6155 відвідувачів онлайн

"Це наш найбільший сусід": Мерц озвучив перспективу відносин з Росією

Висловлювання Мерца про Росію

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що Росія залишається європейською країною, а в довгостроковій перспективі Європейському Союзу доведеться відновлювати баланс у відносинах із нею.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться у його виступі перед представниками бізнесу в німецькому місті Галле. За словами канцлера, така позиція є універсальною і не пов’язана з регіоном, у якому пролунала заява.

Бачення майбутнього Європи після війни

Фрідріх Мерц озвучив свою позицію під час публічного звернення, присвяченого перспективам Європи після завершення війни. Він наголосив, що стабільне майбутнє ЄС можливе лише за умови відновлення миру та гарантій свободи на європейському континенті.

"Якщо нам удасться досягти повернення миру і свободи в Європу, якщо ми знову знайдемо баланс у відносинах з нашим найбільшим європейським сусідом, а саме з Росією, тоді і ЄС, і ФРН зможуть упевнено дивитися в майбутнє після 2026 року", — заявив канцлер.

Він підкреслив, що Росія є найбільшим сусідом Європейського Союзу, і цей фактор неможливо ігнорувати під час стратегічного планування на десятиліття вперед.

Політичний сигнал і позиція Берліна

Мерц окремо зазначив, що його слова не пов’язані з тим, що виступ відбувався на сході Німеччини. За його словами, такі самі формулювання пролунали б у будь-якому іншому місті країни. Канцлер наголосив, що без досягнення миру та забезпечення свобод відновлення балансу у відносинах є неможливим.

Водночас офіційна позиція Берліна щодо війни в Україні залишається жорсткою. Німеччина продовжує засуджувати дії Росії та підтримувати Україну на міжнародному рівні.

  • Нагадаємо, раніше Фрідріх Мерц неодноразово заявляв про необхідність посилення допомоги Києву та досягнення стратегічної поразки Росії.
Топ коментарі
+5
Нет, война началась потому что твой барин решил что возьмёт Киев за три дня и что воевать будет только батальон "Азов' и правый сектор.
показати весь коментар
16.01.2026 00:58 Відповісти
+4
Хто вам дохтор? Самі ж хотіли ворога шапками закидати. Тепер закидуйте.
показати весь коментар
16.01.2026 00:34 Відповісти
+4
Та ви чи сліпі чи марахвона передивилися?! Ви що, не відчуваєте, що пахне капітуляцією? Уже всі це бачать: американці, європейці... І лише незламні українці все ще сподіваються, що ось-ось бойові ангели спустяться на землю і покарають зло.
показати весь коментар
16.01.2026 00:38 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
А можна якось Мерца привезти в Україну і залишити на добу переночувати в квартирі (навіть не в бліндажі ...) де температура лише + пара С ...?
показати весь коментар
16.01.2026 00:25 Відповісти
Хто вам дохтор? Самі ж хотіли ворога шапками закидати. Тепер закидуйте.
показати весь коментар
16.01.2026 00:34 Відповісти
Хто це "ви" ? Хто і кого хотів "шапками закидати" ?
показати весь коментар
16.01.2026 00:39 Відповісти
Надішліть це питання на мій мейл, там відповім. Мейл в мене в профілі
показати весь коментар
16.01.2026 00:41 Відповісти
Це ж кацап питає, що не зрозуміло? 😂
показати весь коментар
16.01.2026 01:06 Відповісти
Мерц повинен тебе батареї включити і подарувати валенки?
показати весь коментар
16.01.2026 02:06 Відповісти
вбий сусіда, гер Мерц !

і проблем не буде...

