9769 відвідувачів онлайн

Україна може зіткнутися з новою конкуренцією в черзі на вступ до ЄС, - Politico

Ісландія та Норвегія переглядають нейтралітет: ризики для черги в ЄС

Нові кандидати, включно з Ісландією та Норвегією, можуть змінити чергу на вступ до Європейського Союзу і посилити конкуренцію для України.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише Politico.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну та на тлі сумнівів щодо надійності безпекових гарантій США низка європейських країн переглядає свої підходи до інтеграції в Європейський Союз. Як зазначає видання, навіть економічно стабільні держави, зокрема Ісландія та Норвегія, знову почали обговорювати можливість поглиблення співпраці з ЄС або потенційного членства.

"Членство в ЄС завжди пропонувало стабільність і процвітання європейським країнам. Зараз ми бачимо, що ті, хто не входить до ЄС, дедалі більше усвідомлюють, що у світі конкуруючих впливів місце за столом переговорів у ЄС також пропонує підвищену безпеку та захист", - сказала комісар ЄС з питань розширення Марта Кос.

За даними джерел, одним із ключових чинників перегляду європейських безпекових і політичних підходів стала політика президента США Дональда Трампа після його повернення до Білого дому у 2025 році.

Як зазначає норвезький чиновник, нинішня геополітична ситуація змушує країни діяти обережніше та шукати колективні гарантії безпеки:

"Зараз не найкращий час, щоб діяти поодинці, Трамп все змінює", - заявив він.

"Якість" нових членів ЄС

За даними матеріалу, Ісландія розглядається як одна з перших країн, що можуть повернутися до питання членства в ЄС. Повідомляється, що Рейк’явік прискорив підготовку до можливого референдуму.

Норвегія також фіксує зростання суспільної підтримки євроінтеграції, хоча країна раніше неодноразово відмовлялася від вступу.

У ЄС паралельно тривають дискусії щодо майбутнього розширення. Частина політиків вважає, що приєднання економічно сильніших держав виглядає більш привабливим, ніж прийом бідніших країн Східної Європи.

Серед таких держав згадуються Україна, Молдова, Сербія та Чорногорія.

Окремі дипломати висловлюють побоювання щодо політичних ризиків:

"Ми не хочемо повторення Угорщини чи Словаччини… І тоді ми можемо опинитися в ситуації, коли у нас буде ще один Орбан", — зазначив один із європейських дипломатів.

Переваги для Ісландії та Норвегії

За оцінками європейських чиновників, Ісландія та Норвегія мають значно кращі шанси на швидку інтеграцію до ЄС завдяки високому рівню адаптації законодавства.

"Вони практично на 80% наблизилися до мети… якщо вони захочуть приєднатися, це може статися дуже швидко", — заявив представник ЄС.

Фактор США та стаття про взаємну оборону

Окремо зазначається, що сумніви щодо стабільності американських гарантій у межах НАТО підштовхують європейські держави до пошуку альтернативних механізмів безпеки.

У цьому контексті згадується стаття 42.7 Договору про ЄС, яка передбачає взаємну оборону між державами-членами.

Норвегія подала заявку на вступ до ЄС у 1992 році, але відмовилася від членства після референдуму. Ісландія подавала заявку у 2009 році, однак переговори були зупинені та згодом офіційно відкликані у 2015 році.

У матеріалі підкреслюється, що остаточних рішень щодо нових членів ЄС поки немає. Водночас у Європі зростає переконання, що в умовах тиску з боку Росії та Китаю діяти поодинці стає дедалі ризикованіше.

