6144 відвідувача онлайн

Військовий збір має йти не на Є-бакінг, а на індексацію грошового забезпечення у ЗСУ, - Порошенко

Порошенко про військовий збір

Кошти військового збору мають йти на індексацію грошового забезпечення ЗСУ.

Про це на брифінгу заявив Петро Порошенко, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Європейську Солідарність".

Виплати військовим

Він повідомив, що фракція "Європейська Солідарність" зареєструвала відповідні законопроєкти 15177 та 15138-1, які дозволяють збільшити виплати українським захисникам вже з другого півріччя цього року.

"Всі кошти, які надходять від військового збору, мають бути зараховані до спецфонду і витрачатися виключно і тільки на підтримку Збройних Сил України, а саме на підвищення, індексацію грошового забезпечення військовослужбовців", – сказав п’ятий Президент.

Популістські статті витрат

Порошенко також констатував, що влада витрачає близько 100 млрд грн на популістські статті витрат.

"Якщо в 2023 році військового збору надійшло до Держбюджету 40 млрд грн, в 2024 році – 51 млрд грн, то в минулому році це вже було 163 млрд грн, а на цей рік передбачається надходження 198 млрд 300 млн грн. Влада використовувала ці кошти на абсолютний популізм. На Є-бакінг 5 млрд грн, пітчінг (це щось пов’язане з кіно) – 4 млрд грн, скрінінг – чергова ініціатива влади в галузі охорони здоров’я – 10 млрд грн, "єдиний марафон" – 5,5 млрд грн, кешбекінг – 7 млрд грн, "зимова підтримка" – 18 млрд грн, "3 тисячі кілометрів від Укрзалізниці" – ще 16 млрд грн, нова ініціатива влади по 1,5 тисячі – ще 20 млрд грн. Якщо ви просумуєте, вийдете на цифру 100 млрд грн", – зауважив Порошенко.

Зарплата військових не змінювалася із 2022 року

"Разом з тим сума грошового забезпечення, встановлена законом, складає 20 тис. грн і не змінювалася з 2022 року. Кожного разу, коли ми зустрічаємося з військовими, головне питання – чому не індексується грошове забезпечення? Ціни зростають, інфляція зростає, 4 роки вони без збільшення. Ціни в Україні зросли більш ніж на 50%, а грошове забезпечення військовослужбовців – ні. І саме тому ми вимагаємо усунення цієї несправедливості", – пояснює Порошенко.

Він також зауважив, що загальна сума видатків Міноборони на грошове забезпечення скоротилася, на відміну від силових структур та держапарату: "навіть технічні працівники Верховної Ради, зокрема, керівник апарату Верховної Ради, збільшив собі грошове забезпечення в рази. Але найбільше потребують соціального захисту у нас слідчі ДБР. На 183% має зрости грошове забезпечення цих слідчих, які займаються політичними переслідуванням і отриманням хабарів", – говорить Порошенко.

Потрібні зміни

"Спецфонд потребує відповідних змін до бюджету поточного року і до Бюджетного кодексу, щоб з наступного року військовий збір теж йшов виключно на потреби підвищення грошового забезпечення наших Збройних Сил. Законопроєкти зареєстровані, інші фракції, сподіваємося, доєднаються до нашої ініціативи", – сказав Порошенко.

Лідер партії також переконаний, що кошти від військових ОВДП мають йти виключно у спецфонд для потреб оборони: "тому що коли українець, фізична особа, юридична особа йде купувати військові облігації, він щиро вважає, що так він підтримує Збройні Сили України. А виявляється, його дурять", – обурився Порошенко.

"Європейська Солідарність" також наполягає на тому, щоб не менше 20% так званого військового ПДФО, яке свого часу влада вилучила з бюджетів громад, повертали безпосередньо на рахунки бригад: "влада забрала ці кошти в місцевих бюджетів, забрала ці кошти в бригад і відправила їх пану Міндічу, відправила їх корупціонерам для того, щоб вони далі набивали кишені. Висновки із Міндічгейту уряд не збирається робити. І ми, "Європейська Солідарність", будемо додавлювати, щоби учасники цих записів Міндіча були звільнені, притягнені до відповідальності, а фінансові потоки були перерозподілені бригадам, а не живили корупцію", – наголосив Порошенко.

