9631 відвідувач онлайн

Німеччина розглядає участь "Росатома" у виробництві ядерного палива, - Politico

паливо,ядерне

Німеччина вирішує, чи дозволити російській державній компанії участь у виробництві ядерного палива на своїй території, попри повномасштабну війну Росії проти України.

Про це повідомляє Politico, передає Цензор.НЕТ.

Йдеться про французько-російське спільне підприємство, яке планує виробляти ядерні паливні стержні та збірки на заводі в місті Лінген на північному заході Німеччини. Оператором об’єкта має стати компанія Framatome - дочірнє підприємство французької державної енергетичної компанії EDF, тоді як російські компоненти постачатиме ТВЕЛ, що входить до структури "Росатома".

Проєкт очікує на остаточне схвалення німецької влади, рішення може бути ухвалене протягом найближчих тижнів. Наразі паливо російської розробки використовується у 19 радянських реакторах у п’яти країнах ЄС, а також у 15 реакторах в Україні.

У Framatome заявляють, що проєкт дозволить Європі "дуже швидко" зменшити залежність від російського ядерного палива, наголошуючи, що російські інженери не працювали на заводі в Лінгені, а контакти з російською стороною були обмежені з початку війни.

Ризики з боку РФ

Водночас у Німеччині проєкт викликає серйозні застереження з огляду на ризики безпеки та можливе російське шпигунство. Міністр навколишнього середовища Нижньої Саксонії Крістіан Майєр, відомство якого має остаточно затвердити проєкт, порівнює ситуацію з доступом "Газпрому" до газосховищ у Редені та застерігає від повторення подібної помилки з "Росатомом".

В експертному звіті 2023 року, підготовленому на замовлення федерального уряду Німеччини, співпрацю з "Росатомом" у Лінгені назвали потенційною загрозою національній і зовнішній безпеці, зокрема через ризики втручання в роботу об’єкта, впливу на рішення щодо безпеки та промислового шпигунства.

Заявку на ліцензію Framatome подала у березні 2022 року - через кілька тижнів після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Попри це, за даними Politico, у Берліні проєкт має підтримку, а Франція також виступає на його боці, хоча намагається не афішувати свою позицію.

