9314 відвідувачів онлайн

Посол ЄС Матернова хотіла оглянути пошкодження на нафтопроводі "Дружба", Україна не дозволила, - FT

Посол ЄС в України Катаріна Матернова

Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова звернулася до Офісу президента України з проханням надати дозвіл на огляд пошкодженого трубопроводу "Дружба" або направити туди інших євродипломатів, але у відповідь отримала відмову.

Про це виданню Financial Times розповіли джерела, передає Цензор.НЕТ.

Що відомо?

Як зазначили співрозмовники видання, прохання Матернової було відхилено з боку України з міркувань безпеки.

У публікації йдеться, що зараз дружньо налаштовані до України країни ЄС і Єврокомісія просять Київ дозволити оглянути пошкоджений нафтопровід.

Деякі джерела розповідають, що президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і президент Європейської ради Антоніу Кошта під час свого візиту до Києва 24 лютого спеціально попросили керівництво України надати доступ до трубопроводу "Дружба", щоб незалежно оцінити збитки, але отримали відмову.

Один високопоставлений дипломат ЄС заявив, що Київ забив "автогол", давши Угорщині привід заблокувати кредит.

"Ми не можемо сказати, чи є збитки чи ні. Є дуже прості способи задокументувати це і показати, що вони наполегливо працюють над усуненням збитків. Вони цього не зробили", - прокоментував він.

Відповідь України

Своєю чергою наближений до президента Володимира Зеленського український високопосадовець відкинув припущення про те, що Київ тягне час, заявивши, що технічні фахівці української державної енергетичної компанії "Нафтогаз" надали європейським колегам докази того, що трубопровід "Дружба" був серйозно пошкоджений.

  • Генеральний директор "Нафтогазу" Сергій Корецький повідомив FT, що в результаті російського удару в резервуарі, в якому зберігалося 75 тисяч кубометрів нафти, виникла пожежа, "яку гасили 10 днів".

"Були пошкоджені численні елементи обладнання, силові кабелі, трансформатори й система виявлення витоків, що відповідає за герметичність трубопроводу", - розповів він.

За словами Корецького, удар викликав пожежу в найбільшому нафтовому резервуарі в Європі, "діаметр якого дорівнює розміру футбольного поля".

З огляду на масштаб збитків "повна оцінка займе час і буде представлена найближчим часом", додав він.

Українська державна компанія "УкрТрансНафта" заявила під час атаки, що "проводяться аварійно-відновлювальні роботи", але що безперервні атаки Росії ускладнюють безпечну експлуатацію.

Топ коментарі
+15
Україна винна що Угорщина заблокувала кредит тому що кацапня розхерачила нафтопровід а ЄС не пускають ї@алами поторгувати біля нього? Таке враження що орбан єврогівнюкам просто вигідний.
показати весь коментар
03.03.2026 17:24 Відповісти
+12
Доречі, як би потім не вийшло що ЗСУ змусять відійти від нафтопроводу ''дружба'' щоб буцімто не провокувати рашистів по ньому стріляти. Те саме торкається інших іноземних компаній. Тож коли хочете віддати окуповані території чи дозволити америкосам добувати на окупованих територіях чи в прифронтовій зоні корисні копалини, чи віддати в спільне користування ЗАЕС, враховуйте що може вийти так що сша оголосивши що то вже її економічні інтереси, буде вимагати вивести від них ЗСУ або заборонить Україні бити по окупованим територіям так як зараз забороняє бити по новоросійським нафтовим терміналам.
показати весь коментар
03.03.2026 17:35 Відповісти
+10
Деякі джерела розповідають
показати весь коментар
03.03.2026 17:19 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Оп працює на рашку
показати весь коментар
03.03.2026 17:19 Відповісти
Тобто, кран потрібно відкрити?
показати весь коментар
03.03.2026 18:04 Відповісти
Тобто-нехрен підставлятися.Головою а не задницею думати треба
показати весь коментар
03.03.2026 18:23 Відповісти
Не пустили і... підставились? Дивна логіка.
показати весь коментар
03.03.2026 19:03 Відповісти
Чому дивна?Навіщо щось приховуваваьи?
показати весь коментар
03.03.2026 19:45 Відповісти
А щоб дехто не блокував гроші для України та санкції проти оркостану..
показати весь коментар
03.03.2026 20:03 Відповісти
Політика 95 квартала
показати весь коментар
03.03.2026 20:10 Відповісти
Деякі джерела розповідають
показати весь коментар
03.03.2026 17:19 Відповісти
Україна винна що Угорщина заблокувала кредит тому що кацапня розхерачила нафтопровід а ЄС не пускають ї@алами поторгувати біля нього? Таке враження що орбан єврогівнюкам просто вигідний.
показати весь коментар
03.03.2026 17:24 Відповісти
Ви тільки зараз до цього дійшли? Для ЄС це відмазка коли потрібно щось Україні прикрутити.
показати весь коментар
03.03.2026 18:42 Відповісти
Не допущені навіть не всі украінці
тому що , є режим секретності для Матерновоі
при всій повазі до неі!!
Ніхто не знає і знати не в змозі , якщо завтра
вона цю інфу зільє кацапам !
показати весь коментар
03.03.2026 17:25 Відповісти
Смішний жарт
показати весь коментар
03.03.2026 17:36 Відповісти
Інфу шо ота дручьба не працює на теріторії України. Чи яку надсекретну інфу може злити.
показати весь коментар
03.03.2026 18:27 Відповісти
Починаючи з 19 го року зелені виродки на чолі із зе-мерзотником вже злили оркам все що змогли.
показати весь коментар
03.03.2026 19:07 Відповісти
Як казав класик:" нехай щастить нехрен шастать"😸
показати весь коментар
03.03.2026 17:27 Відповісти
А чому до ОПи? А не до Парламенту чи до Уряду ?
показати весь коментар
03.03.2026 17:29 Відповісти
Тому що у нас так багато Президента, що всі вже забули, що Україна парламентсько-президентська республіка.)
показати весь коментар
03.03.2026 17:56 Відповісти
А парлемент там до чого ?
показати весь коментар
03.03.2026 18:03 Відповісти
НЕхай в Мирноград і Покровськ їдуть подивитися що наробили вони і їхні торгові партнери
показати весь коментар
03.03.2026 17:29 Відповісти
Доречі, як би потім не вийшло що ЗСУ змусять відійти від нафтопроводу ''дружба'' щоб буцімто не провокувати рашистів по ньому стріляти. Те саме торкається інших іноземних компаній. Тож коли хочете віддати окуповані території чи дозволити америкосам добувати на окупованих територіях чи в прифронтовій зоні корисні копалини, чи віддати в спільне користування ЗАЕС, враховуйте що може вийти так що сша оголосивши що то вже її економічні інтереси, буде вимагати вивести від них ЗСУ або заборонить Україні бити по окупованим територіям так як зараз забороняє бити по новоросійським нафтовим терміналам.
показати весь коментар
03.03.2026 17:35 Відповісти
Тссс... вдарили по новоросійським...
показати весь коментар
03.03.2026 18:02 Відповісти
Не по тим що треба.
показати весь коментар
03.03.2026 20:13 Відповісти
Та шо там оглядати!Сало як сало...
показати весь коментар
03.03.2026 17:30 Відповісти
А тем более для такого специалиста как Матернова.
Мне в ИЯФе показывали ядерный реактор. Може спец и разобрался бы, а я понял что реактор это большая котельная. Трубы и насосы. А частицы, где то там. За кирпичной (зуб даю) стенкой бегают. Привизите её в поврежденный цех "Маяка". Ей то какая разница, какие обломки смотреть
показати весь коментар
03.03.2026 18:36 Відповісти
а раптом труба на голову упаде
показати весь коментар
03.03.2026 17:31 Відповісти
тю, мля......
привезли б її на дарницьку тец, сказали б, що дружба....
показати весь коментар
03.03.2026 17:32 Відповісти
Дефіцит електроенергії в Україні скоротився в рази - Шмигаль
показати весь коментар
03.03.2026 17:36 Відповісти
После того, как Буковель отключили?
Снег-то, растаял...
показати весь коментар
03.03.2026 18:52 Відповісти
Своєю чергою наближений до президента Володимира Зеленського український високопосадовець відкинув припущення про те, що Київ тягне час,( заявивши, що технічні фахівці української державної енергетичної компанії "Нафтогаз" надали європейським колегам докази того, що трубопровід "Дружба" був серйозно пошкоджений. чергова "зелено рашистська деверсія" ворогів України і українського народу
показати весь коментар
03.03.2026 17:45 Відповісти
"Київ забив "автогол", давши Угорщині привід заблокувати кредит."