.
показати весь коментар
16.01.2026 00:26 Відповісти
В них армія мізерна для великої війни. Подивимось який вони контингент вони в
Гренландію відправлять.
показати весь коментар
16.01.2026 02:18 Відповісти
Спочатку Мерц і Макрон заявили, що їм з рускіми треба дипломатичні бесіди вести. А тепер зрадонька ще ближче… Це завуальоване, подібне до Трампівського- «росія дуже перспективний партнер, у нас спільні інтереси». У Мерца просто звучить по іншому. Облизують путіну 🥚🥚. Йде війна повним ходом, захоплюються території, а Мерц ворога умаслює щоб краще і точніше бив.
показати весь коментар
16.01.2026 00:29 Відповісти
Мелоні
Макрон
тепер Мерц
- всі , раптом , виявили бажання спілкуватись з ****** . Схоже - відбувається щось , про що нам не кажуть !
показати весь коментар
16.01.2026 00:31 Відповісти
Я думаю за спиной нашего зелёного дурачка готовится какое-то соглашение с Путиным. Украину просто потом поставят перед фактом. Либо мы соглашаемся-либо Европа прекращает помощь. Ну например. Много мы протянем?
показати весь коментар
16.01.2026 00:35 Відповісти
Так і буде .
Питання в іншому - що тоді робити ?
показати весь коментар
16.01.2026 00:37 Відповісти
Наверное должен начинать с абсолютной смены власти. Просто от верха до какого-то районного центра. Гнать всё зелёное нечисть. Собирать по с сусекам и людей для армии, и денег для этих людей. Беспощадно наказывать за коррупцию. Возвращать из-за границы призывного возраста мужчин. Создавать резерв. Да много чего. Только не с этим зелёным кварталом.
показати весь коментар
16.01.2026 01:03 Відповісти
Что ещё. Немедленно коалиция с Порошенко. Много В чём может помочь. Да только зелёный дебил быстрее удавится чем это сделает. Ещё вот что-нам надо делать поправку на дураков. Среди населения. Обратите внимание на комментарии некого Вова Вова 54 17 85. Просто больной человек. А ведь таких у нас 73%. Так что перспективы не радостные.
показати весь коментар
16.01.2026 01:17 Відповісти
Та ви чи сліпі чи марахвона передивилися?! Ви що, не відчуваєте, що пахне капітуляцією? Уже всі це бачать: американці, європейці... І лише незламні українці все ще сподіваються, що ось-ось бойові ангели спустяться на землю і покарають зло.
показати весь коментар
16.01.2026 00:38 Відповісти
Не сподівайся, кацапе, цього разу твоїй недоімперії вже не пощастить
і тут на твоє ниття ніхто не поведеться, можеш сушить лапті
показати весь коментар
16.01.2026 01:20 Відповісти
Головне сильніше вірити і голосніше кричати, тоді точно всі твої мрії збуваються)))
показати весь коментар
16.01.2026 02:14 Відповісти
Ось цього разу, коли зеля при владі кацапами не пощастить)) Та зелень вже 3 роки здає наші землі, а ви про лапті. Де нормальні коментарі...
показати весь коментар
16.01.2026 02:28 Відповісти
Всё вы говорите правильно Ангелина. Да только мир циничный и жестокий. не скажете с каких у ё в немцы до последнего должны впрягаться за нас? Ну вот не хотят они воевать, хоть ты тресни. И французы и бриты не хотят. Что вы им сделаете? то-то и оно. Кто нам виноват, что мы как дураки избрали такого зезед ента, который привёл нас до катастрофы? Маємо що маємо..
показати весь коментар
16.01.2026 00:34 Відповісти
Це своєрідне послання Трампу... Типу, якщо він продовжить тиснути на "європейських глобалістів", то вони наладять відносити з рф і без нього. Можуть навіть стати "партнерами" з рф, для "захисту" Європи, точніше Гренландії, від США.
показати весь коментар
16.01.2026 00:35 Відповісти
Ага на зло вівчарю вівці запустять вовка в стійло для охорони 😸🤣
показати весь коментар
16.01.2026 00:38 Відповісти
Бідолашне...
Колиж ти зрозумієш - вже небуде відносин ЕС і росії, бо ЕС і росія це два ВЗАЄМОВИКЛЮЧНІ елементи!
Буде або росія, або ви!
показати весь коментар
16.01.2026 00:30 Відповісти
вони НЕ хочуть цього розуміти і все
показати весь коментар
16.01.2026 00:46 Відповісти
Європейський Союз будувався на конкретних принципах . Але якщо європейці , зараз , самі так легко від них відмовляються - отже вони приречені і приречений їх союз !