Топ коментарі
+11
С газовой иглы на ядерную)
показати весь коментар
22.12.2025 17:14 Відповісти
+10
Це замiсть "Таурусiв"....
показати весь коментар
22.12.2025 17:12 Відповісти
+6
Німеччина розглядає участь "Росатома" у виробництві ядерного палива, як джерело фінансової підтримки рашистської машини смерті для України...
показати весь коментар
22.12.2025 17:15 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Це замiсть "Таурусiв"....
показати весь коментар
22.12.2025 17:12 Відповісти
С газовой иглы на ядерную)
показати весь коментар
22.12.2025 17:14 Відповісти
Вони з газової злізли під тиском штатів, які витісняють орків з ринку, а так б дальше його купували.
показати весь коментар
22.12.2025 17:34 Відповісти
Дєло Шрьодера-Меркєль живьот і пабєждаєт!
показати весь коментар
22.12.2025 17:36 Відповісти
Німеччина розглядає участь "Росатома" у виробництві ядерного палива, як джерело фінансової підтримки рашистської машини смерті для України...
показати весь коментар
22.12.2025 17:15 Відповісти
Господи, ну чого так багато тупих і ненажерливих тварюк в світі?
показати весь коментар
22.12.2025 17:17 Відповісти
А что насчёт нефтепровода "Дружба" Катенька? Или то другое?!
показати весь коментар
22.12.2025 17:25 Відповісти
Розхерачили "Дружбу", москвороте, ти що не в курсі? Пам'ятаєш обран і фіцо-дріцо пердаки рвали на своїх болотах? Отож бо.
показати весь коментар
22.12.2025 18:29 Відповісти
Тупі скоріше ті, хто вважає, що існує хоч одна влада у світі, яка готова жертвувати своїми інтересами заради когось. А в данному випадку люди просто порівняють плюси та мінуси, та приймуть рішення, я б не називав це тупістю.
показати весь коментар
22.12.2025 17:29 Відповісти
"Жадность фраєра згубіла" - є така приказка на фені. Тупість і жадібність європейських фраєрів і використовує бандит путін, бо жадібність їм затьмарює залишки здорового глузду. А ти я бачу у захваті від жадібних. Мабуть, сам такий.
показати весь коментар
22.12.2025 18:40 Відповісти
Цікаве спостереження - мій коментар не набрав жодного лайку. Висновок такий, що ніхто не згоден с цим простим твердженням. От і відповідь, чому в нашій країні все через одне місце - люди не хочуть думати.
показати весь коментар
22.12.2025 19:32 Відповісти
Отказываются от сжиженного, переходят на кацапскую ядерку.
показати весь коментар
22.12.2025 17:18 Відповісти
А може не обмежуватись тільки ядерним паливом? Нехай вже і ядерні заряди заоазом виробляють. Шоб не заморочуватись із доставкою, "в случає аткритава сталкнавєнія с НАТОй".
показати весь коментар
22.12.2025 17:18 Відповісти
Потрібно йти далі. Не тільки виробництво ядерного палива на території Німеччини дозволити, а й просто вибухових речовин, отруйних хімікатів,звичайних медикаментів. Хай росіяни також працюють на німецьких електростанція, водоочисних спорудах, залізних дорогах. Хай керують повітряним трафіком. Можна їх навіть допустити до поліцейських функцій. А що. Бізнес аз южуал. Але потім вже не плачте коли Німеччини не стане.
показати весь коментар
22.12.2025 17:20 Відповісти
«Росія ніколи не буде розвиненою. Це не той народ.

Будь-який союз України з Росією недоцільний і особливо вбивчий в економічному плані. Технологічно ми залишимося позаду всього світу.

Нам треба включатися в світові ринки. Нам потрібні знання, щоб розвивати технології, які є на заході, але ніяк не в Росії.

Ось я, росіянин до мозку кісток, але я вам кажу: нічого хорошого Україну не очікує, якщо вона піде в Росію".

Микола Амосов,

видатний український хірург, біокібернетик, філософ, письменник
показати весь коментар
22.12.2025 17:25 Відповісти
ну и???ну что ты тут скажешь???*******!
показати весь коментар
22.12.2025 17:26 Відповісти
справа меркельши і коля - досі жива

і звісно це чиста правда:
російські інженери не працювали на заводі в Лінгені, а контакти з російською стороною були обмежені з початку війни.
показати весь коментар
22.12.2025 17:26 Відповісти
можно ще з Іраном скооперуватись.

кількість довбойобів у ********* світі катастрофічно збільшилась під впливом потоку усіляких благ цивілізації.
показати весь коментар
22.12.2025 17:28 Відповісти
А чьо? Спільне виробництво шахедів. Гроші та устаткування - німецькі, заводи - в Ірані. Продукція розлітається як гарячі пиріжки!
показати весь коментар
22.12.2025 17:40 Відповісти
заспані бюргери, та спонсоруйте оркам-людожерам тоді вже й мило і мотузку, на якій кацапи вас і повісять.. а на милі можна ще й зекономити..
показати весь коментар
22.12.2025 17:31 Відповісти
Хто там ще вірить в гарантії безпеки від сша і Європи? Да вони сплять і мріють щоб поскоріше України позбутись і відновити зв'язки з московським режимом
показати весь коментар
22.12.2025 17:38 Відповісти
Диявол: "А що? Так можна було?"
показати весь коментар
22.12.2025 17:51 Відповісти
Українські АЕС вже давно і повністю перейшли на ядерне паливо виробництва американської компанії Westinghouse!! Не мутіть воду