7361 відвідувач онлайн

Передача Донбасу не зупинить війну і ослабить Україну перед новим наступом РФ, - The New York Times

Чи віддасть Україна весь донбас

Будь-які поступки на Донбасі в межах мирної угоди не зупинять війну, а лише дозволять Росії накопичити сили для більш широкого наступу вглиб України.

Про це пише The New York Times, інформує Цензор.НЕТ.

Навіщо Росії весь Донбас?

Аналітики попереджають, що наполеглива вимога країни-агресорки передати їй повний контроль над Донецькою областю може бути не просто спробою "зберегти обличчя".

Зокрема, є побоювання, що здача Слов'янська і Краматорська позбавить Україну найпотужнішої лінії оборони на сході.

Частина Донецької області, яка нині під контролем України, є однією з найбільш укріплених частин фронту, оскільки оборонні споруди тут зводилися з 2014 року, задовго до повномасштабного вторгнення РФ.

На думку аналітиків, якщо мирний план провалиться вже після передачі територій - Росія опиниться в ідеальній стратегічній позиції для початку нового вторгнення вглиб ослабленої України.

Вразливість України

"Втрата цих укріплень зробить Україну більш вразливою до будь-якої майбутньої російської атаки", - переконані аналітики.

Також зазначається, що захоплення решти Донеччини може допомогти диктатору Путіну сформувати наратив перемоги.

"Частина Донецької області, яку досі утримує Україна, має символічне значення. Вона включає Слов'янськ, місто, де Москва у 2014 році розпочала те, що вона назвала проросійським "сепаратистським" повстанням. Невдача Москви у захопленні міста, яке російська пропаганда зображує як колиску так званої "російської весни", після 12 років спроб може загострити критику з боку провоєнних націоналістів", - наголошує видання.

Топ коментарі
+23
Знищення росії - має бути ціллю Всього вільного світу. Інші варіанти не розглядаються - взагалі.
показати весь коментар
01.02.2026 11:12 Відповісти
+13
Саме так воно і є.
Угоди, про які Трамп весь час марить - це намагання допомогти ху"лу знищити Україну.
показати весь коментар
01.02.2026 11:16 Відповісти
+12
Дійшло хоч комусь в Трампонії !!!
показати весь коментар
01.02.2026 11:12 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Знищення росії - має бути ціллю Всього вільного світу. Інші варіанти не розглядаються - взагалі.
показати весь коментар
01.02.2026 11:12 Відповісти
Хто тобі сказав, що не розглядаються, сі цзіньпінь? Чи подоляк на марафоні?
показати весь коментар
01.02.2026 11:19 Відповісти
правильно, но они хотят сначала. до последнего украинца
показати весь коментар
01.02.2026 12:32 Відповісти
Дійшло хоч комусь в Трампонії !!!
показати весь коментар
01.02.2026 11:12 Відповісти
а навіщо тампону це ? В нього іншіх проблем вистачає, він по іншому мислить та має іншу мету - отримати премію, мати гарні стосутнки з ху*лом, навіть фото повісів

показати весь коментар
01.02.2026 11:23 Відповісти
Нууу, незалежні (тобто чесні) журналісти всюди і у всі часи були розумні і адекватні. США - не виняток.
показати весь коментар
01.02.2026 11:48 Відповісти
Дайте почитати Зеленському The New York Times, а то він хоче "досягти згоди щодо територіальних питань"
показати весь коментар
01.02.2026 11:13 Відповісти
Да невже не зрозуміло, що зелена мразота здасть усю України заради своєї індульгенції.
показати весь коментар
01.02.2026 11:50 Відповісти
с окопа пишешь, чмольник?
показати весь коментар
01.02.2026 12:54 Відповісти
Ну тут палка з двох кінців, коли два міста тримають оборону найбільшої країни Європи то це вже біда, а по друге внас що більше ніде укріплень не будували і що це значить Росія опиниться в ідеальній стратегічній позиції для початку нового вторгнення вглиб ослабленої України Джерело: https://censor.net/ua/n3598293, а в Україні і надалі в цей період будуть красти 🤬
показати весь коментар
01.02.2026 11:14 Відповісти
Та журналіст буквально написав таке- якщо зірвуться переговори вже після передачі територій то Україна буде у більш вразливій позиції. З цього виходить якщо не зірвуться то не буде.
показати весь коментар
01.02.2026 11:40 Відповісти
Саме так воно і є.
Угоди, про які Трамп весь час марить - це намагання допомогти ху"лу знищити Україну.
показати весь коментар
01.02.2026 11:16 Відповісти
Т.Е. Трамп опять без премии изобретателя динамита останется?
показати весь коментар
01.02.2026 11:17 Відповісти
Ага,треба воювати постійно - і тоді не почнеться нова війна. Чудова логіка.
показати весь коментар
01.02.2026 11:17 Відповісти
А якщо віддати найміцніші укріпрайони, то війна закінчиться?

