4231 відвідувач онлайн

"Воювати все одно доведеться: або за Україну, або проти неї": шлях бійця "Рейду" Крюгера – від бізнесмена до снайпера

Снайпер 413 полку СБС "Рейд" Юрій із позивним Крюгер

Із початком повномасштабного російського вторгнення підприємець Юрій закрив бізнес та пішов до армії. Багатодітний батько пройшов шлях від стрільця до снайпера та інструктора "Дроноциду" у 413 полку Сил безпілотних систем "Рейд".

Про свою історію він розповів "Рейду", передає Цензор.НЕТ.

Більше про шлях Юрія

Юрій із бойовим позивним Крюгер родом із Полтавщини — невеликого селища Машівка. До повномасштабної війни жив у Києві, мав власний бізнес із виготовлення меблів на замовлення у престижному торговельному центрі. Одружений, виховує чотирьох дітей.

Після початку повномасштабного вторгнення Юрій закрив бізнес, продав товар і ухвалив рішення піти у військо.

Однак потрапити до Сил оборони вдалося не одразу — понад місяць він щодня приходив до військкомату, "як на роботу". Після навчального центру його розподілили до 81-ї десантно-штурмової бригади, де він пройшов шлях від стрільця до снайпера.

Служба у "Рейді"

Згодом Крюгер займався вогневою підтримкою пілотів і споттерів у 14-му полку Сил безпілотних систем, а нині служить у підрозділі "Рейд". У полку його знають як сильного інструктора та фахівця своєї справи.

  • За словами Юрія, війна кардинально змінила його внутрішній стан і життєві цінності. Те, що нервувало в цивільному житті — фінанси, побут, навіть футбол, яким він займався раніше, — втратило значення. Головне зараз — зберегти життя побратимів і максимально підготувати їх до нестандартних бойових ситуацій.

Він переконаний: воювати все одно доведеться.

"Або ти будеш в Силах оборони України воювати за свою землю та країну, або опинишся на окупованих територіях і будеш йти проти українців у складі окупаційної армії", - наголошує боєць "Рейду".

Можливе зупинення бойових дій Крюгер розцінює лише як паузу для відновлення й підготовки ЗСУ до наступного етапу боротьби з Росію. Адже, за його словами, з таким сусідом розслаблятися не доводиться.

Службу в "Рейді" Юрій цінує за дружній колектив, взаємну підтримку та роботу на результат. Як інструктор курсу "Дроноцид" він спілкувався з бійцями різних підрозділів і каже: багато хто заздрить атмосфері в "Рейді", адже прискіпливий добір особового складу та адекватність командирів на всіх рівнях — рідкість для війська.

Топ коментарі
+15
Ну, особисто я радий що ти виїхав. Жити в одній країні з таким як ти бидлом- не хотілося б. Еталонний герой кацапських анекдотів. Людина без гордості та Батьківщини. За шмат гнилої ковбаси і рідну матір продаси...
показати весь коментар
26.01.2026 18:20 Відповісти
+13
Судячи по амер. прапорцю, ти вже виїхав. Якого біса ти лізеш на український сайт і принижуєш тих, хто бореться. Я пішов добровільно на війну за виживання нації, ти втік за кордон. Я ж не пишу тим, хто втік в Америку, що вони чорти, втекли і втекли. А ти чому про якись третій варіант ляпаєш? Україна 4 роки веде тяжку страшну ОБОРОННУ війну. І ми витримаємо цей жах. А ти сиди собі за кордоном і забудь про Україну, ти ж вибрав третій варіант. Америці вітання🖐
показати весь коментар
26.01.2026 18:25 Відповісти
+9
Або ти будеш в Силах оборони України воювати за свою землю та країну, або опинишся на окупованих територіях і будеш йти проти українців у складі окупаційної армії",