Топ коментарі
+5
Поки що туди котиться наша держава. На жаль. Виконувати закони та бути соціальною державою можливо лише за відкритих кордонів або вступу до ЄС. Інакше нашу владу ніхто не змусить цього зробити. І далі будуть поводитися з народом як фараони з невільниками
показати весь коментар
30.03.2026 10:09 Відповісти
+4
При нашій корупції нам ще дуже довго в черзі стояти .
показати весь коментар
30.03.2026 10:13 Відповісти
+4
Так коли лідор ще до школ и ходив вони говорили теж саме
показати весь коментар
30.03.2026 10:19 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Агония только у вас, трампа, орбана и фицо.
показати весь коментар
30.03.2026 10:17 Відповісти
...и в Германии и у администратора Цензора судя по всему.
показати весь коментар
30.03.2026 13:49 Відповісти
це такий буде вистріл ЄС ,собі у ногу . Україна знаходиться в центрі Європи , розумні люди ,самодостатня теріторія , висока моральна культура , і ЄС каже українцям про конкуренцію ?!!! ,То шо ви хочете від нас,шоб ми стали вашим сирйовим придатком ,як за часів совка , коли ми були колонією і для лаптестані і для Заходу ?!!! Скинемо зеленського ,зробимо своє ЯО , чи може підете на нас війною всій своєю під* фільною шоблою ,шоб ми не мали захист?! ЄС корисні іді*ти !!! Самі собі вороги !!!...Не пхайте Україну до Азії !!!...
показати весь коментар
30.03.2026 10:06 Відповісти
Їх завжди дратувала Україна. Своєю територією, своїм непомірно великим для Європи населенням. У Європі майже всі країни маленькі.
показати весь коментар
30.03.2026 10:20 Відповісти
Чого це ? Франція - 69 млн, Німеччина - 86 млн...
показати весь коментар
30.03.2026 11:05 Відповісти
В цьому і справа. Ці головні європейські країни билися за себе і формувалися тисячу років. І раптом, як вони думають, з нізвідки з'являється країна така ж велика як вони. P. S. Німеччина рахує всіх хто знаходиться в країні, навіть тимчасово. Реальних громадян там набагато менше.
показати весь коментар
30.03.2026 11:17 Відповісти
Насправді, українці ніколи не цінували те що у них є і чим вони є.
показати весь коментар
30.03.2026 11:36 Відповісти
Нехай ЄС прямо заявить,допоки лідор,доти не буде членства в ЄС.
Хіба ж це не видно?
показати весь коментар
30.03.2026 10:08 Відповісти
Так коли лідор ще до школ и ходив вони говорили теж саме
показати весь коментар
30.03.2026 10:19 Відповісти
Україна не виконує те, що треба для вступу..
показати весь коментар
30.03.2026 10:25 Відповісти
Що саме?
показати весь коментар
30.03.2026 10:27 Відповісти
Коли Порошенко зробив безвіз,він не до школи ходив,а давав тури по москві.
показати весь коментар
30.03.2026 11:31 Відповісти
А то,що "політика" була і при Януковичу- та,головне результат,а не понти.
Що робив в 90-ті: вчився не лише в школі,а й в університеті на юриста.
При Порошенку і під його безпосереднім керівництвом,отримали безвіз,а лідор-в Москві тури квн давав і насміхався з "бендерівців".
показати весь коментар
30.03.2026 11:59 Відповісти
А нагадай мені, чому був Майдан з кінця 2013-го?
показати весь коментар
30.03.2026 12:15 Відповісти
Ось і опишіть,як ви це собі уявляєте?
показати весь коментар
30.03.2026 12:31 Відповісти
Ну ти ж написав, що при януковичі не велась політика приєднання України до ЄС. А шо ж то зек тоді відмовився, в останній момент підписувати, що і було першопричиною Майдану? То вже потім коли дітей побили за вказівкою *****, щоб показати хто в домі господар.
показати весь коментар
30.03.2026 14:38 Відповісти
Була відповідь на питання,що отримало хрестик.У відповіді немає того,що "не велась політика...",в навпаки: "політика" була і при Януковичу,та головне результат-а не понти".
показати весь коментар
30.03.2026 15:06 Відповісти
Докерувався ZEвилупок, Україну порівнюють з орбанутими і фіцоподібними
показати весь коментар
30.03.2026 10:08 Відповісти
Поки що туди котиться наша держава. На жаль. Виконувати закони та бути соціальною державою можливо лише за відкритих кордонів або вступу до ЄС. Інакше нашу владу ніхто не змусить цього зробити. І далі будуть поводитися з народом як фараони з невільниками