показати весь коментар
16.01.2026 00:34 Відповісти
На скільки пам'ятаю, війна почалася через те, що українці захотіли в цей союз, а ще в потужний блок НАТО, який на межі розвалу. Я правильно пам'ятаю? Чи щось не те?)
показати весь коментар
16.01.2026 00:46 Відповісти
Нет, война началась потому что твой барин решил что возьмёт Киев за три дня и что воевать будет только батальон "Азов' и правый сектор.
показати весь коментар
16.01.2026 00:58 Відповісти
Війна почалася з анексії Криму, а потім почалися бойові дії на Донбасі. При чому тут Київ?
показати весь коментар
16.01.2026 01:00 Відповісти
Розруха в тебе і в туалеті і в голові.Тобто, українці захотіли в ЄС і НАТО,тому ***** і напав!?А як що би не хотіли,то би не напав ,так дурню???
показати весь коментар
16.01.2026 02:26 Відповісти
Що цікаво, чувак на баріна не відреагував 😂
показати весь коментар
16.01.2026 01:05 Відповісти
Погано памʼятаєш. Війна відновилася, а не почалася, з моменту розвалу совка. Просто вона, ця війна, велася у інших вимірах, і лише інколи на мить зʼявлялася на ясні очі тих, хто не хотів цього бачити та усвідомлювати. А потім знов зникала, і всі одразу та з полегшенням ж забували про неї. Паказалось.
А взагалі то цій війні багато сотень років, тож вчіть історію
показати весь коментар
16.01.2026 01:03 Відповісти
Ага, багато тисяч років цій війні, в може й мільйонів. Цього ми точно не знаємо, бо динозаври не писали книжки з історії 😂
показати весь коментар
16.01.2026 01:05 Відповісти
Що, закрутився москалик, як вуж на пательні? 😂
показати весь коментар
16.01.2026 01:09 Відповісти
Бач кацапе ,тобі і власовці вподобайкають.
показати весь коментар
16.01.2026 02:28 Відповісти
Коли Корчинський , разом з УНСО , воював на боці кацапських "казачків" в Придністров'ї - чому ніхто про це не хоче згадувати ?
показати весь коментар
16.01.2026 01:05 Відповісти
Чому ж? Ще згадують всі як Корчинський був у дугіна… разом із цим, як його? що охуільон разів ходив на бойові у тил ворога, і що війну за два тижні закінчував. забув вже…
Щоправда я не розумію до чого зараз тут Корчинський?
показати весь коментар
16.01.2026 01:13 Відповісти
До того , що збройна співпраця з ворогом - злочин без терміну давності .
Але , схоже , в людей дуже коротка пам'ять і цим завжди будуть користуватися і розмови про "цій війні багато сотень років" - нічого не варті .
показати весь коментар
16.01.2026 01:18 Відповісти
Не бачу звʼязку між памʼяттю про чиюсь там співпрацю та про історію протистояння
показати весь коментар
16.01.2026 01:22 Відповісти
Спочатку кацапи спалювали села та кишлаки, а потім сини цих поневолених народів неволили інші народи. Історію я добре знаю, тож тобі, кацапе, тут не перепаде.
показати весь коментар
16.01.2026 01:16 Відповісти
Тобі навіть прикидатися валянком не треба, ти валянок і є. Навчись читати, немите
показати весь коментар
16.01.2026 01:25 Відповісти
І найголовніше - замбійська гієна тобі брат, лапоть. Не примазуйся
показати весь коментар
16.01.2026 01:27 Відповісти
Напиши мені на електронну скриньку, поговоримо. Подивимось, який ти експерт... Хоча я впевнений, що ти засциш один на один поговорити
показати весь коментар
16.01.2026 01:34 Відповісти
Я особисто із кацапами припинив розмовляти з 14 року. Сенсу немає, можу хіба що ***** послати. Герой **** 😂
показати весь коментар
16.01.2026 01:42 Відповісти
Типове незламне сцикло 🤣
показати весь коментар
16.01.2026 01:45 Відповісти
йди *****, біологічний непотріб
показати весь коментар
16.01.2026 01:46 Відповісти
Не українці разом з кацапами, а вся система яка нібито було "союзом равноправних народов" русіфікувала і підкорювала інші народи, в першу чергу українців, а потім використовувала українців у своїх імперсько-завойовницьких амбіціях, наприклад у афганській війні.
показати весь коментар
16.01.2026 01:23 Відповісти
Так чому українці не повстали проти цього? Чому не влаштували Майдан? Що, страшно було? А як же легендарна незламність українського народу?
