11122 відвідувача онлайн

Вадефуль: Євросоюз має перейти до ухвалення рішень більшістю замість одностайного голосування

Вадефуль закликав ЄС відмовитися від принципу одностайності

Очільник МЗС Німеччини Йоганн Вадефуль запропонував змінити процедуру ухвалення рішень у Євросоюзі, запровадивши механізм голосування кваліфікованою більшістю. Його пропозиція пролунала на тлі блокування Угорщиною численних ініціатив щодо України.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на WAZ.

Журналісти запитали Вадефуля про його позицію щодо посилення незалежності ЄС від Угорщини, яка продовжує блокувати кредит для України на 90 мільярдів євро.

Відповідаючи, німецький міністр сказав, що вважає необхідним скасувати принцип одностайності, щоб Євросоюз мав змогу діяти швидше та ефективніше.

"Я виступаю за те, щоб у Європейському Союзі працювати за системою кваліфікованої більшості. Все, що ми пережили за останні тижні, надаючи допомогу Україні та застосовуючи санкції проти Росії, свідчить на користь цього. Щоб бути дієвим гравцем на міжнародній арені, щоб справді стати дорослими, ми в ЄС повинні скасувати принцип одностайності у зовнішній політиці та політиці безпеки",- заявив Вадефуль.

Він додав, що ЄС не може дозволити собі бути "заблокованим" окремими державами.

Кредит для України

Раніше повідомлялося, що Євросоюз розглядає альтернативні механізми через жорстку позицію Угорщини щодо процедурних рішень з інтеграції України до ЄС.

