13643 відвідувача онлайн

Один з найефективніших перехоплювачів "Шахедів": Міноборони допустило до експлуатації у ЗСУ український дрон "Швідун". ФОТО

Індустрія дронів

Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації у Збройних Силах безпілотний авіаційний комплекс "Швідун" українського виробництва.

Про це повідомляє Міноборони, передає Цензор.НЕТ.

Український дрон-перехоплювач Швідун

Як зазначається, його розробили спеціально для ураження ударних безпілотників типу Shahed-136, "Герань", "Гербера", розвідувальних Zala, Supercam та "Скат".

Характеристики перехоплювача "Швідун"

БпАК "Швідун" виготовлений з міцного композитного матеріалу. Його вага становить близько 8 кг, а розмах крил – майже 2 м. Дрон може здійматися на висоту до 6 км та набирати швидкість понад 250 км/год.

Український дрон-перехоплювач Швідун

Радіус дії цього "Швідуна" - понад 70 км. Цього достатньо для прикриття неба над будь-яким українським містом.

Завдяки впровадженню інноваційних технологічних рішень корпус літака не має флатеру (вібрацій) на великих швидкостях, що дозволяє камері передавати оператору максимально чітке зображення.

Зауважується, що навіть за високої максимальної швидкості польоту БпАК "Швідун" має невисоку швидкість зльоту та посадки. Це дозволяє посадити літак у випадку втрати цілі і використати його вдруге. Загалом "Швідун" може перебувати у повітрі понад 2 години.

Ефективність "Швідуна"

У Міноборони повідомляються, що перші борти вже працюють, захищаючи українські міста.

Наразі БпАК "Швідун" має один з найвищих коефіцієнтів ураження ворожих "шахедів" серед дронів-перехоплювачів українського виробництва. ЗСУ вже знищили з його допомогою близько сотні безпілотників агресора.

Раніше Міноборони кодифікувало і допустило до експлуатації безпілотний авіаційний комплекс JEDI Shahed Hunter українського виробництва. Швидкісні дрони-перехоплювачі, які входять до цього комплексу, успішно знищують російські ударні дрони типу "Шахед", "Герань" і "Гербера". Також вони можуть перехоплювати розвідувальні безпілотники Zala та Supercam.

Топ коментарі
+4
Це прямо, як у тому анекдоті. *У твоєї дружини груди є? - Є - Так а чому вона їх не носить? * Де ті страшні дрони? Над Дніпром срані шахеди вже цілодобово як мухи літають.
показати весь коментар
31.03.2026 12:44 Відповісти
+4
швидкість мала
показати весь коментар
31.03.2026 12:50 Відповісти
+3
Це чудово.
А ще б такий і з дробовиком/кулеметом/ракетами повітря-повітря.
І щоб працював в автоматичному чи напів-автоматичному режимі.
показати весь коментар
31.03.2026 12:44 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Це чудово.
А ще б такий і з дробовиком/кулеметом/ракетами повітря-повітря.
І щоб працював в автоматичному чи напів-автоматичному режимі.
показати весь коментар
31.03.2026 12:44 Відповісти
а ще б з лазером або електромагнітною гарматою!!!!
показати весь коментар
31.03.2026 13:37 Відповісти
А чому на поворотний модуль камери не можна причепити автоматичний ствол з малою віддачею?
показати весь коментар
31.03.2026 14:57 Відповісти
Це прямо, як у тому анекдоті. *У твоєї дружини груди є? - Є - Так а чому вона їх не носить? * Де ті страшні дрони? Над Дніпром срані шахеди вже цілодобово як мухи літають.
показати весь коментар
31.03.2026 12:44 Відповісти
Сумщина теж,"шахи"як усебе вдома
показати весь коментар
31.03.2026 13:09 Відповісти
Назва якась трохи дивна... Мо "швИдун"?
показати весь коментар
31.03.2026 12:46 Відповісти
"Мо.. Стригун", а мо PISUN
показати весь коментар
31.03.2026 13:39 Відповісти
"Рама-2.0"
показати весь коментар
31.03.2026 12:46 Відповісти
Мне интересно, куда делись распиаренные Байрактары? Да, как ударные дроны при сильном ПВО обделались, но гонять Шахедов вполне конкурентоспособны!
показати весь коментар
31.03.2026 12:49 Відповісти
Байрактари уже "застаріли"... Ти і документальних фільмах БТ-26, після 1941-го, бачив?
показати весь коментар
31.03.2026 13:34 Відповісти
Был Т-26 и БТ 5,7.( Быстрый танк) Изучай мат часть! Копье придумали пару тысяч лет назад, но в умелых руках это грозное оружие!
показати весь коментар
31.03.2026 13:39 Відповісти
у тебя "умелые руки" ? Может кого то знаешь? Посоветуешь?
показати весь коментар
31.03.2026 14:09 Відповісти
Ти читать умієш? про який рік я написав? Я і про Т-20 знаю... І що з того?
показати весь коментар
31.03.2026 14:18 Відповісти
Т-20? Я рад! Это таблетки от деменции?
показати весь коментар
31.03.2026 14:19 Відповісти
Ні... Це тест на ідіотизм... Твій...
Т-20 - проміжний танк, між БТ та т-34... А ще був такий і у американців...
показати весь коментар
31.03.2026 15:35 Відповісти
швидкість мала
показати весь коментар
31.03.2026 12:50 Відповісти
Ну і для чого давати такий розголос Москалі повинні не знати ХТО,ЧИМ І ЗВІДКИ ЇХ ЗНИЩУЮТЬ А наші дол---би навперейми їм сповіщають про наші новинки.
показати весь коментар
31.03.2026 14:02 Відповісти
А чого Швідун, а не Швидун? Я так розумію, що назва від слова швидко, а не швідко....
показати весь коментар
31.03.2026 14:09 Відповісти
назва від слова "СІР"...скій
показати весь коментар
31.03.2026 14:10 Відповісти
дивно..один з найефективніших, а я вперше чую про нього... чим підтверджена ефективність? є цифри? Де відгуки? Чи може вона ж така як у "фламіндічєй"?
показати весь коментар
31.03.2026 14:12 Відповісти