показати весь коментар
16.01.2026 01:32 Відповісти
Дурню неосвічений,українці воювали проти комуняк і совка в УПА,тільки твої предки кацап очко їм лизали і служили в них вертухаямм.
показати весь коментар
16.01.2026 02:33 Відповісти
Чули вже про пєчєнєгів і уроки історії від плішивого шиза, ти свій талант тратиш тоже не туди 😁
показати весь коментар
16.01.2026 02:18 Відповісти
А на вашу думку українці мали б хотіти у якийсь там союз з росією?
показати весь коментар
16.01.2026 01:16 Відповісти
У ********* йо*нутому світі, в якому відсутнє міжнародне право, неважливо, чого ти хочеш, або не хочеш. Є право сильного, з яким ти миришся, намагаєшся балансувати, або вмикаєш гордого незламного останнього із могікан і отримуєш премію Дарвіна. Правда, посмертно.
показати весь коментар
16.01.2026 01:19 Відповісти
Ви здохнете швидше
показати весь коментар
16.01.2026 01:24 Відповісти
Такі коментатори тут зібралися, один типу Про Рок намагається вкласти в уха, що Україна приречена і треба йти під рашку, інші типу Бесія і Вася Петров намагаютьсядовести який поганий західний світ.
показати весь коментар
16.01.2026 02:42 Відповісти
Пішла в хід Z- пропаганда.
показати весь коментар
16.01.2026 01:25 Відповісти
Так, Трамп якраз зараз займається з-пропагандою і топче міжнародне право і демонструє як працює право сильного. Світ змінився. І той, хто перший це зрозуміє, буде мати більше шансів на виживання.
показати весь коментар
16.01.2026 01:28 Відповісти
Ви тут всі живете в ілюзорній бульбашці. Ви не розумієте, що відбувається, їсте те, що вам всиплять в корито. Скажеш тут щось, щоб вас привести до тями, одразу бан. Ну як хочете. Ваше право вмирати.
показати весь коментар
16.01.2026 01:30 Відповісти
Життя в ілюзії приємніше за гірку правду
показати весь коментар
16.01.2026 02:19 Відповісти
Їдять з корита у росії ту пропаганду яку створюють канали типу соловйова, іншої альтернативи у них нема, да здається російському стаду це і не потрібно, вони хочуть цієї пропаганди і їдять її з задоволенням.
показати весь коментар
16.01.2026 02:32 Відповісти
Стати в позу раком перед вбивцею і маньяком, яким є лаптестан,то це не про виживання,а знищення до кінця .
показати весь коментар
16.01.2026 02:36 Відповісти
Всі питання і пропозиції до мене на електронну скриньку, адреса в мене в профілі.
показати весь коментар
16.01.2026 02:43 Відповісти
От трамп едарас , а вибачте це потужна Європа, від " таурсів" до :" з маньяком можна миритися"😸
показати весь коментар
16.01.2026 00:35 Відповісти
Ну от і все .. Країна вбивця це наш сусід , і ЄС доведеться відновлювати з нею відносини . )) З вбивцею ..
Більше тут і додати нічого .. Занавес .
..
показати весь коментар
16.01.2026 00:45 Відповісти
А що! Зручно! Хай українці вмирають а ми в них за спинами будемо торгувати! Покидьки німецькі, не даром їх пошматували як брудну ганчірку після війни.
показати весь коментар
16.01.2026 00:46 Відповісти
Хіба лише німецькі ?
показати весь коментар
16.01.2026 01:01 Відповісти
ніт ,просто меркантільність зашкалює в ЄС , тим більше ,шо ху* ло подає посили ,шо він втримає тюрму народів у своїх кордонах ,і всьому світу і надалі вистачить грабувати ,як казахів так і якутів , з ямалом ...але для цьогт йому треба Україна ,тому шо всі хліба хочуть з черешнею ...
показати весь коментар
16.01.2026 00:57 Відповісти
Твк шо готуй манатки
показати весь коментар
16.01.2026 01:02 Відповісти
Казахи зараз дуже активно стеляться під росію і навіть намагаються вказувати нам, чого не можна робити.
показати весь коментар
16.01.2026 01:27 Відповісти
Правильно, одним треба розповідати казки про тиск, потужні санкції і справедливий мир, а для інших готувати торговельні контракти.
показати весь коментар
16.01.2026 00:57 Відповісти
У Європі нарешті стали прозрівати.
показати весь коментар
16.01.2026 01:59 Відповісти
Ім історію викладають?
показати весь коментар
16.01.2026 02:16 Відповісти