Топ коментарі
+20
Туго, але зі страшенним скрипом доходить потроху.
показати весь коментар
04.04.2026 00:33 Відповісти
+15
Щоб ухвалити такі зміни, потрібне одностайне схвалення всіх країн))))))
показати весь коментар
04.04.2026 00:41 Відповісти
+15
А ще, ЄС треба мати можливість виключення країн зі свого складу, якщо ті країни не підтримують спільну політику Союзу.
показати весь коментар
04.04.2026 00:48 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Туго, але зі страшенним скрипом доходить потроху.
показати весь коментар
04.04.2026 00:33 Відповісти
і хто ж це міг подумати що одностайність стане проблемою!? мабуть все робили по образу і подобію совка, надивившись з'їздів кпрс де всеосяжний одобрямс під довготривалі оплиски
показати весь коментар
04.04.2026 10:17 Відповісти
Ні, по зразку ''совка'' зробили вумні українці, вибравши до влади Голобородька'. Там точно,як в ''совку'' всім керувала КПРС, так в Україні всім керує Офіс Президента і 7 ''ефективних'' менеджера, яких навіть немає в Конституції. А в Європі діє верховенство права і люди живуть під захистом держави ЄС і живуть непогано. З кцапам,які звуться мадяри, що прийшли сотні років назад із земель,тяжкі сьогодні є мордором - розберуться.
показати весь коментар
04.04.2026 10:47 Відповісти
Він має рацію! І приймач...
показати весь коментар
04.04.2026 00:33 Відповісти
Правильне рішення. Ще Хазанов казав.
показати весь коментар
04.04.2026 00:36 Відповісти
Щоб ухвалити такі зміни, потрібне одностайне схвалення всіх країн))))))
показати весь коментар
04.04.2026 00:41 Відповісти
ІзраЕлю хоч не треба, як центру прийняття всіх рішень?
показати весь коментар
04.04.2026 08:42 Відповісти
🔥🔥🔥
показати весь коментар
04.04.2026 09:48 Відповісти
Давно пора, а то всякий проплачений непотріб диктує Європі московські хотєлкі.
показати весь коментар
04.04.2026 00:41 Відповісти
А ще, ЄС треба мати можливість виключення країн зі свого складу, якщо ті країни не підтримують спільну політику Союзу.
показати весь коментар
04.04.2026 00:48 Відповісти
Требо покінчити цю традіцію, коли дотаційні країни блокують волю країн донорів ЕС
показати весь коментар
04.04.2026 00:50 Відповісти
Треба було з самого початку не вводити *одностайне*, як порочне рішення. Де таке ще є? Хіба в оон. Результат ми знаємо.
показати весь коментар
04.04.2026 08:45 Відповісти
Нам лишилось два роки до виснаження **********. І тоді доведеться ще й звільняти окуповані території! Ну не дарувати ж кацапам наші національні ресурси! Насправді їм нічого крім ресурсів Донецької, Луганської, Дніпропетровської областей та промисловості Запоріжжя та Харкова не потрібно. Далі українці стають покірними голодранцями, або звалюють в еміграцію. Тому кацапське падло потрібно вигнати за порєбрік і ізолювати років на 100. Їх китайці вже окуповують. То ж нехай і перевиховують під себе. Нам алкодегенерати не потрібні. Європі теж.
показати весь коментар
04.04.2026 01:53 Відповісти
... Нам лишилось два роки до виснаження **********...
абдристовича обЇівся?
- знов кримський міст не буде побудований?
- знов кримський міст впаде зимою?
- знов касапських ракет залишилось на 2 тижня?
Друже, візьми алкозецер та заспокойся...
показати весь коментар
04.04.2026 02:16 Відповісти
Ти б хоч іноді цікавився економічними показниками ********** з незалежних джерел, а не з *****-тв.
показати весь коментар
04.04.2026 02:23 Відповісти
ню-ню...
показати весь коментар
04.04.2026 02:28 Відповісти
А вони що, змінились, ці економічні показники? Бо ще нещодавно було до виснаження рашки 2 - 3 місяці. 3 місяці минуло і вони перетворились у 2 - 3 роки. Наскільки зрозуміло, через 3 роки вони перетворяться в 2 - 3 десятиліття.
показати весь коментар
04.04.2026 08:54 Відповісти
Жодний економіст ні у нас, ні за кордоном ніколи не говорив про 2-3 місяці. В жодному з можливих сценаріїв подій і перебігу військових дій не було прогнозів на швидке і остаточне вирішення кацапського питання. Якісь довбодятли, як завжди, натужно "генерують оптімізьм" популістськими "пророцтвами" буцім то від баби Ванги, від карпатських мольфарів і нікому невідомих екпертів.
показати весь коментар
04.04.2026 09:23 Відповісти
А Ви нашими економічними показниками цікавилися? Ви знаєте, що на нафту і газ ціна злетіла в рази і такі великі країни як Індія і Китай збільшили закупки їх на росії? Не дивіться марафон, бо після його перегляду людина стає схожа на дурня.
показати весь коментар
04.04.2026 10:07 Відповісти
а можно залишити важе переможне зе-сміття на форумі!
показати весь коментар
04.04.2026 02:30 Відповісти
на памьять
показати весь коментар
04.04.2026 02:44 Відповісти
Хм... "на пам'ять"? Мали б пам'ятати що Донецький аеропорт кацапи "брали" 242 дні. Це довше за Сталінградську битву... Отак вони і воюють. М'ясом. А м'ясо закінчується швидше ніж "баби ражают". Збирались не лише "Кієв за трі дня", а й Донбас за "трі дня". Ось уже п'ятий рік не можуть. Ну от не можуть і все! Вже й Китаєм "пріраслі", але все одно "нє виходіт"...
показати весь коментар
04.04.2026 02:59 Відповісти
Пройди по українських кладовищах і по українських селах, в яких вже зовсім не залишилось чоловіків допенсійного віку, і подивись, як вигрібають на вулицях українських міст останніх чорноробів. А тоді розкажеш, що в кого "не виходіт"...
показати весь коментар
04.04.2026 08:57 Відповісти
Минулого літа був в селі. Вдень село наче вимерло. Зате як стемніє починається життя і з густої темряви виринають дебелі молодики...
показати весь коментар
04.04.2026 09:10 Відповісти
Які дебелі молодики? Де це село? Десь в глухих Карпатах? А по кладовищах давно ходив?
показати весь коментар
04.04.2026 09:14 Відповісти
Полтавська область. За пару тижнів поїду. Сподіваюсь на все літо.
показати весь коментар
04.04.2026 09:32 Відповісти
на жаль це все вже запізно.
показати весь коментар
04.04.2026 07:29 Відповісти
Це буде крок до роспаду
показати весь коментар
04.04.2026 07:46 Відповісти
Невже крига скресла?
показати весь коментар
04.04.2026 08:32 Відповісти
Поки що Орбан ставить ЄС в "позицію"....Це про неї розмова з німцем???
показати весь коментар
04.04.2026 08:38 Відповісти
Давно час. Бо вимога одностайності це корупційні оборутки, де скуповться голоси для блокування голосувань по будь яким питанням.
показати весь коментар
04.04.2026 09:50 Відповісти
Давно пора! Це просто ГАНЬБА, що кривавий луб'янський вибл*док фактично має право ВЕТО всюди - в СБ ООН, ЄС, НАТО. Достатньо всього лише купити одного найдешевшого ЧЛЕНА