"Влада витрачає сто мільярдів гривень, їм не вистачає, тому вони і далі збираються підвищувати податки, руйнувати нашу економіку для того, щоб забезпечити ці абсолютно нікому не потрібні популістські ініціативи. Забирають гроші у ЗСУ, які героїчно боронять державу і забезпечують наш шлях в Північноатлантичний альянс і Європейський Союз", – наголосив Петро Порошенко.

Порошенко про військовий збір
Порошенко про військовий збір
Порошенко про військовий збір
Порошенко про військовий збір

Топ коментарі
+21
Зепопулісти думають більше не про державу, а про те, як уникнути відповідальності за злочини
проти держави!
показати весь коментар
15.04.2026 18:26 Відповісти
+18
Ви уявіть ,шоб вже було з Україною ,як би не Петро і його "ЄС" ?...Не дивлячись на те шо 73% ждунів розцілували 🤡 у пяту точку в 19р . Україна ще Є . Дякуючи ЗСУ !!! ...
показати весь коментар
15.04.2026 18:42 Відповісти
+13
https://t.me/officialeurosolidarity/19226 Ніна Южаніна, народна депутатка партії/фракції "Європейська Солідарність", на цьому брифінгу, про спецфонд для військового збору: потрібне законне джерело індексації грошового забезпечення ЗСУ

Народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна під час брифінгу повідомила, що питання грошового забезпечення військових ЗСУ регулюються в ручному режимі через постанови Кабміну, а індексація не проводилась з 2022 року.

Южаніна сказала, що законопроєкти https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/69891 15177 та https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/69893 15138-1, зареєстровані депутатами «Євросолідарності», дозволяють збільшити виплати українським захисникам вже цього року і забезпечують законне джерело для такої індексації у 2027 році.
показати весь коментар
15.04.2026 18:49 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Таке скаже... ну як дитина мала.. може ще й друзям зєліним не давати красти а будувати фламінги?
показати весь коментар
15.04.2026 18:21 Відповісти
Зепопулісти думають більше не про державу, а про те, як уникнути відповідальності за злочини
проти держави!
показати весь коментар
15.04.2026 18:26 Відповісти
підвищення і так високих ЗП в ЗСУ це і є популізм, краще ті гроші витратити на зброю, в тому числі ядерну
показати весь коментар
15.04.2026 18:27 Відповісти
А скільки в ЗСУ горошого утримання отримуєтє особисто Ви?
показати весь коментар
15.04.2026 18:35 Відповісти
0, бо я не в ЗСУ.
показати весь коментар
15.04.2026 18:41 Відповісти
Тому чого Ви вважаєтє шо там,у ЗСК, величезне грошове утримання?
показати весь коментар
15.04.2026 20:23 Відповісти
бо там отримують 120,000 грн на нулі. Це значно більше, ніж мобілізовані британської імперії чи рейху отримували під час 2св, якщо перерахувати на нинішні гроші.
показати весь коментар
15.04.2026 20:46 Відповісти
120 000 за ризик шосекунди втратити жтиття це Ви вважаєтє багато?
показати весь коментар
15.04.2026 20:58 Відповісти
Британці отримували трохи більше 8тис гривень (в перерахунку) на місяць. Тому 120,000 - цілком нормальна оплата. Не так багато, як отримують в американських приватних воєнних компаніях, але норм.
показати весь коментар
15.04.2026 21:06 Відповісти
Мені насрати скільки та коли та десь отримував.
А ви не бажаєтє, як вони, на нуль і отримувати оці ваші нормальні 120 000?
От тіки не кажить шо ви типу мільонер чи отримуєтє більше в офісу тощо.
показати весь коментар
15.04.2026 21:15 Відповісти
я за будь-які гроші не пішов би, бо не бачу сенсу, держава ж ядерку не робить.
показати весь коментар
15.04.2026 21:22 Відповісти
Ааааа, не пішов би? Тоді стулі своє смердюче хавало, гнида суіклива, і не розявай його на військових яки захищають не тілтки Батьківщину, но нажаль і таке лійно як ти та тобі подібні.
показати весь коментар
15.04.2026 21:30 Відповісти
справа не в "ссикливості", а в цілях війни. Україна за Конституцією, і фактично, не є етнічною державою українців. Сюди вже зараз завозять робітників та робітниць з індії та філіпін, а демографи та публічні особи закликають завозити сюди сотні тисяч, мільйони мігрантів з африки та азії. Держава не створює ядерну зброю, щоб досягти стійкого миру.