Це на трускавецьких курсах такому вчать?
показати весь коментар
01.02.2026 11:22 Відповісти
Alex Rozhenko #597231 - ждун, прихильник ;руссково міра;.
показати весь коментар
01.02.2026 11:36 Відповісти
Ага, знаю я цю відому байку про "найміцніші укріпрайони", які за 12 років неможливо було побудувати в інших місцях. Називається: щільна житлова і промислова забудова шахтарських агломерацій.
показати весь коментар
01.02.2026 11:37 Відповісти
То чому ви, кацапи, їх вже 10 років не можете захопити? То ж все байки, чи не так?
показати весь коментар
01.02.2026 11:44 Відповісти
Там дуже гарні фортифікації - Слов"янськ Краматорськ Констянтинівка - 3 поверхи вниз - два вверх
показати весь коментар
01.02.2026 11:19 Відповісти
ТА ТИ ШО.....сказали те що навіть сліпий чи божевільний розуміє що після укріплень донбасу НІФІГА аж до Карпат
показати весь коментар
01.02.2026 11:24 Відповісти
На сколько я помню, Нобель сказал - " Изобретение динамита сделает войн невозможной". Теперь, правда кацапы воруют быстрее, чем деньги появляться. Можно ввести премию Сахарова ( изобретателя водородной бомбы) .Он, очень образованный человек думал, что МАКАКИ осознают, что у них в руках, но МАКАКИ кроме банана в руках больше ничего осознать не способны!
показати весь коментар
01.02.2026 11:24 Відповісти
Ну буде як з УРами Сталіна вздовж Збруча і в три смуги вглиб. На тиждень максимумі стримали німців а котрі з ДОтів трималися довше як Брестська фортеця, їх оминули і з часом залога сама здалася. Погано що ворог тепер вимагає окрім Лугандонії ще дві області на відміну від Стамбульських перемовин. І людей та озброєння у ворога не бракує.
показати весь коментар
01.02.2026 11:30 Відповісти
Ага, то давайте віддамо ворогу і все інше, тоді ворогу точно гірше стане. Зебільна логіка від прокацапського уіпана Андрія Макогона.
показати весь коментар
01.02.2026 11:56 Відповісти
А для чого порошенко віддав донецьк і луганськ. За такою логікою всі повинні бути вмерти але не віддати.
показати весь коментар
01.02.2026 12:06 Відповісти
Зебілам ще досі Порошенко в штани сере? Навіть у Польщі?
показати весь коментар
01.02.2026 12:13 Відповісти
Ще б такі розумні аналітики сказали, що Україні робити. А знаю, скажуть, що потрібно стати сталевим дикобразом і битись з руськими виродками вічно, до останнього українця.А європейці з американцями будуть проживати своє найкраще життя
показати весь коментар
01.02.2026 11:30 Відповісти
Так беги сдавайся мразь
показати весь коментар
01.02.2026 13:03 Відповісти
Рудому покидьку на його акаунти пишіть,бо воно вдає ,що не розуміє(Насправді свідомо штовхає Україну до зникнення(((
показати весь коментар
01.02.2026 11:35 Відповісти
Якщо в Білому Домі вісить фото на якому Трамп поруч з ****** і на яке Донік можливо дивиться з гордістю, це ще не означає що Україна повинна віддати свої території плешивому недопалку.
показати весь коментар
01.02.2026 11:38 Відповісти
Тим часом про скору втрату Запоріжжя всі мовчать. Можливо що заради цього лідор і тягне час, щоб віддати побільше.
показати весь коментар
01.02.2026 11:47 Відповісти
А якщо відкрити кацапам шлях на Дніпро, то Запоріжжю відразу легше стане. Так, кацапе?
показати весь коментар
01.02.2026 11:58 Відповісти
Ти вже Дніпро захищаеш, клован ?
показати весь коментар
01.02.2026 12:41 Відповісти
А ти в кацапських заград-атрядах воюєш?
показати весь коментар
01.02.2026 12:44 Відповісти