Ну а є таке,коли люди не хочуть цієї країни,бо ж постійно виїжджають.
показати весь коментар
26.01.2026 18:27 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Ну, особисто я радий що ти виїхав. Жити в одній країні з таким як ти бидлом- не хотілося б. Еталонний герой кацапських анекдотів. Людина без гордості та Батьківщини. За шмат гнилої ковбаси і рідну матір продаси...
показати весь коментар
26.01.2026 18:20 Відповісти
Прямо як міндіч
показати весь коментар
26.01.2026 18:41 Відповісти
А кому ти нахрен потрібний?
показати весь коментар
26.01.2026 18:22 Відповісти
А чому воно тут має розглядатися? Любий варіант кожен сам собі хазяїн роглядати. Тут людина свою точку зору викладає, а хтось виїжджає, перепливає через Тису, блукає в горах поки врятують (може і не всіх встигають врятувати). Кожен обирає свій шлях самостійно…
показати весь коментар
26.01.2026 18:23 Відповісти
Воно то так. Але трошечки не так.
показати весь коментар
26.01.2026 18:29 Відповісти
Судячи по амер. прапорцю, ти вже виїхав. Якого біса ти лізеш на український сайт і принижуєш тих, хто бореться. Я пішов добровільно на війну за виживання нації, ти втік за кордон. Я ж не пишу тим, хто втік в Америку, що вони чорти, втекли і втекли. А ти чому про якись третій варіант ляпаєш? Україна 4 роки веде тяжку страшну ОБОРОННУ війну. І ми витримаємо цей жах. А ти сиди собі за кордоном і забудь про Україну, ти ж вибрав третій варіант. Америці вітання🖐
показати весь коментар
26.01.2026 18:25 Відповісти
Є варіант що пише він з ТОТ під американським проксі.
показати весь коментар
26.01.2026 18:30 Відповісти
До речі, є дуже велика ймовірність, що лапті викоритовують молодь з ТОТ в якості інтернет-тролів тому, що ті володіють українською мовою і не будуть писати про пекельні борошна, і плюс їх можна вербувати за "миску рису".
показати весь коментар
26.01.2026 19:55 Відповісти
І не тільки як тролів. Особисто допитував кацапського солдатика з Запоріжської області.
показати весь коментар
26.01.2026 20:08 Відповісти
Це біль, друже. В мене була історія в квітні-травні 2022, яку я дотепер не можу забути. Суть історії: Я тоді ще був моб. ГСВ і ми тільки заільнили Київщину, познйомився тоді з колегою (теж ГСВ, тільки контрач), суть в тому що він з батьками в 14 році втекли з Луганська на Київщину, а його двоюрідний брат, тоді ще малий хлопець залишився там з ватною мамою, яка чекала лаптєй. Тоді в 22 році той пацан виріс і став справжнім українським націоналістом, і це в окупованому Луганську. Він хотів втекти і воювати у взводі брата. Коротше, ми почали шукати і знайшли людей, хто би міг допомогти з евакуацією, мала початись справжня операція) Закінчилось все тим, що його мама вичислила план малого, сказала, що якщо він втече, вона повіситься, а сама побігла в "горсовет" і здала сина окупантам. Малого через два дні мобілізували в армію Линири, хоча 18 років йому мало бути аж в жовтні, і він або загинув в м'ясному штурмі, або його замордували на підвалі. Цю історію всю до мобілізації розказала його мама, коли подзвонила сестрі в Обухів, причому це було гордо типу "хер вам, а не мій син".
Комент трохи завеликий, але рівень такої огидної зради просто не дає викинути це з голови.
показати весь коментар
26.01.2026 21:48 Відповісти
а тому що він чоловік з великої літери
показати весь коментар
26.01.2026 18:26 Відповісти
А тому, що Юрій говорить про українців!
показати весь коментар
26.01.2026 18:28 Відповісти
це буде не справедливо по відношенню до тих, хто воював і хто зараз воює
показати весь коментар
26.01.2026 18:30 Відповісти
хоча дійсно є питання: за що ця війна (проти чого - і так зрозуміло)
показати весь коментар
26.01.2026 18:32 Відповісти
"Виїхать" КУДИ? "Колись читав одну сентенцію, яку приписують Черчілю, стосовно таких "непротивленців" - "виїжджателів". Там було десь таке : "Люди подібні, нагадують істот, які вважають за "правильне", закликать до миру, в надії, що крокодил наїсться, і до них не дійде черга..."
показати весь коментар
26.01.2026 18:34 Відповісти
>"Виїхать" КУДИ?

ідіотське запитання, виїхати можна хоч в зімбабве, хоч в Польщу.
показати весь коментар
26.01.2026 18:35 Відповісти
У Зімбабве війна "в"ялотекуча", триває вже десятки років... До Польщі доберуться, переступивши через трупи бійців ЗСУ. А там і до Нідерландів недалеко... Чи у тебе "Амстердам" - на березі "Истринского водохранилища"?
показати весь коментар
26.01.2026 18:41 Відповісти
Пояснюю ще раз: виїхати можна в будь-яку країну, хоч в Австралію.

>У Зімбабве війна "в"ялотекуча", триває вже десятки років

Але повномасштабної немає, отже вже краще.

>До Польщі доберуться, переступивши через трупи бійців ЗСУ.

у Польщі і рф є спільний кордон, раптово.

>А там і до Нідерландів недалеко... Чи у тебе "Амстердам" - на березі "Истринского водохранилища"?