То чому я маю ризикувати власним життям та здоров'ям?
показати весь коментар
15.04.2026 21:48 Відповісти
якби Україна була расовою, етнічною державою для українців, з нульовою міграцією не-європейців та русні, без (((етнічних міндічєй))), без расово та етнічно чужих елементів, з сервісною моделлю видобування мінеральних ресурсів, гарною демографією та без корупції - фактично, українським Рейхом - я би пішов воювати добровольцем, не дивлячись на проблеми зі здоров'ям. Бо знав би, що держава зробить все для максимально швидкого закінчення війни, якщо треба - зробить ядерну та хімічну зброю.

А так, мені пропонується ризикувати життям за смерть українців від етнічно та расово чужих елементів, якими заповнять землі України, та тим самим, просто під кацапським прапором.
показати весь коментар
15.04.2026 23:23 Відповісти
Дебіл, і це не запитання
показати весь коментар
15.04.2026 21:08 Відповісти
ну ти і плати більше, у мене грошей немає
показати весь коментар
15.04.2026 21:13 Відповісти
Так вперед, на нуль, за нормальними, як ви вважаєте грошима!
показати весь коментар
15.04.2026 21:17 Відповісти
Ні, Сашко, він не просто дебіл, він гнида.
показати весь коментар
15.04.2026 21:18 Відповісти
о, не гнида, де взяти гроші щоб підняти утримання? друкувати, чи брати кредити?

у вас популістів завжди все просто, "треба просто підняти утримування для ЗСУ!!!!!!!!!!111111111", і пофіг що грошей на те немає.
показати весь коментар
15.04.2026 21:24 Відповісти
Він пише про ЗП, тобто він навіть не знає що в ЗСУ не "зарплатня".
показати весь коментар
15.04.2026 18:44 Відповісти
я не грамм наці, але, мабуть, правильно, по смарагдовому, буде ****-кінґ З
показати весь коментар
15.04.2026 18:28 Відповісти
Та зараз
Чуєш...зелені прийшли класти вам у вуха і красти
показати весь коментар
15.04.2026 18:29 Відповісти
Ці підори з 23-го року, як відмінили бойові, так ГЗ і не підвищували. Під Києвом немає ж москалів, як у 22-му - той війна десь далеко.
показати весь коментар
15.04.2026 18:32 Відповісти
без двушечек на мацкву зелена наволочь жити не зможе
показати весь коментар
15.04.2026 18:33 Відповісти
100%.
показати весь коментар
15.04.2026 18:33 Відповісти
Все, що вміють зелені клептомани, це тільки: п***ть та п***ть
показати весь коментар
15.04.2026 18:40 Відповісти
Ви уявіть ,шоб вже було з Україною ,як би не Петро і його "ЄС" ?...Не дивлячись на те шо 73% ждунів розцілували 🤡 у пяту точку в 19р . Україна ще Є . Дякуючи ЗСУ !!! ...
показати весь коментар
15.04.2026 18:42 Відповісти
Діалектика, що там уявляти? Якщо коротко і по простому, щоб навіть американці зрозуміли: «Без Обами не було би Трампа». Гєгєль. Закон єдності та боротьби протилежностей.
показати весь коментар
15.04.2026 19:11 Відповісти
Без реднеків не було б трмпа, ще, бь, один аналітєг
показати весь коментар
15.04.2026 21:10 Відповісти
показати весь коментар
15.04.2026 18:49 Відповісти
Ну, ********* могла сказати придно тільки дуже розумна людина.
показати весь коментар
15.04.2026 19:08 Відповісти
https://epravda.com.ua/power/keshbek-na-palne-yaki-umovi-programi-ta-zvidki-groshi-819377/ Спочатку було запроваджено "****":