Знову інших кличуть на смерть. Такі думки приймаються тільки з окопу! Он хапають людей і тягнуть силою людей, хіба хтось так вигравав війни? Був дух, була купа добровольців, все це вбили корупцією, жахливою несправедливістю, насильством проти одних і всіма благами для інших, хто давав присягу, не мусить воювати, все навпаки, а на людей з купою хвороб влаштували полювання.
Взагалі, це все виглядає так, якби зараз Венесуела зібрала хворих, посадила своїх людей на корабель і відправила воювати с США і сказала їм загиньте всі, без перемоги над Америкою не повертайтесь. Приблизно те ж саме. Чи якби греки 50 років тому не випускали кіпріотів із Кіпру, хапали їх і змусили перемогти самотужки всю Туреччину.
Он, вчора розповідали, в Європі в армію ніхто не хоче, армія контрактна і майже ніхто не йде, декілька десятків тисяч реальних військових на країни, де населення в рази більше нашого, це зараз їхній максимум, а що можуть когось хапати силою, та ще й щоб це робили військовослужбовці по відношенню до своїх цивільних громадян, таке і в голову їм не приходить, провели опитування, в випадку війни 57% збираються виїхати далі на Захід. Це зізнаються, а реально це буде 90%. І їм навіть не приходить в голову, що їх може хтось не випускати чи тим більше хапати на вулицях і коїти насильство до власних громадян, та ще й до непридатних воювати. Це не вкладається в голові! Це називається тиранія! Таке враження, що це змова і нас вирішили просто знищити.
Навіть курча хоче жити - пам'ятаєте пісню про ципльонка жарєного, якого арєставалі? І вирішили за нього, що він має пожертвувати собою заради чийогось апетиту. Та от бажаю чинушам і силовикам, які хапають і тягнуть людей на смерть, і розпоряджаються це робити, самим опинитись на місці того курчати!
показати весь коментар
01.02.2026 11:58 Відповісти
100%
показати весь коментар
01.02.2026 12:33 Відповісти
Та невже, тупі журналюги знову відкрили Америку. Через десять років після всіх диванних аналітиків.
показати весь коментар
01.02.2026 12:05 Відповісти
Передача Донбасу виключена. Не можна, навіть, розглядати цей варіант. Трамп істерично продавлює добровільну згоду, бо він буде потім верещати на весь світ, що зупинив ще одну війну і вимагати медальку. А потрібно все зробити так, щоб його адміністрація працювала виключно згідно ось цього Закону: CAATSA (Public Law 115-44), зокрема 22 U.S. Code § 9546 (Ukrainian energy security). https://www.law.cornell.edu/uscode/text/22/9546 і не давати їм ніяких шансів з нього зістрибнути. Я, наприклад, направила запит для Конгресу. Можливо, це і мізер, але якщо це зроблять декілька тисяч людей, то вже вивернутися не вийде. Підписав Закон трамп, тому кивати в сторону Байдена він не зможе. Якщо Україна добровільно погодиться, а саме цього і вимагають під тиском, то ніби адміністрація трампа і Закон США не порушила.
показати весь коментар
01.02.2026 12:06 Відповісти
Там того Донбасу щодня все менше залишається, щоб віддавати. Два нещасні міста. Орки його і брати не будуть, якщо навіть погодимося, вони готуються штурмувати.
показати весь коментар
01.02.2026 12:09 Відповісти
А что остановит войну. Ещё пару лет боевых действий, пару сотен тысяч убитыми? Это остановит? Или замёрзшие города? Киев второй такой зимы уже не выдержит. Минус одна тец уже полностью, остальные на ладан дышат. Как бы до весны дотянуть задача. Про следующую зиму даже думать не хотят То же и с остальным левобережьем. Ну можно повоевать. Поручать по утрам. Через год будем уже про Запорожье и Днепр вести переговоры а не про Донбасс.
показати весь коментар
01.02.2026 12:19 Відповісти
укрепления построить можно и в другом месте, правда на это нужны мозги и бабосики потратить чего наши быдло "элиты" делать не хотят. В любом случае этл уже агония