9129 відвідувачів онлайн

Блокування рахунків і заборона водити авто: у Раді обговорюють нові обмеження для ухилянтів та СЗЧ

У Раді обговорюють обмеження для ухилянтів і військових із СЗЧ

У Верховній Раді обговорюють можливість запровадження додаткових обмежень для громадян, які ухиляються від мобілізації, а також для військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в інтерв’ю "Телеграфу" повідомив член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Вадим Івченко.

Що відомо?

За його словами, у парламенті обговорюють законодавчі ініціативи, які передбачають застосування до таких осіб механізмів, подібних до тих, що вже використовуються щодо боржників зі сплати аліментів.

Йдеться, зокрема, про можливе блокування банківських рахунків, обмеження доступу до кредитів, нотаріальних та адміністративних послуг, а також тимчасову заборону на керування транспортними засобами.

"Фактично має бути база покарання по СЗЧ і, в тому числі, по ухилянству. Тому що неможливо зменшувати СЗЧ, коли ти ще й не караєш. У нас у аліментників, які за дітей своїх не платять, є шість різних видів покарань. Їм блокують рахунки, не дають кредити і так далі", – сказав Івченко.

За його словами, такі обмеження можуть сприяти зменшенню кількості випадків ухилення від мобілізації та самовільного залишення військових частин.

Водночас депутат наголосив, що лише каральних заходів недостатньо. Держава також має розвивати систему рекрутингу, мотиваційні програми для військовослужбовців і ефективні механізми ротації.

Наразі відповідні ініціативи перебувають на стадії обговорення у профільному комітеті парламенту. Законопроєкти ще не зареєстровані у Верховній Раді.

Топ коментарі
+41
Цікаво, закон буде розповсюджуватися і на чотирижди ухилянта?
показати весь коментар
12.03.2026 11:07 Відповісти
+40
Ну звісно. Окрім подальшого "закручування гайок" зелешобла нічого запропонувати не може.
показати весь коментар
12.03.2026 11:06 Відповісти
+40
Мало того. Вони ще й надіються ці гроші безкінечно красти.
показати весь коментар
12.03.2026 11:07 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
питання риторичне
показати весь коментар
12.03.2026 12:52 Відповісти
Вони справді думають що люди цінують водійські права і рахунки вище власного життя?
показати весь коментар
12.03.2026 12:56 Відповісти
Все це для лохів --баранів Якщо людина не хоче захищати свою Батьківщину--то яке він має право приймати участь в голосуванні при обрані депутатів всіх рівнів Тому перше,що потрібно--змінити Конституцію і закон---така людина не має право займати державні посади,бути обрана--бо він ТРУТЕНЬ А влада боїться на такі кроки--бо іменно це її виборці---продажні,сцикуни і вороги України,я вже не говорю.що це люди---перекоти поле.
показати весь коментар
12.03.2026 12:57 Відповісти
Прочитай уважно КОНСТИТУЦІЮ! Хоть ОДИН РАЗ!
показати весь коментар
12.03.2026 13:48 Відповісти
А ви ( а не ти) прочитай всю конституцію,особливо про свої обовязки? да і проаналізуй,що я написав,А так тик-ляп .
показати весь коментар
12.03.2026 13:55 Відповісти
Прочитай уважно КОНСТИТУЦІЮ!
показати весь коментар
12.03.2026 14:02 Відповісти
Спочатку права, потім обов'язки.
показати весь коментар
12.03.2026 15:03 Відповісти
роберт хайнлайн?
не пізнав тебе у гримі
показати весь коментар
12.03.2026 14:30 Відповісти
Абсолютна більшість місцевих дописувачів проти того, щоб йти захищати Батьківщину. Нехай хтось, а потім вже вони. Але це неточно. При цьому вони не є виборцями цієї влади (в усякому разі так переконують).
показати весь коментар
12.03.2026 13:28 Відповісти
а який % тих які за справедливу мобілізацію?, всетаки дають дві відпустки по 15 днів і ми бачимо як живуть ТЦК і прокурори, які у них весільні 3 метрові торти, віли в іспанії і баблом набиті матраци
показати весь коментар
12.03.2026 14:27 Відповісти
Все правильно - хай закручують гайки. Історія показує, що в колективній свідомості має сформуватися "кожен сам коваль своєї долі", й тоді тільки можливі зміни. Інакше ніяк.
показати весь коментар
12.03.2026 13:31 Відповісти
Першочергово блокуйте банківськи рахунку, бо ухилеси, як щури ховаються по підвалам та разраховуваються виключно картами та переказами. Змусьте їх вийти на світло, де їх швидко пов'яжуть ветерани-гвардійці з ТЦК.
показати весь коментар
12.03.2026 13:38 Відповісти
З Германії вооюешь?
показати весь коментар
12.03.2026 15:04 Відповісти
Ок, заблокуйте "ухилесам" рахунки і хто буде донатити зсу?🤦🤦 Святий дух? Боти ну чому ви такі тут тупі?
показати весь коментар
12.03.2026 15:10 Відповісти
Краще без рахунків, але не кормити черв'яків.
показати весь коментар
12.03.2026 13:54 Відповісти
Ти ще напиши що рашисти "добро" несуть в Україну....
показати весь коментар
12.03.2026 14:29 Відповісти
Так піди зупини їх.
показати весь коментар
12.03.2026 15:04 Відповісти
Це нічого не дасть ,крім ще більшої проблеми в країні...Краще б відкрили людям кордони
показати весь коментар
12.03.2026 14:10 Відповісти
дозволити вхід з болгаркою до квартир, це краще ніж призвати 200 тис. ментів, прокурорів і суддів чи 120000 військовихпенсів до 60 років, деякі в 40 років пенсіонери!!!!
показати весь коментар
12.03.2026 14:23 Відповісти
показати весь коментар
12.03.2026 14:25 Відповісти
На Засрашку не нападала країна у декілька разів більша по населенню та ресурсам. Тому ваше порівняння недоречне.
показати весь коментар
12.03.2026 14:28 Відповісти
Ета другоє.
показати весь коментар
12.03.2026 14:31 Відповісти
Невже д'Єрмаку заблокують рахунки? Водіння автомобіля йому пох - його СБУ возить.....
показати весь коментар
12.03.2026 14:26 Відповісти
Очікуйте масове зняття готівки та вивід грошей за кордон.
показати весь коментар
12.03.2026 14:52 Відповісти
Це було б чудово. Зараз будь-яке подальше затягування гайок - це прямий шлях до масових заворушень і нової революції, після якої зе-гниди будуть висіти на деревах зі швабрами в дупі.

Але, нажаль, дибілів за таке голосувати у Раді не знайдеться.
показати весь коментар
12.03.2026 15:06 Відповісти
Цими "обмеженням" вони добьються лише тим що багато грошей з рахунків просто знімуть, і все , для банків це нічого хорошого.
показати весь коментар
12.03.2026 15:08 Відповісти
Ну, слава Богу - зараз дерьмак на паперть піде, та буде їздить на метро. Він жеж людина призовного віку. Нажаль закон зворотьної сили не має - бо є один пі...ст - так той аж чотири рази примудрився ухилитись. От йьому б яйця відкрутити.
показати весь коментар
12.03.2026 15:11 Відповісти
Ублюдки. Раха и Северная Корея отдыхают
показати весь коментар
12.03.2026 15:21 Відповісти
Когда бабье бездетное призвать будете?
показати весь коментар
12.03.2026 15:23 Відповісти
Сторінка 2 з 2