А я взагалі в Україні.
показати весь коментар
26.01.2026 18:46 Відповісти
Я тобі дав змістовну відповідь...
Стосовно "я в Україні" - я вже "повірив"... Ти тепер напиши, що через "Старлінк", "прямо з окопу", пишеш - тому в тебе прапорець Нідерландів...
показати весь коментар
26.01.2026 18:50 Відповісти
український старлінк має, раптово, українську айпі адресу

а у мене VPN, може хочу японську чи американську обрати
показати весь коментар
26.01.2026 18:53 Відповісти
"Вірю"... От прямо "кривавими слізьми плачу" - але "вірю"...
показати весь коментар
26.01.2026 18:55 Відповісти
мені якось пофіг, я більше іншим користувачам пояснюю, бо VPN досить прикольна штука, ще й приховує, що ви скачуєте через торенти.
показати весь коментар
26.01.2026 18:58 Відповісти
В мене браузер Опера,автоматично ставить впн Нідерланди,але інтерфейс дуже зрозумілий,та ще й додаток ші є,провайдер український -це по смартфону.
Комп прямо видає укр.прапорець,без ніяких впн.
показати весь коментар
26.01.2026 19:41 Відповісти
А мені - тим більше... Якби ти тут не вів кацапську пропаганду "фсьопрапальства", та втечі - я-б на тебе і уваги не звернув (як не звертав до цього часу - коли ти займався більш-менш пустопорожньою болтологією).
показати весь коментар
26.01.2026 23:35 Відповісти
я веду пропаганду ядерної зброї і необхідності її створення задля існування незалежної України
показати весь коментар
26.01.2026 23:50 Відповісти
З палати №6?
показати весь коментар
26.01.2026 23:52 Відповісти
А проксі- то щоб інтернет не так швидко працював, бо з крісла здимає, чи паралельно вконтактік з одноглазніками моніториш?
показати весь коментар
26.01.2026 18:52 Відповісти
Проксі щоб зелені боти скавчали, бо їх шефа петрова скоро посадять 😁
показати весь коментар
26.01.2026 18:54 Відповісти
>чи паралельно вконтактік з одноглазніками моніториш?

я цим лайном (як і гойбуком) ще до заборони не користувався, зараз - тим більше. Хоча було би непогано зробити собі акк в однокласніках і тролити русню, але для цього наче треба мати росіянський номер телефону чи айпі.

>А проксі- то щоб інтернет не так швидко працював, бо з крісла здимає

VPN - для того, щоб не розголошувати мою реальну айпі адресу рандомним сайтам, на які я заходжу. Серед них й іміджборди, де я не хочу світитися.
показати весь коментар
26.01.2026 18:55 Відповісти
Ти називаєш того, хто захищає Україну зеленим пропагандистом. Розумієш до чого ти опустилось? Як ти думаєш, якщо СОУ припинять боротьбу, тільки тому, що гнила влада у нас, що тоді буде з усім українським народом?
показати весь коментар
26.01.2026 18:32 Відповісти
Або ти будеш в Силах оборони України воювати за свою землю та країну, або опинишся на окупованих територіях і будеш йти проти українців у складі окупаційної армії",

