4674 відвідувача онлайн

США затримали ще один нафтовий танкер "тіньового флоту" Sophia у Карибському морі

США затримали ще один танкер тіньового флоту Sophia у Карибському морі

Окрім нафтового танкера Marinera в Атлантичному морі, Сполучені Штати захопили в Карибському морі ще одне судно з підсанкційного "тіньового флоту" РФ –– танкер Sophia.

Про це повідомляє Південне командування ЗС США, інформує Цензор.НЕТ.

Що відомо

"Сьогодні вранці, під час передсвітанкової операції, Міністерство оборони США, у координації з Міністерством внутрішньої безпеки, без інцидентів затримало моторний танкер, який не має приналежності до держави та перебуває під санкціями", - йдеться у дописі.

Зазначається, що судно повʼязане з Венесуелою. США звинуватили танкер у "незаконній діяльності" у Карибському морі. 

  • Дані свідчать, що воно вийшло з Венесуели на початку січня у складі флоту суден, що перевозили венесуельську нафту до Китаю в "темному режимі" або з вимкненим транспондером.

"Завдяки операції "Південний спис" Міністерство оборони США непохитне у своїй місії щодо припинення незаконної діяльності у Західній півкулі. Ми захистимо нашу Батьківщину та відновимо безпеку та могутність по всій Америці", - наголосили американські військові.

"Злочинці світу, будьте насторожі. Ви можете втекти, але не можете сховатися. Ми ніколи не відступимо від нашої місії захищати американський народ і перешкоджати фінансуванню наркотероризму, де б ми його не знайшли, і крапка", - заявила міністерка внутрішньої безпеки США Крісті Ноем.

Що передувало

  • Нагадаємо, раніше Сполучені Штати захопили нафтовий танкер Marinera, пов'язаний з Венесуелою.
  • 30 грудня стало відомо, що на борту судна недбало намалювали російський прапор, очевидно, намагаючись вимагати захисту від Москви. А вже 31-го танкер був офіційно перейменований з Bella 1 на Marinera та зареєстрований у росії. Його порт приписки — Сочі.
  • Уряд Росії направив офіційну дипломатичну ноту з проханням до США припинити переслідування нафтового танкера Bella 1, який прямував до Венесуели й зараз втікає від американської берегової охорони в Атлантичному океані. Москва заявила, що судно зараз плаває під російським прапором.

Топ коментарі
+18
показати весь коментар
07.01.2026 17:48 Відповісти
+16
показати весь коментар
07.01.2026 17:47 Відповісти
+9
Схоже , комусь , сьогодні чумаданів не вистачить .......
показати весь коментар
07.01.2026 17:36 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Схоже , комусь , сьогодні чумаданів не вистачить .......
показати весь коментар
07.01.2026 17:36 Відповісти
Шоб неповадно було гуляти на чужій території
показати весь коментар
07.01.2026 17:37 Відповісти
Рядом с танкером была подводная лодка оркокомандующего, но она утонула от стыда!

Она утонула! (С)
показати весь коментар
07.01.2026 17:38 Відповісти
ні х* не зрозуміло. Так то "тіньовий флот" РФ чи венесуельський? по кому б'є дзвін?
показати весь коментар
07.01.2026 17:38 Відповісти
у будь-якому разі, у цього корита посиленого кацапського ескорту не було - звичайна тіньова наливайка *********/китай/венесуела
показати весь коментар
07.01.2026 17:50 Відповісти
трамповську нафту хотіли вкрасти
показати весь коментар
07.01.2026 17:43 Відповісти
Треба знімати шосту частину "Піратів Карибського Моря". Сценарій вже готовий.
показати весь коментар
07.01.2026 17:44 Відповісти
"Піратів Трампівського Моря"...
(це поряд з Мексиканською американською затокою)
показати весь коментар
07.01.2026 18:23 Відповісти
Трамп, зупинись! У кацапів підводних човнів не вистачить.
показати весь коментар
07.01.2026 17:46 Відповісти
показати весь коментар
07.01.2026 17:47 Відповісти
показати весь коментар
07.01.2026 17:48 Відповісти
Це вже ******* новим сценарієм нової Карібської кризи.
Максимальна ескалація для подальшого мирного вирішення справ у світі.
показати весь коментар
07.01.2026 17:49 Відповісти
це була нова криза ,кацапи обісрались
показати весь коментар
07.01.2026 17:54 Відповісти
було багато кацапських кораблів і підводний човен і шо ?
показати весь коментар
07.01.2026 17:56 Відповісти
пока нічого. Так московити зі своєї варшавянки ********** подивились на американські Delta Force з Navy Seal team six/devgdru і вирішили шо якось погано видно і краще просто наблюдати за професіоналами
показати весь коментар
07.01.2026 18:06 Відповісти
👀Щось несеться: РФ терміново вивозить працівників російського посольства з сім'ями з Ізраїлю - це вже третій рейс за останні 24 години, пише DIN

Є деякі новини, про які росію, ймовірно, повідомили.
показати весь коментар
07.01.2026 17:59 Відповісти
https://t.me/voinasordoy Война с Ордой. Сергей Ауслендер

Армада из американских заправщиков и транспортных самолетов летит на Ближний Восток. Заправщики - понятно для чего, транспортники могут перебрасывать спецназ и технику, например. Хоть ту же "Дельту", так отличившуюся при захвате Мадуро.

Это не факт, что прямо сегодня ночью начнется война, такое уже бывало, скажем в конце сентября 25 года, когда перебросили на Бл. Восток целый флот заправщиков. Но тогда ничего не случилось, сами американцы объясняли это "необходимостью усиления", есть у них такие дежурные формулировки.

Но! Авианосных групп в регионе сейчас нет, значит широкого участия армии США, видимо, не планируется. Хотя у Центрального командования есть свои возможности.

А удар все одно будет. Не сегодня, так завтра (это я образно, а не про конкретные даты).
показати весь коментар
07.01.2026 18:38 Відповісти
Господи бережі Ізраель ,там наші люди , окрім міндічів !!! ...