Точняк! До цього ж моменту угорці взагалі ні разу і ніяк не блокували будь-яку допомогу Україні....
показати весь коментар
03.03.2026 17:45 Відповісти
Угорці не блокували, вони заробляли у ху....ла на цьому гроші
показати весь коментар
03.03.2026 17:47 Відповісти
Я не розумію, чого ми боїмося, якщо щось трапиться, це не наша провина, а так гроші беремо, допомогу отримуємо, а самі ведемо себе як москалі. Не бажаємо щоб працювала труба, так і кажуть, а так довіри до нас не буде, хоча с такими потужними, довіри давно не має, єдине що захід думає про себе, може трохи і про народ України
показати весь коментар
03.03.2026 17:46 Відповісти
труба не працює - гроші в парашу не йдуть
показати весь коментар
03.03.2026 17:56 Відповісти
Іди своєю дорогою.
показати весь коментар
03.03.2026 19:27 Відповісти
Виходить, труба ціла. Запитання - навіщо вона Україні, навіщо її бережуть та охороняють?
показати весь коментар
03.03.2026 18:04 Відповісти
Тут цікаве "...Про це виданню https://www.ft.com/content/8f5f18fb-311d-4df0-805c-063b292506b3 Financial Times розповіли джерела...". Тобто не сама посол, а яуісь джерела. Не сумніваюсь що ці "джерела" з кабінета орбана.
показати весь коментар
03.03.2026 18:04 Відповісти
Пошла на х.......
показати весь коментар
03.03.2026 18:10 Відповісти
Не вміння та не бажання презедента вирішувати діпломатичні ходи - призводить тіки до хамства та бидлячества та прогнозованих ударів по Україні та її іміджу, як демократичної країни. Править бал сатана.
показати весь коментар
03.03.2026 18:31 Відповісти
В школу ходив?
показати весь коментар
03.03.2026 19:28 Відповісти
Шоб ви так давали, як я хотів...
показати весь коментар
03.03.2026 19:47 Відповісти
У них посол а у нас представник.
показати весь коментар
03.03.2026 19:54 Відповісти
Та нехай розглядає. Тільки зпочатку - трубу нехай роми розберуть, а ще з неї взяти розписку - що вона в курсах куди преться й що Україна не несе відповідальність за її ж@п@головні вчинки.
показати весь коментар
03.03.2026 20:07 Відповісти
по Хрещатику з лідерами країн ходу проводити безпечно, а до квасової труби ніззя бо небезпечно. і скажіть що Зеля розумний.
показати весь коментар
03.03.2026 21:00 Відповісти