Ну а є таке,коли люди не хочуть цієї країни,бо ж постійно виїжджають.
показати весь коментар
26.01.2026 18:27 Відповісти
Спочатку "люди" наголосували ср@кою, а потім "не хочуть цієї країни". Є й таке .
показати весь коментар
26.01.2026 18:37 Відповісти
Є навіть таке,коли спеціально наголосували і втекли ще,перед великою війною.
показати весь коментар
26.01.2026 20:18 Відповісти
Є варіант попасти в Буковель і стояти в чергах на під'йомник
показати весь коментар
26.01.2026 20:46 Відповісти
Ті хто може поїхати в дорогий Буковель,може і в інші країни поїхати.
показати весь коментар
26.01.2026 21:22 Відповісти
Ти для себе цікавишся, чи так, спитать?
показати весь коментар
26.01.2026 18:45 Відповісти
За кого голосував? Аби не Порошенко?
показати весь коментар
26.01.2026 18:47 Відповісти
якщо відкрити кордони, то не залишиться тих, хто зможе приєднатися до ЗСУ -> русня з часом переб'є захисників і окупує всю Україну -> буде геноцид тих, хто залишиться тут.
показати весь коментар
26.01.2026 18:47 Відповісти
Що поганого в геноциді москворотих?
показати весь коментар
26.01.2026 18:55 Відповісти
Повага Юрію!
показати весь коментар
26.01.2026 18:45 Відповісти
Вибрати шлях воїна і його пройти не кожен здатен. Мета кожного воїна - загинути в бою і попасти в пантеон героїв.
Тут деякі обозні кошовари та асенізатори, які не захотіли стати воїнами та втікли - агітують інших стати героями.
Природжений бути воїном сам вибере свій шлях, без скавчання підворотніх сцикливих шавок.
показати весь коментар
26.01.2026 18:47 Відповісти
Воювати має захід за те що вкрав Українську ядерну зброю, а ЗСУ мають його змусити. Оце і буде справжнім захистом нації.
показати весь коментар
26.01.2026 18:57 Відповісти
Наприклад ?
Бусифікувати "ненавчених воєвати" європейців і швейцарців і норвегів ? Чи ставити в приклад Ухілеса і оболтусів-дегражантів які двушку шлють
показати весь коментар
26.01.2026 20:33 Відповісти
Samson option.
https://en.wikipedia.org/wiki/Samson_Option
показати весь коментар
26.01.2026 21:19 Відповісти
Ох зараз ухилянти-ждуни розверещаться.
показати весь коментар
26.01.2026 19:08 Відповісти
Ухилянтів не існує. Є зраджені за будапештським меморандумом українці, що розраховували на мирне життя віддавши ядерку за обіцянки...
показати весь коментар
26.01.2026 19:10 Відповісти
Україна почала вивозити тактичну ядерну зброю ще у 1992 році. До травня 1992 року всі тактичні ядерні боєголовки вже були переміщені до Росії.
показати весь коментар
26.01.2026 20:12 Відповісти
Не Україна почала, а Україну зрадили керманичі-комсомольці, чиї зелені дітки зараз при владі, та у суддівській мафії.
показати весь коментар
26.01.2026 20:18 Відповісти
Тобто якби зараз у України була ядерка ти б був у окопі?
показати весь коментар
26.01.2026 20:29 Відповісти
Якби в України була ядерка війни б не було НІКОЛИ НІ З КИМ
показати весь коментар
26.01.2026 21:21 Відповісти
Все це балачки. Захід поставив ціль зменшити кількість країн з ЯЗ, якими бусами та брязкальцями це вдалося зробити - вже історія і до справи не підшиєш.... У всіх рильце у пушку, комуністи ( кучма, кравчук, прем'єри та депутати ) НЕ діяли в інтересах будування Державності, це вже очевидний факт.
Хорвати теж хотіли мирного життя а не війни, та вони відстояли незалежність, Державність від ПГМ-двуголової🇷🇸 Сербії. І Грузини і Молдавани ..
показати весь коментар
26.01.2026 20:38 Відповісти
Населення сербії лише вдвічи більше Хорватії, і не мали ядерки. Це неспівставні речі.
показати весь коментар
26.01.2026 21:23 Відповісти
Коли поліція піде воювати? Вони єталонні ухилянти
показати весь коментар
26.01.2026 19:34 Відповісти
Дак любой прих....ет от такой переспективы. Если тебя не убъет кацап - тебя убъет солдат НАТО. Делайте свой выбор, шановні панове
показати весь коментар
26.01.2026 19:56 Відповісти
Наш вибір - ядерка.
показати весь коментар
26.01.2026 19:58 Відповісти
Я читал о проекте "Марс Один", там набирали добровольцев для полета на Красную планету в один конец, безвозвратно. Улетаешь и живёшь там до конца жизни. Вроде даже 26 украинцев согласились🥴. Если тут совсем запахнет керосином - украинцам следует рассмотреть вариант сбегания на Марс😆
На Марсе никто не достанет, это уж точно. И Орешник туда не добивает.
показати весь коментар
26.01.2026 20:18 Відповісти
Є мінус - повна залежність від Хазяїна станції. Умовний технофашист Ілона Маркс може диктувати все, коли в його лапах постачання кисню, води, їжі, енергії, зв'язку, інтернету, фільтрів, запчастин тощо тощо...
Ідеальна фашисто-утопія, абсолютне рабство, абсолбтна влада.
показати весь коментар
26.01.2026 20:42 Відповісти
До москви можна добратися і без балістики - диверсантами. За 4 роки нема політичної волі.
показати весь коментар
26.01.2026 19:47 Відповісти
Як би так принизити воїна-добровольця і шоб нє забанілі. Треба добре подумати перед висером, потьортиє комєнти говорят о мноґом🤔
показати весь коментар
26.01.2026 22:32 Відповісти
Чергова подібні інтерв'ю, отже знову "все погано".
показати весь коментар
26.01.2026 20:24 Відповісти
Щоб не забанили, можна злегка заперечити: не кожен може бути воїном по ряду причин,воїна треба виховувати,ос треба берегти,як зіницю ока.
І головне перемога над окупаційними військами,а не кожен там буде...
А як це зробити, мають скерувати гш і гк
показати весь коментар
26.01.2026 20:36 Відповісти
Воювати можна і в тилу з папірцями діловодом, а потім після війни бити себе в грудак "я воював!" Дивлячись на те скільки зараз людей сидить в тилу то звісно питань не виникає, прекрасно знають що в окопі без підтримки держави ти пристріляна мішень, скільки будеш жити , це тільки питання часу...Повинно додатково "гріти" і те скільки сьогодні двушок відправили в москву але воно чогось не виходить.
показати весь коментар
26.01.2026 20:43 Відповісти