12 березня прем'єр-міністерка Юлія Свириденко оголосила про нові програми підтримки українців. По-перше, запровадження доплати у 1500 грн для пенсіонерів та інших соціально-вразливих категорій громадян. По-друге, запровадження кешбеку на пальне у зв'язку з різким стрибком цін на нього.
Перед цим ідею кешбеку на бензин https://epravda.com.ua/finances/u-kvitni-ukrajinci-otrimayut-doplati-pensioneram-ta-kompensaciji-na-palivo-819096/ озвучив президент Володимир Зеленський, який і доручив Свириденко "опрацювати деталі та презентувати їх суспільству".
Програма працюватиме з 20 березня до 1 травня 2026 року (трохи більше місяця). Розмір кешбеку залежатиме від виду пального
***********
А вже потім цей вислів було "гармонізовано", дематюкливовано додаванням суфіксу "-інг"
показати весь коментар
15.04.2026 20:00 Відповісти
Ви дуже лінгвістично розумна людина!😁
показати весь коментар
15.04.2026 20:28 Відповісти
ага! ще пару тисяч накинуть пенсії якомусь пердуну совєцького розлива або потужному пожарніку і кривоохоронцю...
показати весь коментар
15.04.2026 19:22 Відповісти
Прокинувся.
показати весь коментар
15.04.2026 19:35 Відповісти
Ну, прокинувся, то й прокинувся, можна було й і не доповідати всьому форуму Цензора.
показати весь коментар
15.04.2026 19:52 Відповісти
так, можна було б, якщо був інший персонаж
показати весь коментар
15.04.2026 21:13 Відповісти
пораХУЙ ти спочатку, скільки сам спав - а потім за інших згадуй. Бо нормальні люди по чотири роки не сплять
показати весь коментар
15.04.2026 21:31 Відповісти
То ви спали!😬
показати весь коментар
15.04.2026 20:31 Відповісти
Підтримую президента Порошенка. А хто використовував гроші не по призначенню мають бути притягнуті до відповідальності. Голобородько на свій піар використовував гроші, які стягувалися із зарплат громадян на ЗСУ.
показати весь коментар
15.04.2026 19:48 Відповісти
Є-бакінг дуже м'яко сказано про керування державою зеленими і її наслідки. Он в Угорщині мабуть цікаві речі відкриються після виборів. А що буде в нас... мабуть є-сракінг.
показати весь коментар
15.04.2026 20:13 Відповісти
Є-бакінг наше все.
показати весь коментар
15.04.2026 20:21 Відповісти
Піздьож, є +30 000, +50 000 ну і там ті 120. Так що менше 50 000 ну то прям десь в дупі треба сидіти з мудаком командиром який не відправляє кожен день по наказу (це обов'язково для нарахування) всіх на виконання там чогось, повязане з захистом батьківщини. Хто був той знає про що мова, хто не був - закрийте *********, тварі ухилянтські
показати весь коментар
15.04.2026 21:10 Відповісти
То індексувати не треба, все норм?
показати весь коментар
15.04.2026 21:12 Відповісти
Відкрили свій, бо один був?!
показати весь коментар
15.04.2026 21:47 Відповісти
Окрім ******** ZEлений поц нічого не вміє. Хіба це було не зрозуміло з Форт Буаяр, коли воно жменями брудні монети до рота всасувало...