8662 відвідувача онлайн

Країни ЄС відкинули ідею "вступу авансом" для України, - Politico

україна,єс

Більшість країн Європейського Союзу не підтримали ідею надання Україні так званого "вступу авансом" або "зворотного" членства в рамках поточних мирних переговорів, побоюючись, що така реформа підірве довіру до процесу вступу.

Про це пишуть Politico та Euronews із посиланням на свої джерела, передає Цензор.НЕТ.

Що відомо?

Так, надії України на прискорення процесу вступу до ЄС були зруйновані під час вечері в Брюсселі, де посли ЄС повідомили президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн, що країни-члени не підтримають суперечливу пропозицію Комісії щодо "зворотного розширення".

Цей опір фактично закриває модель "спочатку членство, потім інтеграція", яку виконавча влада просувала, прагнучи долучити Україну до 2027 року.

Ще перед тим "декілька ключових столиць", які не називають, скоординували досить жорстку позицію з цього питання.

  • Згідно зі "зворотною" моделлю, Україна стала б формальним членом ЄС, але без доступу до більшості переваг — таких як право голосу, Спільна сільськогосподарська політика (CAP) та регіональні фонди"сумісності".

Що кажуть дипломати ЄС?

Один з присутніх на зустрічі дипломатів описав атмосферу вечері як "нормальну", але й зазначив, що сигнал від столиць країн-членів був однозначним.

"Це вже вирішене питання, ідея зі зворотнім розширенням вже нікуди не рухається", – прокоментував інший європейський дипломат.

Ще четверо дипломатів впевнено відкинули думку про те, що ідея зі "зворотнім розширенням" могла б бути життєздатною щодо України чи будь-кого іншого з країн-кандидатів.

"Вони (у Єврокомісії) створили марні надії. А тепер слід це виправити й сказати, що ця ідея зі зворотнім розширенням була від початку мертва", - коментує один зі співрозмовників.

"Ми хочемо "закріпити" майбутнє України у ЄС…але не можемо відступитися від наших процедур і від системи прогресу, що грунтується на заслугах. Суть у тому, що потрібно знайти реалістичний шлях уперед", - додав інший дипломат.

Топ коментарі
+13
НЕ примут Украину в ЕС при Зеленском . Это ясно как божий день . Да и Зеленскому оно нахрена надо ? Там надо с коррупцией бороться и по закону жить.
показати весь коментар
05.03.2026 19:01 Відповісти
+11
Закон - так Закон...
Тут навіть нічого промовити!
Це у нас можна навіть Конституцію на паузу поставити, якщо є бажання у лідера...
показати весь коментар
05.03.2026 19:01 Відповісти
+8
Нас туда ніколи не приймуть, хоч буде Зеленський чи не буде
показати весь коментар
05.03.2026 19:28 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Закон - так Закон...
Тут навіть нічого промовити!
Це у нас можна навіть Конституцію на паузу поставити, якщо є бажання у лідера...
показати весь коментар
05.03.2026 19:01 Відповісти
Він цього не казав, але по суті правда.
показати весь коментар
05.03.2026 19:20 Відповісти
шукаю, де казав!
Але може хтось із Цензорят раніше встигне надати посилання !
показати весь коментар
05.03.2026 19:29 Відповісти
НЕ примут Украину в ЕС при Зеленском . Это ясно как божий день . Да и Зеленскому оно нахрена надо ? Там надо с коррупцией бороться и по закону жить.
показати весь коментар
05.03.2026 19:01 Відповісти
Не приймуть 100 відсотків!
https://www.youtube.com/watch?v=oljyjzJRnr0
показати весь коментар
05.03.2026 19:03 Відповісти
Повірте, справа не в корупції.
показати весь коментар
05.03.2026 19:09 Відповісти
Яу і не в прізвищі Зеленський.
показати весь коментар
05.03.2026 19:15 Відповісти
Якщо не в корупції, то в чому- мародерстві, брехні , мафії ? справа в міндічах, шефірах, галущенках? Будь проклята зешобла та їїжополизи
показати весь коментар
05.03.2026 21:56 Відповісти
при кому приймуть ? щоб знати за кого хрестик ставити .
показати весь коментар
05.03.2026 19:11 Відповісти
Нас туда ніколи не приймуть, хоч буде Зеленський чи не буде
показати весь коментар
05.03.2026 19:28 Відповісти
чекаємо на потужний гундосик від криворагульного чувирла.
показати весь коментар
05.03.2026 19:02 Відповісти
Хотіли авансом пролізти, але ЕС начеку
показати весь коментар
05.03.2026 19:05 Відповісти
Авансом?
Щоб гарант потім по факту сказав сакраментальну фразу свого наставника:
- Все кому я должен, я продаю!

