювати щось якісне - довго і не завжди виходить .... краще щось заборонити - типово совдепівський спосіб !
показати весь коментар
16.12.2025 18:32 Відповісти
+10
Це аби зробити вигляд боротьби?
показати весь коментар
16.12.2025 18:24 Відповісти
+10
це не маніпуляція.
заборони не дають ефекту, треба не забороняти а створювати кращий продукт, і тоді переважна більшість буде слухати українське.
показати весь коментар
16.12.2025 18:31 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Це аби зробити вигляд боротьби?
показати весь коментар
16.12.2025 18:24 Відповісти
Шо ванечка, бісишся що тепер ваші співуни не будуть на нас гроші заробляти і з цих грошей платити податки на вашу армію? )
показати весь коментар
16.12.2025 19:34 Відповісти
Якщо ти таке дурне, що не знаєш, що таке блокування легко обходиться, то це не привід ображати тих, хто давно насрав на рашистський контент!
показати весь коментар
16.12.2025 19:38 Відповісти
Если ты насрав, то чего так переживаешь?
показати весь коментар
16.12.2025 19:46 Відповісти
Мабуть у нас, навіть зараз, в Одесе, є упороті шо слухають наприклад Любе тощо. Без електро, без тепла, без води та водовідведення все одно слухають.
показати весь коментар
16.12.2025 18:24 Відповісти
і що? якщо ти їх посадиш, виженеш, розстріляєш чи ще щось, то що? що станеться?
я слухаю американських виконавців хоча трамп гандон, і що тепер?
показати весь коментар
16.12.2025 18:28 Відповісти
Тупенька маніпуляція.
показати весь коментар
16.12.2025 18:29 Відповісти
це не маніпуляція.
заборони не дають ефекту, треба не забороняти а створювати кращий продукт, і тоді переважна більшість буде слухати українське.
показати весь коментар
16.12.2025 18:31 Відповісти
Створювати щось якісне - довго і не завжди виходить .... краще щось заборонити - типово совдепівський спосіб !
показати весь коментар
16.12.2025 18:32 Відповісти
Скажу вам так, не має значення як тут деякі кажуть "слухали та будуть слухати, це взагалі немає значення, головне, що на державному рівні, це Гівно! буде офіційно заборонено. а ті хто має звичку жерти Гівно, то хай на ничку жеруть собі в задоволення. ви кажете --- Створювати щось якісне - довго і не завжди виходить- то скажу вам так, у нас у плані, розвитку саме музикальної творчості, то цей так би мовити продукт, набагато якісніше, краще, Це мистецтво саме на зараз, має ту гармонію, ту глибину та емоційний вплив, про котрий кацапам, навіть мріяти не варто. Десь Так. а гавноїди повторюю, хай продовжують жерти, але вдома, під ліжком.
показати весь коментар
16.12.2025 20:28 Відповісти
Будуть слухати все підряд. Пригадую, крутили пісеньку "поцелуй меня вєздє, я вєдь взрослая уже" і 100500 в такому ж дусі. Дурня, але ж слухали і по радіо крутили, хоч не хоч,почуєш.
показати весь коментар
16.12.2025 18:43 Відповісти
ну такої дурні і українською мовою вистачає. а я про нормальні пісні писав.
показати весь коментар
16.12.2025 18:44 Відповісти
Треба відірвати від рашки раз і назавжди. Коли "в контактє" і "однокласнікі" заборонили, був плач і стогін. Пережили. У нас багато сусідніх країн, щось не спішать їхню музику слухати. Вважаєте, що там немає нічого цікавого? Просто звичка до москальського. Я можу зрозуміти пенсіонерку, яка все життя слухала лише Пугачову і Лєонтьєва, а навіщо це запрограмовувати дітям?
показати весь коментар
16.12.2025 19:04 Відповісти
не знаю, я не слухаю Пугачову і Лєонтьєва.

зараз багато хто каже що телеграм треба заблокувати, мабуть блокування "в контактє" і "однокласніків" не вистачило
показати весь коментар
16.12.2025 19:06 Відповісти
Братихи телеграм зламали, розіслали просьбу переказати 2000грн. Знайшовся один знайомий, який скинув . Обнагліли, попросили ще 4000. Тоді догадався передзвонити, спитати, що сталось.
показати весь коментар
16.12.2025 19:31 Відповісти
ну тоді телефони треба забороняти, бо колл-центри працюють аж гай гуде.
показати весь коментар
16.12.2025 19:32 Відповісти
Коли "в контактє" і "однокласнікі" заборонили, був плач і стогін.
Не було плачу - просто українців позбавили можливості впливатиина кацапів і доносити їм свою думку - аудиторія кацапського зомбоящика лише збільшилась !
показати весь коментар
16.12.2025 19:25 Відповісти
Дітлашня масово сиділа "в контактє" і до рашистської культури долучалась. Це я про своїх і їх оточення. Весь постсовок був там, як "адінарот". Можу сказати, що закриття спрацювало.
