8777 відвідувачів онлайн

Трегубов про викрадення окупантами 50 людей на Сумщині: Це локальна провокація, а не масштабний прорив

окупанти викрали людей

20 грудня з прикордонного села Грабовське на Сумщині, що розташоване за кількасот метрів від російського кордону, на територію РФ було примусово вивезено близько п’ятдесяти місцевих жителів. Дітей серед них не було.

Про це в ефірі "Суспільне. Студія" повідомив начальник відділу комунікацій угрупування об'єднаних сил Віктор Трегубов, інформує Цензор.НЕТ.

Що відомо?

За його словами, ввечері та вночі підрозділи російської 36-ї бригади зайшли в район прикордонного села та намагалися проникнути у глибину України до одного кілометра. Російські військові вивезли до 50 цивільних з Грабовського. Це були переважно чоловіки.

Трегубов зазначив, що це були люди, які раніше відмовилися від евакуації. Село загалом було евакуйоване, воно є повністю прикордонним і розташоване безпосередньо на кордоні з РФ - російським підрозділам довелося пройти менш як два кілометри.

Воєнний злочин

У ніч заходу російських військових у цьому районі тривали бойові дії, і наразі, за словами Трегубова, тривають заходи з витіснення армії РФ. Водночас він наголосив, що з погляду гуманітарного права ситуація є воєнним злочином і фактично є викраденням цивільних осіб.

Цей випадок ще раз демонструє необхідність евакуації з безпосередньої зони бойових дій та з прикордонних територій", - додав він.

Провокація РФ

За словами Трегубова, дії російських військових не виглядають як спроба масштабного прориву або великої військової операції. За його оцінкою, йдеться про локальну провокацію на напрямку, який раніше не був ключовим, і значною її частиною стало саме викрадення цивільних осіб. Трегубов додав, що ці дії не мають стратегічних цілей і можуть бути спрямовані на політичну або інформаційну атаку.

Що передувало?

Раніше ЗМІ повідомили, що росіяни зайшли в прикордонне село на Сумщині й вивезли звідти півсотню людей. Згодом у ЗСУ інформацію підтвердили.

Топ коментарі
+17
Чому ми не контроюємо свій кордон? Хто за це відповість?
показати весь коментар
21.12.2025 12:03 Відповісти
+7
Знайшли слабке місце, треба очікувати на подальші провокації, проникнення діверсійних груп.
показати весь коментар
21.12.2025 12:02 Відповісти
+6
Має бути примусова евакуація! Ну що це таке? Лапті зайшли і поповнили обмінний фонд просто і без напрягів. Якщо ти ждун, ок, на тобі коридор через Нарву, вали собі, сумувати не будем.
показати весь коментар
21.12.2025 11:51 Відповісти

Завантаження...