В ЄС і НАТО не при цієї владі!
показати весь коментар
05.03.2026 19:06 Відповісти
...прощаю!
показати весь коментар
05.03.2026 19:07 Відповісти
Кому потрібна воююча країна , яких простих громадян кидають в буси і везуть на смерть? Навіть в Ірані такого немає! Додати тотальну корупцію гірше ніж в Африці і все.
показати весь коментар
05.03.2026 19:06 Відповісти
звісно немає ! в Ірані просто вішають на будівельних кранах і розстрілюють з кулемета на вулиці , така гарна країна !
показати весь коментар
05.03.2026 19:14 Відповісти
А чого ж вони кордони не закрили? От тупі! А так би повтікали з їхнього халіфату! Зелений бовдур швидко докумекав, що якщо не закрити кордони то з його країни вмрій всі повтікають
показати весь коментар
05.03.2026 19:20 Відповісти
настане час закриють кордони . тільки виникає питання, як давати в руки зброю тим кого ти вчора розстрілював з кулемета коли в них не було зброї ? з України люди тікають з 1991 року . тоді заважали тікати закони Європи , а зараз власні .
показати весь коментар
05.03.2026 19:27 Відповісти
Зыбыл еще добавить что иженщин забивают до смерти камнями за лтказ носить покрывала на лице.Прямо краина мрий
показати весь коментар
05.03.2026 19:21 Відповісти
Це лапотний бот. Ясно, що про каліч-штурми і корупцію в своїй рашці тут ніхто з них кукарікати не буде.
показати весь коментар
05.03.2026 19:23 Відповісти
Дивні ці європейці, одразу видно, що вони не дивляться телемарафон, де підібрані жОПою компетентні експерти щоденно переконливо доводять, що без України Європу найближчим часом очікує неминучий кінець! І взагалі, якщо поводитимуть себе неправильно - будуть мати справи з ЗСУ!
показати весь коментар
05.03.2026 19:07 Відповісти
показати весь коментар
05.03.2026 19:07 Відповісти
При меншій корупції ніхто в ЄС нас не хотів бачити - а зараз й поготів
показати весь коментар
05.03.2026 19:08 Відповісти
Таке враження що хтось свого часу силоi вбив у порожні черепні коропки Ющенка, Порошенка і зараз Зеленському завдання обов'язково вступить до ЕС.
показати весь коментар
05.03.2026 19:09 Відповісти
мразєнський тільки патякає і жодних реформ , лише скорочення
показати весь коментар
05.03.2026 19:14 Відповісти
Попередники й винні! Янукович ледве не вступив - і погорів на тому. Ви, мабуть коропці їли тим часом? Бідний Зеленський! Віддуватися і здуватися приходиться😬
показати весь коментар
05.03.2026 19:25 Відповісти
Ну так це відразу було зрозуміло, що ніяких преференцій чи особливого статусу для України не буде. Тому що всі інші відразу захочуть бути такими хитродупими.
показати весь коментар
05.03.2026 19:11 Відповісти
А такі як орбан та фіцо сповідують цінності ЄС і це норма??
показати весь коментар
05.03.2026 19:12 Відповісти
Не норма!
показати весь коментар
05.03.2026 19:26 Відповісти
Логічно і очікувано. Та й європа вже визначилася для чого їм потрібна Україна.
От тільки до тупих овець в Україні ніяк не дійде😒
показати весь коментар
05.03.2026 19:13 Відповісти
Это уже всем или я думаю большинству ясно для чего, для стального дикобраза или буфера ,оазделяющего рашу и Европу .Но альтернатива если ты не понимаешь то я разьясню еще хуже это стать стальным пикой в руках раши ,которой она эту самую Европу разнесет к чертям.В конечном итоге и так и этак воевать придеться но первый вариант не такой плохой в моральном и других планах и не такой кровавый
показати весь коментар
05.03.2026 19:27 Відповісти
Так в тому в справа, що ви потрібна Україна як складова частина. Але порушувати регламент і створювати прецедент вони не будуть.
показати весь коментар
05.03.2026 19:29 Відповісти
так Украина им выгодна как вечный фронтир и буфер где течет конфликт с русней.
слепой только не видит
показати весь коментар
05.03.2026 21:31 Відповісти
Тут нам на заваді у першу чергу стала брехня зеленої влади. У західному світі не прийнято довіряти людям, які хоч раз збрехали. А у нас суцільна брехня назовні і всередині кожного дня. Ми не вступимо в ЄС з цією владою (перефарбованих ригоаналів).
показати весь коментар
05.03.2026 19:13 Відповісти
Якось странно виглядае отказ, на тлі "боротьби" з корупціею((
показати весь коментар
05.03.2026 19:16 Відповісти
7 (сімь!) років царювання зеленського - це проср@ні роки. Причому проср@ні скрізь:

