12857 відвідувачів онлайн

Це справжній оборонний альянс, - ОП про підписану декларацію про посилення співпраці між Україною та Британією

Офіс президента України

17 березня у Лондоні президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Сполученого Королівства Кір Стармер підписали Декларацію про поглиблення співробітництва у сфері безпеки та оборонної промисловості.

Про це повідомив у фейсбуку заступник керівника ОПУ Ігор Жовква, інформує Цензор.НЕТ.

Йдеться про новий альянс

За його словами, фактично йдеться про створення оборонного альянсу між Україною і Британією.

"Це логічне продовження наших попередніх домовленостей: Угоди про сторічне партнерство та Угоди про безпеку між Україною і Великою Британією. І водночас - перехід від політичних рішень до конкретної, практичної взаємодії між оборонними секторами наших держав. Суть проста і практична: Ми посилюємо один одного", - зазначив Жовква.

Деталі

Він також зауважив, що Україна ділиться своїм унікальним бойовим досвідом, технологіями і рішеннями, які вже довели свою ефективність на полі бою, передусім у сфері безпілотних систем, протидії дронам, РЕБ та сучасної тактики ведення війни

Велика Британія - інвестує, допомагає масштабувати виробництво, та у свою чергу посилює постачання своїх далекобійних спроможностей

"Фактично формується взаємовигідна модель: ми даємо рішення, перевірені війною, партнери – дають ресурси та індустріальні можливості", - йдеться у повідомленні.

Окремий фокус - спільне виробництво

"Наші країни аналізуватимуть можливості спільного виробництва ударних засобів великої дальності, а також масштабування відповідних програм. Паралельно Велика Британія розглядатиме найбільш ефективні механізми для збільшення обсягів виробництва і підтримки таких рішень. Йдеться вже не про окремі поставки, а про побудову спільної оборонно-промислової екосистеми. Ключовий напрям - протиповітряна оборона", - уточнив Жовква.

"Ми разом працюємо над закриттям критичних прогалин у ППО - від ефективного перехоплення БПЛА і розвитку засобів виявлення до інтеграції систем протидії крилатим ракетам і нарощування антибалістичних спроможностей. Це питання безпеки не лише України, а й Великої Британії та усієї Європи.

Також передбачені спільні тренування і підготовка, зокрема з використанням українського досвіду роботи з дронами та новими технологіями на полі бою. Важливо, що ця співпраця має довгостроковий вимір

Йдеться про зміцнення оборонних ланцюгів постачання, розвиток спільних виробничих можливостей, а також потенційне залучення третіх країн до спільних проєктів. Україна в цій системі – не лише отримувач допомоги, а повноцінний партнер і контриб’ютор безпеки", - додав він.

За даними ОП, підписана декларація відкриває новий етап українсько-британської співпраці: глибокий, технологічний і довгостроковий.

"Фактично - справжній оборонний альянс!", - резюмує заступник керівника ОПУ Ігор Жовква.

Топ коментарі
+17
Скільки вже тих папірців було?
показати весь коментар
18.03.2026 07:56 Відповісти
+15
"Декларація"---це папірець ,який не має ЖОДНОЇ юридичної сили По-просту --протокол до наміру Злопчики з ОП--перестаньте локшину вішати на вуха
показати весь коментар
18.03.2026 08:02 Відповісти
+9
це поступорожні папірці від зеленої плісняви....Де всі ті 1000500 обороних угод з якимі це лайно носилося попередні 3 роки??
показати весь коментар
18.03.2026 08:14 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Скільки вже тих папірців було?
показати весь коментар
18.03.2026 07:56 Відповісти
Декларація про НАМІРИ ….
Зеленський і єрмак, вішають, як локшину, на вуха споживачам лохоМарафону, після своїх мандрів по Світу, за рахунок цих споживачів!!!
показати весь коментар
18.03.2026 08:51 Відповісти
Краще б вони дали атомну бомбу і живу силу, а то знайшли дешевий полігон для випробовування.
показати весь коментар
18.03.2026 07:58 Відповісти
Живої силої вистачає, пейсатий Лідор навіть відправив війська на Кіпр захищати британців. Що не так?
показати весь коментар
18.03.2026 08:26 Відповісти
не треба було своє атомне озброєння віддавати за "хатинки" у Швейцарії і верещати з телевізора, що НАТО нам не потрібне, що "брати" ніколи на нас не нападуть.
Їжте очі хоч повилазьте, бачили, що купували.
показати весь коментар
18.03.2026 08:46 Відповісти
Погано спав, щось страшне приснилось?
показати весь коментар
18.03.2026 09:01 Відповісти
ага, якась лєнка лєнка
показати весь коментар
18.03.2026 09:16 Відповісти
Велика Британія - інвестує, допомагає масштабувати виробництво, та у свою чергу посилює постачання своїх далекобійних спроможностей