показати весь коментар
30.03.2026 10:09 Відповісти
При нашій корупції нам ще дуже довго в черзі стояти .
показати весь коментар
30.03.2026 10:13 Відповісти
рузьге мір - привик в черзі стояти..
показати весь коментар
30.03.2026 10:21 Відповісти
Кончєні.
показати весь коментар
30.03.2026 10:15 Відповісти
Єрмак зеленський міндіч галущенко татаров чернишов та особи в РНБОУ СТАВКА і потужні вертухаї в директоратах опу, створили Україні перепони до вступу в ЄС????
Оманські, виконують вказівки ****** в Україні!!??
показати весь коментар
30.03.2026 10:17 Відповісти
Остров Исландия и полуостров Норвегия это прям конкретно Европа
показати весь коментар
30.03.2026 10:33 Відповісти
Європі пора переглядать, реально, військове співробітництво з США. Чому? Бо весь час існування НАТО, США постійно нав"язували свій диктат. Нав'язували саме через примус купувать їх зброю. А якщо країна користується американськими системами озброєння - їй легше почать "викручувать руки" в політичному співробітництві... Коли де Голль це зрозумів, і спробував цьому протистоять, проти нього була розвернута ціла кампанія, по його дискредитації. У відповідь Франція вийшла з військової організації НАТО, залишившись тільки в політичній. Але це була "півміра". Та й, на той час, у країн НАТО був серйозний "антагоніст", на протистояння якому, по суті, і був створений цей блок - СРСР. Тому тоді цей конфлікт був "зам'ятий". А потім збройове лоббі США добилося усунення де Голля, від влади... Але тоді США були економічно міцні... Зараз же, судячи з "метань" , у Білому Домі, США "лихоманить". І "лихоманить" від того, що у фінансово-економічних колах бачать, що США втрачає як свої позиції у світі, так і можливості власного економічного росту... У них немає великого припливу освічених, технічно підготовлених мігрантів (як це було після І та ІІ Світових воєн...). А своїх "люмпенів-велферовців", вони до станка, не заженуть... Всі потуги уряду направлені на просте пограбування (за рахунок тарифів, та військово-політичного тиску), сусідів... (І навіть союзників)!
показати весь коментар
30.03.2026 10:35 Відповісти
Исландия и Норвегия вступят в ЕС так же легко и быстро, как Швеция и Финляндия вступили в НАТО. А вот Украину будут принимать долго и сложно. Минимум лет 5-7 должно будет пройти с тех пор, как всяких юзиков развесят по фонарям. Но сперва придётся соорудить особо прочные фонари.
показати весь коментар
30.03.2026 10:41 Відповісти
Норвегію ніхто не зможе змусити вступити в ЄС. А Ісландія це майже одне село, їх менше ніж чукчів.
показати весь коментар
30.03.2026 10:45 Відповісти
Речь не об их желании, а об их принятии в ЕС в случае наличия их желания.
показати весь коментар
30.03.2026 10:46 Відповісти
Норвегія це якесь диво. Країна на краю півночі не тільки найбагатша, ще й спортивна супердержава. Розгромна перемога на Олімпіаді, футбольна супер команда. І все це без ЄС, який весь час намагається її затягнути. Навіть придумують небилиці як ця Кос, про те що Норвегія нібито хоче в ЄС.
показати весь коментар
30.03.2026 10:57 Відповісти
Поки квартал95 при владі - ніяких ЄС українцям не бачити.
В них вистачає своїх кловунів.
показати весь коментар
30.03.2026 10:42 Відповісти
Вони добре знають про походження "слуга народу".
Це те саме,що у свій час,ссср просився в НАТО.
показати весь коментар
30.03.2026 11:42 Відповісти
Конкуренція України з Новегією?

Не смішіть. Україна у дупі.
показати весь коментар
30.03.2026 12:04 Відповісти
Будто нас вообще в эту очередь кто-то ставил.
показати весь коментар
30.03.2026 12:10 Відповісти
Якийсь явний баран розмістив інформацію в авторитетному виданні ''Політико''.
Кому-кому - а Норвегії - Європейський Союз - точно не потрібний.
показати весь коментар
30.03.2026 12:35 Відповісти
Норвегія та Ісландія хочуть в ЄС??? Для чого??? Набридло бути найбагатшими країнами Європи? Хочуть жити як болгари з угорцями?
показати весь коментар
30.03.2026 13:18 Відповісти