- Обороноздатність. Гарантування державного суверенітету, територіальної цілісності, прав, свобод, захисту життя власних громадян.
- Курс та Реформи щодо інтегрування до Європейських економічних та безпекових структур.
- Економіка, забезпечення гідного рівня життя громадян.

Скрізь. Чого не торкнись, суцільний сум та розпач.
показати весь коментар
05.03.2026 19:16 Відповісти
Там же не геть йо" нуті- допустити квартал95 до прийняття рішень в ЄС.
Там своїх довбо" бів вистачає.
показати весь коментар
05.03.2026 19:19 Відповісти
Та кому ми там треба з голою сракою
показати весь коментар
05.03.2026 19:23 Відповісти
Вічна війна, вічний пересидент і туманне майбутнє ціна виборів в 19му
показати весь коментар
05.03.2026 19:32 Відповісти
Война всегда вечная поверь и при любом другом президенте ничего бы не изменилось и война бы не кончилась .Раша всю свою историю только и делает что воюет со своими соседями , а последние 30 лет у нее новая война каждые 3-5 лет
показати весь коментар
05.03.2026 19:40 Відповісти
В кредит Зелі вже нічого не роблять.
показати весь коментар
05.03.2026 19:41 Відповісти
Вони розуміють що заради ЄС екзальтовані українці пожертвували всім?
показати весь коментар
05.03.2026 19:46 Відповісти
Це прямий натяк обкуреному ішаку. Доки це чмо буде корчити із себе "президента", доти не буде жодних шансів нінащо. Ішак - ярмо, баласт на шиї країни, якого треба терміново позбуватись.
показати весь коментар
05.03.2026 19:49 Відповісти
Все логічно. У дикобраза і щита Європи інша місія, яка не передбачає вступ.

А якщо дикобраз почне щось підозрювати - завжди є обхідний маневр "підтримуємо на шляху, потрібні реформи, членство є незворотнім".
показати весь коментар
05.03.2026 20:04 Відповісти
Ну, тут надо выбирать. Или сталевий дикообраз или страна ЕС.В ЕС с выбором определились, а остальным незламним донесут всю суть ситуации через потужнича и его вечерние гундосики.) Губу на репарации и прочие фантазии я бы тоже рекомендовал закатывать потихоньку. Надвигается время риалполитикс или как там оно. Значит брехни будет меньше и реальности будет больше. Это неплохо. Для нормальных людей лучше суровая реальность и предсказуемость, а не розовые очки и пустые обещания. Но для многих людей с неустойчивой психикой это будет тяжёлым ударом.
показати весь коментар
05.03.2026 20:13 Відповісти
Зе мабуть подумав що авансом у Європі називають хабар 😂