Скоріше за все, йдеться про балістичну ракету Nightfall. Раніше британці анонсували початок її розробки та орієнтовні терміни постачання Україні.

https://defence-ua.com/weapon_and_tech/koli_same_budut_gotovi_balistichni_raketi_nightfall_jaki_velika_britanija_rozrobljaje_dlja_ukrajini_i_vzhe_zustrilas_zi_skladnostjami-21460.html
показати весь коментар
18.03.2026 07:59 Відповісти
"Декларація"---це папірець ,який не має ЖОДНОЇ юридичної сили По-просту --протокол до наміру Злопчики з ОП--перестаньте локшину вішати на вуха
показати весь коментар
18.03.2026 08:02 Відповісти
Декларація це навіть не меморандум. Хоча і меморандум це теж не договір, а фіксація намірів.
показати весь коментар
18.03.2026 09:00 Відповісти
Стільки пафосу! - для чого про це кричати - шось зробите - тай добре
показати весь коментар
18.03.2026 08:04 Відповісти
Янелох и Жовква подмахнули то, что сделал Залужный, а о нём здесь ни слова.
показати весь коментар
18.03.2026 08:08 Відповісти
Сто%
показати весь коментар
18.03.2026 08:25 Відповісти
Генерал це зробив для України, а не для блаЗенів
тому блаЗені мовчки ненавидять Генерала
показати весь коментар
18.03.2026 09:39 Відповісти
Так, так ще один папірець, щоб ним потім підтертися
показати весь коментар
18.03.2026 08:11 Відповісти
це поступорожні папірці від зеленої плісняви....Де всі ті 1000500 обороних угод з якимі це лайно носилося попередні 3 роки??
показати весь коментар
18.03.2026 08:14 Відповісти
Ця "новина" - для утримання хоча б плінтусового рейтингу обкуреного ішака серед його любителів.
показати весь коментар
18.03.2026 08:20 Відповісти
Що холопи, далі дивитись, як пейсатий імітує президентську діяльність, прагнення до миру і захисту країни? Так буде безкінечно, холопи
показати весь коментар
18.03.2026 08:24 Відповісти
ось воно як?
треба буде запам'ятати:
підписана декларація, це справжній оборонний альянс.

патужний дипломатичний прорив!
показати весь коментар
18.03.2026 08:36 Відповісти
Посыпалась лапша на уши болванов
показати весь коментар
18.03.2026 08:44 Відповісти
показати весь коментар
18.03.2026 09:09 Відповісти
Проголосили чергову декларацію! Потужну, незламну! Скільки їх там вже, хтось рахунок знає? Тих всіх договорів про ніщо, тих декларацій... Черговий пердь...
Але ж треба хоч якось свої екскурсі по цілому світу прикрити. І літак, і обслуга, охорона, люксові номери, шикарні ресторани... а на виході ціла херня...
ідоти...
показати весь коментар
18.03.2026 09:12 Відповісти
Декларація -не альянс, тим більше справжній,чи потужний
показати весь коментар
18.03.2026 09:16 Відповісти
То 100річна угода з Британією виходить була не така вже і потужна. 🤣 Ця угода це правильна угода, а та у6ода така собі.
показати весь коментар
18.03.2026 09:48 Відповісти
Англійці колись купили Манхеттен за десяток скляних бус і гребінці. Що не так? Кожен веде бізнес як уміє і як йому дають представники іншої сторони угоди
показати весь коментар
18.03.2026 09:50 Відповісти
Перевірив - то були голландці але суті справи це не змінює
показати весь коментар
18.03.2026 09:53 Відповісти
Так там вже велична вояка дєрьмакака на підписувала потужно незламних договорів , це вже по новому колу поки дєрьмак на фронті потужнічає??
показати весь коментар
18.03.2026 10:04 Відповісти
Кожна новина від ОП та Зеленського викликає дивовижні почуття: розчарування та надію. Розчарування, бо повідомлення не містить інформація про те, що Зеленский вирішив йти у відставку. І надія - що ми ще будемо свідками, як Зеленський та його посіпаки покинуть Україну і розчиняться десь у мареві оманських пустель. Або ростовських багатоповерхівок.
показати весь коментар
18.03.2026 10:12 Відповісти
Покладіть цю декларацію в тубочку до меморандуму.
показати весь коментар
18.03.2026 10:36 Відповісти