показати весь коментар
16.12.2025 19:39 Відповісти
Що спрацювало на користь кацапів .
Наприклад - свого часу сторінка Правого Сектору (двома мовами) била рекорди відвідування
показати весь коментар
16.12.2025 20:31 Відповісти
Ой не писди, я був тоді підписаний на ПС у вк. І на декілька обласних ПС теж. І не тільки на ПС...
Антимайдан там відвідували непорівнянно більше. І це не кажучи про однокласнікі з жорсткою антиукраїнською цензурою та теплою ванною для усіх дегенератів постсовка... Схоже ти там теж харчувався...
показати весь коментар
16.12.2025 20:59 Відповісти
Физдуй в ФБ и вплывай сколько хочешь, хоть лусни.
показати весь коментар
16.12.2025 19:50 Відповісти
О так,у нас же є 300-400 років!Рашка ж дасть нам фору у часі?
показати весь коментар
16.12.2025 18:55 Відповісти
шо ти мелеш? які 300-400 років? наша молодь слухає кацапські пісні 18 століття?
показати весь коментар
16.12.2025 18:59 Відповісти
Це ти,пропонуючи поступово витісняти якісним укр контентом підарське,хуйню мелеш.Значить ми досі не українці а малороси якщо від язика відмовитися не можемо
показати весь коментар
16.12.2025 19:07 Відповісти
чому поступово? я пропоную швидко. у нас багато співаків, яких якщо трохи бити ногами по голові, то вони пишуть і співають нормальні пісні. а якщо не бити, то херню пишуть.
показати весь коментар
16.12.2025 19:09 Відповісти
Так,але бити нікому
показати весь коментар
16.12.2025 19:26 Відповісти
Віллі Токарєва?
показати весь коментар
16.12.2025 18:48 Відповісти
це що таке?
показати весь коментар
16.12.2025 18:49 Відповісти
Американський співак.
показати весь коментар
16.12.2025 18:53 Відповісти
серйозно? і ти його слухаєш? бо я такого не чув.
показати весь коментар
16.12.2025 18:56 Відповісти
Блатняк для емігрантів співав. Вони плакали, хотіли на родіну, але їхати не збирались .
показати весь коментар
16.12.2025 19:07 Відповісти
я таке не слухаю. то віктор федорович #394174 споживає таке г-но
показати весь коментар
16.12.2025 19:08 Відповісти
З часів касетних магнітофонів, на касеті з групою Кіно, в кінці, коли альбом уже закінчився, а місце ще було, там було записано пів пісні Віллі Токарєва .
показати весь коментар
16.12.2025 19:23 Відповісти
ну Кіно я чув, а токарева не чув.
показати весь коментар
16.12.2025 19:25 Відповісти
Давно пора заборонити на території України кацап'ячі пєсєнкі.
показати весь коментар
16.12.2025 19:03 Відповісти
От, чому не слухають пісні польські, словацькі, румунські, угорські, а лише фантомні болі за російською? Чому нікого не цікавить, хто з ким одружився чи розлучився серед європейських акторів, а за російських вболівають, як за рідню? Щодо мене, то я уже багато років ніяких "операцій ы" чи "мгновєній весни" не дивлюся і "міліон алих роз" не слухаю. Не тягне.
показати весь коментар
16.12.2025 18:53 Відповісти
які ви польські, словацькі, румунські, угорські пісні слухаєте? порадьте мені.
показати весь коментар
16.12.2025 18:57 Відповісти
Років 10 тому, задала собі таке питання і спробувала пошукати на ютубі польські. А не знайшла! Одну якусь пісеньку нарила, ура патріотичну "польська жона". Ютуб не зрозумів, що я від нього хочу , бо більше таким ніхто не цікавився. Сама я якось на пісні забила, раз на кілька місяців вмикаю. Все більше ролики на ютубі дивлюсь, або слухаю коли занята якоюсь роботою.
показати весь коментар
16.12.2025 19:18 Відповісти
я теж шукав, не прям таки зовсім з усієї сили, але шукав. в мене в основному американці в плейлисті, а європейців набагато менше, включно з українськими виконавцями. а до війни й кацапського було багато.

тому якщо є якісь норм пісні то можете писати.
показати весь коментар
16.12.2025 19:21 Відповісти
На концерти Квартал 95 ходите?
А не підскажеш, хто залишив Одесу без каналізації води, тепла світла тощо? Невже американці?
показати весь коментар
16.12.2025 20:03 Відповісти
ага ходжу, за тобою сидів на минулому концерті.
кацапи розбомбили.

ну так що ти з цими любителями кацапських пісень робити будеш?
показати весь коментар
16.12.2025 21:16 Відповісти
Особисто я ничого. За мене все робить пані Карма. І балистика кацапін. Нажаль з употороти та тупими страждають нормальні люди. Голосував поді за Ze та Слуг *****? Чи за півуна ротом шо обісрався без бою?
показати весь коментар
16.12.2025 21:39 Відповісти
Тобі так язик дорогий?
показати весь коментар
16.12.2025 18:30 Відповісти
адекватні люди це давно помітили, а місцеві незламісти - не помітили.
показати весь коментар
16.12.2025 18:41 Відповісти
А "адекватні" можуть раз і назавжди язик викинути з свого життя?
показати весь коментар
16.12.2025 18:54 Відповісти
і що станеться? заборони законом кацапський язік, в чому проблема?
показати весь коментар
16.12.2025 18:58 Відповісти
Повстання малоросів тоді станеться
показати весь коментар
16.12.2025 19:08 Відповісти
шо ти мелеш? яке повстання? фейспалм
показати весь коментар
16.12.2025 19:10 Відповісти
Ага,теза "мовнюки" де і коли зявилася?
показати весь коментар
16.12.2025 19:25 Відповісти
я такої тези навіть не чув. де ти цю х-ню береш? на ходу видумуєш?
показати весь коментар
16.12.2025 19:26 Відповісти
Погугли.Якщо не брешеш і дійно не пропустив то будеш неприємно вражений.А ще пошукай в тіндері та фб відео на якому в Одесі молодий хлоп відмовився з блогером узькощелепним спілкуватися і коменти почитай
показати весь коментар
16.12.2025 19:30 Відповісти
що таке тіндер? а в фб сам дивись - то ще та помийка.
показати весь коментар
16.12.2025 19:31 Відповісти
Виходь деколи з своєї бульбашки інформаційної
показати весь коментар
16.12.2025 19:50 Відповісти
На днях чула.
показати весь коментар
16.12.2025 19:40 Відповісти

показати весь коментар
16.12.2025 18:26 Відповісти
це російської музики не буде на стрімінгових платформах? чи українців забанять по регіону?
показати весь коментар
16.12.2025 18:26 Відповісти
Яких саме?
показати весь коментар
16.12.2025 18:42 Відповісти
цих забороняльщиків ...
показати весь коментар
16.12.2025 18:47 Відповісти
Нарешті. Нарешті у нас в більшості почали вважати що з свинособаками у нас нічого спільного не має бути. Щоб це дійшло українцям потрібно було свинособакам напасти повноцінною війною.
показати весь коментар
16.12.2025 18:41 Відповісти
Не забороняйте. Введіть податок за прослуховування рфійського музла стільки то центів. Буде платити чорт з рф чи ждун з України все одно. Гроші в фонд підтримки українських виконавців, на просування.
показати весь коментар
16.12.2025 18:47 Відповісти
Показово що найбільше за Шамана-Любе-Газпанова вболівають самі шалені борцухи з мобілізацією.
показати весь коментар
16.12.2025 18:55 Відповісти
А хто буде блокувати автівки з лепсом, тюремним шансоном, кіркоровим та іншими пі....ми з рф. Ну, так, україна ж на 4 році війни, цеж не Литва, чи Латвія, чи Естонія.
показати весь коментар
16.12.2025 19:23 Відповісти
Бетховена треба заборонити, бо то німець як і гітлер!!!
показати весь коментар
16.12.2025 19:47 Відповісти
Бетховен присвятив 8 симфонію українцю князю Разумовському. А кацапам треба заборонити існувати в цьому світі ...
показати весь коментар
16.12.2025 20:10 Відповісти
Кацапська має бути повністю прибрана з суспільного простору в Україні. Вибір мови на сайтах має бути без кацапської. Кацапи повністю прибрали український переклад всюди де тільки був вибір.
показати весь коментар
16.12.2025 20:06 Відповісти
Пані Івановська , кацапську музику можна спокійнісінько слухати і дивитись на Youtube ,що ви і його забороните ,така доросла жінка .а наївна як дитина.
показати весь коментар
16.12.2025 20:26 Відповісти
Ну, щоб шукати кацапську музику на Youtube- то вже треба мати доволі специфічні смаки. Може ти ще й лайно їси?
показати весь коментар
16.12.2025 20:50 Відповісти
Довбню ,я писав ,що на Youtube є кацапська музика ,а слухати її чи не слухати -це вже особиста справа . Якщо ти лайно їсиш - то вже твоя особиста справа ,
показати весь коментар
16.12.2025 21:39 Відповісти
Але ж ти слухаєш.
показати весь коментар
16.12.2025 21:47 Відповісти
Теперішню кацапську -ні та й ******* українську не дуже ,просто не люблю ******* музику ( за невеликим виключенням ) ,а от музику 70-80 років слухаю і українську , і російську і західну .
показати весь коментар
16.12.2025 21:55 Відповісти
А двушку міндича коли заблокуйте на москву?
показати весь коментар
16.12.2025 20:29 Відповісти
Нате вам кісточку про блокування пісень, а ми в цей час будемо обкрадати Україну.
показати весь коментар
16.12.2025 22:15 Відповісти